Göz Rengine Göre Kalem Seçimi

Göz Rengine Göre Kalem Seçimi

Göz Kalemi Nasıl Sürülür? Göz Rengine Göre Kalem Seçimi nasıl olmalı?

Göz kalemi bayanların keyif alarak sürdükleri makyaj eşyaları arasında yer almaktadır. Her göz tipine ve her göz rengine uygun olan göz kalemi farklı renklerde bayanların beğenisine sunulmaktadır. Göz renginiz ister kahverengi olsun isterseniz yeşil tüm göz renkleri için harika seçenekler yer almaktadır.
Etkileyici bakışlar yakalamak için kesinlikle göz kalemi sürme işlemine özen göstermeli ve tüm detayları ile öğrenmelisiniz.

Göz Kalemi Sürme Teknikleri

– Öncelikle göz kalemi seçimi yaparken dikkat etmeli ve göz renginize uygun göz kalemi seçimi yapmalısınız.
– Etkileyici bir görünüme kavuşturan göz kalemleri aynı zamanda derin bakışlar yaratmada ustadır. Siz de derin bir bakış yaratmak istiyorsanız bunun için kalemi hem gözün iç kısmına hem de dış kısmına sürmelisiniz.
– Eğer açık renk bir tene sahipseniz yüz hatlarını yumuşatan kahverengi göz kalemi ve onun tonlarını tercih etmelisiniz.
– Gözün alt kısmına göz kalemi sürerken daha dikkatli ve özenli davranılmalıdır. Hassas bir yapıya sahip olan göz altı hafifçe gerdirilerek göz kalemi bu şekilde uygulanmalıdır.
– Göz kalemi seçimi yaparken kalemin yumuşak bir yapıya sahip olması ve göze zarar vermemesi oldukça önemlidir.
– Göz kalemi sürülürken şerit şeklinde olabilmesi için öncelikle göz pınarından başlanarak dışa doğru kalem uygulaması yapılmalıdır.

Göz Rengine Göre Kalem Seçimi Yapın!

Göz kalemi seçerken göz renginize uygun bir renk tonu olması oldukça önemlidir. Kahverengi bir göze sahipseniz o halde yeşil ve mavi tonlarında kalem kullanabilirsiniz. Eğer göz renginiz mavi ya da yeşilse o halde kahve ve bronz tonlar sizin için doğru seçim olacaktır.
Göz rengini ortaya çıkarmak istiyorsanız eğer kesinlikle seçiminiz siyah renkli göz kalemi olmalıdır. Buğulu bir bakış yakalamanın formülü ise göz kalemini üst tarafa sürerek ardından fırça ile dağıtıp buğulu bakışlar elde edebilirsiniz.

Gözleri ön plana çıkarmak isteyenler, göz kalemini sürerken kirpik sınırından başlayarak ince çizgi halinde uygulama yapmalıdır.

Eğer gözleriniz küçükse ve daha iri gözükmesini istiyorsanız bu durumda göz kalemi ya da eyeliner kullanımında gözün hizasından biraz dışarı doğru çizgiyi uzatmalısınız.
Göz altlarına sürülen kalemde daha buğulu bir görünüme kavuşmanızı sağlayacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

 1. Gerçekten çok yararlı bilgiler vermişsiniz ben şahsen bazı işlemleri yanlış yapıyormuşum gözün iç kısmına kalem sürerken çok zorlanıyordum demek ki o bölgeyi gerdirmek gerekiyormuş ayrıca göz rengine uygun kalem seçmek mantıklı bir durum mesela benim gözüm renkli giydiğim kıyafete göre mavi yada yeşil oluyor makalenizde yazılanlara göre kahve yada bronz renkler kullanmalısınız demişsiniz ben her zaman siyah ve tonlarını kullanıyordum bu yazınızdan sonra bu renkleri de deneyeceğim

 2. Gözlerimizi daha çekici ve belirgin hale getirmek için göz kalemi kullanırız.Zararsız gibi görünen bu malzemeler aslında gözümüz için zararlıdır.Ama bu zararı minimuma düşürmek istersek kaliteli ve marka olan malzemeleri tercih etmeliyiz.Bu ürünlerin dışında kullandığınız ürünler göz kapağında iltihap ve alerjiye neden olabilmekte burada korunmak için makyajınızı kesinlikle bir günden fazla tutmayacaksınız. Yatarken mutlaka makyajınızı temizleyip yatmalısınız.Konunun esas amacı göz rengine göre göz kalemi seçmek bana göre göz rengi önemli değil en güzel ve kullanışlı renk siyah renktir.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Verification: 197d1fde147e3b28