Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Yatak odası, günün yorgunluğunu atmak ve rahat bir uyku için, özenle dekore edilmelidir. Göz yorucu eşyaların yerine,dinlendirici ve rahatlatıcı renk tonlarındaki eşyalarla yatak odası dekorasyonu yapılmalıdır. Yatak odası dekorasyonu için birkaç ufak bilgi verelim.

modern-yatak-odası-dekorasyonu Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

– Öncelikle, iyice dinlenip güne zinde başlamak için, sabah gözünüzü açtınığınızda, huzur verecek eşyalar tercih edilmelidir.

– Yatak odası dekore edecek olanlar, önce, kendi zevkine göre nasıl bir stilde oda istediğine karar vermelidir. Örneğin, modern, klasik, vintage ve zen gibi tarzlardan hangisi olacağı belirlenmelidir.

– Yatak odası dekorasyonu işinin en önemli eşyası tabiki yataktır. Yatak seçimi, öncelikle sağlık  ve rahatlık düşünülerek yapılmalıdır. Çeşitli ağrı ve terlemelere sebep olmayacak ortopedik yatak tercih edilmelidir.

– Eğer oda küçükse, bazalı bir yatak tercih edilmesi, fazla eşyanın ortadan kaldırılması açısından iyi bir fikirdir. Oda geniş ise, farklı tarzlarda yatak ve başlık tercih edilebilir.

– Yatak örtüleri ve nevresimler, eşyalarla uyumlu olursa, daha dinlendirici olur.

modern-yatak-odası-dekorasyonu Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

– Eğer  renkli bir kişiliğe sahipseniz ve renkli mobilyalarda ısrarcıysanız, canlı renkleri mümkün olduğunca göze batmayacak küçük eşyalarda tercih edebilirsiniz. Örneğin; çerçeve, abajur ve mumluk gibi aksesuarların renkli olması, diğer mobilyalara nazaran daha az göze batmaktadır.

– Yatak odası dekorasyon için perde seçimi de oldukça önemlidir. Gündüzleri yatak odasının ışık alması için tül, geceleri de ışığın içeri sızmasını ve uykuya engel olmasını önlemek için koyu renk perde seçilmelidir.

– Eşyaya göre, ihtiyaç olduğu kadar mobilya seçilmelidir. Dolabın kaç kapılı olacağı, duvara raf sistemi gerekip gerekmeyeceği, şifoniyer ve etajer gibi eşyalar, ihtiyaca göre seçilmeli, gereksiz eşya kalabalığından kaçınılmalıdır.

– Yatarken etajer üstünde bir gece lambası kullanışlıdır. Onun haricinde aksesuar seçiminde aşırıya kaçılmamalıdır.

– Yatak odasında, pastel renkler her zaman dinlendiricidir. Fazla eşya kalabalığı olmadan sade bir şekilde dekore edilen yatak odası, rahat bir uyku uyuyarak gerekli enerjiyi depolamayı ve güne zinde başlamayı sağlamaktadır. Siz değerli ziyaretçilerimize, yatak odası dekorasyonu hakkında bilgi vermek istedik, okuduğunuz için teşekkürler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

 1. Klasik yataklardan değil zemine neredeyse 0 olan yatak modellerinden alırım. Odayı da kahverenginin tonlarına boyarım. Daha sonra gereksiz eşyaları attık mı tamamdır. Hayalimdeki yatak odası budur

 2. Yatak odasında yüksek yatak olmasını siterim. Nevresim takımı da çok önemli, odanın rengiyle uyum içinde olmalı. Son olarak eşya kalabalığına da gerek yok.

 3. yatak odası bana göre kullanışlı olmalı makyaj masası yatağın hemen önünde olmalı yatarken kendimizi de izlememize olanak sağlamalı yatak odasında bir ebebeyin banyosu bulunmalı çalışama masası ve kitaplık alanı olmalı yatağın her iki tarafında abajur olmalı ve ışığı yaktığınızda partnerinizi rahatsız etmeyecek bir aydınlıkta yanmalı tüm bunlar aslında zevklerimiz için ayarlanacak özellikler isterseniz dış görünüş bakımından yatak odanızı düzenleyebilirsiniz bu size kalmış ama bana göre yatak odasın bize özel bir yerdir.Başkası için değil kendim için dizayn etmeliyim

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Verification: 197d1fde147e3b28