Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Yatak odası, günün yorgunluğunu atmak ve rahat bir uyku için, özenle dekore edilmelidir. Göz yorucu eşyaların yerine,dinlendirici ve rahatlatıcı renk tonlarındaki eşyalarla yatak odası dekorasyonu yapılmalıdır. Yatak odası dekorasyonu için birkaç ufak bilgi verelim.

modern-yatak-odası-dekorasyonu Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

– Öncelikle, iyice dinlenip güne zinde başlamak için, sabah gözünüzü açtınığınızda, huzur verecek eşyalar tercih edilmelidir.

– Yatak odası dekore edecek olanlar, önce, kendi zevkine göre nasıl bir stilde oda istediğine karar vermelidir. Örneğin, modern, klasik, vintage ve zen gibi tarzlardan hangisi olacağı belirlenmelidir.

– Yatak odası dekorasyonu işinin en önemli eşyası tabiki yataktır. Yatak seçimi, öncelikle sağlık  ve rahatlık düşünülerek yapılmalıdır. Çeşitli ağrı ve terlemelere sebep olmayacak ortopedik yatak tercih edilmelidir.

– Eğer oda küçükse, bazalı bir yatak tercih edilmesi, fazla eşyanın ortadan kaldırılması açısından iyi bir fikirdir. Oda geniş ise, farklı tarzlarda yatak ve başlık tercih edilebilir.

– Yatak örtüleri ve nevresimler, eşyalarla uyumlu olursa, daha dinlendirici olur.

modern-yatak-odası-dekorasyonu Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

– Eğer  renkli bir kişiliğe sahipseniz ve renkli mobilyalarda ısrarcıysanız, canlı renkleri mümkün olduğunca göze batmayacak küçük eşyalarda tercih edebilirsiniz. Örneğin; çerçeve, abajur ve mumluk gibi aksesuarların renkli olması, diğer mobilyalara nazaran daha az göze batmaktadır.

– Yatak odası dekorasyon için perde seçimi de oldukça önemlidir. Gündüzleri yatak odasının ışık alması için tül, geceleri de ışığın içeri sızmasını ve uykuya engel olmasını önlemek için koyu renk perde seçilmelidir.

– Eşyaya göre, ihtiyaç olduğu kadar mobilya seçilmelidir. Dolabın kaç kapılı olacağı, duvara raf sistemi gerekip gerekmeyeceği, şifoniyer ve etajer gibi eşyalar, ihtiyaca göre seçilmeli, gereksiz eşya kalabalığından kaçınılmalıdır.

– Yatarken etajer üstünde bir gece lambası kullanışlıdır. Onun haricinde aksesuar seçiminde aşırıya kaçılmamalıdır.

– Yatak odasında, pastel renkler her zaman dinlendiricidir. Fazla eşya kalabalığı olmadan sade bir şekilde dekore edilen yatak odası, rahat bir uyku uyuyarak gerekli enerjiyi depolamayı ve güne zinde başlamayı sağlamaktadır. Siz değerli ziyaretçilerimize, yatak odası dekorasyonu hakkında bilgi vermek istedik, okuduğunuz için teşekkürler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

 1. Klasik yataklardan değil zemine neredeyse 0 olan yatak modellerinden alırım. Odayı da kahverenginin tonlarına boyarım. Daha sonra gereksiz eşyaları attık mı tamamdır. Hayalimdeki yatak odası budur

 2. Yatak odasında yüksek yatak olmasını siterim. Nevresim takımı da çok önemli, odanın rengiyle uyum içinde olmalı. Son olarak eşya kalabalığına da gerek yok.

 3. yatak odası bana göre kullanışlı olmalı makyaj masası yatağın hemen önünde olmalı yatarken kendimizi de izlememize olanak sağlamalı yatak odasında bir ebebeyin banyosu bulunmalı çalışama masası ve kitaplık alanı olmalı yatağın her iki tarafında abajur olmalı ve ışığı yaktığınızda partnerinizi rahatsız etmeyecek bir aydınlıkta yanmalı tüm bunlar aslında zevklerimiz için ayarlanacak özellikler isterseniz dış görünüş bakımından yatak odanızı düzenleyebilirsiniz bu size kalmış ama bana göre yatak odasın bize özel bir yerdir.Başkası için değil kendim için dizayn etmeliyim

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Bugün duygularınız hızlı değişecek. Güne hevesle başlayacaksınız ancak öğlene doğru karşılaşacağınız bir sürpriz ile duygularınız değişecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar sürpriz değişikliklerden etkilenebilir ve duygusal karmaşa içine girebilirler. Radikal değişiklikler yapmak isteyenler için uygun koşullar oluşacak. Fakat hırslı bir tavır içinde bulunmamaya özen göstermelisiniz. Bugün güç mücadelesi yapmasanız iyi olacak. Ayrıca skandallardan uzak durmak için gayret gösterin. Hesaplamadığınız durumlar ortaya çıkabilir.
BOĞA BURCU YORUMU
Bugün olaylara çok farklı açılardan bakacaksınız. Bilincinizin derinliklerinden yükselen kuvvetli isteklerin zorlayıcı etkisinden uzaklaşıp daha makul ve yapıcı davranmayı başarabilirsiniz. Güçlü kişilerle iş birliği yapabilir ve yaşantınızda değiştirmek istediğiniz davranışlarınız ile ilgili bazı değişiklikler yapabilirsiniz. Parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmamaya özen gösterin. Ayrıca bütçenizi aşan yatırımlarda bulunmayın. İsteklerinizi gözden geçireceğiniz bir gün. Moralinizi yükselten bazı gelişmeler olacak.
İKİZLER BURCU YORUMU
Dikkat gerektiren konularda tedbirli olun ve karşınıza çıkan fırsatları iyi değerlendirmek için gayret gösterin. Eski dostlarınızla karşılaşabilir ve alacağınız bazı haberlerden etkilenebilirsiniz. İsteklerinizi ortaya koymak için acele etmeyin. Sürpriz fırsatlar ile karşılaşacaksınız. Özellikle karşılaştığınız ilginç kişiler yaratıcılığınızı uyandıracak ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz konular hakkında çeşitli araştırmalar yapacaksınız. Karar vermek ve yeni atılımlarda bulunmak için pek uygun zaman değil.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Çalışmalarınızı büyük bir heves ve istekle yapacaksınız. Yeni projeler yapmak için harekete geçebilirsiniz. Ekip çalışmaları ve organizasyonlarda başarılı olacaksınız. Katılacağınız bazı etkinliklerde karşılaşacağınız kişilerle arkadaş olabilir ve ilginç teklifler alabilirsiniz. Veya almış olduğunuz teklifleri gözden geçirebilirsiniz. Önemli işler yapmak ve ciddi konularla ilgilenmek istediğiniz bir dönem. Dikkatli ve planlı davranacaksınız. Öğle saatlerinde karşılaşacağınız ani değişiklikler şaşırtıcı olacak.
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
Ani değişiklikler meydana gelebilir ve sürprizlerden etkilenebilirsiniz. Bilincinizin derinliklerinden yükselen farklı isteklerin zorlayıcı etkisiyle sabırsızlık ve gerilim hissedebilirsiniz. Gün ortasında karşılaştığınız olaylar duygularınızı derinden etkileyip duygusal dalgalanmalar yaşamanıza neden olsa bile yapmak istediğiniz konulara yönelik kararlılığınız devam edecek. Skandallardan uzak durun ve özellikle güç mücadelesi yapmaktan kaçının. Güçlü kişileri bugün karşınıza almayın.
AKREP BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha iyi hissedecek ve daha önce kıskançlıklar nedeniyle ortaya çıkmış olan olayları gözden geçireceksiniz. Ancak bugün olaylara daha farklı açılardan bakabilirsiniz. İsteklerinizin arttığı bir dönemdesiniz ve beklentileriniz ile meydana gelen olayların farklı olduğunu düşünebilirsiniz. Olayları değerlendirirken makul olun. Kendinizi ve çevrenizdeki kişileri fazla zorlamayın. Kalabalıklar ve yabancı çevrelerden rahatsızlık duyabilirsiniz. Ayrıca saygı duyulan kişilere karşı sert ve kaba bir tavır sergilememeye özen göstermeniz gerekiyor. Yaşam felsefesi sizden daha farklı olan kişilere kendi doğrularınızı kabul ettirmek için uğraşmayın. Aslında bakış açınızı değiştirmek için bu durumu bir fırsat olarak değerlendirmelisiniz.
YAY BURCU YORUMU
Çok çeşitli kişilerle görüşmeniz gerekebilir ve verdiğiniz sözleri yerine getirmeniz zor olabilir. Kafanızı karıştıran konular ile ilgilenmeyin ve işlerinizi planlamak için gayret gösterin. Pek çok işi aynı zamana sıkıştırmasanız iyi olacak. Yoksa işlerinizi yetiştirmeniz pek kolay olmayacak. Bu arada bazı ziyaretçileriniz olabilir ve hesapta olmayan durumlar çıkabilir. Özellikle sürpriz karşılaşmalar olabilir ve ilginç teklifler ile karşılaşabilirsiniz. Karar vermek için aceleci davranmayın. Sevdiklerinizin ilgisi ve desteği moralinizi yükseltecek. Aslında isteklerinizi gerçekleştirecek güç içinizde uyanıyor ve yaşam enerjiniz yükseliyor.
OĞLAK BURCU YORUMU
Güne yoğun duygular ile başlayacaksınız. İsteklerinizi gerçekleştirmek için hırslı bir tavır sergileyebilirsiniz. Özellikle ani değişikliklerden etkilenebilir ve gerilim hissedebilirsiniz. Öğle saatlerinde ortaya çıkabilecek sürprizlere karşı hazırlıklı olun. Karşılaştığınız olaylar ve kişiler bilinçaltınızı harekete geçirecek ve en derin istekleriniz ortaya çıkacak. Bu arada kendi gücünüzü ortaya koymak için gayret göstermeyin. Özellikle güçlü ve etkileyici kişilerle güç mücadelesi yapmaktan kaçının. Bugün duygularınızı denetlemeniz gerekiyor. Karar vermek için aceleci davranmayın.
KOVA BURCU YORUMU
Güne farklı duygular ile başlayacaksınız. İsteklerinizi gözden geçirdiğiniz bir gün ve dostlarınız ile ilişkileriniz sıcak olduğu halde duygularınız derinleşmiş olabilir. Ancak öğlene doğru ilginç gelişmeler olacak ve olaylara farklı açılardan bakacaksınız. İyimser kişilerin etkisi ile gerilimden uzaklaşacak ve dikkatinizi yaratıcı konulara odaklayacaksınız. Zaten yaratıcılık gerektiren işler ile ilgilendiğiniz zaman kendinize olan güveniniz artıyor. Olayları zorlamayın ve bütçenizi dikkatli yapın. İhtiyaçlarınız artabilir ve isteklerinizi gerçekleştirmek için gelişmeleri beklemeniz gerekebilir. Sabırlı olursanız, kazanacaksınız.
BALIK BURCU YORUMU
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Verification: 197d1fde147e3b28