Sadece Hamile Kadınların Anlayabileceği Zor Anlar

Sadece Hamile Kadınların Anlayabileceği Zor Anlar

Merhaba sevgili Nazende okurları, Bugün ki konumuz, Sadece Hamile Kadınların Anlayabileceği Zor Anlar . Hamilelik döneminde yaşanan, sadece hamile kadınların anlayabileceği zor anlara örneklere göz atmak. Evlilik çağına gelmiş her genç kızımız, belli bir zaman sonra hamile kalmak anne olmak ister.

 

Evliliğinde belli bir zaman sonra bebek çalışmalarına başlayan çiftler, yuvalarına üçüncü bir aşkı katmak isterler. Gerçi şöyle bir düşününce kim evlat sahibi olmak istemez ki?Bir evin içini güzelleştiren, huzur veren önce eşlerin birbirine olay saygısı ve sevgisi sonrasında ise evlattır. Evlatlarımız bizim ruhumuzun yansımasıdır.

hamilelik-belirtileri-adet-gecikmesi Sadece Hamile Kadınların Anlayabileceği Zor Anlar

Hamileliğin İlk Haftaları

Anne adayı hamileliğinin ilk haftalarında vücut olarak çok değişime maruz kalmaz. İlk haftalarda bünyeden bünyeye farklılık gösteren; iştah açıklığı ya da iştah kapanması gözlenir. Aynı zamanda regl döneminde ortaya çıkan aşırı asabilik ve halsizlik hamileliğin ilk haftalarında da gözlemlenir.

Bazı anne adaylarımız hamileliğin ilk haftalarını çok ağır geçirir. Gribal enfeksiyon, nezle vb. hastalıklardan birine yakalandığını düşünebilir. Aşırı mide bulantısı, yataktan kalkamama gibi birçok ağırlık yaşar.

Hamile olduğunuzu regl takviminiz de test edebilirsiniz. Ya da eczanelerden alabileceğiniz idrar testleri ile de test edebilirsiniz. Nazende yazarları olarak bizim tavsiyemiz tahlillerinizi hastane ortamında yaptırmanızdır.

hamilelik-belirtileri-adet-gecikmesi Sadece Hamile Kadınların Anlayabileceği Zor Anlar

Hamileliğin İlerleyen Haftaları

Artık yavaş yavaş belirginleşen karnınız ve sizin tarif edilemez mutluluğunuz ile baş başa kalmanız. Karnınızın büyümesi, iştahınızın artması, ellerinizin ve ayaklarınızın şişmesi, aşırı duygusallık, aşırı agresiflik, aşırı sevgi ve ilgi görme arzusu ve kendi annenize olan aşırı sevginin üstüne daha da büyük bir sevgi akımı oluşur.

Halk adında aşerme denen farklı lezzetler ya da mevsime uygun olmayan farklı meyve ve sebzeler ile eşinizi çıldırtma noktasına getireceğiniz istekleriniz başlar. Aşerme, genelde canı çekme olarak adlandırılır. Fakat asıl anlamını kimse bilmez. Aşermenin sebebi, vücutta eksik olan besinlerin sayesinde gerçekleşir. Yani anne ve bebeğin neye ihtiyacı varsa, o an anne ihtiyacı olan besini aşerir.

Şimdi gelelim hamilelik döneminde zor anlardan örneklerimize;

Hamilelik Döneminde Zor Anlardan Örnekler

 1. İlk haftalarda olan aşırı kusma ve iştahsızlık bizlerin baş belasıdır.
 2. Orta haftalarda olan kilo alma, duygusallık, ilgi isteme bizleri etkileyen en büyük faktörlerden biridir. Lütfen bizleri üzmeyin.
 3. İlerleyen haftalarda, karnımızın daha da ortaya çıkmasıyla, günlük hareketlerimizi kolay yapamamamız, ev işlerine el süremememiz, kolay oturup kolay kalkamamamız. (NOT: Lütfen bu haftalarda elinizden geldiğince hamile arkadaşlarınıza, eşlerinize yardım edin)
 4. Uyku problemi, bir gün çok fazla uyuyup diğer gün uyuyamamak.
 5. Rahat uzanamamak, yüz üstü yatamamak.
 6. Parmağımıza yüzük takamamak, eşimizden hergün bir şeyler yapmasını beklemek.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

 1. evet ben hamileyken eşime çok çektirmiştim adamı resmen canından bezdirmiştim.İlk zamanlar kocamın ten kokusundan bile rahatsız oluyordum adam ne yapayacağını şaşırmıştı yanıma gelse kokuyorsun diyorum gelmezse sen neden beni yalnız bırakıyorsun diyordum 🙂 sürekli kusma isteği olur olmaz durumlara sinirlenme ve anneme olan ilgim nedeniyle en ufak bir durumda kayınvalidemle kavgaya tutuşabiliyordum sağolsun kadın beni hep alttan aldı bende hatamı anladım çok utandım büyük kadınmış 🙁 ev işlerinde hareketlerim zorlaştığından dolayı tam naz yapma zamanı diye bütün işlerimi kocama yaptırırdım adam zavallı alışkanlık yaptı halen işlerime yardım eder canım benim 🙂

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Olaylara farklı açılardan bakacak ve rahatsızlık duysanız bile karşılaştığınız olayların sizi özgürleştirdiğini düşüneceksiniz. İlginç konular ve yaratıcılığı yüksek kişiler dikkatinizi çekebilir. Bugün isteklerinizi gözden geçireceksiniz. Dostlarınızla haberleşebilir ve keyifli organizasyonlar yapabilirsiniz. Yeni projeler yapabilir ve planlarınızı sevdiklerinize anlatabilirsiniz. Kendinize olan güveninizin yükseldiği bir dönemdesiniz. Karamsar duygulardan uzaklaşıp keyif aldığınız konularla ilgilenirseniz, başarılı olacaksınız. Sizin için projeler zamanı. Ayrıca isteklerinizi dostlarınıza anlatabilirsiniz ve ilişkilerinizi daha sıcak hale getirebilirsiniz.
BOĞA BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan bir tavır içinde olabilirsiniz. Fakat sorumluluklarınızı gerçekleştirmek için daha fazla gayret göstermeniz gerekebilir ve sabırlı olmalısınız. Kariyer yapmak ve sosyal statüsünü yükseltmek isteyenler yeni atılımlarda bulunabilir ve fırsatlarla karşılaşabilirler. Aslında kendinizi güçlü hissedecek ve girişimde bulunmak için kuvvetli arzular duyacaksınız. İsteklerinizin peşinden gidebilir ve güç sahibi olanların desteğini alabilirsiniz. Özellikle burcun birinci ve ikinci on günlük devresinde doğmuş olanlar alım, satım ve yatırım benzeri konular ile ilgilenebilir ve karşılaştıkları kişilerden etkilenebilirler.
İKİZLER BURCU YORUMU
Kendinize olan güveninizin yükseldiği bir dönem ve elinizi çabuk tutun. Uygulamak istediğiniz planları ertelemeyin ve fikirlerinizi geliştirmek için çalışın. Özellikle projelerinizi uygulamak için uygun koşulların meydana geldiği bir dönemdesiniz. Sevdikleriniz sizi destekliyor. Dostlarınızın önerilerini gözden geçirebilirsiniz ve çok çeşitli fikirler ile karşılaşabilirsiniz. Farklı fikirler kafanızı karıştırabilir fakat sürpriz gelişmeler sizi kaygılarınızdan uzaklaştıracak ve kendinize olan güveniniz yükselecek. İlginç çözümlerinizi uygulamak için harekete geçebilirsiniz ve yapıcı bir tutum içinde bulunabilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Heyecanlı olacağınız bir gün. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar duygularınızı harekete geçirecek. İlginç aşk maceraları size çekici gelebilir ve marjinal kişilerden etkilenebilirsiniz. Farklı ortamlar ve yaratıcı kişilerden etkileneceksiniz. Yaşantınızda önemli değişiklikler yapmak istediğiniz bir dönemdesiniz. Fırsatları iyi değerlendirmek için gayret gösterin ve detaylara takılı kalmayın. Aslında hayallerinizi gerçekleştirmeniz mümkün. Sezgilerinize güvenin ve isteklerinizi gerçekleştireceğinize olan inancınızı yükseltin. Güç mücadelesi gerektiren ortamlardan uzak durun.
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
Gizli niyetleriniz olabilir ve düşünceleriniz derinleşebilir. Bu arada duyduğunuz haberler ve karşılaştığınız olaylara itiraz etmeden önce iyi araştırın ve aceleci davranmayın. Yanlış anlamalar olabilir. Aslında zihinsel açıdan yükseldiğiniz bir dönem ve pek çok detayı düşünürken kaygılar ortaya çıkabilir. Fikirlerinizi ortaya koymadan önce bir kez daha gözden geçirmelisiniz. Bugün uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz veya arkadaşlarınız ile ilgili duyacağınız haberlerden etkilenebilirsiniz. Bu arada size ihtiyacı olan yakınlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Eleştirici bir tavır içinde bulunmasanız iyi olacak.
TERAZİ BURCU YORUMU
Bugün alacağınız haberler keyfinizi yerine getirecek. İletişim ve haberleşme trafiğinizin hareketli olacağı bir dönemdesiniz. Dikkatiniz yüksek olacak. Böylece duygularınızı aklınız ile denetlemeyi başaracaksınız. Projelerinizi gerçekleştirmek için büyük bir gayret içine girebilirsiniz. Bu arada güç mücadelesi yapmasanız iyi olacak. Sabırsız ve tahammülsüz bir tavır içinde bulunmaktan kaçının ve duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelecek. Ani değişiklikler olabilir.
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve dikkatinizi isteklerinize odaklayacaksınız. Girişimde bulunmak istediğiniz konularla ilgili aceleci olabilirsiniz. Fakat bütün sabırsızlığınıza rağmen yapıcı ve olumlu davranmayı başaracaksınız. Sevdiklerinizin sıcak ilgisi ve desteği moralinizi yükseltecek ve girişimde bulunmadan önce dostlarınızın yardımını isteyeceksiniz. Bu arada sürprizler keyfinizi yerine getirecek ve olaylar hayata bakış açınızı değiştirmenize yardımcı olacak. Aslında ani değişikliklerden rahatsızlık duysanız bile kendinizi keşfedeceğiniz bir dönemdesiniz. İlginç teklifler ile karşılaşmış olabilirsiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız ve bugün dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayacaksınız. Ani değişiklikler sizi rahatsız etse bile olaylara bakış açınızı tamamen değiştirebilirsiniz ve stratejinizi gözden geçirebilirsiniz. Fakat sert ve mücadeleci bir tavır içine girmeseniz iyi olacak. Sezgilerinize güvenin ve sorunları büyütmekten kaçının. Bu arada parasal sorunlar ve bazı karışıklıklar olabilir fakat olayların değiştirici etkisine direnç göstermek yerine yapıcı davranmaya gayret edebilirsiniz. Tutkulu ve hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Radikal değişiklikler yapabilirsiniz fakat sabırlı olmanız gerekiyor.
KOVA BURCU YORUMU
Özgür olmak için kuvvetli arzular duyacaksınız ve sizi özgürleştireceğini düşündüğünüz projeler yapacaksınız. Fikirlerinizi arkadaşlarınıza anlatabilirsiniz ve isteklerinizi heyecanlı bir biçimde ortaya koyabilirsiniz. Bu arada en derin duygularınız ve istekleriniz uyanabilir ve bazı duygularınızı gizlemek isteyebilirsiniz ancak karşılaştığınız olaylar ve kişiler isteklerinizi ortaya koymanıza neden olacak. Aslında fikirlerinizi hoş bir biçimde ortaya koyabilirsiniz ve etkileyici olabilirsiniz. Bu arada sürprizler olabilir ve eski isteklerinizi gerçekleştirmek için kuvvetli arzular duyabilirsiniz.
BALIK BURCU YORUMU
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Verification: 197d1fde147e3b28