Göğüs Küçültmenin Kadın Sağlığına Faydaları

Göğüs Küçültmenin Kadın Sağlığına Faydaları

İri ve dolgun göğüsler her kadının arzu ettiği bir şey olsa da göğüslerin aşırı derecede büyük olması da hem beden sağlığı hem de psikoloji açısından olumsuz sonuçlar doğurur.

Büyük Göğüslerin Zararları

Aşırı derecede büyük göğüsler;

 • Kadınların istediği kıyafeti giymesini engeller.
 • Göğüslerin ağırlığından kaynaklı olarak sırt ve bel ağrılarına neden olur.
 • Göğüslerin ağırlığından ve omuzları aşağı çekmesinden dolayı kamburluğa neden olur.
 • Hamilelik ve regl dönemlerinde ağrısından dolayı hareketleri kısıtlar.
 • Nefes darlığına neden olur.
 • Spor ve egzersiz yapmayı engeller.
 • Meme altında pişik ve alerji gibi cilt sorunlarını doğurur.
 • Sutyen askıları omuza baskı yaptığı için omuz çöküklüğü görülür.
 • Kişinin kendisini sosyal ortamlarda geri çekmesine neden olur.

Bu saydığımız nedenlerden dolayı göğsü çok büyük olan kadınlar göğüs küçültme ameliyatı olmak istemektedir. Çünkü hem fiziksel hem de ruhsal açıdan kadınları olumsuz etkileyen bir durumdur. Göğüs küçültme ameliyatları çok büyük oranda başarılı geçmektedir ve bu ameliyatı olan kadınlar kendilerini çok daha sağlıklı ve iyi hissetmektedir.

Göğüs Küçültme Ameliyatı Ve Sonrası

Göğüs küçültme ameliyatı öncesi hasta ile doktor birlikte karar alırlar ve karşılıklı beklentilerini anlatırlar. Ameliyata karar verildikten sonra genel anestezi altında ameliyat gerçekleşir ve fazlalık olan doku ve deriler göğüsten çıkarılır. Ameliyat izleri zamanla kaybolacaktır. Kullanılan dikiş materyali ve teknikleri mümkün olduğu kadar az iz kalmasına yöneliktir.

Ameliyat sonrası ilk zamanlar biraz ağrılı olabilir, Birkaç hafta hastanın ağır hareketler yapmaması ve doktorun söylediklerini yerine getirmesi gerekir. Kilo değişimi, hamilelik ve başka hastalıklar memelerin şeklini bozabileceği için ilk aylarda dikkatli olunması gerekir.

Nadiren de olsa enfeksiyon ve ödem oluşabilir ancak doktor ile sürekli temas halinde olunacağı için bu sorunlar büyümeden ortadan kaldırılır.

Ameliyatın Yararları

Ameliyattan sonra göğüs küçültmenin yararları daha iyi gözlemlenir. Artık özgürce dilediğinizi giyebilir, sırt ağrıları olmadan uyanabilir, sıcak havalarda terlemediğinizi görebilir ve kendinizi çok daha iyi hissedersiniz.

Eğer göğüslerinizin iriliği yaşamınızı olumsuz etkiliyorsa mutlaka göğüs küçültme ameliyatı olmanı önerilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

 1. Büyk göğüsler spor yaparken yürürken rahatsızlık verir. Erken sarkmalara neden olur. Ve nedense meme kanserine yakalananların çoğu büyük göğüslere sahip olan kişiler oluyor. Yinede en iyi bilgileri doktorunuz verecektir.

 2. Her genç kızın hayalini kurduğu evlilik müessesinde bir kere gelinlik giyecek genç kızların en büyük hayali gelinlik içinde bir prenses gibi görünmektir.Beklide hayatının en mutlu günü olacak bu günde hem şık hemde güzel olunmalı ve sizi görecek kişileri mest etmelisiniz.Güzelliğin yanında modaya da ayak uydurmak gerekiyor.Bu sene gelinlik modelleri eskiye nazaran biraz uçuk kaçık modellerle karşımıza çıktı benim en beğendiğim gelinlik pelerinli olan ve arkasında derin bir sırt dekoltesi olan gelinliktir.Şuan evli ve çocukluyum çokta mutluyum bir daha evlenecek olsam pelerinli gelinliği giymekten mutluluk duyardım.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Kendinizi yenilemek istiyorsunuz veya şimdiye kadar yaptığınızın dışında bambaşka konular ve ortamlar size çekici geliyor fakat sorumluluklarınız yüzünden isteklerinizi gerçekleştirmeniz pek kolay olmayabilir. Ancak bugün duygularınız yükseliyor ve hiçbir şey yapamasanız bile saçlarınızı kestirebilirsiniz veya alışveriş yapabilirsiniz. Bu arada bütçenizi aşan harcamalar yapmaktan kaçınmalısınız. Eğlenceli ortamlar keyfinizi yerine getirecek. Bu arada kaçamak aşklar sizi heyecanlandırabilir. Sportif faaliyetler ve çevre gezileri sizi rahatlatacak.
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
Kendinizi güçlü hissedebilir ve isteklerinizi gerçekleştirmek için atılımlarda bulunabilirsiniz. Karşılaştığınız bir sanatçı veya hayal gücü yüksek bir kişi sizi harekete geçirecek fikirler ortaya atabilir. Veya ilginç hayalleriniz olabilir ve ideallerinizi arkadaşlarınıza anlatabilirsiniz. Davetler, organizasyonlar ve katılacağınız toplantılarda dikkat çekici ve etkileyici olacaksınız. Projelerinizi gerçekleştirmek için harekete geçebilirsiniz ve arkadaşlarınızın desteğini alabilirsiniz. Bu arada sevdiğinizi ihmal etmeyin.
YENGEÇ BURCU YORUMU
İlişkilerinizi gözden geçireceksiniz ve ilişkilere bakış açınızın değişmeye başladığını anlayacaksınız. Kaçamak aşklar çekici gelebilir fakat içinizden yükselen kuvvetli arzuları denetlemeyi başaracaksınız ve tedbirli davranacaksınız. Bazı gelişmeler sizin beklediğinizden daha farklı olabilir ancak dirayetli ve sabırlı davranmayı başaracaksınız. Karışıklıklar olsa bile çözümleyici bir tavır içinde bulunabilirsiniz. Zorluklar ile başa çıkabilecek gücünüz var. Ayrıca sevdiklerinizin ilgisi ve desteği moralinizi yükseltecek.
ASLAN BURCU YORUMU
Alışkanlıklarınızı değiştirmeye zorlayan olaylara farkında olmadan direnç gösterebilirsiniz ve nedenini anlamadığınız bir rahatsızlık hissedebilirsiniz. Aslında kendinizle ilgili bazı değişiklikleri yapmaya hevesli olduğunuz bir dönemdesiniz ve hatta bazı alışkanlıklarınızı değiştirmiş olabilirsiniz. Bugün kendinizi daha canlı ve enerjik hissedeceksiniz. İsteklerinizi gerçekleştirmek için kararlı ve azimli davranacaksınız. Böylece hem çevrenizi etkileyeceksiniz, hem de kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.
BAŞAK BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız ve sevdiğiniz konular ile ilgileneceksiniz. Hayal gücü yüksek kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve ideallerinizi gözden geçirebilirsiniz. Daha önce sizi rahatsız eden konulara artık daha farklı açılardan bakabilirsiniz ve anlayışlı bir tavır içine girebilirsiniz. Büyük organizasyonlar, dernek çalışmaları ve benzeri faaliyetler keyfinizi yerine getirecek. Yabancılar ile iş birliği yapabilirsiniz ve geleceğe yönelik isteklerinizi gerçekleştirmek için kararlarınızı sürdürmeyi başarabilirsiniz. Moraliniz ve kendinize olan güveniniz giderek yükseliyor.
TERAZİ BURCU YORUMU
Kendinizi maceracı ve cesur hissedebilirsiniz. Fakat yapacağınız girişimlerde tedbirli davransanız iyi olacak. Ayrıca gelişmeler sizin beklediğinizden daha farklı olabilir ve küçük ayrıntılara takılı kalabilirsiniz. Şimdiye kadar dikkatinizi çekmeyen detayların farkına varmanız aslında çok iyi fakat takılı kalırsanız fırsatları değerlendirmeniz zor olacak. Daha önce değer verdiğiniz kişiler ve konular gözünüzde değerini yitirebilir fakat davranışlarınıza özen göstermeniz gerekiyor. Güçlü ve saygın kişileri karşınıza almayın ve şansınızı iyi kullanmak için gayret gösterin.
AKREP BURCU YORUMU
Kendinizi daha iyimser ve olgun hissedebilirsiniz. Yaşadığınız olaylar sizi geliştirirken bakış açınızı da değiştiriyor. Baskı altında dahi geleceğe ümitle bakabiliyorsunuz. Bugün karşılaştığınız olaylar ve kişiler sizi heyecanlandıracak ve hareketli bir gün geçireceksiniz. Saygın çevreler ile iş birliği yapabilirsiniz ve isteklerinizi sempatik bir biçimde ortaya koyabilirsiniz. Neşeli ve heyecanlı haliniz çevrenize de yansıyacak ve ilişkileriniz daha sıcak olacak. Çeşitli davetler alabilirsiniz ve sevdiğiniz ile birlikte keyifli vakit geçirebilirsiniz.
YAY BURCU YORUMU
Bugün karamsarlıktan uzaklaşacaksınız ve dikkatinizi yapmak istediğiniz işlere odaklayacaksınız. Gün içinde karşılaştığınız kişiler enerjinizi yükseltecek ve hareketli bir gün geçireceksiniz. İlginç organizasyonlara katılabilirsiniz ve canlılığınız ile çevrenizi etkileyebilirsiniz. Davetler, çevre gezileri ve çeşitli organizasyonların içinde olmak keyfinizi yerine getirecek. Bugün kendinizi güçlü hissedeceksiniz ve güç gerektiren işlerde başarılı olacaksınız. Yapıcı ve kararlı tavırlarınız ile hem çevrenizi, hem de karşı cinsi etkileyebilirsiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
Sanatçılardan veya çevrenizdeki hayal gücü yüksek bir kişiden etkilenebilirsiniz ve projelerinizi gözden geçirebilirsiniz. Haberler ve olaylar hayal gücünüzü uyandıracak ve çok çeşitli konularda fikirler uyanacak. Ancak fikirlerinizi olgunlaştırmadan çevrenizdeki kişilere anlatmasanız iyi olur. İddiacı ve sert bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmanız gerekiyor. Özellikle güçlü kişiler ile işbirliği yaparken tedbirli olmalısınız. Aslında isteklerinizi gerçekleştirmek için sabırlı davranabilirsiniz ve böylece sorunlar ile başa çıkabilirsiniz.
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
İlişkilerinizde daha mesafeli ve çekingen davranabilirsiniz. Sevdiklerinize karşı daha ilgili ve anlayışlı davranmak için gayret gösterin. Sevgiye olan ihtiyacınızın arttığı bir dönemdesiniz. Bu arada ilişkileri idealize edebilirsiniz veya ilişkilere bakış açınızın değiştiğini düşünebilirsiniz. Sevdiğinizin davranışları sizin hayal ettiğinizden daha farklı olabilir. Aslında hayal kırıklığı, kayıplar ve benzeri duygular yaşamak istemediğinizi düşünebilirsiniz. Ancak şüpheci ve karamsar duygularınızı sevdiğinize yansıtmasanız iyi olacak.
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Verification: 197d1fde147e3b28