Limonun Cilde Faydaları

Limonun Cilde Faydaları

Limon içerisinde bulunan vitaminler sayesinde insan vücuduna faydalı olan ürünlerden biridir. Tüketilebileceği gibi cilt üzerindeki etkileri nedeniyle bakım yapmak amacıyla da kullanılabilecek bir seçenek olmaktadır. Evde yapabileceğiniz pek çok farklı işlem sırasında tercih edeceğiniz limonun cilde faydaları oldukça fazladır. Bu nedenle cildinizde oluşan doğal yöntemler tercih edilecek bir seçenek olmaktadır.

Limonun içerisinde yer alan demir, kalsiyum, fosfor, E vitamini, çinko, potasyum, bakır ve magnezyum nedeniyle besleyici özelliği sahiptir. Cilt maskelerinde sıklıkla tercih edilen limonun cilde etkisi oldukça fazla olduğundan bu konuda özellikle yeterli miktarda tercih edilmesi gerekir. Özellikle C vitamini konusunda bir bardak limon suyu günlük ihtiyacınızın %36’sını karşıladığından tüketilmesi  gereklidir.

Sivilcelere Karşı Limonun Etkileri

Yüzünüzde oluşan siyah nokta veya sivilceler konusunda limon anti bakteriyel yapısı nedeniyle iyileştirme özelliği sağlamaktadır. Bu nedenle sivilcelerinden kurtulmak isteyenler limon ile hazırlayacakları maskeleri uygulayarak kısa süre içerisinde o bölgede sonuç elde edebilirler. Özellikle yıkıcı etkisi nedeniyle yüzde uzun süre duymaması gerekir.

Evinizde yapabileceğiniz doğal maskeler arasında limon maskesi girdiğinizde istemediğiniz sivilce ya da siyah noktaların iyileştirilmesi konusunda tercih edilebilir. Ayrıca gözenekler üzerinde temizleyecek etkisi olması da sivilcelere karşı etkili sonuç almanızı sağlamaktadır. Bal, yoğurt, limon suyu ve yumurta akıyla hazırlayacağımız maske bu konuda sizlere yardımcı olacaktır. Maske uygulamasını 20 dakika boyunca uygulamanız ve ardından cildinizi iyice yıkamanız gerekir.

Yağlı Ciltlerde Limon İle Çözümler

Aşırı yağlı bir cilde sahip olanlar bu durumda zaman zaman özellikle patlama yaşadıklarından üzerinde oluşan bu istenmeyen durumlara karşı tercih edebilecekleri En doğal yöntemler arasında limon yer almaktadır. Limon ile hazırlanan doğal maske cildinizdeki fazla yağı alarak ve aynı zamanda yağ dengesini koruyarak bu şekilde cildinizin daha güzel görünmesine yardımcı olmaktadır.

Kepeği önlemek amacı ile limon kullanılabilir. Aynı zamanda kararan dirsek veya dizlerde kozmetik ürünlerini tercih etmek istemeyenler limon ile beyazlatma işlemi yapabilirler. Gözenekleri temizlemek amacıyla tercih edilecek doğal bir üründür. Cilde canlılık veren özelliği sayesinde de daha canlı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

8 yorum

 1. Cildiniz yağlıysa ya da sivilce sorunu yaşıyorsanız limon gerçekten bire bir. Fakat kuru ciltler için kesinlikle önermiyorum. Ayrıca yüzünüze limon sürdükten sonra en az 30 dakika yüzünüzü yıkamamanızı tavsiye ederim. Sivilcelerin küçülmesi ve tamamen kaybolması için çok etkili bir yöntem.

 2. Hülya hanıma katılıyorum, Cildiniz kuru ise daha çok kurutabilir. Onun dışında sivilce ve siyah noktalar için mucize yöntem limon direk limonu ortadan ikiye bölün çok hafif sıkarak suyun üst tabakaya ulaşmasını sağlayıp sonra yüzünüzde sorunlu bölgelerde bastırarak gezdirin.

 3. Eğer çok yağlı bir cilde sahipseniz limon faydalı olabilir. Bunun yanında kil de kullanabilirsiniz bu da son derece etkili ve kesin çözüm alabilirsiniz orta vadede

 4. Normalde çok limon yemek kanı kurutur derler. Acaba çok sık cildimize limon uygulasak bir problem yaratır mı?

 5. Cilde yararlı mı değil mi bilemem ancak dişleri beyazlattığı konusunda emin olabilirsiniz. Macundan sonra limo kabuğu ile beyazlatabilirsiniz.

 6. Her şeyde olduğu gibi limonunda çoğu zarar. Ama kararında kullanılırsa tabi çok faydalı. Özellikle çayın yanında olmazsa olmazımdır.

 7. Limon çok yağlı ciltlerde sorunsuz bir şekilde kullanılabilir cildi kuruttuğundan yağlı ciltler için önerilir.Kocam traş sonrası limonu eline sıkar elinde de sıkmadan önce bir yüz kremi eline sürer limon ve kremi karıştırarak yüzüne sürer kendisine sorduğumda yüzüme iyi geliyor derdi anlam veremedim bir cildi yumuşatıp nemlendirirken diğeri kurutarak gerdiriyor.Kocamın suratı tertemiz pürüzsüz günlük tıraş olur ve hep bu karışımı uygular bir gün merak ettim bende denedim inanamadım yüzümde müthiş bir rahatlık oldu ve uzun süre denedim yüzdeki sivilceleri de yok ettiğini gördüm acaba hangi kremle karıştırıyor diye sordum elime hangi krem deyince güldüm 🙂 ben söyleyeyim Nıvea el ve yüz kremi ile karıştırmıştı.Bence arada bir deneyin yüzünüze iyi geliyorsa kullanın.

 8. Benim bahçemde limon ağacı var yediveren cinsinden iri ve sulu üzerinde sürekli limon bulunur herkes yemeğe sıkmak için kullanır bense tam tersine yüzüm için kullanırım mikrop temizleyici özelliği ve sivilcileri kurutarak yok etmesi nedeniyle benim vazgeçilmezlerim arasında dır.Ben her gün yüzümde sivilce olsun yada olmasın sabah kalktığımda yarım limonu sıkıp yüzüme sürerim artanı da ellerime sürer 15 dakika kadar beklerim ondan sonra ılık su ile yüzümü ve elimi yıkarım be nedenle yüzüm sıkı ve pürüzsüz bu yaptığımı bıraktığımda yüzümde sivilceler çıkıyor bu nedenle asla vazgeçemeyeceğim kürlerden biridir.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygularınızın dalgalanacağı bir gün. Karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve duygularınızı denetlemeniz pek kolay olmayabilir. Ancak çeşitli organizasyonlar yapabilirsiniz ve isteklerinizi gerçekleştirmek için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Özellikle günün ilerleyen saatlerinde duygusal ve alıngan bir tavır içine girebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınız derinleşebilir. Karamsarlıktan uzaklaşın ve hırslı bir tavır içine girmekten kaçının. Bu arada sağlığınıza özen göstermeniz gerekiyor. Seyahatler sizin için canlandırıcı olabilir. Yolculuk programları yapabilirsiniz ve uzaklarda yaşayan yakınlarınızın ziyaretine gidebilirsiniz.
BOĞA BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz ve çeşitli hayaller kurabilirsiniz. İdeallerinizi gözden geçirebilirsiniz ve çeşitli projeler yapabilirsiniz. Planlarınızı uygulamak için kuvvetli arzular ile güne başlayacaksınız. Bugün sanatsal faaliyetlerde bulunanlar için verimli bir gün. Ayrıca eski projelerinizi hatırlayabilirsiniz ve daha önce yapmak isteyip de fırsat bulamadığınız konuları şimdi gerçekleştirebileceğiniz fırsatlar karşınıza çıkabilir. Kendinizi hayallere kaptırmayın ve planlarınızı uygulamak için harekete geçin. Bugün sizin için hareketli geçecek ve kendinize olan güveniniz yükselecek.
İKİZLER BURCU YORUMU
İş arkadaşlarınız ile aranızda çıkabilecek anlaşmazlıkların üzerinde fazla durmayın ve tartışma ortamlarından uzak durun. Endişeli hayallerden uzak durun ve dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayın. Bazı karışıklıklar olabilir ve iletişim araçları ile ilgili bazı sorunlar çıkabilir fakat yaşam enerjiniz ve isteğiniz kuvvetli olduğu için sorunlar ile başa çıkabilirsiniz ve ilginç çözümler bulabilirsiniz. Yeter ki, endişeli hayallere kendinizi kaptırmayın ve dikkatinizi isteklerinize odaklayın. Meydana gelen olaylar ideallerinizi değiştirebilir ve böylece düşünceleriniz de değişebilir. Üstelik burçlar kuşağında değişebilme özelliğine sahip birisiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konulara yönelik gelişmeler sizi memnun edecek ve dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayacaksınız. Bugün yapmanız gereken işlere dikkatinizi odaklayacaksınız ve önceden belirlediğiniz gibi işlerinizi sürdüreceksiniz. İsteklerinizin gücü sayesinde üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ve kişiler ile başa çıkabilirsiniz ve hiçbir zaman olmadığı kadar sabırlı davranabilirsiniz. Ayrıca kararlı ve istekli çalışmalarınız ile önemli kişilerin takdirini kazanacaksınız ancak bu durum yeni sorumluluklar almanızı gerektirebilir.
BAŞAK BURCU YORUMU
Bilincinizin derinlerinden yükselen unutulmuş arzular rüya aracılığı ile ortaya çıkabilir ve sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile güne başlayabilirsiniz. İdeallerinizin değişmeye başladığını hissedebilirsiniz ve buna bağlı olarak düşünceleriniz de değişebilir. Bu arada karar vermek için aceleci davranmayın. Gün içinde alacağınız haberler ve karşılaşacağınız olaylar hayal gücünüzü uyandırabilir ve endişeli düşünceler içine girebilirsiniz. Hayallerin dağıtıcı etkisinden uzaklaşın ve hayal gücünüzü yapıcı yönde kullanmak için özen gösterin. Dostlarınızın ve sevdiğinizin desteği moralinizi yükseltecek.
TERAZİ BURCU YORUMU
Biraz gergin ve isteksiz uyanabilirsiniz. Duygularınızın dalgalandığı bir gün... Karşılaştığınız olaylar ve kişilerin davranışlarından etkilenebilirsiniz ve bilinçaltınız uyanabilir. Alıngan ve hassas olduğunuz bir gün. Ancak duygularınızı denetlemeniz gerekiyor. Aniden gelişen olaylar sizi biraz huzursuz edebilir fakat aynı zamanda sizin üzerinizde canlandırıcı etkisi olacak ve dikkatinizi kendinize odaklayacaksınız. Şimdiye kadar yaptıklarınızı gözden geçirebilir ve isteklerinizin değiştiğini hissedebilirsiniz. Hareket halinde olmak karamsar duygulardan uzaklaşmanıza yardımcı olacak.
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
Bazı karışıklıklar ve duyduğunuz haberler yüzünden keyifsiz olabilirsiniz. Fakat endişeli hayallerden uzak durmalısınız. Düşünceler zihninizin derinliklerine inebilir ve dikkatinizi tek bir konuya odaklamanız zor olabilir. Hayallerin dağıtıcı etkisinden uzaklaşın ve hayal gücünüzü yapıcı yönde kullanmak için gayret gösterin. Yakınlarınız için endişelenmeniz mümkün. Ayrıca ideallerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ideallerinizin değişmeye başladığını anlayabilirsiniz. İş arkadaşlarınız ve komşularınız ile aranızda çıkabilecek anlaşmazlıkların üzerine gitmeyin. Yanlış anlamalar olabileceğini düşünerek davranın ve tartışmalardan uzak durun.
OĞLAK BURCU YORUMU
Bugün yoğun duygular, ilginç hayaller ve canlıymış gibi gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilir ve bir süre üzerinde düşünebilirsiniz. Hayaller ve rüyalar sizin için harekete geçirici olabilir ve eskiden yaptığınız projeleri gözden geçirebilirsiniz. Bugün bilinçaltınızın derinlerinden en derin arzularınız uyanabilir ve isteklerinizi gerçekleştirmek için harekete geçebilirsiniz. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalar yapabilirsiniz ve sanatsal faaliyetlere yönelik organizasyonlar ile ilgilenebilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz ve bu arada eski arkadaşlarınız ile karşılaşacaksınız.
KOVA BURCU YORUMU
Yapmanız gereken olağan işler ile ilgileneceksiniz ve çalışmalarınızı bildiğiniz gibi sürdüreceksiniz. Akşama doğru ilginç fikirler uyanabilir ve eski projelerinizi hatırlayabilirsiniz. Hem eski bilgiyi, hem de yeni teknoloji ile geliştirilen ürünler ilginizi çekecek ve çeşitli araştırmalar yapacaksınız. Bu arada sizden daha farklı bilgiye sahip kişiler ile karşılaşabilirsiniz veya bu tip kişiler ile ilgili bazı haberler alabilirsiniz. Özellikle akşama doğru karşılaşacağınız kişiler alacağınız haberler düşüncelerinizin derinleşmesine neden olabilir. Ayrıca eviniz, yakınlarınız ve arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir.
BALIK BURCU YORUMU
Hayal gücünüzü uyandıran konular ile ilgilenmek hoşunuza gidiyor ancak düşünceler zihninizin derinlerine inebilir ve bu durum yapmanız gereken pratik işlere odaklanmanız zorlaştırabilir. Buna karşılık hayal gücü gerektiren işler ve sanatsal faaliyetlerde bulunanlar için verimli bir gün. Bilincinizin derinlerinden yükselen gizli arzularınız uyanabilir ve bilinenden daha başka konuları araştırabilirsiniz. Bugün uzun zamandır görmediğiniz yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz ve eski bir arkadaşınız ile karşılaşabilirsiniz. Bu arada alacağınız teklifler sizi harekete geçirebilir.
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Verification: 197d1fde147e3b28