Vücut Bakımı Ve Temizliği

Vücut Bakımı Ve Temizliği

Vücut Bakımı Ve Temizliği

Vücudumuz bizim için değerlidir. Bedenimizin sağlıklı ve güzel olması, akıl ve ruh sağlığımızı da doğru orantıda etkiler. Sağlıklı bir vücut için yapmamız gerekenlerin başında tabii ki banyo gelir. Vücut bakımı ve temizliği için haftada ortalama iki yada üç kez duş almalıyız. Vücut toksinlerden arınınca, beden rahatlar. Gün içerisinde dış etmenler tarafından kirlenen saçımız, kıyafetlerimiz vücudumuz ancak su ile arınır. Ve beden sağlıklı kalır. Son zamanlarda bir çok sektörde olduğu gibi vücut bakımı ve temizliği sektöründe de inanılmaz atılımlar yapılmıştır. Cilt bakımı için güzellik salonları fark edilir oranda artarak açılmış ve açılmaya devam etmektedir. Sektör kendi arasında rekabet ettikçe temizlik için kullanılan malzemelerin kalitesi artmış, arza göre talepler yerine getirilmeye başlanmıştır.

Peeling Neden Önemli

Peeling: Ölü derilerden kurtulup, canlı alt deri ile vücudu gençleştirmektedir. Arınan ve zamana hayır diyemeyen beden, bir nebze de olsa peeling sayesinde rahatlar. Ve daha canlı bir cilt ortaya çıkar.

Yüzümüz de vücudumuz kadar önemlidir. Ve yüz bakımı da tabii ki önemsenmesi gerekir. Bunun için herhangi bir güzellik salonuna gidebileceğiniz gibi, kendiniz evde de gerekli malzemeleri alarak yapabilirsiniz. İster eczaneden alacağınız bir takım krem, peeling, yüz sıkılaştırıcı maske olsun, isterseniz de doğal yiyeceklerle hazırlayacağınız malzemeler olsun; her ikisi de işe yarayacak ve cildiniz temizlenip, gözenekler sıkışacaktır. Bunun için güzellik merkezlerine de gidebilir, farklı aroma ve kürlerle hazırlanan maskeleri yaptırabilirsiniz. Tercih size kalmış. Vaktinize ve paranıza bağlı.

Yaşam standardınızın kalitesi ne olursa olsun, ister bütçenizin bir kısmını temizliğe ayırın, isterseniz hiç ayırmayın. Temizlik için çok geniş bir sektör olsa da temizlenmek için su ve sabun yeterli. Ve de ardından nemlendirici. Bunun dışında teknoloji kullanılarak da vücut bakımı yapılmaktadır. Son derece gelişmiş ürünler, vücutta harikalar yaratabilmekte, gerekli tüm bakımı yapabilmektedir. Vücudunuzun bakımı ve temizliği için bir diğer alternatif, eski gelenekleri devam ettiren bir usul hamam usulü temizliktir. Hamama gidip, keselenerek tüm ölü deriden kurtulabilirsiniz. Ve gerçek bir peeling yapmış olursunuz. Seçim sizin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

 1. Vücut temizliği banyo yapmakla başlar. Bir kere o kokulu renkli sabunlardan Duş jellerinden falan uzak durun eski beyaz kalıp sabunlar temizlik için en iyisi. Saçlarınızı bile bu sabunlarla yıkayın şampuanlardan daha az kimyasal barındırıyor.

 2. Vücut temizliği önem arz eden bir durum sadece banyo yapmakla değil kişisel bakımı tam anlamıyla gerçekleştirerek olur mesela banyo yapabilirsiniz ama koltuk altını temiz tutmazsanız yada rolon kullanmazsanız istediğiniz kadar banyo yapın terleme anında kötü kokacaksınız.Yada dişlerinizi fırçalamazsanız dişinizde kalan yemek artıkları dişlerinizi çürüteceği gibi ağzınızın içinden gelen kötü bir kokuyla karşılaşabilirsiniz.Yani banyo yapmak temiz olmanızı ve bakım yapmanızın yarısı ama bunun dışında vücut losyonlarını veya duş jelleri teninize uygun olanı seçerek vücudunuza terapi yapabilirsiniz.

 3. Vücudun temiz olması bakım yapılması ile alakalı değildir.Normal temizliğin dışında ölü hücreleri temizlemek ve cildimizi eski sağlığına kavuşturmak için yapılan uygulamadır cilt bakımı genelde özel klinikler ve güzellik merkezlerinde detaylı bir şekilde yapılır.Ama bu evde yapamayacağımız anlamına gelmiyor ne güzel konu sahibi sitesinde başarılı bir şekilde anlatmış bu anlatımları uygulayarak para vermeden güzel sonuçlar elde edebiliriz.Mesela ben evde banyoda harika bir ortam yaratırım sıcak ortamda terlerim ve gözeneklerimin açılmasını sağlarım sonrasında kese evet bildiğimiz kese ile kirlerimi çıkartır.Sonrasında tertemiz yıkanırım bu şekilde gözenekleriniz açılacak ölü deri dökülecek ve rahat edeceksiniz.Sonrasında nemlendirici krem sürerek cildinize nefes aldıracaksınız.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Aniden meydana gelen olaylar duygularınızı değiştirebilir ve duygusal karmaşa hissedebilirsiniz. Daha önce değer vermediğiniz konular şimdi dikkatinizi çekecek, ancak abartılı davranışlarda bulunmaktan kaçınmalısınız. Ayrıca bazı şeylere olduğundan daha fazla değer vermiş olduğunuzu düşünebilirsiniz. Veya değerli ve sizi destekleyenleri küçümsemeniz mümkün. Duygularınızın dalgalanacağı bir gün ve sorunları büyütmekten kaçınmanız gerekiyor. İsteklerinizi gerçekleştirmek için kuvvetli arzular duyabilirsiniz ve sabırsızlık hissedebilirsiniz. Davetler ve alacağınız teklifler sizi heyecanlandıracak.
BOĞA BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız ve kendinizi şanslı hissedeceksiniz. Özellikle saygı duyduğunuz kişilerin sizi desteklediğini anlayabilirsiniz ve farklı çevreler ile ilişkilerinizi güçlendirebilirsiniz. Yabancılar ile işbirliği yapabilirsiniz ve hoş fırsatlar ile karşılaşabilirsiniz. Kendinizi yenilemek istediğiniz bir dönemdesiniz ve isteklerinizi gerçekleştirmek için stratejinizi değiştirebilir ve projelerinizi gözden geçirebilirsiniz. Parasal ihtiyaçlar veya önemsediğiniz kişilerin davranışları üzerinizde baskı duygusu uyandırabilir fakat bugün kendinizi daha güçlü ve iyi hissedeceksiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Bazı karışıklıklar olabilir fakat projelerinizi gerçekleştirmek için kararlı davranacaksınız ve konusunda uzman olan kişiler ile görüşeceksiniz. Çeşitli seminerler ve eğitim programlarına katılabilirsiniz. Büyük organizasyonlar içinde yer alabilirsiniz veya organizasyonlara davet edilebilirsiniz. Şimdiye kadar yapmış olduğunuz işlerin dışında çok farklı konulara ilgi duyabilirsiniz ve girişimde bulunmak için harekete geçebilirsiniz. İletişim trafiğiniz hareketli olacak. Bu arada işler yavaş gelişebilir fakat kararlı bir biçimde sürdürmeyi başaracaksınız.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Yoğun duygular hissederek güne başlayacaksınız ve karşılaştığınız bazı olaylar bilinçaltınızı uyandıracak. Eviniz ile ilgilenebilirsiniz veya iş yerinizde bazı düzenlemeler yapabilirsiniz. Daha önce başlamış olduğunuz işler ile ilgili bazı karışıklıklar çıkmış olabilir ve sizin istekleriniz artmış olabilir. Seyahatler ve çeşitli organizasyonlar yapmak keyfinizi yerine getirecek. Parasal konulara yönelik çalışmalarınızı hızlandırmak isteyeceksiniz ancak isteklerinizi gerçekleştirmek için kendinizi fazla zorlamayın. Önemsediğiniz kişiler ve saygı duyduğunuz çevreler sizi destekleyecek. Olaylara daha farklı açılardan bakabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz.
ASLAN BURCU YORUMU
Çalışmalarınızı istediğiniz gibi sürdürmeye devam edeceksiniz ve bu arada eski projelerinizi gerçekleştirmek için kararlı davranmayı başaracaksınız. Sizi engelleyen kişiler olabilir veya gelişmeler olması gerekenden daha yavaş olabilir. Ancak dirayetli ve azimli bir tavır içinde olacaksınız ve bu arada bazı alışkanlıklarınızı değiştireceksiniz. Dişleriniz ile ilgili bakım, tedavi benzeri konular ile ilgilenebilirsiniz. Ayrıca sağlığınıza özen göstermeniz gerekiyor. Baskı hissettiğiniz durum ile ilgili düşünceleriniz değişebilir ve böylece eski kararlarınız hakkında bazı değişiklikler yapabilirsiniz.
BAŞAK BURCU YORUMU
Bugün kendinizi iyi hissedeceksiniz ve hareketli bir gün geçireceksiniz. Eviniz veya iş yerinizde bazı düzenlemeler yapabilirsiniz. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve daha önce yapmış olduğunuz planlarınızı uygulamak için sabırlı ve kararlı çalışmalar yapabilirsiniz. Bu arada saygı duyduğunuz kişilerin yardımını isteyebilirsiniz. Büyükleriniz ile aranızdaki ilişkiler daha sıcak olacak. Bazı karışıklıklar olsa bile bunların üzerinde fazla durmayacaksınız. Sistemli ve disiplinli bir tavır içinde çalışmalarınızı sürdürmeyi başaracaksınız.
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
Güne hevesli başlayacaksınız ve önem verdiğiniz kişiler veya konular ile ilgileneceksiniz. Aldığınız bazı haberler kafanızı karıştırmış olabilir. Ancak sabırlı ve dirayetli davranmayı başarabilirsiniz. Bu arada düşünceleriniz değişebilir ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Büyüklerinizin veya karşılaştığınız bazı olayların sizi engellediğini düşünebilirsiniz. Fakat sabırlı olun ve karar vermek için acele etmeyin. Daha iyimser ve anlayışlı davranmak için gayret gösterin. Özellikle parasal sorunlarınızı sevdiklerinize yansıtmaktan kaçınmalısınız.
YAY BURCU YORUMU
Bugün dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayacaksınız ve çeşitli programlar yapacaksınız. Planlarınızı arkadaşlarınıza anlatabilirsiniz ve ikna edici olabilirsiniz. Ekip çalışmalarında başarılı olacağınız bir dönemdesiniz. Arkadaşlarınız ile buluşabilir ve yakınlarınızın yardımını isteyebilirsiniz. Yapıcı ve olumlu tavırlarınız ile hem güçlü kişileri etkileyeceksiniz, hem de arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız. Kendi içinizde duygusal karmaşa olabilir fakat duygularınızı çevrenizdeki kişilere yansıtmayacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için kararlı davranacaksınız. Moraliniz giderek yükseliyor.
OĞLAK BURCU YORUMU
Güne heyecanlı ve istekli başlayacaksınız. Fakat duygularınızı denetlemek için gayret göstermeniz gerekiyor. Özellikle gün içinde karşılaştığınız olaylara duygusal tepkiler göstermeseniz iyi olacak. Hırslı ve zorlayıcı bir tavır içinde bulunmayın ve sabırlı olun. Çünkü gelişmeler sizin beklediğiniz kadar hızlı olmayabilir. Veya daha önce hesaplamadığınız durumlar ortaya çıkabilir. Sabırlı ve sakin davranmayı başarabilirseniz, isteklerinizi gerçekleştirmeniz mümkün olacak. Bu arada yapabileceğinizden daha büyük sorumluluklar almanız mümkün. Veya olabileceklerden daha fazla beklentileriniz olabilir. Fakat saygı duyduğunuz kişilere danışabilirsiniz ve onların tavsiyesini alabilirsiniz.
KOVA BURCU YORUMU
Eski fikirleriniz ve özellikle büyükleriniz ile ilgili düşünceleriniz derinleşebilir. Çocukluk günlerinizi hatırlayabilirsiniz ve eski arkadaşlarınız ile haberleşebilirsiniz. Bu arada önem verdiğiniz kişilerin sağlığı ile ilgilenmeniz gerekebilir. Veya size ihtiyacı olan yakınlarınıza yardımcı olmanız gerekebilir. Bu arada iş arkadaşlarınız, çocuklar ve komşularınız ile aranızda çıkabilecek anlaşmazlıklar kafanızın karışmasına neden olabilir. Fakat yaşam enerjinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve sorunlar ile başa çıkabilecek gücü içinizde hissedeceksiniz.
BALIK BURCU YORUMU
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Verification: 197d1fde147e3b28