Makyaj Cilde Nasıl Etki Eder?

Makyaj Cilde Nasıl Etki Eder?

Makyaj Cilde Nasıl Etki Eder?

makyaj-cilt-bakım Makyaj Cilde Nasıl Etki Eder?

Makyaj günümüzde hemen hemen her kadın tarafından rutin olarak uygulanan bir bakım türüdür. Bayanların makyajla güzel görünmek istemeleri makyaj unsurunu bir meslek dalı haline getirmiş olup makyözler cilde doğru malzemeler ile doğru bir şekilde makyaj yaparak var olan güzelliği daha netleştirme yoluna gitmektedirler. Ancak makyaj malzemelerinde kullanılan kimyasal maddelerin cildi olumsuz etkilediği görülmektedir. Bu malzemelerden biri fondöten olmaktadır. Fondöten cilde sürüldüğünde cilt gözeneklerini kapatır ve cildin uzun süre nefes almamasına etki eder. Özellikle cildini temizleme alışkanlığı kazanmamış olan kişilerde hızlı bir şekilde dermatoloji rahatsızlıklar meydana gelebilir. Hatta cilt olması gerektiğinden daha hızlı bir sürede yaşlanır.

Makyajın Olumsuz Etkilerinden Nasıl Korunulur?

makyaj-cilt-bakım Makyaj Cilde Nasıl Etki Eder?

İlk olarak yapılan makyajın temizlenmesi gerektiği unutulmamalıdır. Özellikle gün sonunda gece yatmadan önce muhakkak cildin temizlenmesi gerekmektedir. Makyaj temizleme  uygulaması için çok sayıda temizleme mendilleri, temizleme suyu gibi kozmetik sanayiden gelen ürünler raflarda yerini almıştır. Bu malzemelerin kullanılabileceği gibi cilt sağlığına daha da önem verenlerin tercih edebilecekleri doğal yöntemlerin olduğundan bahsetmek gerekir. Gözlerde ki eleydiler, kalem ve maskara boyalarının çıkartılmasında pamuğa bir miktar vazelin sürülerek göz çevrelerinin silinmesi gerekir. Kirlenen pamukların üzerinde boya izi kalmayana kadar bu işleme devam edilmelidir. Aynı şekilde ciltte fondöten veya pudra var ise bunların da temizlenmesi esastır. Boyalar ciltten çıkartıldıktan sonra cilt gözeneklerini ferahlatan İmer bar gibi doğal sabunlar ile cilt yıkanmalıdır. Cildin yıkanmasının ardından kuruluk hissi oluşabilir. Bunun içinde hem cilt tazeliğini koruyacak hem nemlendirme özelliği verecek doğal yağlardan veya gözenekleri tıkamayan kaliteli nemlendirici kremlerden faydalanılabilir.

Doğru Makyaj Nasıl Yapılır?

 • Sabahları işe gitmek için evden çıkmadan makyaj yapan bayanlar yüzlerini yıkadıktan sonra iyice kurulamalı dırlar. Aksi halde boyalar birbirine karışabilir.
 • Cilt kurulandıktan sonra fondöten veya pudra gibi kapatıcı unsurlar cilde aşağıdan yukarıya doğru sürülmelidir ve cilde iyice yedirilmelidir.
 • Ardından göz boyaları eleydiler, kalem ve maskara sırası ile sürülmelidir.
 • En son ruj ve allık sürülerek doğru makyaj yapma uygulaması tamamlanır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

 1. Makyaj yapmak biz kadınların vazgeçilmez hevesleri arasındadır. Ne kadar zararsız desek de makyaj malzemelerinin kalitesiz olanlarından aldığımızda cildimize zarar verecek bir çok ayrıntıyı kaçırmışız demektir. Her çağda ve her yerde ön planda olmak ve görselliğe önem vermek için yapılan makyaj bir kimyasal olduğundan aslında kaş yapayım derken göz çıkartıyorsunuz.Tamamen çılgınlığa dönen makyaj malzemelerinin kullanılması cildimizin hızlı bir şekilde yaşlanmasına neden oluyor.Çocuk yaştakilerin kullanımına kadar düşen makyaj ürünleri çocukların narin cildinde sivilcelere neden olduğu gibi içerisindeki kimyasallar nedeniyle hormon bozukluklarına da neden olmaktadır.Çocuklarınıza iyi örnek olmak adına onları makyaj malzemelerinden uzak tutmanız gerekir.En önemli güzellik iç güzelliğidir yani doğal güzellik.

 2. makyaj cilde nasıl etki eder sürekli ve aşırı yapılan makyaj cilde olumsuz bir enerji verir bu nedenle alerji ve sivilce riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz.Bunun önüne geçmek için makyaj yapmadan önce suratınızın bir tual gibi temiz ve pürüzsüz olmasını sağlayacaksınız bu işlemi gül suyu ve pamuk yardımıyla yapabilirsiniz.Sonrasında güzel bir fondöten sürüp sonrasında makyajınıza devam edeceksiniz bu sayede makyaj cildinizde kusursuz görünecek unutmayın zemine süreceğiniz fondöten fazla kaçarsa pütür pütür olur ve bütün makyajı işe yaramaz bir hale getirir.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan bir tavır içinde olabilirsiniz ve sevdikleriniz ile ilgili duygularınız derinleşebilir. Eskiden sizi mutlu eden kişiler ve olayların artık sizi tatmin etmediğini düşünebilirsiniz. İstekleriniz ve beklentileriniz değişiyor. Eskiden sizi rahatsız etmeyen koşullar ve şartlardan rahatsızlık duyabilirsiniz ve tamamen değişmesini isteyebilirsiniz. Fakat sabırlı olmanız gerekiyor. Kendinizi çok fazla zorlamayın ve yapabileceğinizin üzerinde sorumluluk almaktan kaçının. Hırslı ve sert bir tavır içinde bulunmasanız iyi olacak.
BOĞA BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız ve hayallerinizi gerçekleştirmek için harekete geçeceksiniz. Sevdikleriniz sizi destekliyor. Ve siz de sevdiklerinizin davranışlarını inceliyorsunuz. İyimser ve yapıcı bir tavır içinde bulunabilirsiniz ve aynı zamanda gerçekleşecek hayaller peşine düşebilirsiniz. Üzerinizde baskı duygusu yaratan olaylar sizi zorluyor olabilir fakat böylece hayata ve olaylara bakış açınız değişiyor. İsteklerinizi gerçekleştirmek ve çevrenizin önemsediği biri olmak isteyebilirsiniz ve bunun için çalışabilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Sürprizlerden etkilenebilirsiniz ve yaratıcı kişiler ile ilişkilerinizi güçlendirebilirsiniz. Böylece sizi kaygılandırmış olan olayları daha farklı değerlendirebilirsiniz ve daha cesur bir tavır içine girebilirsiniz. Parasal konulara yönelik gelişmeler sizi harekete geçirecek ve isteklerinizi gerçekleştirmek için kararlı bir tavır içinde olacaksınız. Pratik, güçlü ve enerjik kişiler ile birlikte olabilirsiniz ve böylece sizin içinizdeki güç de uyanacak. Bugün işlerinizi pratik ve hızlı bir biçimde çözebilirsiniz ve günün ilerleyen saatlerinde girişimde bulunmak için isteğiniz artacak.
YENGEÇ BURCU YORUMU
İletişim ve haberleşme araçları ile ilgili bazı karışıklıklar çıkabilir. Sabırlı olun ve duyduğunuz haberlere hemen tepki göstermeyin. Yanlış anlamalar olabilir veya sevdiklerinizin davranışlarını doğru bulmuyor olabilirsiniz. Sorunları büyütmeyin ve isteklerinizi gözden geçirin. Aslında isteklerinizin değiştiği bir dönemdesiniz ve eskiden yaşadığınız olayları gözden geçirebilirsiniz. Anneniz, yakınlarınız ve dostlarınız ile aranızdaki ilişkileri mercek altına alabilirsiniz ve küçük ayrıntılara takılı kalabilirsiniz. Aslında şanslı olduğunuz bir dönemdesiniz ve olaylara bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirseniz, şansınızı iyi kullanabilirsiniz.
ASLAN BURCU YORUMU
İlişkileriniz yeni boyutlar kazanıyor. apmak istediklerinizi farklı bir enerji ile ortaya koyabilirsiniz ve çevrenizi etkileyebilirsiniz. Özellikle etkilemek istediğiniz yaratıcı ve güçlü kişileri etkileyebilirsiniz ve yeni atılımlarda bulunmak için hevesli olabilirsiniz.
Bu arada önem verdiğiniz kişilere karşı davranışlarınızı değiştirebilirsiniz ve aranızdaki ilişkiler daha farklı boyutlara ulaşabilir. Sizin önemli ve değerli olan konular ve kişiler değişiyor ve bu durum davranışlarınıza yansıyor. Bugün daha özgür bir tavır içinde olacaksınız ve böylece kendinizi özgür hissedeceksiniz ve çevrenizi etkileyeceksiniz.
BAŞAK BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız ve yapmanız gereken işleri gözden geçireceksiniz. Eskiden yaşadığınız olayları, ilişkileri ve dostlarınızı hatırlayabilirsiniz ve içinde bulunduğunuz durumu gözden geçirebilirsiniz. Aslında kendinizden memnun olduğunuz bir dönemdesiniz ve olaylara daha iyimser bir açıdan bakacaksınız. Sizin iyimser ve anlayışlı tavrınız çevrenizi ve sevdiğinizi etkileyecek. İlişkileriniz daha yoğun ve güçlü olabilir. Bugün isteklerinizi sempatik bir biçimde ortaya koyabilirsiniz ve beklediğiniz desteği alabilirsiniz. Aynı zamanda siz de dostlarınıza yardımcı olacaksınız.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygusal ve endişeli olabilirsiniz. Olaylara karamsar açıdan bakmak yerine dikkatinizi projelerinize odaklamalısınız. Bugün duygularınızla davranmayın ve moralinizi yükseltmek için gayret gösterin. Aslında eski isteklerinizin değişmeye başladığını hissedebilirsiniz ve duygusal bir tavır içine girebilirsiniz. Sevdikleriniz ve dostlarınız ile ilgili bakış açınız değişiyor. Karşılaştığınız olaylardan etkilenebilirsiniz ve dikkatinizi kendinize yöneltebilirsiniz. Ancak fazla derinleşmeyin. En ufak ayrıntılar daha dikkatinizi çekiyor ve daha önce sizi rahatsız etmeyen konular ve davranışlardan rahatsızlık duyabilirsiniz. Günün ilerleyen saatlerinde duygularınız değişecek.
AKREP BURCU YORUMU
Gelişmeler sizi heyecanlandıracak. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Yeni sorumluluklar alabilirsiniz ve büyük bir cesaretle yeni girişimlerde bulunabilirsiniz. Fakat bugün isteklerinizi gözden geçireceksiniz. Hata yapmak istemediğiniz bir dönem ancak hiçbir zaman olmadığı kadar istekli ve kararlı olacaksınız ve girişimde bulunmak için harekete geçeceksiniz. Bazı gelişmeler yavaş olabilir veya üzerinizde baskı uyandırabilir fakat bugün iyimser ve anlayışlı davranacaksınız ve çevrenizi etkileyeceksiniz. Hem güçlü kişiler, hem de sevdikleriniz sizi destekleyecek. Duygularınızı etkileyici bir biçimde yansıtabilirsiniz ve kendinizi daha güçlü hissedebilirsiniz.
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacak ve geçen yılın muhasebesini yapacaksınız. İsteklerinizi gözden geçirecek ve daha önce belirlemiş olduğunuz isteklerinizi gerçekleştirmek için yeni stratejiler geliştireceksiniz. İsteklerinizle ilgili bu sene daha sabırsız bir tavır içinde olabilirsiniz. Makul olmaya özen gösterirseniz ve olayların gelişmesini beklerseniz, isteklerinizi gerçekleştirmeniz mümkün olacak. Üstelik içinizden yükselen iyimser duygular başarılı olabileceğinizi söylüyor. İyimser olanlar kazanacak.
KOVA BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız ve çevreniz ile ilgileneceksiniz. Sizi zorlayan ve baskı duygusu uyandıran konulardan uzaklaşacaksınız ve dikkatinizi isteklerinize odaklayacaksınız. Sevdikleriniz ile birlikte olmak ve isteklerinizi gerçekleştirmek için daha fazla gayret gösterebilirsiniz ve tarzınızı değiştirebilirsiniz. Aslında eski davranışlarınızın değişmeye başladığını hissedeceksiniz. Daha özgür ve yapıcı bir tavır içinde olabilirsiniz ve cesur girişimlerde bulunabilirsiniz. En azından kendinizi daha cesur ve güçlü hissedeceksiniz ve isteklerinizi ilginç bir biçimde ortaya koyacaksınız. Güçlü ve yaratıcı kişileri etkileyebilirsiniz ve beklediğiniz desteği alabilirsiniz.
BALIK BURCU YORUMU
Bugün alacağınız haberler duygularınızı harekete geçirecek ve projelerinizi gerçekleştirmek için kuvvetli arzular duyacaksınız. Eski dostlarınız ve sevdikleriniz ile ilişkileriniz daha sıcak olacak. Bugün eski dostlarınız ile görüşebilirsiniz ve geçmiş günleri konuşarak birlikte keyifli vakit geçirebilirsiniz. Duygularınız derin ve yoğun olabilir. Bu arada sevdiğiniz ile aranızdaki ilişki daha yoğun ve kuvvetli olabilir. Bugün sempatik ve neşeli tavırlarınız ile hem çevrenizi, hem de karşı cinsi etkileyecek ve beklediğiniz desteği alacaksınız. Aynı zamanda siz de dostlarınıza yardımcı olabilirsiniz.
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Verification: 197d1fde147e3b28