Göğüs Küçültmenin Kadın Sağlığına Faydaları

Göğüs Küçültmenin Kadın Sağlığına Faydaları

İri ve dolgun göğüsler her kadının arzu ettiği bir şey olsa da göğüslerin aşırı derecede büyük olması da hem beden sağlığı hem de psikoloji açısından olumsuz sonuçlar doğurur.

Büyük Göğüslerin Zararları

Aşırı derecede büyük göğüsler;

 • Kadınların istediği kıyafeti giymesini engeller.
 • Göğüslerin ağırlığından kaynaklı olarak sırt ve bel ağrılarına neden olur.
 • Göğüslerin ağırlığından ve omuzları aşağı çekmesinden dolayı kamburluğa neden olur.
 • Hamilelik ve regl dönemlerinde ağrısından dolayı hareketleri kısıtlar.
 • Nefes darlığına neden olur.
 • Spor ve egzersiz yapmayı engeller.
 • Meme altında pişik ve alerji gibi cilt sorunlarını doğurur.
 • Sutyen askıları omuza baskı yaptığı için omuz çöküklüğü görülür.
 • Kişinin kendisini sosyal ortamlarda geri çekmesine neden olur.

Bu saydığımız nedenlerden dolayı göğsü çok büyük olan kadınlar göğüs küçültme ameliyatı olmak istemektedir. Çünkü hem fiziksel hem de ruhsal açıdan kadınları olumsuz etkileyen bir durumdur. Göğüs küçültme ameliyatları çok büyük oranda başarılı geçmektedir ve bu ameliyatı olan kadınlar kendilerini çok daha sağlıklı ve iyi hissetmektedir.

Göğüs Küçültme Ameliyatı Ve Sonrası

Göğüs küçültme ameliyatı öncesi hasta ile doktor birlikte karar alırlar ve karşılıklı beklentilerini anlatırlar. Ameliyata karar verildikten sonra genel anestezi altında ameliyat gerçekleşir ve fazlalık olan doku ve deriler göğüsten çıkarılır. Ameliyat izleri zamanla kaybolacaktır. Kullanılan dikiş materyali ve teknikleri mümkün olduğu kadar az iz kalmasına yöneliktir.

Ameliyat sonrası ilk zamanlar biraz ağrılı olabilir, Birkaç hafta hastanın ağır hareketler yapmaması ve doktorun söylediklerini yerine getirmesi gerekir. Kilo değişimi, hamilelik ve başka hastalıklar memelerin şeklini bozabileceği için ilk aylarda dikkatli olunması gerekir.

Nadiren de olsa enfeksiyon ve ödem oluşabilir ancak doktor ile sürekli temas halinde olunacağı için bu sorunlar büyümeden ortadan kaldırılır.

Ameliyatın Yararları

Ameliyattan sonra göğüs küçültmenin yararları daha iyi gözlemlenir. Artık özgürce dilediğinizi giyebilir, sırt ağrıları olmadan uyanabilir, sıcak havalarda terlemediğinizi görebilir ve kendinizi çok daha iyi hissedersiniz.

Eğer göğüslerinizin iriliği yaşamınızı olumsuz etkiliyorsa mutlaka göğüs küçültme ameliyatı olmanı önerilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

 1. Büyk göğüsler spor yaparken yürürken rahatsızlık verir. Erken sarkmalara neden olur. Ve nedense meme kanserine yakalananların çoğu büyük göğüslere sahip olan kişiler oluyor. Yinede en iyi bilgileri doktorunuz verecektir.

 2. Her genç kızın hayalini kurduğu evlilik müessesinde bir kere gelinlik giyecek genç kızların en büyük hayali gelinlik içinde bir prenses gibi görünmektir.Beklide hayatının en mutlu günü olacak bu günde hem şık hemde güzel olunmalı ve sizi görecek kişileri mest etmelisiniz.Güzelliğin yanında modaya da ayak uydurmak gerekiyor.Bu sene gelinlik modelleri eskiye nazaran biraz uçuk kaçık modellerle karşımıza çıktı benim en beğendiğim gelinlik pelerinli olan ve arkasında derin bir sırt dekoltesi olan gelinliktir.Şuan evli ve çocukluyum çokta mutluyum bir daha evlenecek olsam pelerinli gelinliği giymekten mutluluk duyardım.

 3. Büyük göğüslü olmak neden kadınların çok istediği bir durum bilemiyorum ama bende bu şekilde değil ben halimden memnunum ideal bir vücut yapısına sahibim kadınlık mı diyelim yoksa güzel görünmek mi diyelim bilemedim ama her kadın yazıda yazdığı gibi düşünmüyor.Zaten göğüsleri büyük göstermek için dolgulu sutyenler var onları kullanıyorlar yani portakal koymaya gerek kalmadı 🙂 işin şakası büyük göğüsleri olanlarda çok memnun değil aslında erkeklerin dikkatli bakışları göğüslerin ağırlığı ve kıyafetlerinizi göğüslerinize göre almanız gibi durumlar başınız ağrıtacak durumlardır.Bence nasıl yaratılmışsanız o şekilde yaşayın çok kötü bir görünüme sahip değilseniz asla vücudunuzla oynamayın.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygularınızın dalgalanacağı bir gün. Karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve duygularınızı denetlemeniz pek kolay olmayabilir. Ancak çeşitli organizasyonlar yapabilirsiniz ve isteklerinizi gerçekleştirmek için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Özellikle günün ilerleyen saatlerinde duygusal ve alıngan bir tavır içine girebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınız derinleşebilir. Karamsarlıktan uzaklaşın ve hırslı bir tavır içine girmekten kaçının. Bu arada sağlığınıza özen göstermeniz gerekiyor. Seyahatler sizin için canlandırıcı olabilir. Yolculuk programları yapabilirsiniz ve uzaklarda yaşayan yakınlarınızın ziyaretine gidebilirsiniz.
BOĞA BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz ve çeşitli hayaller kurabilirsiniz. İdeallerinizi gözden geçirebilirsiniz ve çeşitli projeler yapabilirsiniz. Planlarınızı uygulamak için kuvvetli arzular ile güne başlayacaksınız. Bugün sanatsal faaliyetlerde bulunanlar için verimli bir gün. Ayrıca eski projelerinizi hatırlayabilirsiniz ve daha önce yapmak isteyip de fırsat bulamadığınız konuları şimdi gerçekleştirebileceğiniz fırsatlar karşınıza çıkabilir. Kendinizi hayallere kaptırmayın ve planlarınızı uygulamak için harekete geçin. Bugün sizin için hareketli geçecek ve kendinize olan güveniniz yükselecek.
İKİZLER BURCU YORUMU
İş arkadaşlarınız ile aranızda çıkabilecek anlaşmazlıkların üzerinde fazla durmayın ve tartışma ortamlarından uzak durun. Endişeli hayallerden uzak durun ve dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayın. Bazı karışıklıklar olabilir ve iletişim araçları ile ilgili bazı sorunlar çıkabilir fakat yaşam enerjiniz ve isteğiniz kuvvetli olduğu için sorunlar ile başa çıkabilirsiniz ve ilginç çözümler bulabilirsiniz. Yeter ki, endişeli hayallere kendinizi kaptırmayın ve dikkatinizi isteklerinize odaklayın. Meydana gelen olaylar ideallerinizi değiştirebilir ve böylece düşünceleriniz de değişebilir. Üstelik burçlar kuşağında değişebilme özelliğine sahip birisiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konulara yönelik gelişmeler sizi memnun edecek ve dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayacaksınız. Bugün yapmanız gereken işlere dikkatinizi odaklayacaksınız ve önceden belirlediğiniz gibi işlerinizi sürdüreceksiniz. İsteklerinizin gücü sayesinde üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ve kişiler ile başa çıkabilirsiniz ve hiçbir zaman olmadığı kadar sabırlı davranabilirsiniz. Ayrıca kararlı ve istekli çalışmalarınız ile önemli kişilerin takdirini kazanacaksınız ancak bu durum yeni sorumluluklar almanızı gerektirebilir.
BAŞAK BURCU YORUMU
Bilincinizin derinlerinden yükselen unutulmuş arzular rüya aracılığı ile ortaya çıkabilir ve sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile güne başlayabilirsiniz. İdeallerinizin değişmeye başladığını hissedebilirsiniz ve buna bağlı olarak düşünceleriniz de değişebilir. Bu arada karar vermek için aceleci davranmayın. Gün içinde alacağınız haberler ve karşılaşacağınız olaylar hayal gücünüzü uyandırabilir ve endişeli düşünceler içine girebilirsiniz. Hayallerin dağıtıcı etkisinden uzaklaşın ve hayal gücünüzü yapıcı yönde kullanmak için özen gösterin. Dostlarınızın ve sevdiğinizin desteği moralinizi yükseltecek.
TERAZİ BURCU YORUMU
Biraz gergin ve isteksiz uyanabilirsiniz. Duygularınızın dalgalandığı bir gün... Karşılaştığınız olaylar ve kişilerin davranışlarından etkilenebilirsiniz ve bilinçaltınız uyanabilir. Alıngan ve hassas olduğunuz bir gün. Ancak duygularınızı denetlemeniz gerekiyor. Aniden gelişen olaylar sizi biraz huzursuz edebilir fakat aynı zamanda sizin üzerinizde canlandırıcı etkisi olacak ve dikkatinizi kendinize odaklayacaksınız. Şimdiye kadar yaptıklarınızı gözden geçirebilir ve isteklerinizin değiştiğini hissedebilirsiniz. Hareket halinde olmak karamsar duygulardan uzaklaşmanıza yardımcı olacak.
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
Bazı karışıklıklar ve duyduğunuz haberler yüzünden keyifsiz olabilirsiniz. Fakat endişeli hayallerden uzak durmalısınız. Düşünceler zihninizin derinliklerine inebilir ve dikkatinizi tek bir konuya odaklamanız zor olabilir. Hayallerin dağıtıcı etkisinden uzaklaşın ve hayal gücünüzü yapıcı yönde kullanmak için gayret gösterin. Yakınlarınız için endişelenmeniz mümkün. Ayrıca ideallerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ideallerinizin değişmeye başladığını anlayabilirsiniz. İş arkadaşlarınız ve komşularınız ile aranızda çıkabilecek anlaşmazlıkların üzerine gitmeyin. Yanlış anlamalar olabileceğini düşünerek davranın ve tartışmalardan uzak durun.
OĞLAK BURCU YORUMU
Bugün yoğun duygular, ilginç hayaller ve canlıymış gibi gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilir ve bir süre üzerinde düşünebilirsiniz. Hayaller ve rüyalar sizin için harekete geçirici olabilir ve eskiden yaptığınız projeleri gözden geçirebilirsiniz. Bugün bilinçaltınızın derinlerinden en derin arzularınız uyanabilir ve isteklerinizi gerçekleştirmek için harekete geçebilirsiniz. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalar yapabilirsiniz ve sanatsal faaliyetlere yönelik organizasyonlar ile ilgilenebilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz ve bu arada eski arkadaşlarınız ile karşılaşacaksınız.
KOVA BURCU YORUMU
Yapmanız gereken olağan işler ile ilgileneceksiniz ve çalışmalarınızı bildiğiniz gibi sürdüreceksiniz. Akşama doğru ilginç fikirler uyanabilir ve eski projelerinizi hatırlayabilirsiniz. Hem eski bilgiyi, hem de yeni teknoloji ile geliştirilen ürünler ilginizi çekecek ve çeşitli araştırmalar yapacaksınız. Bu arada sizden daha farklı bilgiye sahip kişiler ile karşılaşabilirsiniz veya bu tip kişiler ile ilgili bazı haberler alabilirsiniz. Özellikle akşama doğru karşılaşacağınız kişiler alacağınız haberler düşüncelerinizin derinleşmesine neden olabilir. Ayrıca eviniz, yakınlarınız ve arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir.
BALIK BURCU YORUMU
Hayal gücünüzü uyandıran konular ile ilgilenmek hoşunuza gidiyor ancak düşünceler zihninizin derinlerine inebilir ve bu durum yapmanız gereken pratik işlere odaklanmanız zorlaştırabilir. Buna karşılık hayal gücü gerektiren işler ve sanatsal faaliyetlerde bulunanlar için verimli bir gün. Bilincinizin derinlerinden yükselen gizli arzularınız uyanabilir ve bilinenden daha başka konuları araştırabilirsiniz. Bugün uzun zamandır görmediğiniz yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz ve eski bir arkadaşınız ile karşılaşabilirsiniz. Bu arada alacağınız teklifler sizi harekete geçirebilir.
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Verification: 197d1fde147e3b28