Makyaj Modası: Nostaljik Tarz

Makyaj Modası: Nostaljik Tarz

Makyaj Modası: Nostaljik Tarz

Makyaj, Eski Mısır’da Milattan Önce 4 bin yıllarından beri kullanılmakta ve çok fazla değişime uğrayarak günümüze kadar gelmiş. Her dönem farklı trendler farklı uygulamalar gördüğümüz kozmetik sektörüne uyum sağlamak kadar geçmiş örnekleri incelemek de oldukça önemli. Özellikle son sezonlarla birlikte gelişen vintage modasını kozmetik ve makyaj uygulama alanında da görüyoruz.image001-1 Makyaj Modası: Nostaljik Tarz

Kırmızı Ruj Makyajı Nasıl Yapılmalı?

Kırmızı ruj makyajda oldukça iddialı bulunan bir renk. Nostaljik makyajda önemli bir yeri olan kırmızı ruju koyu tonlardan açık tona doğru uygulamakta fayda var. Böyle uygulandığında yüzün en dikkat çekici bölgesi dudaklar olacak ve yüzün geri kalanına çok büyük dokunuşlar yapmaya gerek kalmayacaktır. Kırmızı ruj sürülen bir makyaj uygulamasında gözlere de çok ciddi makyajlar uygulanırsa fazla iddialı duracak ve şık bir makyaj uygulaması olmayacaktır. Bu abartıya düşmemek için kırmızı ruj kullandığınız günlerde göz makyajınızın sade olmasına özen göstermelisiniz.image001-1 Makyaj Modası: Nostaljik Tarz

Eyeliner Sürme Modası

Nostaljik makyajın göz kısmının olmazsa olmazı kesinlikle eyeliner. Günümüz makyajının kurtarıcısı olan eyeliner hem yüzünüze çekici bir etki verir hem de bakışlarınıza nostaljik bir etki katar. Eğer siz de nostaljik makyaj uygulamak istiyorsanız kesinlikle eyeliner kullanmalısınız. 40-50 yıl öncesinin makyajına baktığımızda eyeliner uygulaması kedi gözü dediğimiz kuyruklu eyeliner uygulamalarıyla birlikte bolca mevcut. Dilerseniz eyeliner uygulamasında iddialı olmadığınızı düşünüyorsanız aynı etkiyi siyah göz kalemiyle de verebilirsiniz.image001-1 Makyaj Modası: Nostaljik Tarz

Uzun Kirpikler

Nostaljik makyajın son noktası kirpikler. Abartılı şekilde vurgulanmış alt kirpikler ve rimel uygulaması bu makyajın olmazsa olmazı. Kişiye biraz şaşkın bir ifade verse de bu makyajın en önemli özelliklerinden biri rimel uygulaması. Bu makyajı uygularken günümüz makyajının aksine rimeli alt kirpiklerinize uygulamayı da unutmayın. Böylece makyajınız kusursuz şekilde tamamlanacak ve vintage makyaj uygulamasının hakkını vermiş olacaksınız..

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

6 yorum

 1. Bu tarz vintage makyajlar hep hoşuma gitmiştir. Özellike nude rujlar ve hafif allık ile muhteşem görünüme sahip olabilirsiniz.

 2. Kalıcı kırmızı rujlar ve hafif fondoten ile çok sade bir görüntüye kavuşabilirsiniz. Şahsen genelde bu şekilde makyaj yapmayı seviyorum.

 3. Az makyajdan yanayım ben her zaman. Abartı yapılan makyajlardan bende hoşlanmıyorum. Belirgin ruj ve allık ile çok sade bir görünüm elde edilir.

 4. Nostalji eskiye özlem yeni nesil gençler artık nostalji makyaja dönüyor.Nostalji makyaj dendiğinde aklıma ilk olarak Amerikalı sanatçı Marilyn Monroe geliyor.Güzelliği ile erkekleri büyüleyen harika bir kadın onun yaptığı makyaj esas nostalji makyajdır.Gözlerine far sürdükten sonra vazelin sürermiş bu sayede buğulu bir bakış yakalarmış yüzüne vazelin sürmeden fondöten kullanmazmış bu sayede yüzünün daha parlak görünmesini sağlarmış burnunu küçültmek için burnunun ucuna fondöten sürermiş dudaklara kırmızı ruju sürmeden dudak kenarlarına kahverengi kalemle belirginleştirir gözleri de ortaya çıksın diye göz kenarlarına kırmızı noktalar koyarmış kirpikler bildiğiniz takma kirpik sadece yarıya kesip takıyormuş kaşlarına üçgen şekli vererek alnını küçültürmüş Marilyn Monroe o dönemde mevcut malzeme ile harikalar yaratırdı şimdiki nesil acaba neler yapar.

 5. yeni nesil elinde harika bir silah var bu silah yıllar öncesinin makyaj malzemesi ile uzaktan yakından alakası olmayan makyaj malzemeleridir. Şimdiki malzemeler hala kaliteli ve seçenek çok şimdi eskinin ve yeninin karışımı bir jenerasyon yaratıp yeni ve başarılı makyaj yapmanın sırrını öğrenmiş bayanlar harika işler yapacak ve harika makyaj tasarımları ortaya çıkacak görünüyor ama o şartlarda bir Türkan Şoray makyajı yapmak ne derece yakışır o dönemin kahramanları aslında makyaj olmadan da güzel insanlardı çocukken gözlerine çekilmiş sürmelerle o büyülü bakışları verebiliyorlardı.

 6. moda ve trendler değiştikçe insanlar artık yeni şeylerden sıkılıp eskiye dönmeye başlıyor belli aralıklarla eskinin trendleri tozlu raflardan inip karşımıza geliyor.Konuda çok güzel anlatılmış eski Türk filmlerinde ki kadınların makyajları abartılı değildi ama çok yakışıyordu özellikle kirpikler ve kaşlar elmacık kemiğini açığa çıkartan makyajlar bir harikaydı.Saçlar kabarık bazı kadınlarda ise perçem ve küt kesim vardı Sezen Aksu namı değer minik serçenin ve Türkan sultanın makyajları unutulmaz efsane makyajlardı şimdi bu makyajları evde belki yapamazsınız ama bir kuaför salonunda çok rahat bana Türkan Şoray makyajı yap diyebilirsiniz.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygularınızın dalgalanacağı bir gün. Karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve duygularınızı denetlemeniz pek kolay olmayabilir. Ancak çeşitli organizasyonlar yapabilirsiniz ve isteklerinizi gerçekleştirmek için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Özellikle günün ilerleyen saatlerinde duygusal ve alıngan bir tavır içine girebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınız derinleşebilir. Karamsarlıktan uzaklaşın ve hırslı bir tavır içine girmekten kaçının. Bu arada sağlığınıza özen göstermeniz gerekiyor. Seyahatler sizin için canlandırıcı olabilir. Yolculuk programları yapabilirsiniz ve uzaklarda yaşayan yakınlarınızın ziyaretine gidebilirsiniz.
BOĞA BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz ve çeşitli hayaller kurabilirsiniz. İdeallerinizi gözden geçirebilirsiniz ve çeşitli projeler yapabilirsiniz. Planlarınızı uygulamak için kuvvetli arzular ile güne başlayacaksınız. Bugün sanatsal faaliyetlerde bulunanlar için verimli bir gün. Ayrıca eski projelerinizi hatırlayabilirsiniz ve daha önce yapmak isteyip de fırsat bulamadığınız konuları şimdi gerçekleştirebileceğiniz fırsatlar karşınıza çıkabilir. Kendinizi hayallere kaptırmayın ve planlarınızı uygulamak için harekete geçin. Bugün sizin için hareketli geçecek ve kendinize olan güveniniz yükselecek.
İKİZLER BURCU YORUMU
İş arkadaşlarınız ile aranızda çıkabilecek anlaşmazlıkların üzerinde fazla durmayın ve tartışma ortamlarından uzak durun. Endişeli hayallerden uzak durun ve dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayın. Bazı karışıklıklar olabilir ve iletişim araçları ile ilgili bazı sorunlar çıkabilir fakat yaşam enerjiniz ve isteğiniz kuvvetli olduğu için sorunlar ile başa çıkabilirsiniz ve ilginç çözümler bulabilirsiniz. Yeter ki, endişeli hayallere kendinizi kaptırmayın ve dikkatinizi isteklerinize odaklayın. Meydana gelen olaylar ideallerinizi değiştirebilir ve böylece düşünceleriniz de değişebilir. Üstelik burçlar kuşağında değişebilme özelliğine sahip birisiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konulara yönelik gelişmeler sizi memnun edecek ve dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayacaksınız. Bugün yapmanız gereken işlere dikkatinizi odaklayacaksınız ve önceden belirlediğiniz gibi işlerinizi sürdüreceksiniz. İsteklerinizin gücü sayesinde üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ve kişiler ile başa çıkabilirsiniz ve hiçbir zaman olmadığı kadar sabırlı davranabilirsiniz. Ayrıca kararlı ve istekli çalışmalarınız ile önemli kişilerin takdirini kazanacaksınız ancak bu durum yeni sorumluluklar almanızı gerektirebilir.
BAŞAK BURCU YORUMU
Bilincinizin derinlerinden yükselen unutulmuş arzular rüya aracılığı ile ortaya çıkabilir ve sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile güne başlayabilirsiniz. İdeallerinizin değişmeye başladığını hissedebilirsiniz ve buna bağlı olarak düşünceleriniz de değişebilir. Bu arada karar vermek için aceleci davranmayın. Gün içinde alacağınız haberler ve karşılaşacağınız olaylar hayal gücünüzü uyandırabilir ve endişeli düşünceler içine girebilirsiniz. Hayallerin dağıtıcı etkisinden uzaklaşın ve hayal gücünüzü yapıcı yönde kullanmak için özen gösterin. Dostlarınızın ve sevdiğinizin desteği moralinizi yükseltecek.
TERAZİ BURCU YORUMU
Biraz gergin ve isteksiz uyanabilirsiniz. Duygularınızın dalgalandığı bir gün... Karşılaştığınız olaylar ve kişilerin davranışlarından etkilenebilirsiniz ve bilinçaltınız uyanabilir. Alıngan ve hassas olduğunuz bir gün. Ancak duygularınızı denetlemeniz gerekiyor. Aniden gelişen olaylar sizi biraz huzursuz edebilir fakat aynı zamanda sizin üzerinizde canlandırıcı etkisi olacak ve dikkatinizi kendinize odaklayacaksınız. Şimdiye kadar yaptıklarınızı gözden geçirebilir ve isteklerinizin değiştiğini hissedebilirsiniz. Hareket halinde olmak karamsar duygulardan uzaklaşmanıza yardımcı olacak.
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
Bazı karışıklıklar ve duyduğunuz haberler yüzünden keyifsiz olabilirsiniz. Fakat endişeli hayallerden uzak durmalısınız. Düşünceler zihninizin derinliklerine inebilir ve dikkatinizi tek bir konuya odaklamanız zor olabilir. Hayallerin dağıtıcı etkisinden uzaklaşın ve hayal gücünüzü yapıcı yönde kullanmak için gayret gösterin. Yakınlarınız için endişelenmeniz mümkün. Ayrıca ideallerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ideallerinizin değişmeye başladığını anlayabilirsiniz. İş arkadaşlarınız ve komşularınız ile aranızda çıkabilecek anlaşmazlıkların üzerine gitmeyin. Yanlış anlamalar olabileceğini düşünerek davranın ve tartışmalardan uzak durun.
OĞLAK BURCU YORUMU
Bugün yoğun duygular, ilginç hayaller ve canlıymış gibi gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilir ve bir süre üzerinde düşünebilirsiniz. Hayaller ve rüyalar sizin için harekete geçirici olabilir ve eskiden yaptığınız projeleri gözden geçirebilirsiniz. Bugün bilinçaltınızın derinlerinden en derin arzularınız uyanabilir ve isteklerinizi gerçekleştirmek için harekete geçebilirsiniz. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalar yapabilirsiniz ve sanatsal faaliyetlere yönelik organizasyonlar ile ilgilenebilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz ve bu arada eski arkadaşlarınız ile karşılaşacaksınız.
KOVA BURCU YORUMU
Yapmanız gereken olağan işler ile ilgileneceksiniz ve çalışmalarınızı bildiğiniz gibi sürdüreceksiniz. Akşama doğru ilginç fikirler uyanabilir ve eski projelerinizi hatırlayabilirsiniz. Hem eski bilgiyi, hem de yeni teknoloji ile geliştirilen ürünler ilginizi çekecek ve çeşitli araştırmalar yapacaksınız. Bu arada sizden daha farklı bilgiye sahip kişiler ile karşılaşabilirsiniz veya bu tip kişiler ile ilgili bazı haberler alabilirsiniz. Özellikle akşama doğru karşılaşacağınız kişiler alacağınız haberler düşüncelerinizin derinleşmesine neden olabilir. Ayrıca eviniz, yakınlarınız ve arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir.
BALIK BURCU YORUMU
Hayal gücünüzü uyandıran konular ile ilgilenmek hoşunuza gidiyor ancak düşünceler zihninizin derinlerine inebilir ve bu durum yapmanız gereken pratik işlere odaklanmanız zorlaştırabilir. Buna karşılık hayal gücü gerektiren işler ve sanatsal faaliyetlerde bulunanlar için verimli bir gün. Bilincinizin derinlerinden yükselen gizli arzularınız uyanabilir ve bilinenden daha başka konuları araştırabilirsiniz. Bugün uzun zamandır görmediğiniz yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz ve eski bir arkadaşınız ile karşılaşabilirsiniz. Bu arada alacağınız teklifler sizi harekete geçirebilir.
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Verification: 197d1fde147e3b28