Göz Rengine Göre Kalem Seçimi

Göz Rengine Göre Kalem Seçimi

Göz Kalemi Nasıl Sürülür? Göz Rengine Göre Kalem Seçimi nasıl olmalı?

Göz kalemi bayanların keyif alarak sürdükleri makyaj eşyaları arasında yer almaktadır. Her göz tipine ve her göz rengine uygun olan göz kalemi farklı renklerde bayanların beğenisine sunulmaktadır. Göz renginiz ister kahverengi olsun isterseniz yeşil tüm göz renkleri için harika seçenekler yer almaktadır.
Etkileyici bakışlar yakalamak için kesinlikle göz kalemi sürme işlemine özen göstermeli ve tüm detayları ile öğrenmelisiniz.

Göz Kalemi Sürme Teknikleri

– Öncelikle göz kalemi seçimi yaparken dikkat etmeli ve göz renginize uygun göz kalemi seçimi yapmalısınız.
– Etkileyici bir görünüme kavuşturan göz kalemleri aynı zamanda derin bakışlar yaratmada ustadır. Siz de derin bir bakış yaratmak istiyorsanız bunun için kalemi hem gözün iç kısmına hem de dış kısmına sürmelisiniz.
– Eğer açık renk bir tene sahipseniz yüz hatlarını yumuşatan kahverengi göz kalemi ve onun tonlarını tercih etmelisiniz.
– Gözün alt kısmına göz kalemi sürerken daha dikkatli ve özenli davranılmalıdır. Hassas bir yapıya sahip olan göz altı hafifçe gerdirilerek göz kalemi bu şekilde uygulanmalıdır.
– Göz kalemi seçimi yaparken kalemin yumuşak bir yapıya sahip olması ve göze zarar vermemesi oldukça önemlidir.
– Göz kalemi sürülürken şerit şeklinde olabilmesi için öncelikle göz pınarından başlanarak dışa doğru kalem uygulaması yapılmalıdır.

Göz Rengine Göre Kalem Seçimi Yapın!

Göz kalemi seçerken göz renginize uygun bir renk tonu olması oldukça önemlidir. Kahverengi bir göze sahipseniz o halde yeşil ve mavi tonlarında kalem kullanabilirsiniz. Eğer göz renginiz mavi ya da yeşilse o halde kahve ve bronz tonlar sizin için doğru seçim olacaktır.
Göz rengini ortaya çıkarmak istiyorsanız eğer kesinlikle seçiminiz siyah renkli göz kalemi olmalıdır. Buğulu bir bakış yakalamanın formülü ise göz kalemini üst tarafa sürerek ardından fırça ile dağıtıp buğulu bakışlar elde edebilirsiniz.

Gözleri ön plana çıkarmak isteyenler, göz kalemini sürerken kirpik sınırından başlayarak ince çizgi halinde uygulama yapmalıdır.

Eğer gözleriniz küçükse ve daha iri gözükmesini istiyorsanız bu durumda göz kalemi ya da eyeliner kullanımında gözün hizasından biraz dışarı doğru çizgiyi uzatmalısınız.
Göz altlarına sürülen kalemde daha buğulu bir görünüme kavuşmanızı sağlayacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

 1. Gerçekten çok yararlı bilgiler vermişsiniz ben şahsen bazı işlemleri yanlış yapıyormuşum gözün iç kısmına kalem sürerken çok zorlanıyordum demek ki o bölgeyi gerdirmek gerekiyormuş ayrıca göz rengine uygun kalem seçmek mantıklı bir durum mesela benim gözüm renkli giydiğim kıyafete göre mavi yada yeşil oluyor makalenizde yazılanlara göre kahve yada bronz renkler kullanmalısınız demişsiniz ben her zaman siyah ve tonlarını kullanıyordum bu yazınızdan sonra bu renkleri de deneyeceğim

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Hem içsel yolculuklar yapabilir, hem de gezmek istediğiniz yerlere gitmek için seyahat projeleri yapabilirsiniz. Hatta alım, satım ve yatırıma yönelik incelemeler, araştırmalar yapabilirsiniz. Bu arada gizli istekleriniz olabilir ve içten içe yoğun heyecanlar yaşayabilirsiniz. Duygularınızı denetlemeniz pek kolay olmasa bile kendinize oyalanacak işler bulabilirsiniz ve böylece geriliminizi denetlemeniz mümkün olabilir. Bu arada harcamalarınıza özen göstermeniz gerekiyor. Yapabileceğinizden daha büyük işlere talip olabilirsiniz. Makul olun ve sorunları büyütmekten kaçının.
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
Hayal gücünüzü harekete geçiren kişiler ve olaylarla karşılaşacağınız bir gün. Endişeli hayaller kurmayın ve kendinizi olayların akışına bırakın. Fantezilerinizi gerçekleştirebilir, geleceğe yönelik güzel hayaller kurabilirsiniz. Ve güzel hayaller kurmalısınız. Çünkü bugün gerçekleştirme potansiyeliniz çok yüksek. İçinizden neyi geçirirseniz, onunla karşılaşacaksınız. İlginç gelişmeler meydana gelebilir. Bugün fanteziler, sanat ve mistik konularla ilgilenen kişilerle karşılaşabilir, kendi fantezilerinizi anlatabilirsiniz.
BAŞAK BURCU YORUMU
İlginç rüyalar görmüş olarak uyanacaksınız ve kendinizi çok farklı hissedeceksiniz. Yaratıcılığınız uyanıyor ve özellikle yaratıcılık gerektiren alanlarda çalışmalar yapanlar için çok verimli geçecek. Hem aşk hayatınızda ilginç gelişmeler olacak, yapmak istediğiniz işlere yönelik yeni gelişmeler olacak. İletişim trafiğiniz hareketli olacak ve günün ilerleyen saatlerinde saygı duyduğunuz kişilerin bulunduğu çevrelerde dolaşacaksınız. Büyüklerinizi ziyaret edebileceğiniz gibi Çevrenizin saygı duyduğu kişilerle tanışma fırsatını yakalayabilirsiniz. Önemsediğiniz kişiler bugün sizi takdir edecek.
TERAZİ BURCU YORUMU
Eğlenmek, dans etmek ve keyifli yerlerde dolaşmak istediğiniz bir gün. Aşk potansiyeliniz yükseliyor. Ancak sabırsız ve gergin bir tavır içinde bulunmamaya özen gösterin. Biraz makul olursanız, isteklerinizi gerçekleştirmeniz mümkün olacak. Açık havada dolaşmak ve çevre gezilerine çıkmak keyfinizi yerine getirecek. Parasal ihtiyaçlarınızın yükseldiği bir dönemde bulunuyorsunuz. Ancak yeni harcamalar çıkabilir ve hatta zevkiniz için kolay harcayabilirsiniz. Özellikle moralinizi yükseltmek için yaptığınız harcamalara özen gösterin ve bütçenizi fazla aşmayın. Bu arada yapabileceğinizden daha fazla sorumluluk almasanız iyi olacak.
AKREP BURCU YORUMU
Güne heyecanla başlayacaksınız. Özgürleşmek ve sizi bağladığını düşündüğünüz bütün bağlardan ve hayatınızı zorlaştırdığını düşündüğünüz alışkanlıklardan kurtulmak için savaşacaksınız. Aslında isteklerinizi gerçekleştireceğinize olan inancınız yüksek ve dostlarınız sizi destekliyor. Özellikle sevdiğinizin desteğini almak moralinizi yükseltecek. Bu arada arkadaşlarınızı kırmasanız iyi olacak. Özellikle organizasyonlar sırasında bazı karışıklıklar çıkabilir. Dikkatinizi yükseltin ve tartışmalardan uzak durun.
YAY BURCU YORUMU
Sabah uyandığınızda kendinizi biraz gergin hissetseniz bile değişik duygularla yatağınızdan kalkacaksınız. Meydana gelen olaylar baskı duygusu uyandırabilir ancak kendinizi güçlü hissedecek ve içinizden yükselen duyguya güveneceksiniz. Özellikle erkek arkadaş ve akrabalarınızın desteği ile sorunlarla başa çıkabilirsiniz. Hem ilişkiler, hem de evinizle ilgili işlerle ilgilenmeniz gerekebilir. Üzerinizde hissettiğiniz baskı, yaratıcı potansiyelinizi uyandıracak. Kendinizi güçlü hissediyorsunuz. Böylece sağlık sorunu olanlar hızlı bir iyileşme sürecine giriyor.
OĞLAK BURCU YORUMU
Sürprizler heyecan verici olacak. Ancak aniden gelişen olaylar karşısında sizin huzursuz ve heyecanlı tavrınız olayların yönünü değiştirebilir. Şimdiye kadar düşünmediğiniz bir biçimde düşünebilir ve çok ilginç yorumlar yapabilirsiniz. Skandallardan uzak durmak için gayret göstermeniz gerekiyor. Özgür olmak isterken çılgınlık sayılabilecek istekler duyabilirsiniz. Fakat yine de hiçbir zaman olmadığı kadar sabırlı ve temkinli davranabileceğiniz bir dönemdesiniz. Ve özellikle korkuların yarattığı baskı ile iradeniz gelişecek ve kendinizi keşfetmeye başlayacaksınız.
KOVA BURCU YORUMU
Müthiş duygularla uyanacak ve kendinizi son derece özgür hissedeceksiniz. Aslında çılgınlık yapmak ve özgürlüğünüzü ilan etmek gibi benzeri duygularla uyanabilirsiniz. Fakat gün içinde son derece tedbirli ve disiplinli bir tavır içine gireceksiniz. Hayal gücü, sanat ve yaratıcılık gerektiren alanlar ile ilgilenebilir, keyifli bir gün geçirebilirsiniz. Sevdiğiniz ile aranızdaki ilişkileri gözden geçirecek ve geleceğe yönelik projeler yapacaksınız. Şimdilik projeleriniz üzerine çalışabilir ve çeşitli araştırmalar yapabilirsiniz. Bilgisine güvendiğiniz kişilerin yardımını isteyebilirsiniz.
BALIK BURCU YORUMU
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Verification: 197d1fde147e3b28