Mantarlı Et Sote Tarifi İsteyenler Buraya

Mantarlı Et Sote Tarifi İsteyenler Buraya

Ev hanımları için günü kurtaracak bir yemek tarifi vermek istiyoruz. Mantarlı et sote tarifi için gerekli malzemeler aşağıdadır.

Et sote malzemeleri:

 • 500 gr mantar
 • 1 adet kuru soğan
 • 1 adet domates
 • 750 gr dana kuşbaşı
 • 2 adet yeşil sivri biber
 • Toz kırmızıbiber
 • Toz karabiber
 • Tuz
 • 2 diş sarımsak
 • 1 yemek kaşığı domates salçası
 • 1 yemek kaşığı biber salçası
 • Kimyon
 • 2 su bardağı ılık su
 • 1 yemek kaşığı kadar tereyağı
 • 1 çay bardağından bir parmak kadar az mısır özü yağı

Mantarlı Et Sote Nasıl Yapılır?

Mantarlı et sotenin yapılışı oldukça basittir. İlk olarak dana kuşbaşını iyice suda yıkadıktan sonra düdüklü tencerede 25-30 dakika kadar pişirin. Et tencereden pişerken, domatesler, kuru soğanı ve yeşilbiberi yemeklik olacak şekilde orta boyda doğrayınız. Sarımsakları da yıkayıp kabuklarını soyun. Mantarları güzelce yıkayın istediğiniz şekilde küçük küçük doğrayınız. (Küçük bir ipucu: mantarları limonlu suda pişirirseniz renkleri kararmaz.) Etler iyice yumuşadıktan sonra geniş bir tencereye alın. Tencerenin içerisine etlerin suyundan yaklaşık 1 kepçe koyun. Orta derece ateşte etler suyunu çekene kadar iyice pişirin. Ayrı yerde doğradığınız yeşilbiber ve soğanları tencereye koyun. Ve bir yemek kaşığı kadar tereyağı ilave edin. Biber ve soğanları 7-8 dakika kadar renkleri değişene kadar ara ara karıştırıp pişirin. Piştikten sonra domates salçasını, biber salçasını, domatesleri ve doğradığınız mantarları tencereye ilave ediniz. Mantarlar iyice suyunu salıp, pişene kadar arada olmak şartıyla karıştırarak pişiriniz. Piştikten sonra etin sıcak suyunu ilave ediniz. İlk başta soyduğunuz ve yıkadığınız sarımsakları suyun içine küçük küçük doğrayınız. En kısık ateşte yaklaşık 20-25 dakika kadar pişiriniz. Arada etlerin tadına bakarak pişip pişmediğini kontrol ediniz. Etlerde çiğlik varsa biraz daha pişirebilirsiniz. Piştiği zaman altını kapatıp, sıcak olarak servis yapabilirsiniz. Etin suyunu damak zevkinize göre azaltıp, çoğaltabilirsiniz. Misafirleriniz için yanına tereyağlı pirinç pilavı ile veya patates püresi ile servis yapabilirsiniz. Afiyet olsun.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Sonraki Yazı

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

 1. çok sevdiğim bir yemek tarifi kocam bugün oruçlu bende özel nedenlerimden dolayı tutamıyorum bugün ona mantarlı et sote yapayım bari malzemelerim var sadece mantar alacağım yazıda bilmediğim bir durumu da öğrenmiş oldum mesela ben mantarı limonlu suda pişirmezdim meğersem limonlu su mantarın kararmasını engelliyormuş bunu da öğrenmiş olduk güzel bir tarif iftar yaklaştı ben hemen işe koyulayım teşekkürler.

 2. Akşama yapmayı düşünüyorum ama mantar al temizle yap derken iftara yetiştiremem.Belki daha sonra yaparım zaten et kadar proteini olan bir besin yüksek besin değerleri nedeniyle evde çoluk çocuk hepimiz yiyoruz ama bu aralar fiyatı biraz yükselişe geçti.Mantarın fırında yapılanı da harika oluyor patates domates ve soğan patlıcan katarak harika bir lezzet yakalayabilirsiniz. Tabi ki en çok tercih edileni, mantar sote olarak yapılanıdır.Unutmadan buradan da bilgi olarak vereyim gerçi konuda da yazmışsınız ama ben yinede söyleyeyim mantar pişerken kararır bunu engellemek ve beyaz bir şekilde tabağınıza getireceğiniz mantar olmasını istiyorsanız limon kullanın limon mantarın kararmasını büyük oranda engelliyor.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygularınızın dalgalanacağı bir gün. Karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve duygularınızı denetlemeniz pek kolay olmayabilir. Ancak çeşitli organizasyonlar yapabilirsiniz ve isteklerinizi gerçekleştirmek için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Özellikle günün ilerleyen saatlerinde duygusal ve alıngan bir tavır içine girebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınız derinleşebilir. Karamsarlıktan uzaklaşın ve hırslı bir tavır içine girmekten kaçının. Bu arada sağlığınıza özen göstermeniz gerekiyor. Seyahatler sizin için canlandırıcı olabilir. Yolculuk programları yapabilirsiniz ve uzaklarda yaşayan yakınlarınızın ziyaretine gidebilirsiniz.
BOĞA BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz ve çeşitli hayaller kurabilirsiniz. İdeallerinizi gözden geçirebilirsiniz ve çeşitli projeler yapabilirsiniz. Planlarınızı uygulamak için kuvvetli arzular ile güne başlayacaksınız. Bugün sanatsal faaliyetlerde bulunanlar için verimli bir gün. Ayrıca eski projelerinizi hatırlayabilirsiniz ve daha önce yapmak isteyip de fırsat bulamadığınız konuları şimdi gerçekleştirebileceğiniz fırsatlar karşınıza çıkabilir. Kendinizi hayallere kaptırmayın ve planlarınızı uygulamak için harekete geçin. Bugün sizin için hareketli geçecek ve kendinize olan güveniniz yükselecek.
İKİZLER BURCU YORUMU
İş arkadaşlarınız ile aranızda çıkabilecek anlaşmazlıkların üzerinde fazla durmayın ve tartışma ortamlarından uzak durun. Endişeli hayallerden uzak durun ve dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayın. Bazı karışıklıklar olabilir ve iletişim araçları ile ilgili bazı sorunlar çıkabilir fakat yaşam enerjiniz ve isteğiniz kuvvetli olduğu için sorunlar ile başa çıkabilirsiniz ve ilginç çözümler bulabilirsiniz. Yeter ki, endişeli hayallere kendinizi kaptırmayın ve dikkatinizi isteklerinize odaklayın. Meydana gelen olaylar ideallerinizi değiştirebilir ve böylece düşünceleriniz de değişebilir. Üstelik burçlar kuşağında değişebilme özelliğine sahip birisiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konulara yönelik gelişmeler sizi memnun edecek ve dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayacaksınız. Bugün yapmanız gereken işlere dikkatinizi odaklayacaksınız ve önceden belirlediğiniz gibi işlerinizi sürdüreceksiniz. İsteklerinizin gücü sayesinde üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ve kişiler ile başa çıkabilirsiniz ve hiçbir zaman olmadığı kadar sabırlı davranabilirsiniz. Ayrıca kararlı ve istekli çalışmalarınız ile önemli kişilerin takdirini kazanacaksınız ancak bu durum yeni sorumluluklar almanızı gerektirebilir.
BAŞAK BURCU YORUMU
Bilincinizin derinlerinden yükselen unutulmuş arzular rüya aracılığı ile ortaya çıkabilir ve sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile güne başlayabilirsiniz. İdeallerinizin değişmeye başladığını hissedebilirsiniz ve buna bağlı olarak düşünceleriniz de değişebilir. Bu arada karar vermek için aceleci davranmayın. Gün içinde alacağınız haberler ve karşılaşacağınız olaylar hayal gücünüzü uyandırabilir ve endişeli düşünceler içine girebilirsiniz. Hayallerin dağıtıcı etkisinden uzaklaşın ve hayal gücünüzü yapıcı yönde kullanmak için özen gösterin. Dostlarınızın ve sevdiğinizin desteği moralinizi yükseltecek.
TERAZİ BURCU YORUMU
Biraz gergin ve isteksiz uyanabilirsiniz. Duygularınızın dalgalandığı bir gün... Karşılaştığınız olaylar ve kişilerin davranışlarından etkilenebilirsiniz ve bilinçaltınız uyanabilir. Alıngan ve hassas olduğunuz bir gün. Ancak duygularınızı denetlemeniz gerekiyor. Aniden gelişen olaylar sizi biraz huzursuz edebilir fakat aynı zamanda sizin üzerinizde canlandırıcı etkisi olacak ve dikkatinizi kendinize odaklayacaksınız. Şimdiye kadar yaptıklarınızı gözden geçirebilir ve isteklerinizin değiştiğini hissedebilirsiniz. Hareket halinde olmak karamsar duygulardan uzaklaşmanıza yardımcı olacak.
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
Bazı karışıklıklar ve duyduğunuz haberler yüzünden keyifsiz olabilirsiniz. Fakat endişeli hayallerden uzak durmalısınız. Düşünceler zihninizin derinliklerine inebilir ve dikkatinizi tek bir konuya odaklamanız zor olabilir. Hayallerin dağıtıcı etkisinden uzaklaşın ve hayal gücünüzü yapıcı yönde kullanmak için gayret gösterin. Yakınlarınız için endişelenmeniz mümkün. Ayrıca ideallerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ideallerinizin değişmeye başladığını anlayabilirsiniz. İş arkadaşlarınız ve komşularınız ile aranızda çıkabilecek anlaşmazlıkların üzerine gitmeyin. Yanlış anlamalar olabileceğini düşünerek davranın ve tartışmalardan uzak durun.
OĞLAK BURCU YORUMU
Bugün yoğun duygular, ilginç hayaller ve canlıymış gibi gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilir ve bir süre üzerinde düşünebilirsiniz. Hayaller ve rüyalar sizin için harekete geçirici olabilir ve eskiden yaptığınız projeleri gözden geçirebilirsiniz. Bugün bilinçaltınızın derinlerinden en derin arzularınız uyanabilir ve isteklerinizi gerçekleştirmek için harekete geçebilirsiniz. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalar yapabilirsiniz ve sanatsal faaliyetlere yönelik organizasyonlar ile ilgilenebilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz ve bu arada eski arkadaşlarınız ile karşılaşacaksınız.
KOVA BURCU YORUMU
Yapmanız gereken olağan işler ile ilgileneceksiniz ve çalışmalarınızı bildiğiniz gibi sürdüreceksiniz. Akşama doğru ilginç fikirler uyanabilir ve eski projelerinizi hatırlayabilirsiniz. Hem eski bilgiyi, hem de yeni teknoloji ile geliştirilen ürünler ilginizi çekecek ve çeşitli araştırmalar yapacaksınız. Bu arada sizden daha farklı bilgiye sahip kişiler ile karşılaşabilirsiniz veya bu tip kişiler ile ilgili bazı haberler alabilirsiniz. Özellikle akşama doğru karşılaşacağınız kişiler alacağınız haberler düşüncelerinizin derinleşmesine neden olabilir. Ayrıca eviniz, yakınlarınız ve arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir.
BALIK BURCU YORUMU
Hayal gücünüzü uyandıran konular ile ilgilenmek hoşunuza gidiyor ancak düşünceler zihninizin derinlerine inebilir ve bu durum yapmanız gereken pratik işlere odaklanmanız zorlaştırabilir. Buna karşılık hayal gücü gerektiren işler ve sanatsal faaliyetlerde bulunanlar için verimli bir gün. Bilincinizin derinlerinden yükselen gizli arzularınız uyanabilir ve bilinenden daha başka konuları araştırabilirsiniz. Bugün uzun zamandır görmediğiniz yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz ve eski bir arkadaşınız ile karşılaşabilirsiniz. Bu arada alacağınız teklifler sizi harekete geçirebilir.
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Verification: 197d1fde147e3b28