Vücut Bakımı Ve Temizliği

Vücut Bakımı Ve Temizliği

Vücut Bakımı Ve Temizliği

Vücudumuz bizim için değerlidir. Bedenimizin sağlıklı ve güzel olması, akıl ve ruh sağlığımızı da doğru orantıda etkiler. Sağlıklı bir vücut için yapmamız gerekenlerin başında tabii ki banyo gelir. Vücut bakımı ve temizliği için haftada ortalama iki yada üç kez duş almalıyız. Vücut toksinlerden arınınca, beden rahatlar. Gün içerisinde dış etmenler tarafından kirlenen saçımız, kıyafetlerimiz vücudumuz ancak su ile arınır. Ve beden sağlıklı kalır. Son zamanlarda bir çok sektörde olduğu gibi vücut bakımı ve temizliği sektöründe de inanılmaz atılımlar yapılmıştır. Cilt bakımı için güzellik salonları fark edilir oranda artarak açılmış ve açılmaya devam etmektedir. Sektör kendi arasında rekabet ettikçe temizlik için kullanılan malzemelerin kalitesi artmış, arza göre talepler yerine getirilmeye başlanmıştır.

Peeling Neden Önemli

Peeling: Ölü derilerden kurtulup, canlı alt deri ile vücudu gençleştirmektedir. Arınan ve zamana hayır diyemeyen beden, bir nebze de olsa peeling sayesinde rahatlar. Ve daha canlı bir cilt ortaya çıkar.

Yüzümüz de vücudumuz kadar önemlidir. Ve yüz bakımı da tabii ki önemsenmesi gerekir. Bunun için herhangi bir güzellik salonuna gidebileceğiniz gibi, kendiniz evde de gerekli malzemeleri alarak yapabilirsiniz. İster eczaneden alacağınız bir takım krem, peeling, yüz sıkılaştırıcı maske olsun, isterseniz de doğal yiyeceklerle hazırlayacağınız malzemeler olsun; her ikisi de işe yarayacak ve cildiniz temizlenip, gözenekler sıkışacaktır. Bunun için güzellik merkezlerine de gidebilir, farklı aroma ve kürlerle hazırlanan maskeleri yaptırabilirsiniz. Tercih size kalmış. Vaktinize ve paranıza bağlı.

Yaşam standardınızın kalitesi ne olursa olsun, ister bütçenizin bir kısmını temizliğe ayırın, isterseniz hiç ayırmayın. Temizlik için çok geniş bir sektör olsa da temizlenmek için su ve sabun yeterli. Ve de ardından nemlendirici. Bunun dışında teknoloji kullanılarak da vücut bakımı yapılmaktadır. Son derece gelişmiş ürünler, vücutta harikalar yaratabilmekte, gerekli tüm bakımı yapabilmektedir. Vücudunuzun bakımı ve temizliği için bir diğer alternatif, eski gelenekleri devam ettiren bir usul hamam usulü temizliktir. Hamama gidip, keselenerek tüm ölü deriden kurtulabilirsiniz. Ve gerçek bir peeling yapmış olursunuz. Seçim sizin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

 1. Vücut temizliği banyo yapmakla başlar. Bir kere o kokulu renkli sabunlardan Duş jellerinden falan uzak durun eski beyaz kalıp sabunlar temizlik için en iyisi. Saçlarınızı bile bu sabunlarla yıkayın şampuanlardan daha az kimyasal barındırıyor.

 2. Vücut temizliği önem arz eden bir durum sadece banyo yapmakla değil kişisel bakımı tam anlamıyla gerçekleştirerek olur mesela banyo yapabilirsiniz ama koltuk altını temiz tutmazsanız yada rolon kullanmazsanız istediğiniz kadar banyo yapın terleme anında kötü kokacaksınız.Yada dişlerinizi fırçalamazsanız dişinizde kalan yemek artıkları dişlerinizi çürüteceği gibi ağzınızın içinden gelen kötü bir kokuyla karşılaşabilirsiniz.Yani banyo yapmak temiz olmanızı ve bakım yapmanızın yarısı ama bunun dışında vücut losyonlarını veya duş jelleri teninize uygun olanı seçerek vücudunuza terapi yapabilirsiniz.

 3. Vücudun temiz olması bakım yapılması ile alakalı değildir.Normal temizliğin dışında ölü hücreleri temizlemek ve cildimizi eski sağlığına kavuşturmak için yapılan uygulamadır cilt bakımı genelde özel klinikler ve güzellik merkezlerinde detaylı bir şekilde yapılır.Ama bu evde yapamayacağımız anlamına gelmiyor ne güzel konu sahibi sitesinde başarılı bir şekilde anlatmış bu anlatımları uygulayarak para vermeden güzel sonuçlar elde edebiliriz.Mesela ben evde banyoda harika bir ortam yaratırım sıcak ortamda terlerim ve gözeneklerimin açılmasını sağlarım sonrasında kese evet bildiğimiz kese ile kirlerimi çıkartır.Sonrasında tertemiz yıkanırım bu şekilde gözenekleriniz açılacak ölü deri dökülecek ve rahat edeceksiniz.Sonrasında nemlendirici krem sürerek cildinize nefes aldıracaksınız.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan bir tavır içinde olabilirsiniz ve sevdikleriniz ile ilgili duygularınız derinleşebilir. Eskiden sizi mutlu eden kişiler ve olayların artık sizi tatmin etmediğini düşünebilirsiniz. İstekleriniz ve beklentileriniz değişiyor. Eskiden sizi rahatsız etmeyen koşullar ve şartlardan rahatsızlık duyabilirsiniz ve tamamen değişmesini isteyebilirsiniz. Fakat sabırlı olmanız gerekiyor. Kendinizi çok fazla zorlamayın ve yapabileceğinizin üzerinde sorumluluk almaktan kaçının. Hırslı ve sert bir tavır içinde bulunmasanız iyi olacak.
BOĞA BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız ve hayallerinizi gerçekleştirmek için harekete geçeceksiniz. Sevdikleriniz sizi destekliyor. Ve siz de sevdiklerinizin davranışlarını inceliyorsunuz. İyimser ve yapıcı bir tavır içinde bulunabilirsiniz ve aynı zamanda gerçekleşecek hayaller peşine düşebilirsiniz. Üzerinizde baskı duygusu yaratan olaylar sizi zorluyor olabilir fakat böylece hayata ve olaylara bakış açınız değişiyor. İsteklerinizi gerçekleştirmek ve çevrenizin önemsediği biri olmak isteyebilirsiniz ve bunun için çalışabilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Sürprizlerden etkilenebilirsiniz ve yaratıcı kişiler ile ilişkilerinizi güçlendirebilirsiniz. Böylece sizi kaygılandırmış olan olayları daha farklı değerlendirebilirsiniz ve daha cesur bir tavır içine girebilirsiniz. Parasal konulara yönelik gelişmeler sizi harekete geçirecek ve isteklerinizi gerçekleştirmek için kararlı bir tavır içinde olacaksınız. Pratik, güçlü ve enerjik kişiler ile birlikte olabilirsiniz ve böylece sizin içinizdeki güç de uyanacak. Bugün işlerinizi pratik ve hızlı bir biçimde çözebilirsiniz ve günün ilerleyen saatlerinde girişimde bulunmak için isteğiniz artacak.
YENGEÇ BURCU YORUMU
İletişim ve haberleşme araçları ile ilgili bazı karışıklıklar çıkabilir. Sabırlı olun ve duyduğunuz haberlere hemen tepki göstermeyin. Yanlış anlamalar olabilir veya sevdiklerinizin davranışlarını doğru bulmuyor olabilirsiniz. Sorunları büyütmeyin ve isteklerinizi gözden geçirin. Aslında isteklerinizin değiştiği bir dönemdesiniz ve eskiden yaşadığınız olayları gözden geçirebilirsiniz. Anneniz, yakınlarınız ve dostlarınız ile aranızdaki ilişkileri mercek altına alabilirsiniz ve küçük ayrıntılara takılı kalabilirsiniz. Aslında şanslı olduğunuz bir dönemdesiniz ve olaylara bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirseniz, şansınızı iyi kullanabilirsiniz.
ASLAN BURCU YORUMU
İlişkileriniz yeni boyutlar kazanıyor. apmak istediklerinizi farklı bir enerji ile ortaya koyabilirsiniz ve çevrenizi etkileyebilirsiniz. Özellikle etkilemek istediğiniz yaratıcı ve güçlü kişileri etkileyebilirsiniz ve yeni atılımlarda bulunmak için hevesli olabilirsiniz.
Bu arada önem verdiğiniz kişilere karşı davranışlarınızı değiştirebilirsiniz ve aranızdaki ilişkiler daha farklı boyutlara ulaşabilir. Sizin önemli ve değerli olan konular ve kişiler değişiyor ve bu durum davranışlarınıza yansıyor. Bugün daha özgür bir tavır içinde olacaksınız ve böylece kendinizi özgür hissedeceksiniz ve çevrenizi etkileyeceksiniz.
BAŞAK BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız ve yapmanız gereken işleri gözden geçireceksiniz. Eskiden yaşadığınız olayları, ilişkileri ve dostlarınızı hatırlayabilirsiniz ve içinde bulunduğunuz durumu gözden geçirebilirsiniz. Aslında kendinizden memnun olduğunuz bir dönemdesiniz ve olaylara daha iyimser bir açıdan bakacaksınız. Sizin iyimser ve anlayışlı tavrınız çevrenizi ve sevdiğinizi etkileyecek. İlişkileriniz daha yoğun ve güçlü olabilir. Bugün isteklerinizi sempatik bir biçimde ortaya koyabilirsiniz ve beklediğiniz desteği alabilirsiniz. Aynı zamanda siz de dostlarınıza yardımcı olacaksınız.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygusal ve endişeli olabilirsiniz. Olaylara karamsar açıdan bakmak yerine dikkatinizi projelerinize odaklamalısınız. Bugün duygularınızla davranmayın ve moralinizi yükseltmek için gayret gösterin. Aslında eski isteklerinizin değişmeye başladığını hissedebilirsiniz ve duygusal bir tavır içine girebilirsiniz. Sevdikleriniz ve dostlarınız ile ilgili bakış açınız değişiyor. Karşılaştığınız olaylardan etkilenebilirsiniz ve dikkatinizi kendinize yöneltebilirsiniz. Ancak fazla derinleşmeyin. En ufak ayrıntılar daha dikkatinizi çekiyor ve daha önce sizi rahatsız etmeyen konular ve davranışlardan rahatsızlık duyabilirsiniz. Günün ilerleyen saatlerinde duygularınız değişecek.
AKREP BURCU YORUMU
Gelişmeler sizi heyecanlandıracak. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Yeni sorumluluklar alabilirsiniz ve büyük bir cesaretle yeni girişimlerde bulunabilirsiniz. Fakat bugün isteklerinizi gözden geçireceksiniz. Hata yapmak istemediğiniz bir dönem ancak hiçbir zaman olmadığı kadar istekli ve kararlı olacaksınız ve girişimde bulunmak için harekete geçeceksiniz. Bazı gelişmeler yavaş olabilir veya üzerinizde baskı uyandırabilir fakat bugün iyimser ve anlayışlı davranacaksınız ve çevrenizi etkileyeceksiniz. Hem güçlü kişiler, hem de sevdikleriniz sizi destekleyecek. Duygularınızı etkileyici bir biçimde yansıtabilirsiniz ve kendinizi daha güçlü hissedebilirsiniz.
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacak ve geçen yılın muhasebesini yapacaksınız. İsteklerinizi gözden geçirecek ve daha önce belirlemiş olduğunuz isteklerinizi gerçekleştirmek için yeni stratejiler geliştireceksiniz. İsteklerinizle ilgili bu sene daha sabırsız bir tavır içinde olabilirsiniz. Makul olmaya özen gösterirseniz ve olayların gelişmesini beklerseniz, isteklerinizi gerçekleştirmeniz mümkün olacak. Üstelik içinizden yükselen iyimser duygular başarılı olabileceğinizi söylüyor. İyimser olanlar kazanacak.
KOVA BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız ve çevreniz ile ilgileneceksiniz. Sizi zorlayan ve baskı duygusu uyandıran konulardan uzaklaşacaksınız ve dikkatinizi isteklerinize odaklayacaksınız. Sevdikleriniz ile birlikte olmak ve isteklerinizi gerçekleştirmek için daha fazla gayret gösterebilirsiniz ve tarzınızı değiştirebilirsiniz. Aslında eski davranışlarınızın değişmeye başladığını hissedeceksiniz. Daha özgür ve yapıcı bir tavır içinde olabilirsiniz ve cesur girişimlerde bulunabilirsiniz. En azından kendinizi daha cesur ve güçlü hissedeceksiniz ve isteklerinizi ilginç bir biçimde ortaya koyacaksınız. Güçlü ve yaratıcı kişileri etkileyebilirsiniz ve beklediğiniz desteği alabilirsiniz.
BALIK BURCU YORUMU
Bugün alacağınız haberler duygularınızı harekete geçirecek ve projelerinizi gerçekleştirmek için kuvvetli arzular duyacaksınız. Eski dostlarınız ve sevdikleriniz ile ilişkileriniz daha sıcak olacak. Bugün eski dostlarınız ile görüşebilirsiniz ve geçmiş günleri konuşarak birlikte keyifli vakit geçirebilirsiniz. Duygularınız derin ve yoğun olabilir. Bu arada sevdiğiniz ile aranızdaki ilişki daha yoğun ve kuvvetli olabilir. Bugün sempatik ve neşeli tavırlarınız ile hem çevrenizi, hem de karşı cinsi etkileyecek ve beklediğiniz desteği alacaksınız. Aynı zamanda siz de dostlarınıza yardımcı olabilirsiniz.
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Verification: 197d1fde147e3b28