Gelinlik Seçimi ve Vücut Tipine Göre Gelinlikler

Gelinlik Seçimi ve Vücut Tipine Göre Gelinlikler

Gelinlik Seçimi ve Vücut Tipine Göre Gelinlikler

Kızların çocukluktan belli hayallerini kurduğu gelinlikler geldi çattı. Saf beyazlar içinde görüleceğiniz o büyük gün yakın. Hemen her genç kızın hayatı boyunca en önemli günlerinden biridir aşık olduğu adama bir ömür boyu aynı yolda yürümek üzere evleneceği gün “evet” diyeceği o gündür. Bu nedenden ki her bir detayın sorunsuz ve mükemmel ötesi olması gerekmektedir. Doğru gelinlik seçimi istenilen güzel düğünün birinci mükemmel detaylarından’dır. Gelinlik seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli olgulardan biri vücudunuza yakışan bir tip ile seçilen gelinliğin uyumudur. Her kişi farklı vücut opsiyonuna sahiptirler. Nazende Gelinlik seçmek ve almak için alışverişe çıkmadan önce vücudunuzun bedenini öğrenmek sizi hatalı gelinlik seçimlerinden uzaklaştıracaktır.

Dikdörtgen Tipli Vücutlar

Dikdörtgen vücut modellerinin en bilinmiş özelliği, bel kıvrımının pek de belirgin olmamasıdır. Bu vücut modelinde omuzdan kalçaya düz bir iniş bulunmaktadır. Eğer siz de belirgin bir bel bölgesine sahip olmamışsanız gelinlik seçiminde bu vücut modeline uygun gelinlik seçimleri yapmaya dikkat etmelisiniz. En doğrusu beli vücudunuza oturacak gelinlik modelleridir.

Armut Modeli Vücutlar

Adından da bilindiği gibi bu vücut modellerinde kalçalar bol omuz daha dardır. Armudi vücut modeline sahip gelin adayları, nazende gelinlik seçimlerinde geniş olan alanları dar göstermek ve , dar olan alanlarını da geniş göstermek için doğru hareket etmelilerdir. Gelinlik seçiminde ki amaç, vücudunuzun modelinin farklılıklarından doğan farkları problemsiz olması için indirmek olmalıdır. V modelli gelinlikler armudi modeller ve gelinlik seçecekler için idealdir. Gelinliğin kumaşı yün ve kalın olmak zorundadır. Düz ve alışılmış kesimli gelinlikler, vücudu iki parçaya ayıran kemerli gelinlikler, geniş kesim gelinlikler armudi modelleri ve vücut tipiniz için uygun değildir.

Üçgen Tipli Vücutlar

Omuzlarınızın kalçanız’dan daha geniş olduğu vücut modellerine üçgen tipli vücut denilmektedir. Bu vücut modellerine sahip gelin adaylarının ilk hedefleri omuzlarının genişliğini dengelemek olmalıdır. Vücudun üst bölgesi klasik kesimli gelinlik tipleri geniş omuzları olduğundan daha düzgün gösterir. Kollu gelinlik tip de ki modeller de bu vücut tiplerindeki sahip gelin adaylarına oldukça uygundur.

Kum Saati Tipli Vücutlar

Genel olarak herkesin tercih ettiği ve herkesin vücudunun olduğu kum tipi gelinlikler dir. Bu vücut modeline sahip gelin adayları seçimlerini çok daha geniş bir çeşitlilik yapabilirler. Hemen her tip gelinlik kum tipi gelinlik vücut tipine sahip kişilerce seçilebilir ancak tavsiyemiz her zaman için bel inceliğini ortaya çıkaran, bel kıvrımına vurgu yapan gelinlik tiplerinin seçilmesi yönünde olacaktır.

Vücut Özelliklerine Göre Gelinlik Seçimi

Eğer göğüsleriniz küçük ve karnınızda düz ise gelinlik seçiminde klasik kesimli tipleri tercih edebilirsiniz. Eğer göbek bölgenizden memnun değilseniz A-tipi diye bilinen gelinlik tiplerine bakmanızı öneririm.Sırtı bele kadar açık gelinlik tipleri sizler için ideal bir gelinlik seçimi olacaktır. Boyu kısa olan gelin adayları gelinlik seçimlerini armudi kesim gelinliklerden yana yaparlarsa, boyları oldukları boyundan uzun görünecektir..

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

5 yorum

 1. 2019 Gelinlik model seçimi ve vücut tipine göre gelinlikler daha bir güzel olacağını düşünüyorum.

 2. Gelinlikler normal elbise gibi düşünün kişiye özel değil bedenli tüm modeller..

 3. çok güzel anlatım olmuş nette gelinlikle alakalı bir çok konu okudum sizin anlatmınız kadar açıklayıcı gelmedi bana nazende butik teşekkürlerimi sunuyor tekirdağ yeniçiflikten sevgilerimle 👍🏻

 4. Evlenmeyi düşünen biri olarak bu yazıyı okumak aydınlatıcı oldu vücutdumu tanıyıp ona göre tercih yapmama yardımcı oldunuz teşekkür ederim 🙏😊😊😊

 5. Evlenecek biri olarak gelinlik tercihimi daha iyi yapmama yardımcı oldunuz teşekkür ederim 😊

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Verification: 197d1fde147e3b28