Regl Dönemi Kolay Atlatmanın Yolları

Regl Dönemi Kolay Atlatmanın Yolları

Regl Dönemi Kolay Atlatmanın Yolları

Kadınların genç kızlığa adım attıktan sonra her ay düzenli olarak adet görmesi doğurganlık simgesi olarak bilinmektedir. Her ay 28 günde bir yenilenen yumurtalıklar vücuttan atılması için düzenli olarak bir döngü içerisindedir. Vücudun gelişimi ve bu süreçte yenileme sağlayan adet döngüsü hemen her genç kızda 13- 14 yaşları arasında başlamaktadır.

28 günde bir yenilenen adet döngüsü kadınlar için doğurganlık simgesi haline gelmiş olsa da aslında vücudun yenilenmesi ve hormonların düzenli bir şekilde vücutta yer almasını sağlamaktadır. Kadınların her ay tekrarlayan bu döneminde vücudunda belli başlı belirtiler meydana gelmektedir. Menopoz dönemine kadar devam eden adet süreci ya da diğer bir adı ile regl dönemi her kadında farklı olabilmektedir.

Adet dönemi yaklaşan kadınlarda genel olarak tatlı krizleri, sivilceler ve göğüslerin şişkinleşip sertleşmesi görülmektedir. Bunun yanı sıra adet dönemini ağrılı geçiren kişilerde kasık bölgesinde az şiddetli ağrılar meydana gelebilmektedir. Her kadında farklı belirtilerin olması kişinin vücut yapısı ile alakalı bir durumdur. Kimisi adet döneminde çok fazla ağrı çekerken kimisi de hiç ağrı yaşamadan dönemi geçirebilmektedir. Kadınların bu dönemlerinde daha hassas oldukları bilinmektedir. Çabuk sinirlendikleri ve bu dönemde huzursuz oldukları gözlenmektedir.

Regl dönemi yaklaşan kadınlarda genel olarak meydana gelen şişkinlik, sivilce, huzursuzluk ve ateş belirtileri çoğu kişide aynı olabilmektedir. Adet dönemi sonrası bir sonraki yumurtlama dönemine kadar bu belirtiler meydana gelmemektedir.

Kadınların düzenli olarak adet olması ve bu dönemde daha hassas bir yapıya sahip olması vücutların ve biyolojik olarak yapılarının yenilenmesini sağlar. Adet gecikmelerinde daha fazla huzursuzluk görülebilmektedir. Kadınlar her ay adet olduklarından dolayı adet gecikmesi yaşadığında hem günlük hayatına hem de kişisel hayatına etki edebilmektedir. Sıkıntılı bir süreç olduğundan kadınlar adet döneminin gecikmesini istemedikleri için adet günlerini takip etmektedir.

Sağlıklı bir kadının düzenli olarak adet görmesi vücudun ve organlarının yenilenmesini sağlar. Doğurganlık için her ay yumurtalıkların yenilenmesi gerekir. Bu süreç her kadında farklı olsa da genel olarak aynı belirtiler ve düzen görülebilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

 1. Bunu yaşamayan bilemez doktor doktor gezip araştırdım ama sadece ağrı kesici öneriyorlar bak bu hemen kesiyor bak bu bana iyi geldi sen de dene gibi şehir efsaneleri yaratır olduk Bu ağrıyı normal bir ağrı olarak gören erkekler burun kıvırır seninde her gün bir yerin ağrıyor deyip durur ama bilmez ki ağrının şiddeti taş düşürme boyutunda düşürmeden anlayamaz tabi sadece ağrı ile kalsa tamam bu özel günde ne giyeceğim derdi yada acaba kıyafetime mi bulaştı telaşı gibi bir çok sorunu aynı günde yaşamaktayız.Kadın olmak çok zor ve bizi anlayacak bir insan bulmak daha da zor

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Kendinizi yenilemek istiyorsunuz veya şimdiye kadar yaptığınızın dışında bambaşka konular ve ortamlar size çekici geliyor fakat sorumluluklarınız yüzünden isteklerinizi gerçekleştirmeniz pek kolay olmayabilir. Ancak bugün duygularınız yükseliyor ve hiçbir şey yapamasanız bile saçlarınızı kestirebilirsiniz veya alışveriş yapabilirsiniz. Bu arada bütçenizi aşan harcamalar yapmaktan kaçınmalısınız. Eğlenceli ortamlar keyfinizi yerine getirecek. Bu arada kaçamak aşklar sizi heyecanlandırabilir. Sportif faaliyetler ve çevre gezileri sizi rahatlatacak.
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
Kendinizi güçlü hissedebilir ve isteklerinizi gerçekleştirmek için atılımlarda bulunabilirsiniz. Karşılaştığınız bir sanatçı veya hayal gücü yüksek bir kişi sizi harekete geçirecek fikirler ortaya atabilir. Veya ilginç hayalleriniz olabilir ve ideallerinizi arkadaşlarınıza anlatabilirsiniz. Davetler, organizasyonlar ve katılacağınız toplantılarda dikkat çekici ve etkileyici olacaksınız. Projelerinizi gerçekleştirmek için harekete geçebilirsiniz ve arkadaşlarınızın desteğini alabilirsiniz. Bu arada sevdiğinizi ihmal etmeyin.
YENGEÇ BURCU YORUMU
İlişkilerinizi gözden geçireceksiniz ve ilişkilere bakış açınızın değişmeye başladığını anlayacaksınız. Kaçamak aşklar çekici gelebilir fakat içinizden yükselen kuvvetli arzuları denetlemeyi başaracaksınız ve tedbirli davranacaksınız. Bazı gelişmeler sizin beklediğinizden daha farklı olabilir ancak dirayetli ve sabırlı davranmayı başaracaksınız. Karışıklıklar olsa bile çözümleyici bir tavır içinde bulunabilirsiniz. Zorluklar ile başa çıkabilecek gücünüz var. Ayrıca sevdiklerinizin ilgisi ve desteği moralinizi yükseltecek.
ASLAN BURCU YORUMU
Alışkanlıklarınızı değiştirmeye zorlayan olaylara farkında olmadan direnç gösterebilirsiniz ve nedenini anlamadığınız bir rahatsızlık hissedebilirsiniz. Aslında kendinizle ilgili bazı değişiklikleri yapmaya hevesli olduğunuz bir dönemdesiniz ve hatta bazı alışkanlıklarınızı değiştirmiş olabilirsiniz. Bugün kendinizi daha canlı ve enerjik hissedeceksiniz. İsteklerinizi gerçekleştirmek için kararlı ve azimli davranacaksınız. Böylece hem çevrenizi etkileyeceksiniz, hem de kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.
BAŞAK BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız ve sevdiğiniz konular ile ilgileneceksiniz. Hayal gücü yüksek kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve ideallerinizi gözden geçirebilirsiniz. Daha önce sizi rahatsız eden konulara artık daha farklı açılardan bakabilirsiniz ve anlayışlı bir tavır içine girebilirsiniz. Büyük organizasyonlar, dernek çalışmaları ve benzeri faaliyetler keyfinizi yerine getirecek. Yabancılar ile iş birliği yapabilirsiniz ve geleceğe yönelik isteklerinizi gerçekleştirmek için kararlarınızı sürdürmeyi başarabilirsiniz. Moraliniz ve kendinize olan güveniniz giderek yükseliyor.
TERAZİ BURCU YORUMU
Kendinizi maceracı ve cesur hissedebilirsiniz. Fakat yapacağınız girişimlerde tedbirli davransanız iyi olacak. Ayrıca gelişmeler sizin beklediğinizden daha farklı olabilir ve küçük ayrıntılara takılı kalabilirsiniz. Şimdiye kadar dikkatinizi çekmeyen detayların farkına varmanız aslında çok iyi fakat takılı kalırsanız fırsatları değerlendirmeniz zor olacak. Daha önce değer verdiğiniz kişiler ve konular gözünüzde değerini yitirebilir fakat davranışlarınıza özen göstermeniz gerekiyor. Güçlü ve saygın kişileri karşınıza almayın ve şansınızı iyi kullanmak için gayret gösterin.
AKREP BURCU YORUMU
Kendinizi daha iyimser ve olgun hissedebilirsiniz. Yaşadığınız olaylar sizi geliştirirken bakış açınızı da değiştiriyor. Baskı altında dahi geleceğe ümitle bakabiliyorsunuz. Bugün karşılaştığınız olaylar ve kişiler sizi heyecanlandıracak ve hareketli bir gün geçireceksiniz. Saygın çevreler ile iş birliği yapabilirsiniz ve isteklerinizi sempatik bir biçimde ortaya koyabilirsiniz. Neşeli ve heyecanlı haliniz çevrenize de yansıyacak ve ilişkileriniz daha sıcak olacak. Çeşitli davetler alabilirsiniz ve sevdiğiniz ile birlikte keyifli vakit geçirebilirsiniz.
YAY BURCU YORUMU
Bugün karamsarlıktan uzaklaşacaksınız ve dikkatinizi yapmak istediğiniz işlere odaklayacaksınız. Gün içinde karşılaştığınız kişiler enerjinizi yükseltecek ve hareketli bir gün geçireceksiniz. İlginç organizasyonlara katılabilirsiniz ve canlılığınız ile çevrenizi etkileyebilirsiniz. Davetler, çevre gezileri ve çeşitli organizasyonların içinde olmak keyfinizi yerine getirecek. Bugün kendinizi güçlü hissedeceksiniz ve güç gerektiren işlerde başarılı olacaksınız. Yapıcı ve kararlı tavırlarınız ile hem çevrenizi, hem de karşı cinsi etkileyebilirsiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
Sanatçılardan veya çevrenizdeki hayal gücü yüksek bir kişiden etkilenebilirsiniz ve projelerinizi gözden geçirebilirsiniz. Haberler ve olaylar hayal gücünüzü uyandıracak ve çok çeşitli konularda fikirler uyanacak. Ancak fikirlerinizi olgunlaştırmadan çevrenizdeki kişilere anlatmasanız iyi olur. İddiacı ve sert bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmanız gerekiyor. Özellikle güçlü kişiler ile işbirliği yaparken tedbirli olmalısınız. Aslında isteklerinizi gerçekleştirmek için sabırlı davranabilirsiniz ve böylece sorunlar ile başa çıkabilirsiniz.
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
İlişkilerinizde daha mesafeli ve çekingen davranabilirsiniz. Sevdiklerinize karşı daha ilgili ve anlayışlı davranmak için gayret gösterin. Sevgiye olan ihtiyacınızın arttığı bir dönemdesiniz. Bu arada ilişkileri idealize edebilirsiniz veya ilişkilere bakış açınızın değiştiğini düşünebilirsiniz. Sevdiğinizin davranışları sizin hayal ettiğinizden daha farklı olabilir. Aslında hayal kırıklığı, kayıplar ve benzeri duygular yaşamak istemediğinizi düşünebilirsiniz. Ancak şüpheci ve karamsar duygularınızı sevdiğinize yansıtmasanız iyi olacak.
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Verification: 197d1fde147e3b28