Göz Rengine Göre Kalem Seçimi

Göz Rengine Göre Kalem Seçimi

Göz Kalemi Nasıl Sürülür? Göz Rengine Göre Kalem Seçimi nasıl olmalı?

Göz kalemi bayanların keyif alarak sürdükleri makyaj eşyaları arasında yer almaktadır. Her göz tipine ve her göz rengine uygun olan göz kalemi farklı renklerde bayanların beğenisine sunulmaktadır. Göz renginiz ister kahverengi olsun isterseniz yeşil tüm göz renkleri için harika seçenekler yer almaktadır.
Etkileyici bakışlar yakalamak için kesinlikle göz kalemi sürme işlemine özen göstermeli ve tüm detayları ile öğrenmelisiniz.

Göz Kalemi Sürme Teknikleri

– Öncelikle göz kalemi seçimi yaparken dikkat etmeli ve göz renginize uygun göz kalemi seçimi yapmalısınız.
– Etkileyici bir görünüme kavuşturan göz kalemleri aynı zamanda derin bakışlar yaratmada ustadır. Siz de derin bir bakış yaratmak istiyorsanız bunun için kalemi hem gözün iç kısmına hem de dış kısmına sürmelisiniz.
– Eğer açık renk bir tene sahipseniz yüz hatlarını yumuşatan kahverengi göz kalemi ve onun tonlarını tercih etmelisiniz.
– Gözün alt kısmına göz kalemi sürerken daha dikkatli ve özenli davranılmalıdır. Hassas bir yapıya sahip olan göz altı hafifçe gerdirilerek göz kalemi bu şekilde uygulanmalıdır.
– Göz kalemi seçimi yaparken kalemin yumuşak bir yapıya sahip olması ve göze zarar vermemesi oldukça önemlidir.
– Göz kalemi sürülürken şerit şeklinde olabilmesi için öncelikle göz pınarından başlanarak dışa doğru kalem uygulaması yapılmalıdır.

Göz Rengine Göre Kalem Seçimi Yapın!

Göz kalemi seçerken göz renginize uygun bir renk tonu olması oldukça önemlidir. Kahverengi bir göze sahipseniz o halde yeşil ve mavi tonlarında kalem kullanabilirsiniz. Eğer göz renginiz mavi ya da yeşilse o halde kahve ve bronz tonlar sizin için doğru seçim olacaktır.
Göz rengini ortaya çıkarmak istiyorsanız eğer kesinlikle seçiminiz siyah renkli göz kalemi olmalıdır. Buğulu bir bakış yakalamanın formülü ise göz kalemini üst tarafa sürerek ardından fırça ile dağıtıp buğulu bakışlar elde edebilirsiniz.

Gözleri ön plana çıkarmak isteyenler, göz kalemini sürerken kirpik sınırından başlayarak ince çizgi halinde uygulama yapmalıdır.

Eğer gözleriniz küçükse ve daha iri gözükmesini istiyorsanız bu durumda göz kalemi ya da eyeliner kullanımında gözün hizasından biraz dışarı doğru çizgiyi uzatmalısınız.
Göz altlarına sürülen kalemde daha buğulu bir görünüme kavuşmanızı sağlayacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

 1. Gerçekten çok yararlı bilgiler vermişsiniz ben şahsen bazı işlemleri yanlış yapıyormuşum gözün iç kısmına kalem sürerken çok zorlanıyordum demek ki o bölgeyi gerdirmek gerekiyormuş ayrıca göz rengine uygun kalem seçmek mantıklı bir durum mesela benim gözüm renkli giydiğim kıyafete göre mavi yada yeşil oluyor makalenizde yazılanlara göre kahve yada bronz renkler kullanmalısınız demişsiniz ben her zaman siyah ve tonlarını kullanıyordum bu yazınızdan sonra bu renkleri de deneyeceğim

 2. Gözlerimizi daha çekici ve belirgin hale getirmek için göz kalemi kullanırız.Zararsız gibi görünen bu malzemeler aslında gözümüz için zararlıdır.Ama bu zararı minimuma düşürmek istersek kaliteli ve marka olan malzemeleri tercih etmeliyiz.Bu ürünlerin dışında kullandığınız ürünler göz kapağında iltihap ve alerjiye neden olabilmekte burada korunmak için makyajınızı kesinlikle bir günden fazla tutmayacaksınız. Yatarken mutlaka makyajınızı temizleyip yatmalısınız.Konunun esas amacı göz rengine göre göz kalemi seçmek bana göre göz rengi önemli değil en güzel ve kullanışlı renk siyah renktir.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygularınızın dalgalanacağı bir gün. Karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve duygularınızı denetlemeniz pek kolay olmayabilir. Ancak çeşitli organizasyonlar yapabilirsiniz ve isteklerinizi gerçekleştirmek için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Özellikle günün ilerleyen saatlerinde duygusal ve alıngan bir tavır içine girebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınız derinleşebilir. Karamsarlıktan uzaklaşın ve hırslı bir tavır içine girmekten kaçının. Bu arada sağlığınıza özen göstermeniz gerekiyor. Seyahatler sizin için canlandırıcı olabilir. Yolculuk programları yapabilirsiniz ve uzaklarda yaşayan yakınlarınızın ziyaretine gidebilirsiniz.
BOĞA BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz ve çeşitli hayaller kurabilirsiniz. İdeallerinizi gözden geçirebilirsiniz ve çeşitli projeler yapabilirsiniz. Planlarınızı uygulamak için kuvvetli arzular ile güne başlayacaksınız. Bugün sanatsal faaliyetlerde bulunanlar için verimli bir gün. Ayrıca eski projelerinizi hatırlayabilirsiniz ve daha önce yapmak isteyip de fırsat bulamadığınız konuları şimdi gerçekleştirebileceğiniz fırsatlar karşınıza çıkabilir. Kendinizi hayallere kaptırmayın ve planlarınızı uygulamak için harekete geçin. Bugün sizin için hareketli geçecek ve kendinize olan güveniniz yükselecek.
İKİZLER BURCU YORUMU
İş arkadaşlarınız ile aranızda çıkabilecek anlaşmazlıkların üzerinde fazla durmayın ve tartışma ortamlarından uzak durun. Endişeli hayallerden uzak durun ve dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayın. Bazı karışıklıklar olabilir ve iletişim araçları ile ilgili bazı sorunlar çıkabilir fakat yaşam enerjiniz ve isteğiniz kuvvetli olduğu için sorunlar ile başa çıkabilirsiniz ve ilginç çözümler bulabilirsiniz. Yeter ki, endişeli hayallere kendinizi kaptırmayın ve dikkatinizi isteklerinize odaklayın. Meydana gelen olaylar ideallerinizi değiştirebilir ve böylece düşünceleriniz de değişebilir. Üstelik burçlar kuşağında değişebilme özelliğine sahip birisiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konulara yönelik gelişmeler sizi memnun edecek ve dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayacaksınız. Bugün yapmanız gereken işlere dikkatinizi odaklayacaksınız ve önceden belirlediğiniz gibi işlerinizi sürdüreceksiniz. İsteklerinizin gücü sayesinde üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ve kişiler ile başa çıkabilirsiniz ve hiçbir zaman olmadığı kadar sabırlı davranabilirsiniz. Ayrıca kararlı ve istekli çalışmalarınız ile önemli kişilerin takdirini kazanacaksınız ancak bu durum yeni sorumluluklar almanızı gerektirebilir.
BAŞAK BURCU YORUMU
Bilincinizin derinlerinden yükselen unutulmuş arzular rüya aracılığı ile ortaya çıkabilir ve sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile güne başlayabilirsiniz. İdeallerinizin değişmeye başladığını hissedebilirsiniz ve buna bağlı olarak düşünceleriniz de değişebilir. Bu arada karar vermek için aceleci davranmayın. Gün içinde alacağınız haberler ve karşılaşacağınız olaylar hayal gücünüzü uyandırabilir ve endişeli düşünceler içine girebilirsiniz. Hayallerin dağıtıcı etkisinden uzaklaşın ve hayal gücünüzü yapıcı yönde kullanmak için özen gösterin. Dostlarınızın ve sevdiğinizin desteği moralinizi yükseltecek.
TERAZİ BURCU YORUMU
Biraz gergin ve isteksiz uyanabilirsiniz. Duygularınızın dalgalandığı bir gün... Karşılaştığınız olaylar ve kişilerin davranışlarından etkilenebilirsiniz ve bilinçaltınız uyanabilir. Alıngan ve hassas olduğunuz bir gün. Ancak duygularınızı denetlemeniz gerekiyor. Aniden gelişen olaylar sizi biraz huzursuz edebilir fakat aynı zamanda sizin üzerinizde canlandırıcı etkisi olacak ve dikkatinizi kendinize odaklayacaksınız. Şimdiye kadar yaptıklarınızı gözden geçirebilir ve isteklerinizin değiştiğini hissedebilirsiniz. Hareket halinde olmak karamsar duygulardan uzaklaşmanıza yardımcı olacak.
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
Bazı karışıklıklar ve duyduğunuz haberler yüzünden keyifsiz olabilirsiniz. Fakat endişeli hayallerden uzak durmalısınız. Düşünceler zihninizin derinliklerine inebilir ve dikkatinizi tek bir konuya odaklamanız zor olabilir. Hayallerin dağıtıcı etkisinden uzaklaşın ve hayal gücünüzü yapıcı yönde kullanmak için gayret gösterin. Yakınlarınız için endişelenmeniz mümkün. Ayrıca ideallerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ideallerinizin değişmeye başladığını anlayabilirsiniz. İş arkadaşlarınız ve komşularınız ile aranızda çıkabilecek anlaşmazlıkların üzerine gitmeyin. Yanlış anlamalar olabileceğini düşünerek davranın ve tartışmalardan uzak durun.
OĞLAK BURCU YORUMU
Bugün yoğun duygular, ilginç hayaller ve canlıymış gibi gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilir ve bir süre üzerinde düşünebilirsiniz. Hayaller ve rüyalar sizin için harekete geçirici olabilir ve eskiden yaptığınız projeleri gözden geçirebilirsiniz. Bugün bilinçaltınızın derinlerinden en derin arzularınız uyanabilir ve isteklerinizi gerçekleştirmek için harekete geçebilirsiniz. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalar yapabilirsiniz ve sanatsal faaliyetlere yönelik organizasyonlar ile ilgilenebilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz ve bu arada eski arkadaşlarınız ile karşılaşacaksınız.
KOVA BURCU YORUMU
Yapmanız gereken olağan işler ile ilgileneceksiniz ve çalışmalarınızı bildiğiniz gibi sürdüreceksiniz. Akşama doğru ilginç fikirler uyanabilir ve eski projelerinizi hatırlayabilirsiniz. Hem eski bilgiyi, hem de yeni teknoloji ile geliştirilen ürünler ilginizi çekecek ve çeşitli araştırmalar yapacaksınız. Bu arada sizden daha farklı bilgiye sahip kişiler ile karşılaşabilirsiniz veya bu tip kişiler ile ilgili bazı haberler alabilirsiniz. Özellikle akşama doğru karşılaşacağınız kişiler alacağınız haberler düşüncelerinizin derinleşmesine neden olabilir. Ayrıca eviniz, yakınlarınız ve arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir.
BALIK BURCU YORUMU
Hayal gücünüzü uyandıran konular ile ilgilenmek hoşunuza gidiyor ancak düşünceler zihninizin derinlerine inebilir ve bu durum yapmanız gereken pratik işlere odaklanmanız zorlaştırabilir. Buna karşılık hayal gücü gerektiren işler ve sanatsal faaliyetlerde bulunanlar için verimli bir gün. Bilincinizin derinlerinden yükselen gizli arzularınız uyanabilir ve bilinenden daha başka konuları araştırabilirsiniz. Bugün uzun zamandır görmediğiniz yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz ve eski bir arkadaşınız ile karşılaşabilirsiniz. Bu arada alacağınız teklifler sizi harekete geçirebilir.
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Verification: 197d1fde147e3b28