Kuruyan Eller İçin Maske Önerileri

Kuruyan Eller İçin Maske Önerileri

Kuruyan Eller İçin Maske Önerileri

Rüzgarlı havalarda ve cilt problemlerinde en çok görülen kuru eller sizlere önereceğimiz kuru el maskeleri ile ortadan kalkıyor. Kullanılan temizlik ürünleri ya da soğuk havaların neden olduğu kuruyan el sorunu çatlayarak daha büyük cilt sorunlarına neden olabiliyor. Siz de ellerinizin çatlamasının önüne geçmek için doğal el maskeleri sayesinde el bakımınızı yapabilirsiniz.

Düzenli bir şekilde uygulayacağınız el maskeleri ile elleriniz daha sağlıklı ve bakımlı görünecek!

Vazelinli El Bakım Kremi

• 2 litre su
• Yarım limon suyu
• 1 çay kaşığı badem yağı
• Yarım çay kaşığı vazelin
• Birkaç damla limon suyu
• Plastik eldiven

Öncelikle el bakım maskesi hazırlamak için 2 litre su içerisine yarım limonu ve 1 çay kaşığı badem yağını ekleyin. Ellerinizi bu karışımın içerisine daldırın ve 15 dakika boyunca bekleyin. Bu süre sonunda ellerinizi çıkarın ve karışımın üzerinde kurumasını sağlayın.

Yarım çay kaşığı vazelin ve içerisine birkaç damla limon suyu ekleyin. Bunu ellerinizin üzerine sürün. Plastik eldiveni ellerinize geçirin ve 30 dakika boyunca bu şekilde bekleyin. Daha sonra eldiveni çıkarın. Bu maske sayesinde elleriniz yumuşacık ve bakımlı bir hal alacaktır.

Gül Suyu El Bakım Kremi

Kuru el bakım kremi için gül suyu ile güzel bir maske yapabilirsiniz.

• 1 tatlı kaşığı kadar elma sirkesi
• 3 tatlı kaşığı badem yağı
• 3 yemek kaşığı gül suyu
• 3 yemek kaşığı gliserin
• 2 adet limon suyu
• Plastik eldiven

Limon, elma sirkesi, badem yağı, gül suyu ve gliserini belirtilen ölçülerde bir kapta karıştırın ve ellerinize sürerek üzerine plastik eldiven giydirin. Yaklaşık 15 dakika kadar bu şekilde bekletin. Bu süre sonunda ellerinizi yıkayın. Kuruyan el maskesi olarak bu tarifi haftada bir kez yapabilirsiniz.

Kurumuş Eller İçin Nemlendirici Maske

• 1 tatlı kaşığı susam yağı
• 1 adet E vitamini kapsülü
• 2 çay kaşığı aloe vera jeli

Tüm malzemeleri karıştırın ve ellerinize güzelce sürün. Yaklaşık 1 dakika kadar bu karışımı ellerinizde tutun ve yıkayın. Haftada 1 defa düzenli bir şekilde kullanırsanız oldukça etkili sonuçlar alabilirsiniz.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

 1. harika kürler sunmuşsunuz bende evde kendim yaptığım bir krem tarifi vereyim tamamen doğal ve yararlı bir tariftir.Cam kavanoz içerisinde suya yeteri miktarda ayva çekirdeği ekleyeceksiniz bu karışımı en az bir gün suda bekletip sonrasında kreminizi kullanacaksınız.Birde bu doğal kremin o kadar çok yararı var ki saymakla bitmez en önemlileri cilt lekeleri ve çatlaktır hamilelik sonrası karında oluşan çatlakları kapatması ile çok güçlü bir etken madde olduğu ortada yazınızdaki diğer tarifleri hazırlayıp kullanmak için sabırsızlanıyorum.

 2. cildim çok kuru bu nedenle yaz kış krem kullanırım hatta o kadar kuru ki kışın genelde vazelin kullanıyorum yazında nıveanın nemlendirici kremlerinden herhangi birini kullanıyorum.Cilt kuruluğunu önlemek işçin bir çok yol biliyorum bunlardan biri gül suyu ve vazelin bu ikisini karıştırıp harika bir yumuşaklık kazanan ellerinize hayret edeceksiniz.İkinci önlem tamamen doğal ayva çekirdeklerini atmayın onları doğal bir kreme dönüştürün bunu nasıl yapacaksınız.Öncelikle ayva çekirdeklerini bir çay bardağına çıkarın içerisine yarım bardak u ekleyin sonrasında bir gün boyunca üstünü kapatıp ellemeyin bir günün sonunda o bardaktaki su içerisinde olan ayva çekirdeklerinin güzel bir krem olduğunu göreceksiniz doğal bir şekilde kullanacağınız harika bir krem elde ettiniz.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygularınızın dalgalanacağı bir gün. Karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve duygularınızı denetlemeniz pek kolay olmayabilir. Ancak çeşitli organizasyonlar yapabilirsiniz ve isteklerinizi gerçekleştirmek için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Özellikle günün ilerleyen saatlerinde duygusal ve alıngan bir tavır içine girebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınız derinleşebilir. Karamsarlıktan uzaklaşın ve hırslı bir tavır içine girmekten kaçının. Bu arada sağlığınıza özen göstermeniz gerekiyor. Seyahatler sizin için canlandırıcı olabilir. Yolculuk programları yapabilirsiniz ve uzaklarda yaşayan yakınlarınızın ziyaretine gidebilirsiniz.
BOĞA BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz ve çeşitli hayaller kurabilirsiniz. İdeallerinizi gözden geçirebilirsiniz ve çeşitli projeler yapabilirsiniz. Planlarınızı uygulamak için kuvvetli arzular ile güne başlayacaksınız. Bugün sanatsal faaliyetlerde bulunanlar için verimli bir gün. Ayrıca eski projelerinizi hatırlayabilirsiniz ve daha önce yapmak isteyip de fırsat bulamadığınız konuları şimdi gerçekleştirebileceğiniz fırsatlar karşınıza çıkabilir. Kendinizi hayallere kaptırmayın ve planlarınızı uygulamak için harekete geçin. Bugün sizin için hareketli geçecek ve kendinize olan güveniniz yükselecek.
İKİZLER BURCU YORUMU
İş arkadaşlarınız ile aranızda çıkabilecek anlaşmazlıkların üzerinde fazla durmayın ve tartışma ortamlarından uzak durun. Endişeli hayallerden uzak durun ve dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayın. Bazı karışıklıklar olabilir ve iletişim araçları ile ilgili bazı sorunlar çıkabilir fakat yaşam enerjiniz ve isteğiniz kuvvetli olduğu için sorunlar ile başa çıkabilirsiniz ve ilginç çözümler bulabilirsiniz. Yeter ki, endişeli hayallere kendinizi kaptırmayın ve dikkatinizi isteklerinize odaklayın. Meydana gelen olaylar ideallerinizi değiştirebilir ve böylece düşünceleriniz de değişebilir. Üstelik burçlar kuşağında değişebilme özelliğine sahip birisiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konulara yönelik gelişmeler sizi memnun edecek ve dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayacaksınız. Bugün yapmanız gereken işlere dikkatinizi odaklayacaksınız ve önceden belirlediğiniz gibi işlerinizi sürdüreceksiniz. İsteklerinizin gücü sayesinde üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ve kişiler ile başa çıkabilirsiniz ve hiçbir zaman olmadığı kadar sabırlı davranabilirsiniz. Ayrıca kararlı ve istekli çalışmalarınız ile önemli kişilerin takdirini kazanacaksınız ancak bu durum yeni sorumluluklar almanızı gerektirebilir.
BAŞAK BURCU YORUMU
Bilincinizin derinlerinden yükselen unutulmuş arzular rüya aracılığı ile ortaya çıkabilir ve sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile güne başlayabilirsiniz. İdeallerinizin değişmeye başladığını hissedebilirsiniz ve buna bağlı olarak düşünceleriniz de değişebilir. Bu arada karar vermek için aceleci davranmayın. Gün içinde alacağınız haberler ve karşılaşacağınız olaylar hayal gücünüzü uyandırabilir ve endişeli düşünceler içine girebilirsiniz. Hayallerin dağıtıcı etkisinden uzaklaşın ve hayal gücünüzü yapıcı yönde kullanmak için özen gösterin. Dostlarınızın ve sevdiğinizin desteği moralinizi yükseltecek.
TERAZİ BURCU YORUMU
Biraz gergin ve isteksiz uyanabilirsiniz. Duygularınızın dalgalandığı bir gün... Karşılaştığınız olaylar ve kişilerin davranışlarından etkilenebilirsiniz ve bilinçaltınız uyanabilir. Alıngan ve hassas olduğunuz bir gün. Ancak duygularınızı denetlemeniz gerekiyor. Aniden gelişen olaylar sizi biraz huzursuz edebilir fakat aynı zamanda sizin üzerinizde canlandırıcı etkisi olacak ve dikkatinizi kendinize odaklayacaksınız. Şimdiye kadar yaptıklarınızı gözden geçirebilir ve isteklerinizin değiştiğini hissedebilirsiniz. Hareket halinde olmak karamsar duygulardan uzaklaşmanıza yardımcı olacak.
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
Bazı karışıklıklar ve duyduğunuz haberler yüzünden keyifsiz olabilirsiniz. Fakat endişeli hayallerden uzak durmalısınız. Düşünceler zihninizin derinliklerine inebilir ve dikkatinizi tek bir konuya odaklamanız zor olabilir. Hayallerin dağıtıcı etkisinden uzaklaşın ve hayal gücünüzü yapıcı yönde kullanmak için gayret gösterin. Yakınlarınız için endişelenmeniz mümkün. Ayrıca ideallerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ideallerinizin değişmeye başladığını anlayabilirsiniz. İş arkadaşlarınız ve komşularınız ile aranızda çıkabilecek anlaşmazlıkların üzerine gitmeyin. Yanlış anlamalar olabileceğini düşünerek davranın ve tartışmalardan uzak durun.
OĞLAK BURCU YORUMU
Bugün yoğun duygular, ilginç hayaller ve canlıymış gibi gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilir ve bir süre üzerinde düşünebilirsiniz. Hayaller ve rüyalar sizin için harekete geçirici olabilir ve eskiden yaptığınız projeleri gözden geçirebilirsiniz. Bugün bilinçaltınızın derinlerinden en derin arzularınız uyanabilir ve isteklerinizi gerçekleştirmek için harekete geçebilirsiniz. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalar yapabilirsiniz ve sanatsal faaliyetlere yönelik organizasyonlar ile ilgilenebilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz ve bu arada eski arkadaşlarınız ile karşılaşacaksınız.
KOVA BURCU YORUMU
Yapmanız gereken olağan işler ile ilgileneceksiniz ve çalışmalarınızı bildiğiniz gibi sürdüreceksiniz. Akşama doğru ilginç fikirler uyanabilir ve eski projelerinizi hatırlayabilirsiniz. Hem eski bilgiyi, hem de yeni teknoloji ile geliştirilen ürünler ilginizi çekecek ve çeşitli araştırmalar yapacaksınız. Bu arada sizden daha farklı bilgiye sahip kişiler ile karşılaşabilirsiniz veya bu tip kişiler ile ilgili bazı haberler alabilirsiniz. Özellikle akşama doğru karşılaşacağınız kişiler alacağınız haberler düşüncelerinizin derinleşmesine neden olabilir. Ayrıca eviniz, yakınlarınız ve arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir.
BALIK BURCU YORUMU
Hayal gücünüzü uyandıran konular ile ilgilenmek hoşunuza gidiyor ancak düşünceler zihninizin derinlerine inebilir ve bu durum yapmanız gereken pratik işlere odaklanmanız zorlaştırabilir. Buna karşılık hayal gücü gerektiren işler ve sanatsal faaliyetlerde bulunanlar için verimli bir gün. Bilincinizin derinlerinden yükselen gizli arzularınız uyanabilir ve bilinenden daha başka konuları araştırabilirsiniz. Bugün uzun zamandır görmediğiniz yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz ve eski bir arkadaşınız ile karşılaşabilirsiniz. Bu arada alacağınız teklifler sizi harekete geçirebilir.
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Verification: 197d1fde147e3b28