Makyaj Cilde Nasıl Etki Eder?

Makyaj Cilde Nasıl Etki Eder?

Makyaj Cilde Nasıl Etki Eder?

makyaj-cilt-bakım Makyaj Cilde Nasıl Etki Eder?

Makyaj günümüzde hemen hemen her kadın tarafından rutin olarak uygulanan bir bakım türüdür. Bayanların makyajla güzel görünmek istemeleri makyaj unsurunu bir meslek dalı haline getirmiş olup makyözler cilde doğru malzemeler ile doğru bir şekilde makyaj yaparak var olan güzelliği daha netleştirme yoluna gitmektedirler. Ancak makyaj malzemelerinde kullanılan kimyasal maddelerin cildi olumsuz etkilediği görülmektedir. Bu malzemelerden biri fondöten olmaktadır. Fondöten cilde sürüldüğünde cilt gözeneklerini kapatır ve cildin uzun süre nefes almamasına etki eder. Özellikle cildini temizleme alışkanlığı kazanmamış olan kişilerde hızlı bir şekilde dermatoloji rahatsızlıklar meydana gelebilir. Hatta cilt olması gerektiğinden daha hızlı bir sürede yaşlanır.

Makyajın Olumsuz Etkilerinden Nasıl Korunulur?

makyaj-cilt-bakım Makyaj Cilde Nasıl Etki Eder?

İlk olarak yapılan makyajın temizlenmesi gerektiği unutulmamalıdır. Özellikle gün sonunda gece yatmadan önce muhakkak cildin temizlenmesi gerekmektedir. Makyaj temizleme  uygulaması için çok sayıda temizleme mendilleri, temizleme suyu gibi kozmetik sanayiden gelen ürünler raflarda yerini almıştır. Bu malzemelerin kullanılabileceği gibi cilt sağlığına daha da önem verenlerin tercih edebilecekleri doğal yöntemlerin olduğundan bahsetmek gerekir. Gözlerde ki eleydiler, kalem ve maskara boyalarının çıkartılmasında pamuğa bir miktar vazelin sürülerek göz çevrelerinin silinmesi gerekir. Kirlenen pamukların üzerinde boya izi kalmayana kadar bu işleme devam edilmelidir. Aynı şekilde ciltte fondöten veya pudra var ise bunların da temizlenmesi esastır. Boyalar ciltten çıkartıldıktan sonra cilt gözeneklerini ferahlatan İmer bar gibi doğal sabunlar ile cilt yıkanmalıdır. Cildin yıkanmasının ardından kuruluk hissi oluşabilir. Bunun içinde hem cilt tazeliğini koruyacak hem nemlendirme özelliği verecek doğal yağlardan veya gözenekleri tıkamayan kaliteli nemlendirici kremlerden faydalanılabilir.

Doğru Makyaj Nasıl Yapılır?

 • Sabahları işe gitmek için evden çıkmadan makyaj yapan bayanlar yüzlerini yıkadıktan sonra iyice kurulamalı dırlar. Aksi halde boyalar birbirine karışabilir.
 • Cilt kurulandıktan sonra fondöten veya pudra gibi kapatıcı unsurlar cilde aşağıdan yukarıya doğru sürülmelidir ve cilde iyice yedirilmelidir.
 • Ardından göz boyaları eleydiler, kalem ve maskara sırası ile sürülmelidir.
 • En son ruj ve allık sürülerek doğru makyaj yapma uygulaması tamamlanır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

 1. Makyaj yapmak biz kadınların vazgeçilmez hevesleri arasındadır. Ne kadar zararsız desek de makyaj malzemelerinin kalitesiz olanlarından aldığımızda cildimize zarar verecek bir çok ayrıntıyı kaçırmışız demektir. Her çağda ve her yerde ön planda olmak ve görselliğe önem vermek için yapılan makyaj bir kimyasal olduğundan aslında kaş yapayım derken göz çıkartıyorsunuz.Tamamen çılgınlığa dönen makyaj malzemelerinin kullanılması cildimizin hızlı bir şekilde yaşlanmasına neden oluyor.Çocuk yaştakilerin kullanımına kadar düşen makyaj ürünleri çocukların narin cildinde sivilcelere neden olduğu gibi içerisindeki kimyasallar nedeniyle hormon bozukluklarına da neden olmaktadır.Çocuklarınıza iyi örnek olmak adına onları makyaj malzemelerinden uzak tutmanız gerekir.En önemli güzellik iç güzelliğidir yani doğal güzellik.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Bugün, başlattığınız çalışmalarınızla ilgili hoş gelişmelerin meydana gelmesini istiyorsunuz ancak hırslı bir tavır içinde bulunmamanız gerekiyor. Bugün duygularınızı denetlemeniz pek kolay değil. Fakat yükselen duygular sizi harekete geçirecek ve hareket halinde olmak size iyi gelecek. Böylece bilinçaltından yükselen kuvvetli arzuları harekete geçerek dağıtabilirsiniz. Bu arada meydana gelen bazı olayları kaderi olarak yorumlamanız mümkün. Özellikle burcun son günleri doğmuş olanlar bugün kaderi karşılaşmalardan etkilenebilir ve yaşadıkları olaylar tanıdık, bildik gelebilir.
BOĞA BURCU YORUMU
Hareketli bir gün. Ancak enerjinizi yapıcı biçimde kullanmaya çalışın. Yoksa kendinizi isteksiz ve halsiz hissedebilirsiniz. Gün içinde bazı olaylar nedeniyle gerilim hissedebilirsiniz ancak kendinize olan güvenin arttığı bir süreçte olduğunuz için çabuk toparlanacaksınız. Parasal konuların gündemde olduğu ve isteklerinizin arttığı bir dönemde bulunuyorsunuz. Ancak yine de tedbirli davranmalısınız. Yatırım konularındaki düşüncelerinizi gerçekleştirmek için sabırlı davranarak isteklerinize ulaşabilirsiniz. Dostlarınızdan ve arkadaşlarınızdan destek alabilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Hareketli olduğunuz bir dönem. Karşılaştığınız olaylar duygularınızı değiştirebilir. Ancak kararlılığınızı sürdürmeyi başaracaksınız. İlginç girişimlerde bulunabilirsiniz ve çevrenizi şaşırtabilirsiniz. Fırsatları kendiniz yaratıyorsunuz ve isteklerinizi gerçekleştirmek için büyük bir gayret içinde olabilirsiniz Sahip olduğunuz potansiyel enerjiyi kullanmak için harekete geçebilirsiniz. Ya da seyahat planları yapabilirsiniz. Özellikle iletişim ve haberleşme konusunda aktif olacağınız hızlı ve yoğun bir gün geçirebilir ve karşılaştığınız kişiler sizi heyecanlandırabilir.
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
Bu dönem duygularınızı harekete geçirecek olaylarla karşılaşabilirsiniz. Heyecan verici istekler ve hayaller içinde bulunuyorsunuz. Bugün isteklerinizin yaratacağı gerilimi sevdiğinize yansıtmaktan kaçının. İlişkilerinizi sorguladığınız bu dönem meydana gelen değişimler farklı beklentiler içine girmenize neden olabilir. Duygularınızı ortaya koymaya çalışın ve ikili ilişkilerinizi zorlamaktan vazgeçin. Parasal konularda da beklentilerinizin yükseldiği bir süreçte yaratıcılığınızı kullanabilir, yeni istekler içinde bulunabilirsiniz. Sizin için hareketli bir gün ve hareket halinde olmak size iyi geliyor.
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
İsteklerinizin yarattığı gerilim devam etse bile kendinizi güçlü hissedeceğiniz bir dönemdesiniz. İçinizdeki karmaşık duygulardan rahatsız olabilirsiniz fakat düşüncelerinizi ve bakış açınızı değiştirmeniz gerekiyor ve zaten meydana gelen olaylar da sizi zorluyor. Yani tarzınızı ve hayata bakış açınızı değiştirmeniz için zorlayıcı olayların meydana geldiği bir dönemdesiniz ve şanslısınız. Çünkü kendinizi yenilemeniz ve olaylara bakış açınızı değiştirmeniz mümkün. Özellikle kariyer yapmak ve yeni atılımlarda bulunmak isteyenler için fırsat zamanı... Ve elbette kolay değil!
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
Bugün gerilim ve karmaşa hissedebilirsiniz. Fakat mantıklı ve iyimser bir tavır içinde olabilirsiniz. Fakat burcun son on günlük devresinde doğmuş olanlar bugün duygularını denetlemek için gayret göstermeleri gerekiyor. Çünkü karşılaştığınız olaylar ve kişiler bilinçaltınızı uyandırabilir ve unutulmuş arzularınız açığa çıkabilir. Ancak bu durumda duygularınızı denetlemeniz pek kolay değil. Heyecan ve huzursuzluk hissedeceğiniz kişiler ile karşılaşabilirsiniz. Fakat duyguların derinliğine gömülmeyin ve dikkatinizi isteklerinize odaklayın. Sevdikleriniz sizi destekliyor.
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Verification: 197d1fde147e3b28