Cilt Bakımı

Cilt Bakımı

Cilt Bakımı Rutin İşlerden Biri Olmalıdır

Cilt bakımı rutin işlerden biri olmalıdır. Çünkü cilt sağlığı biyolojik sağlığımız gibi önemlidir. Hatta cildimiz dış etkenlerle ( rüzgar,toz, duman vb. ) birebir temas halinde olduğundan cildimize verdiğimiz değeri önemsemeliyiz. Bunun içinde gün sonlarında cildin temizlenmeden yatağa girilmemesi uzmanlarca önerilir. Cilt sağlığı için dermotolojik açıdan test edilmiş kaliteli bakım ürünleri kullanılmalıdır. Ancak günümüz şartlarında kaliteli cilt bakım ürünlerinin herkesin alamayacağı düzeyde fiyatlara sahip olduğu görülebilir. Buna yönelik olarak bitkisel yağlar cilt bakım uygulaması konusunda alternatif imkanı sunmaktadırlar. Hem doğal hem de ekonomik olan bu yağlar çok sayıda cilt sorununda tedavi amaçlı kullanılabilir.

Hangi Cilt Problemine Hangi Bitkisel Yağ Kullanılmalıdır?

Ananas Yağı: Kozmetik ürünler içerisinde kullanılan ananas yağının kas gevşetici özelliğine rastlanılır. Uçucu bir yağ çeşidi olduğundan lavanta veya portakal yağı gibi doğal yağlarla harmanlanarak cilde uygulanmalıdır.

Avokado Yağı: Kuru, gergin ve çatlak ciltler için birebirdir. Cildi nemlendirmekte olup kozmetik sanayiinde kullanılır. Sabit bir yağ türü olan avokado yağı cilde haricen uygulanmaktadır.

Biberiye yağı: Ciltte iyi bir temizleme görevi görebilen biberiye yağı uçucu bir yağ olup bir fincan su içerisine 2 ila 3 damla damlatılarak pamuk yardımıyla cilde sürülmelidir.

Buğday Yağı: E vitamini bakımından zengin olan buğday yağı protein açısından kaliteli bir doğal yağdır ve cildi besleyerek pürüzsüz bir görünüm sağlar. Ayrıca ciltte bulunan lekeler için etklilidir.

Ceviz Yağı: Cilt lekelerinden şikayet edenler için önerilmektedir.

Fesleğen Yağı: Selülitlerin tedavisinde kullanılmaktadır. Uçucu bir yağ olan fesleğen yağının haricen cilde masaj şeklinde uygulanması gerekir.

Gül Yağı: Tüm cilt tiplerinde kullanılmaya uygun olan gül yağı cilt temizliğinde kullanılmaktadır. Diğer yağlar ile harmanlanabilen gül yağı cilde olan faydası kadar hoş bir koku da bırakır.

Gül Suyu: Gül suyunun pamuğa dökülüp cildin silinmesi cilt gözeneklerinin temizlenmesinde etkilidir.

Cilt Bakımı Ve Peeling

Cilt bakımı ve peeling uygulaması için tercih edilen ürünlerin cilde ferahlık ve serinlik kazandırıp kazandırmadığına dikkat edilmesi gerekir. Cilde bu iki unsuru kazandırmayan peelinglerin pek bir yararı bulunmamaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

4 yorum

 1. Yüzünüzü sabunla güzelce yıkayıp iyice durulayın. Isırgan otunu sıcak suda demleyin. Ve suyu ılıklaşınca yüzünüzü güzelce bu suyla yıkayın. Durulamanıza gerek yok yatmadan önce bu şekilde yapıp yatın. 1 Haftada cildinizdeki güzelliği farkedeceksiniz.

 2. Kuru bir cildim var. Sık sık ve duştan sonra nemlendirici krem sürüyorum. Kalıcı bir çözüm olmasa da geçici bir çözüm olarak işe yarıyor. Her gün düzenli olarak krem sürdüğüm için gayet memnunum

 3. çok güzel yağlar var. Peki bu yağları ben nereden bulabilirim? Cildim biraz kuru ve bakım yapmak istiyorum artık. Bu tür doğal yağlar kullanmak istiyorum

 4. Harika rehber olacak bir yazı yazmışsınız bende kendimce uyguladığım bir maddeyi tanıtayım. Avokado Sivilce ve yara izlerini iyileştirmekten cilde sağladığı yüksek nem oranıyla harika bir maske olacaktır.Cilt kuruluğundan kaynaklanan kırışıklıkları anında geçirecek bir duruma sahip karışımı yapmak için 2 adet avokadoyu 2 çay kaşığı bal ve 2 çay kaşığı badem yağıyla ezerek karıştırın.İsteğe göre içerisine gül suyu ekleyebilirsiniz.Yüzünüze ince bir tabaka şeklinde uygulayacaksınız.Ve ılık suyla yıkayarak çıkartacaksınız.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Bugün, başlattığınız çalışmalarınızla ilgili hoş gelişmelerin meydana gelmesini istiyorsunuz ancak hırslı bir tavır içinde bulunmamanız gerekiyor. Bugün duygularınızı denetlemeniz pek kolay değil. Fakat yükselen duygular sizi harekete geçirecek ve hareket halinde olmak size iyi gelecek. Böylece bilinçaltından yükselen kuvvetli arzuları harekete geçerek dağıtabilirsiniz. Bu arada meydana gelen bazı olayları kaderi olarak yorumlamanız mümkün. Özellikle burcun son günleri doğmuş olanlar bugün kaderi karşılaşmalardan etkilenebilir ve yaşadıkları olaylar tanıdık, bildik gelebilir.
BOĞA BURCU YORUMU
Hareketli bir gün. Ancak enerjinizi yapıcı biçimde kullanmaya çalışın. Yoksa kendinizi isteksiz ve halsiz hissedebilirsiniz. Gün içinde bazı olaylar nedeniyle gerilim hissedebilirsiniz ancak kendinize olan güvenin arttığı bir süreçte olduğunuz için çabuk toparlanacaksınız. Parasal konuların gündemde olduğu ve isteklerinizin arttığı bir dönemde bulunuyorsunuz. Ancak yine de tedbirli davranmalısınız. Yatırım konularındaki düşüncelerinizi gerçekleştirmek için sabırlı davranarak isteklerinize ulaşabilirsiniz. Dostlarınızdan ve arkadaşlarınızdan destek alabilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Hareketli olduğunuz bir dönem. Karşılaştığınız olaylar duygularınızı değiştirebilir. Ancak kararlılığınızı sürdürmeyi başaracaksınız. İlginç girişimlerde bulunabilirsiniz ve çevrenizi şaşırtabilirsiniz. Fırsatları kendiniz yaratıyorsunuz ve isteklerinizi gerçekleştirmek için büyük bir gayret içinde olabilirsiniz Sahip olduğunuz potansiyel enerjiyi kullanmak için harekete geçebilirsiniz. Ya da seyahat planları yapabilirsiniz. Özellikle iletişim ve haberleşme konusunda aktif olacağınız hızlı ve yoğun bir gün geçirebilir ve karşılaştığınız kişiler sizi heyecanlandırabilir.
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
Bu dönem duygularınızı harekete geçirecek olaylarla karşılaşabilirsiniz. Heyecan verici istekler ve hayaller içinde bulunuyorsunuz. Bugün isteklerinizin yaratacağı gerilimi sevdiğinize yansıtmaktan kaçının. İlişkilerinizi sorguladığınız bu dönem meydana gelen değişimler farklı beklentiler içine girmenize neden olabilir. Duygularınızı ortaya koymaya çalışın ve ikili ilişkilerinizi zorlamaktan vazgeçin. Parasal konularda da beklentilerinizin yükseldiği bir süreçte yaratıcılığınızı kullanabilir, yeni istekler içinde bulunabilirsiniz. Sizin için hareketli bir gün ve hareket halinde olmak size iyi geliyor.
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
İsteklerinizin yarattığı gerilim devam etse bile kendinizi güçlü hissedeceğiniz bir dönemdesiniz. İçinizdeki karmaşık duygulardan rahatsız olabilirsiniz fakat düşüncelerinizi ve bakış açınızı değiştirmeniz gerekiyor ve zaten meydana gelen olaylar da sizi zorluyor. Yani tarzınızı ve hayata bakış açınızı değiştirmeniz için zorlayıcı olayların meydana geldiği bir dönemdesiniz ve şanslısınız. Çünkü kendinizi yenilemeniz ve olaylara bakış açınızı değiştirmeniz mümkün. Özellikle kariyer yapmak ve yeni atılımlarda bulunmak isteyenler için fırsat zamanı... Ve elbette kolay değil!
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
Bugün gerilim ve karmaşa hissedebilirsiniz. Fakat mantıklı ve iyimser bir tavır içinde olabilirsiniz. Fakat burcun son on günlük devresinde doğmuş olanlar bugün duygularını denetlemek için gayret göstermeleri gerekiyor. Çünkü karşılaştığınız olaylar ve kişiler bilinçaltınızı uyandırabilir ve unutulmuş arzularınız açığa çıkabilir. Ancak bu durumda duygularınızı denetlemeniz pek kolay değil. Heyecan ve huzursuzluk hissedeceğiniz kişiler ile karşılaşabilirsiniz. Fakat duyguların derinliğine gömülmeyin ve dikkatinizi isteklerinize odaklayın. Sevdikleriniz sizi destekliyor.
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Verification: 197d1fde147e3b28