Gardırop Düzeni Nasıl Olmalıdır?

Gardırop Düzeni Nasıl Olmalıdır?

Gardırop Düzeni Nasıl Olmalıdır?

Öncelikle boş olduğunuz bir günü tercih etmelisiniz. Gardırobunuzu düzenlerken sabırlı olun. Çünkü sıkıcı bir iş sizi beklemektedir. Eşyaları seçerken kolaylık olması için 4 adet poşet hazırlayın. Sonra dolabınızı tamamen boşaltın. Hiçbir şey kalmasın. Daha sonra kıyafetlerinizin her birini tek tek deneyin ve bu esnada kendinize şu soruları sorun.

ikea-dolap-kıyafet Gardırop Düzeni Nasıl Olmalıdır?

 • Uzun zamandır neden bu kıyafetimi giymiyorum?
 • Bu kıyafetimi en son ne zaman giydim?
 • Bu kıyafet bana kendimi nasıl hissettiriyor? Şık, güçlü, zarif, şişman vs.
 • Önümüzdeki 6 aylık süre içinde bu kıyafeti giyecek miyim?
 • Kıyafette herhangi bir değişiklik gerekmekte mi? Beden, temizlik, onarım vs.

ikea-dolap-kıyafet Gardırop Düzeni Nasıl Olmalıdır?

Kıyafetlerinizin sadece % 20 sini giydiğinizi geriye kalan % 80 ini zamanın giydiğini fark etmiş olmalısınız. Çünkü kıyafet seçerken çok zaman harcanmaktadır. Daha önceden hazırladığınız 4 poşeti elinize alın, fazlalıklardan kurtulun ve bunun için şunları uygulayın:

 • Onarılacaklar,
 • Yardım kuruluşuna verilecekler,
 • Üzerinde değişiklik yapılacak kıyafetler,
 • Arkadaş, akraba vb. kişilere verilecekler.

Gardırop düzenini sağlarken kıyafetlerimizi poşetler halinde kategorize etmiş olduk. Yardım kuruluşuna verilecek olan kıyafetleri zaman geçirmeden sahiplerine ulaştırın. Üzerinde onarım ve değişiklik yapılacak olan kıyafetlerinizi koyduğunuz poşetin üzerine not düşün. Geriye kalan kıyafetlerinizi artık gardırobunuzda düzenleme işlemine geçebilirsiniz. Bu aşamada ilk önce kaç parça kıyafetiniz kaldığını sayın ve ne kadar askıya ihtiyacınız olduğunu belirleyin. Askı sayınız ne kadar çok olursa o kadar iyi olur. Çünkü askıda ki kıyafetleriniz daha iyi görebilirsiniz. Aksi takdirde üst üste koyarsanız altta kalan kıyafetleriniz görünmez ve fazlalık oluşturur.

 

ikea-dolap-kıyafet Gardırop Düzeni Nasıl Olmalıdır?

Gardırop Düzenlerken Unutulmaması Gerekenler

Dolabı küçük olanların ince askı kullanmaları, büyük olanların ise kıyafetleri düzgün tutması açısından pofidik askı, kapalı askı ve tahta askı kullanmaları daha iyi olur. Son aşamada ise, kıyafetlerinizi günlük yaşam, özel gün ve iş olarak ayırın. Ayrıca kıyafetleri kombinleyip asarsanız daha sonra kombin seçiminde zorlanmazsınız. Diğer bir nokta ise açık renkten koyu renge veya koyu renkten açık renge doğru yerleştirme yaparsanız renk kargaşasının önüne geçmiş olursunuz. Son olarak, ne kadar az kıyafetiniz olursa hepsini giyme şansınız çok olur. Diğer türlü çok kıyafetiniz olduğunda, özellikle nasıl olsa bir gün giyerim diyerek dolabınızda tuttuğunuz kıyafetleriniz size zaman kaybına neden olur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

 1. Güzel yazı bakalım deneyeceğim inş. başarılı olurum. Gardıropta koyduğum birşeyi bulabilmek için neredeyse tamamen boşaltmam gerekiyor. Tam bir kargaşa hakim 🙂

 2. kocamla en çok kavga ettiğim meselelerden biri gardırobunun sürekli dağınık olmasıdır.Oda bana cevap olarak dolabının küçük olduğunu ve hiç bir şekilde kullanışlı olmadığını sürekli dile getirir öncelikle erkeklerde dolap düzeni tertip gibi kavramlar yok bunu bir yana bıraktık büyük bir dolabı olsa dahi dolabında bir tane kıyafeti katlamayacaktır. Yani burada aslında biz kadınlar dolabı erkeğine göre değil kendisine göre seçeceğimizdir çünkü en çok biz kullanacağız o dolabı 😀 şimdi dolapta olması gereken en önemli özellik kategorilere ayrılmış olmasıdır.Yani kravat için ayrı gömlekler için ayrı iç çamaşırları için ayrı gibi yerlerinin olması gerekir.Ayrıca kullanışlı olması gerekir mesela bir takım elbisenizi astığınızda alt tarafı katlanmayacak şekilde yüksek olmalı çok gözü olacak diye kitaplık gibi olmamalı çok gözü olmalı ama o gözlerinde büyük olması gerekiyor.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Olaylara farklı açılardan bakacak ve hayal gücünüzü harekete geçiren konulara ilgi duyacaksınız. Sanatsal faaliyetler ve sanatçıların bulunduğu ortamlar keyfinizi yerine getiriyor. Bugün karşılaştığınız olaylar hayal gücünüzü uyandıracak ve girişimde bulunmak için harekete geçeceksiniz. Özellikle burcun ilk günleri doğmuş olanlar hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışmalar yapabilir ve başarılı olabilirler. Günün ilerleyen saatlerinde hoş fırsatlar ile karşılaşacaksınız. Sempatik ve neşeli tavırlarınız ile hem çevrenizi, hem de karşı cinsi etkileyeceksiniz. Kendinize olan güveniniz giderek yükseliyor.
İKİZLER BURCU YORUMU
Gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilir ve yoğun duygular hissedebilirsiniz. Bugün duygularınızı denetlemeniz biraz zor olabilir. Hassas ve alıngan bir tavır içinde olabilirsiniz ve geçmişte yaşadığınız olayları hatırlayabilirsiniz. Özellikle annenizin davranışlarını gözden geçirebilir ve çocukluk günlerinizi özleyebilirsiniz. Mistik konular ile ilgilenebilirsiniz fakat fazla derinleşmeseniz iyi olacak. Sevdiğiniz ile aranızdaki ilişkilere özenli davranmanız gerekiyor. Bazı endişeleriniz olabilir ancak kaygılarınızı sevdiğinize yansıtmaktan kaçının. Arkadaşlarınız ile birlikte yapacağınız organizasyonlar keyfinizi yerine getirecek.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Güçlü kişiler ile tanışabilir ve iş birliği yapabilirsiniz. Bugün hayal gücünüzü uyandıran kişiler ile karşılaşacaksınız ve projelerinizi gözden geçireceksiniz. Sevdiğinizin desteğini alabilirsiniz fakat konuyla ilgisi olmayan arkadaşlarınıza projelerinizden söz etmeseniz iyi olacak. Fikirleri ile kafanızı karıştırabilirler. Dikkat gerektiren işler yaparken, dikkatinizi dağıtan konulardan uzaklaşın ve inancınızı yükseltin. Sezgilerinizin güçlendiği bir dönemdesiniz. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, içinizden yükselen sese kulak verin. Aklınız yerine duygularınız ile hareket ederseniz, başarılı olacaksınız.
ASLAN BURCU YORUMU
İlginç fikirler ile güne başlayabilirsiniz ve çevrenizdeki kişilerin bilmediği konularda araştırmalar yapabilirsiniz. Özellikle teknolojinin geliştirdiği ürünler ve yaratıcı kişiler ile ilgilenebilirsiniz. İlginç çözümleriniz ve farklı fikirleriniz ile hem çevrenizi, hem de karşı cinsi etkileyeceksiniz. Dikkatli ve planlı davranacaksınız. Böylece ekip çalışmaları ve yapacağınız organizasyonlarda başarılı olacaksınız. Daha önce önemsediğiniz konulara yönelik tavrınız değişiyor ve kendinizi daha özgür hissediyorsunuz. Bu arada bazı alışkanlıklarınızı değiştirmeniz pek kolay olmasa bile enerjiniz ve isteğiniz yüksek olduğu için başarılı olacaksınız.
BAŞAK BURCU YORUMU
Çevrenizdeki kişilerin davranışlarından etkilenebilirsiniz ve inceleyici bir tavır içinde bulunabilirsiniz. Ancak hayal gücünün oyunlarına kendinizi kaptırmayın ve sağlığınıza özen gösterin. Aslında sağlık konuları ilginizi çekiyor. Fakat hastalıklar konusunda pek özenli davrandığınız söylenemez. Bahar yorgunluğu, bahar nezlesi ve benzeri rahatsızlıklara karşı tedbirli olun. Karmaşık düşünceler ve karar vermeye zorlayan durumlar karşısında kafanızın karışması yüzünden sağlık sorunları çıkabilir. Fakat dostlarınızın desteği ve sevdiğinizin sıcak ilgisi moralinizi yükseltecek.
TERAZİ BURCU YORUMU
Bilgisayar teknolojisi ve bilimsel yenilikler ilginizi çekecek. Ayrıca farklı kültürler ve kabul görmeyen toplumlar hakkında çeşitli araştırmalar yapabilirsiniz. Öğrendiklerinizi ortaya koymak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz fakat konu hakkında bilgisi ve ilgisi olmayan kişilere fikirlerinizi anlatmasanız iyi olacak. Yanlış anlaşılmalar olabilir. İddiacı ve tartışmacı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Hareket halinde olmak ve yeni şeyler keşfetmek sizi heyecanlandırıyor. Bu arada yeni yerler ve yeni insanlar keşfetmek isteyebilirsiniz. Ancak aceleci davranmaktan kaçının ve iyi araştırmadan karar vermeyin.
AKREP BURCU YORUMU
Mesaj veren rüyalar görebilirsiniz Sezgileriniz yükseliyor ve özellikle bu sabah içinizden yükselen sese kulak verin. Mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ile karşılaşabilirsiniz. Mesela sinema, televizyon veya çeşitli tasarımlar yapan sanatçılar ile karşılaşmak hayal gücünüzü uyandıracak ve siz de sanatsal faaliyetlerde bulunmak için harekete geçeceksiniz. Şayet sanatsal faaliyetlerde bulunan biriyseniz, bugün sizin için verimli olacak ve çevrenizin dikkatini çekeceksiniz. Kariyer yapmak isteyenler için şanslı bir dönem... Bu arada bazı zorluklar ile başa çıkmanız gerekebilir fakat başarılı olacağınıza inancınız yüksek olduğu için fırsatlar karşınıza çıkacak.
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
Gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanacaksınız ve hassasiyetiniz yüksek olacak. Bugün karşılaştığınız olaylar hayal gücünüzü uyandıracak ve eski projelerinizi hatırlatacak. Kafanız karışık olsa bile iyimser ve anlayışlı davranmayı başaracaksınız. Sevdiğiniz ile aranızdaki ilişkiler yeni boyutlar kazanacak ve sevdiğiniz ile birlikte keyifli programlar yapacaksınız. Bu arada aklınızdan geçenleri hemen söylemeyin ve dedikodular ile fazla ilgilenmeyin. Mistikler ve ölüm ötesini araştıran kişiler ilginizi çekebilir. Fakat marjinal kişiler ile ilişkilerinizde dikkatli olmanız gerekiyor. Etkileyici kişilere aşık olabilirsiniz ve kendinizi yenilemek için derinden yükselen arzular duyabilirsiniz.
KOVA BURCU YORUMU
Dikkatinizi çevrenize yöneltin ve sizi heyecanlandıran konular ile ilgilenin. Arkadaşlarınız ile haberleşebilirsiniz ve keyifli organizasyonlara katılabilirsiniz. Alacağınız davetler ve arkadaşlarınızın ilgisi keyfinizi yerine getirecek. Projeleriniz ile ilgili çeşitli araştırmalar yapabilirsiniz ve ilginç kişiler ile tanışabilirsiniz. Daha önce önem verdiğiniz konular ve ciddiye aldığınız kişileri artık eskisi kadar önemsemeyebilirsiniz. Fakat isteklerinizi gerçekleştirmek için yapıcı ve olumlu davranmanız gerekiyor. Aslında fizik güç gerektiren işler yapmak ve seyahat programları enerjinizi yükseltecek.
BALIK BURCU YORUMU
Nedensiz bir gerilim ile güne başlayabilirsiniz. Derin duygular ve geçmişte yaşadıklarınızı hatırlatan bir rüyadan uyanmış olabilirsiniz ve kendinizi farklı hissedebilirsiniz. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar huzursuz ve gergin olabilirler... İdeallerinizi gözden geçirin ve kendinizi hayallerin derinliklerine kaptırmayın. Sağlığınıza özen gösterin ve özellikle bahar yorgunluğu ve benzeri rahatsızlıklara karşı tedbirli olun. Mistik konular, meditasyon, yoga ve benzeri konular ile ilgilenebilirsiniz. Ayrıca sanatsal faaliyetlerde bulunabilirsiniz. Sinema, tiyatro, sergiler hayal gücünüzü uyandıracak.
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Verification: 197d1fde147e3b28