Klasik Giyimde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Klasik Giyimde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Klasik Giyimde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Çok eski zamanlardan itibaren giyim her zaman önemsenmiştir. İlk başlarda müstehcen yerleri örtmek ve değişen hava şartları karşısında korunmak için giyim ortaya çıksa da zamanla çok büyük bir sektör haline geldi. Ve günümüzde giyim sınır tanımıyor. Klasik giyimde nelere dikkat etmeliyiz? Son derece önemli bir soru olduğunu düşünüyoruz. Klasik giyimde önemli olan bazı noktalar vardır. Ve bunlar göz ardı edilirse klasik giyimin anlamı kalmaz.

Klasik Giyimde Aksesuar Seçimi: Klasik giyimde aksesuar seçimi çok önemlidir. Doğru tercihlerle klasik giyimde harikalar yaratabilirsiniz. Ancak doğru kombinlenmeyen takılar, aksesuarlar giyimin güzelliğini gölgeleyecektir. Klasik giyim sadece kadınlar için tasarlanmamıştır. Tabii ki erkekler için de çok önemlidir. Özellikle kol düğmeleri. Klasik takımların olmazsa olmazlarındandır.

Klasik Giyimde Fular Seçimi: Püsküllü, saçaklı, taşlarla bezeli, boncuklu, simli, broşlarla zenginleştirilmiş çeşitli modeller vardır. Ve son zamanlarda modeller daha da artmıştır. Kombinelerinizin yarım kalmasını istemiyor, tamamlayıcı unsurun ne olduğunu bulamıyorsanız, mutlaka bir fular sahibi olun. Klasik giyim ile harika bir bütün sağlayacaktır.

Klasik giyimde ayakkabı seçimi: Klasik giyimde dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta tabii ki ayakkabıdır. Doğru ayakkabı seçmek çok önemlidir. Klasik bir kıyafetin altına parmak arası, etnik bir terlik giyemezsiniz. Yada lastik ayakkabı. Avrupa’da giyiliyor olsa da çok fazla yakıştığı söylenemez. Klasik giyim ismine yakışır vaziyette klasik olmalıdır. Ve çok fazla gösterişli olmamalıdır. Daha klasik çizgilerin hakim olduğu ve daha bilinen, klasik renklerin kullanıldığı kumaşlar seçilmelidir.

Klasik giyimde saat seçimi: Saat de bir aksesuardır evet, aksini savunmuyoruz. Ancak yine de ayrı bir kategoride değerlendirmek istedik. Çünkü saat aksesuardan bir tık ötede diye düşünüyoruz. Klasik tasarım giyim  in en önemli tamamlayıcısı saattir. Çok büyük olamayan, kıyafetin rengine uygun kordonlu bir saat çok şık duracaktır. Klasik giyimin içine spor model bir saat takmayı denemeyin. Kötü bir deneyimde bulunmuş olursunuz. Klasik model saatler ile kombinleyim. Beyler, saate uygun kol düğmeleri takarsa çok daha iyi duracaktır. Unutmayın klasik giyimde klasik aksesuarlar bir bütün sağlayabilir.

Gelen Aramalar:Konfeksiyon usulü kol takımı anlatımı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

 1. Klasik giyim derken takım elbise bana göre en iyi klasik giyim şekli. Yalnız hazır markaların takım elbiseleri çok kaliteli olmuyor nede olsa konfeksiyonda fabrikasyon usulü üretiliyor. Terzi bulup ısmarlama yaptırmak en iyisi.

 2. Klasik giyim önemli neredeyse kusursuz olmak zorunda bu durumda düşünmeniz gereken bir kişi daha oluyor oda eşiniz eşinizinde sizinle uyumlu olması şart mesela ben beyaz dekolteli bir elbise gitmişsem eşiminde kıyafetimde ki beyazı mutlaka yansıtması gerekir genelde erkeklerin işi kolaydır hemen hazırlanır çıkarlar takım elbise kravat iş tamam ama biz öyle miyiz neredeyse 3 saat önceden hazırlanmaya başlasak da erkekler bizden önce hazır olurlar.Uzun lafı kısası klasik giyimde uyum şart başka bir şeye gerek yok

 3. Benim eşim klasik giyer sürekli ona ütü yapmaktan inanın çok yoruldum 🙂 ama ne yaparsınız oda benim bir dediğimi iki etmez bu nedenle sıkıntı yok sadece ütü olsa tamam kravatları gömleği ile uyumlu olacak kemer ve ayakkabısı uyumlu ve aynı renkte olmalı birde ceket üst cebinde mendil olmadan çıkmaz sanırsınız ki sahneye çıkacak saat olarak deri klasik kadranlı saat kullanır.Spor saatler kullandığını bu güne kadar görmedim neredeyse 5 çeşit saat kullanır kıyafete kombinleyip kullanır kıyafetlerini de gömlek hariç terziye diktirir

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygularınızın dalgalanacağı bir gün. Karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve duygularınızı denetlemeniz pek kolay olmayabilir. Ancak çeşitli organizasyonlar yapabilirsiniz ve isteklerinizi gerçekleştirmek için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Özellikle günün ilerleyen saatlerinde duygusal ve alıngan bir tavır içine girebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınız derinleşebilir. Karamsarlıktan uzaklaşın ve hırslı bir tavır içine girmekten kaçının. Bu arada sağlığınıza özen göstermeniz gerekiyor. Seyahatler sizin için canlandırıcı olabilir. Yolculuk programları yapabilirsiniz ve uzaklarda yaşayan yakınlarınızın ziyaretine gidebilirsiniz.
BOĞA BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz ve çeşitli hayaller kurabilirsiniz. İdeallerinizi gözden geçirebilirsiniz ve çeşitli projeler yapabilirsiniz. Planlarınızı uygulamak için kuvvetli arzular ile güne başlayacaksınız. Bugün sanatsal faaliyetlerde bulunanlar için verimli bir gün. Ayrıca eski projelerinizi hatırlayabilirsiniz ve daha önce yapmak isteyip de fırsat bulamadığınız konuları şimdi gerçekleştirebileceğiniz fırsatlar karşınıza çıkabilir. Kendinizi hayallere kaptırmayın ve planlarınızı uygulamak için harekete geçin. Bugün sizin için hareketli geçecek ve kendinize olan güveniniz yükselecek.
İKİZLER BURCU YORUMU
İş arkadaşlarınız ile aranızda çıkabilecek anlaşmazlıkların üzerinde fazla durmayın ve tartışma ortamlarından uzak durun. Endişeli hayallerden uzak durun ve dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayın. Bazı karışıklıklar olabilir ve iletişim araçları ile ilgili bazı sorunlar çıkabilir fakat yaşam enerjiniz ve isteğiniz kuvvetli olduğu için sorunlar ile başa çıkabilirsiniz ve ilginç çözümler bulabilirsiniz. Yeter ki, endişeli hayallere kendinizi kaptırmayın ve dikkatinizi isteklerinize odaklayın. Meydana gelen olaylar ideallerinizi değiştirebilir ve böylece düşünceleriniz de değişebilir. Üstelik burçlar kuşağında değişebilme özelliğine sahip birisiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konulara yönelik gelişmeler sizi memnun edecek ve dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayacaksınız. Bugün yapmanız gereken işlere dikkatinizi odaklayacaksınız ve önceden belirlediğiniz gibi işlerinizi sürdüreceksiniz. İsteklerinizin gücü sayesinde üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ve kişiler ile başa çıkabilirsiniz ve hiçbir zaman olmadığı kadar sabırlı davranabilirsiniz. Ayrıca kararlı ve istekli çalışmalarınız ile önemli kişilerin takdirini kazanacaksınız ancak bu durum yeni sorumluluklar almanızı gerektirebilir.
BAŞAK BURCU YORUMU
Bilincinizin derinlerinden yükselen unutulmuş arzular rüya aracılığı ile ortaya çıkabilir ve sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile güne başlayabilirsiniz. İdeallerinizin değişmeye başladığını hissedebilirsiniz ve buna bağlı olarak düşünceleriniz de değişebilir. Bu arada karar vermek için aceleci davranmayın. Gün içinde alacağınız haberler ve karşılaşacağınız olaylar hayal gücünüzü uyandırabilir ve endişeli düşünceler içine girebilirsiniz. Hayallerin dağıtıcı etkisinden uzaklaşın ve hayal gücünüzü yapıcı yönde kullanmak için özen gösterin. Dostlarınızın ve sevdiğinizin desteği moralinizi yükseltecek.
TERAZİ BURCU YORUMU
Biraz gergin ve isteksiz uyanabilirsiniz. Duygularınızın dalgalandığı bir gün... Karşılaştığınız olaylar ve kişilerin davranışlarından etkilenebilirsiniz ve bilinçaltınız uyanabilir. Alıngan ve hassas olduğunuz bir gün. Ancak duygularınızı denetlemeniz gerekiyor. Aniden gelişen olaylar sizi biraz huzursuz edebilir fakat aynı zamanda sizin üzerinizde canlandırıcı etkisi olacak ve dikkatinizi kendinize odaklayacaksınız. Şimdiye kadar yaptıklarınızı gözden geçirebilir ve isteklerinizin değiştiğini hissedebilirsiniz. Hareket halinde olmak karamsar duygulardan uzaklaşmanıza yardımcı olacak.
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
Bazı karışıklıklar ve duyduğunuz haberler yüzünden keyifsiz olabilirsiniz. Fakat endişeli hayallerden uzak durmalısınız. Düşünceler zihninizin derinliklerine inebilir ve dikkatinizi tek bir konuya odaklamanız zor olabilir. Hayallerin dağıtıcı etkisinden uzaklaşın ve hayal gücünüzü yapıcı yönde kullanmak için gayret gösterin. Yakınlarınız için endişelenmeniz mümkün. Ayrıca ideallerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ideallerinizin değişmeye başladığını anlayabilirsiniz. İş arkadaşlarınız ve komşularınız ile aranızda çıkabilecek anlaşmazlıkların üzerine gitmeyin. Yanlış anlamalar olabileceğini düşünerek davranın ve tartışmalardan uzak durun.
OĞLAK BURCU YORUMU
Bugün yoğun duygular, ilginç hayaller ve canlıymış gibi gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilir ve bir süre üzerinde düşünebilirsiniz. Hayaller ve rüyalar sizin için harekete geçirici olabilir ve eskiden yaptığınız projeleri gözden geçirebilirsiniz. Bugün bilinçaltınızın derinlerinden en derin arzularınız uyanabilir ve isteklerinizi gerçekleştirmek için harekete geçebilirsiniz. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalar yapabilirsiniz ve sanatsal faaliyetlere yönelik organizasyonlar ile ilgilenebilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz ve bu arada eski arkadaşlarınız ile karşılaşacaksınız.
KOVA BURCU YORUMU
Yapmanız gereken olağan işler ile ilgileneceksiniz ve çalışmalarınızı bildiğiniz gibi sürdüreceksiniz. Akşama doğru ilginç fikirler uyanabilir ve eski projelerinizi hatırlayabilirsiniz. Hem eski bilgiyi, hem de yeni teknoloji ile geliştirilen ürünler ilginizi çekecek ve çeşitli araştırmalar yapacaksınız. Bu arada sizden daha farklı bilgiye sahip kişiler ile karşılaşabilirsiniz veya bu tip kişiler ile ilgili bazı haberler alabilirsiniz. Özellikle akşama doğru karşılaşacağınız kişiler alacağınız haberler düşüncelerinizin derinleşmesine neden olabilir. Ayrıca eviniz, yakınlarınız ve arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir.
BALIK BURCU YORUMU
Hayal gücünüzü uyandıran konular ile ilgilenmek hoşunuza gidiyor ancak düşünceler zihninizin derinlerine inebilir ve bu durum yapmanız gereken pratik işlere odaklanmanız zorlaştırabilir. Buna karşılık hayal gücü gerektiren işler ve sanatsal faaliyetlerde bulunanlar için verimli bir gün. Bilincinizin derinlerinden yükselen gizli arzularınız uyanabilir ve bilinenden daha başka konuları araştırabilirsiniz. Bugün uzun zamandır görmediğiniz yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz ve eski bir arkadaşınız ile karşılaşabilirsiniz. Bu arada alacağınız teklifler sizi harekete geçirebilir.
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Verification: 197d1fde147e3b28