Beyaz dişler için Gülümsemenin sırları

Beyaz dişler için Gülümsemenin sırları

Beyaz dişler için Gülümsemenin sırları

Her zaman Diş sağlığı ve dişlerin görsel güzelliği özellikle son yıllarda kadın erkek fark etmeksizin herkes tarafından çok önem verilen bir konudur. Bir konu var ki fakat herkes tarafından istenilen Beyaz dişler için gülümsemenin sırları bu duruma ulaşmak sanıldığı kadar zor değildir. Gülümsemenin sırrı beyaz dişlere ulaşmak için kişinin gün içerisinde bahsedeceğimiz pratik uygulamaları gerçekleştirmesi yeterli olacaktır. Her ne kadar pratik uygulamalarla sağlıklı beyaz dişlere sahip olmak mümkün olsa da çoğu zaman insanlar bundan dahi imtina etmektedirler. Halbuki sağlıklı beyaz dişlerle insanın sosyal hayatında, iş dünyasında kendisine güveni her daim yerinde olacak ve ilişkilerinde bir adım önde olacaktır.

Dişlerin sarı olması, kişinin ilk başlarda rahat bir şekilde gülümsemesini engelleyecek ilerleyen aşamalarda kendisini toplumdan dahi soyutlamasına neden olabilecek psikolojik rahatsızlıkların oluşmasına neden olacaktır. Sağlıklı beyaz dişlere sahip olmak çok kolayken aksi halinde yaşanabilecek psikolojik sorunların, kendisini toplumdan soyutlaması gibi durumlar kişinin uzun süreli tedavi altına alınması gereken durumların oluşmasına neden olacaktır.

beyaz-dişler Beyaz dişler için Gülümsemenin sırları

Kişinin dişlerinin beyazlığı için dikkat etmesi gereken en önemli nokta farklı sağlık problemlerine de neden olabilen sigaradan mümkün olduğunca uzak durmasının gerekliliğidir. Birey sigara konusunda kendisine hakim olamıyorsa dişlerin beyazlığı için normal diş macunları yerine diş macunu firmaları tarafından sigara kullananlar için özel olarak üretilmiş diş macunlarını tercih etmelidir. Gün içerisinde ister keyiften ister stresten sürekli kullanılan çay ve kahve dişlerin fırçalanırsa dahi ister istemez sararmasına neden olmaktadır.

 • Bu durumun olumsuz etkilerinin azaltılması için dişlerin günde iki defa düzenli olarak fırçalanması ve diş hekimleri tarafından altı ayda bir gerekli muayenelerin gerçekleştirilmesi gerekmektedir.
 • Diş beyazlatıcıdan doğal ve tıbbi olmak üzere çok farklı çeşitleri bulunmaktadır. Yani diş beyazlatma işlemini kişi kendi çabalarıyla ev ortamında gerçekleştirebileceği gibi diş hekimi kontrolünde de gerçekleştirebilmektedir.
 • Evde yapılabilecek olan diş beyazlatma yöntemlerinin ana maddesi her evde kolaylıkla bulunabilen karbonattır. Karbonatın tuz ile karıştırılıp ortaya çıkan katı karışıma birkaç damla sirke ilave edilmeli ve karışımın sıvı bir hal alması sağlanmalıdır. Ortaya çıkan bu sıvı haldeki karışımın dişe sürülmesi dişlerin çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan sarılığını alıp götürecektir.

beyaz-dişler Beyaz dişler için Gülümsemenin sırları

Dişlerin beyazlatılması için evde uygulanabilecek yöntemlerin iyi araştırılması gerekmektedir. Toplumda dişleri beyaz ola bileceği  düşünüldüğü halde daha çok sararmasına neden olan karışımlar da bulunmaktadır. Örneğin genel olarak insanlar tarafından dişlerin limon suyu ile düzenli olarak fırçalanması dişleri beyazlığıyla konusunda bir düşünce hakim olsa da bu uygulama dişleri beyazlatmak yerine daha da sararmasına neden olmaktadır. Evde çeşitli uygulamalar denemeden önce konusunda uzman diş hekimlerinden yardım almakta her zaman fayda bulunmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

4 yorum

 1. Beyaz dişler için kahve, çay ve sigarayı bırakmanız lazım. en azından sadece çay içebilirsiniz. Her gün 1 defa diş fırçalamak yetmez sabah ve akşam 2 defa dişlerinizi fırçalayın. Yatmadan ağız suyuyla çalkalayın istediğiniz beyazlığı yakalayacaksınız.

 2. Beyaz dişler için karbonat ve limon kullanmaya başladım. Çok duydum bu karışımı bir deneyeyim dedim. Sonuçları merak ediyorum ve buradan bildireceğim.

 3. beyaz dişlere sahip olmak gibi bir durum yok diş kalitesi diye bir durum var o sanatçıların dişleri falan hep para dökülerek yaptırılmış dişler yani hiç sigara içmesen bile diş rengi beyaz değil gri oluyor.Beyaz tam anlamıyla beyaz diş siyahi bir tene sahip insanlarda oluyor.Dişlerde ki sarı lekeleri çıkarmak için kullanılabilecek bir çözüm zaten vermişsiniz bunu deneyeceğim benimde kendime has yaptığım işler var dişlerimi karbonat ve tuz ile fırçalamak bu işlerin arasında ayrıca ara ara misvak kullanmak da dişlerdeki o sarı lekeyi geçiriyor.

 4. Beyaz dişlere hasretim ama bu hasretimi hekimim sayesinde yakaladım denemediğim yöntem kalmamıştı sonunda hekimim diş macunu ile olacak bir durum değil dişinin sararmasına etken olan maddeleri bulup onları ortadan kaldrırsan o zamaan diş macunları işe yarar dedi bence haklıydı öncelikle çay ve kahve çok tüketiyordum arada bir sigara içiyordum bu nedenle günde 2 defa dişimi en iyi diş macunu ile de fırçalasam dişim beyazlamıyordu ancak diş etlerimi kanatıp zarar veriyordum sonunda çay ve kahveyi bıraktım içsem de hemen arkasına ağzımı çalkalıyordum eve geldiğimde de akşam dişlerimi yatmadan mutlaka fırçalıyordum. Ek olarak misvak kullandım evet garip gelebilir ama boş zamanlarımda tv izlerken dişlerime sürerek doğal bir diş temizleme durumu yaşadım dişim çok beyaz olmasa da temiz ve beyaz görünüyor.Artık kocaman gülebiliyorum 🙂

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan bir tavır içinde olabilirsiniz ve sevdikleriniz ile ilgili duygularınız derinleşebilir. Eskiden sizi mutlu eden kişiler ve olayların artık sizi tatmin etmediğini düşünebilirsiniz. İstekleriniz ve beklentileriniz değişiyor. Eskiden sizi rahatsız etmeyen koşullar ve şartlardan rahatsızlık duyabilirsiniz ve tamamen değişmesini isteyebilirsiniz. Fakat sabırlı olmanız gerekiyor. Kendinizi çok fazla zorlamayın ve yapabileceğinizin üzerinde sorumluluk almaktan kaçının. Hırslı ve sert bir tavır içinde bulunmasanız iyi olacak.
BOĞA BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız ve hayallerinizi gerçekleştirmek için harekete geçeceksiniz. Sevdikleriniz sizi destekliyor. Ve siz de sevdiklerinizin davranışlarını inceliyorsunuz. İyimser ve yapıcı bir tavır içinde bulunabilirsiniz ve aynı zamanda gerçekleşecek hayaller peşine düşebilirsiniz. Üzerinizde baskı duygusu yaratan olaylar sizi zorluyor olabilir fakat böylece hayata ve olaylara bakış açınız değişiyor. İsteklerinizi gerçekleştirmek ve çevrenizin önemsediği biri olmak isteyebilirsiniz ve bunun için çalışabilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Sürprizlerden etkilenebilirsiniz ve yaratıcı kişiler ile ilişkilerinizi güçlendirebilirsiniz. Böylece sizi kaygılandırmış olan olayları daha farklı değerlendirebilirsiniz ve daha cesur bir tavır içine girebilirsiniz. Parasal konulara yönelik gelişmeler sizi harekete geçirecek ve isteklerinizi gerçekleştirmek için kararlı bir tavır içinde olacaksınız. Pratik, güçlü ve enerjik kişiler ile birlikte olabilirsiniz ve böylece sizin içinizdeki güç de uyanacak. Bugün işlerinizi pratik ve hızlı bir biçimde çözebilirsiniz ve günün ilerleyen saatlerinde girişimde bulunmak için isteğiniz artacak.
YENGEÇ BURCU YORUMU
İletişim ve haberleşme araçları ile ilgili bazı karışıklıklar çıkabilir. Sabırlı olun ve duyduğunuz haberlere hemen tepki göstermeyin. Yanlış anlamalar olabilir veya sevdiklerinizin davranışlarını doğru bulmuyor olabilirsiniz. Sorunları büyütmeyin ve isteklerinizi gözden geçirin. Aslında isteklerinizin değiştiği bir dönemdesiniz ve eskiden yaşadığınız olayları gözden geçirebilirsiniz. Anneniz, yakınlarınız ve dostlarınız ile aranızdaki ilişkileri mercek altına alabilirsiniz ve küçük ayrıntılara takılı kalabilirsiniz. Aslında şanslı olduğunuz bir dönemdesiniz ve olaylara bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirseniz, şansınızı iyi kullanabilirsiniz.
ASLAN BURCU YORUMU
İlişkileriniz yeni boyutlar kazanıyor. apmak istediklerinizi farklı bir enerji ile ortaya koyabilirsiniz ve çevrenizi etkileyebilirsiniz. Özellikle etkilemek istediğiniz yaratıcı ve güçlü kişileri etkileyebilirsiniz ve yeni atılımlarda bulunmak için hevesli olabilirsiniz.
Bu arada önem verdiğiniz kişilere karşı davranışlarınızı değiştirebilirsiniz ve aranızdaki ilişkiler daha farklı boyutlara ulaşabilir. Sizin önemli ve değerli olan konular ve kişiler değişiyor ve bu durum davranışlarınıza yansıyor. Bugün daha özgür bir tavır içinde olacaksınız ve böylece kendinizi özgür hissedeceksiniz ve çevrenizi etkileyeceksiniz.
BAŞAK BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız ve yapmanız gereken işleri gözden geçireceksiniz. Eskiden yaşadığınız olayları, ilişkileri ve dostlarınızı hatırlayabilirsiniz ve içinde bulunduğunuz durumu gözden geçirebilirsiniz. Aslında kendinizden memnun olduğunuz bir dönemdesiniz ve olaylara daha iyimser bir açıdan bakacaksınız. Sizin iyimser ve anlayışlı tavrınız çevrenizi ve sevdiğinizi etkileyecek. İlişkileriniz daha yoğun ve güçlü olabilir. Bugün isteklerinizi sempatik bir biçimde ortaya koyabilirsiniz ve beklediğiniz desteği alabilirsiniz. Aynı zamanda siz de dostlarınıza yardımcı olacaksınız.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygusal ve endişeli olabilirsiniz. Olaylara karamsar açıdan bakmak yerine dikkatinizi projelerinize odaklamalısınız. Bugün duygularınızla davranmayın ve moralinizi yükseltmek için gayret gösterin. Aslında eski isteklerinizin değişmeye başladığını hissedebilirsiniz ve duygusal bir tavır içine girebilirsiniz. Sevdikleriniz ve dostlarınız ile ilgili bakış açınız değişiyor. Karşılaştığınız olaylardan etkilenebilirsiniz ve dikkatinizi kendinize yöneltebilirsiniz. Ancak fazla derinleşmeyin. En ufak ayrıntılar daha dikkatinizi çekiyor ve daha önce sizi rahatsız etmeyen konular ve davranışlardan rahatsızlık duyabilirsiniz. Günün ilerleyen saatlerinde duygularınız değişecek.
AKREP BURCU YORUMU
Gelişmeler sizi heyecanlandıracak. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Yeni sorumluluklar alabilirsiniz ve büyük bir cesaretle yeni girişimlerde bulunabilirsiniz. Fakat bugün isteklerinizi gözden geçireceksiniz. Hata yapmak istemediğiniz bir dönem ancak hiçbir zaman olmadığı kadar istekli ve kararlı olacaksınız ve girişimde bulunmak için harekete geçeceksiniz. Bazı gelişmeler yavaş olabilir veya üzerinizde baskı uyandırabilir fakat bugün iyimser ve anlayışlı davranacaksınız ve çevrenizi etkileyeceksiniz. Hem güçlü kişiler, hem de sevdikleriniz sizi destekleyecek. Duygularınızı etkileyici bir biçimde yansıtabilirsiniz ve kendinizi daha güçlü hissedebilirsiniz.
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacak ve geçen yılın muhasebesini yapacaksınız. İsteklerinizi gözden geçirecek ve daha önce belirlemiş olduğunuz isteklerinizi gerçekleştirmek için yeni stratejiler geliştireceksiniz. İsteklerinizle ilgili bu sene daha sabırsız bir tavır içinde olabilirsiniz. Makul olmaya özen gösterirseniz ve olayların gelişmesini beklerseniz, isteklerinizi gerçekleştirmeniz mümkün olacak. Üstelik içinizden yükselen iyimser duygular başarılı olabileceğinizi söylüyor. İyimser olanlar kazanacak.
KOVA BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız ve çevreniz ile ilgileneceksiniz. Sizi zorlayan ve baskı duygusu uyandıran konulardan uzaklaşacaksınız ve dikkatinizi isteklerinize odaklayacaksınız. Sevdikleriniz ile birlikte olmak ve isteklerinizi gerçekleştirmek için daha fazla gayret gösterebilirsiniz ve tarzınızı değiştirebilirsiniz. Aslında eski davranışlarınızın değişmeye başladığını hissedeceksiniz. Daha özgür ve yapıcı bir tavır içinde olabilirsiniz ve cesur girişimlerde bulunabilirsiniz. En azından kendinizi daha cesur ve güçlü hissedeceksiniz ve isteklerinizi ilginç bir biçimde ortaya koyacaksınız. Güçlü ve yaratıcı kişileri etkileyebilirsiniz ve beklediğiniz desteği alabilirsiniz.
BALIK BURCU YORUMU
Bugün alacağınız haberler duygularınızı harekete geçirecek ve projelerinizi gerçekleştirmek için kuvvetli arzular duyacaksınız. Eski dostlarınız ve sevdikleriniz ile ilişkileriniz daha sıcak olacak. Bugün eski dostlarınız ile görüşebilirsiniz ve geçmiş günleri konuşarak birlikte keyifli vakit geçirebilirsiniz. Duygularınız derin ve yoğun olabilir. Bu arada sevdiğiniz ile aranızdaki ilişki daha yoğun ve kuvvetli olabilir. Bugün sempatik ve neşeli tavırlarınız ile hem çevrenizi, hem de karşı cinsi etkileyecek ve beklediğiniz desteği alacaksınız. Aynı zamanda siz de dostlarınıza yardımcı olabilirsiniz.
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Verification: 197d1fde147e3b28