Beyaz dişler için Gülümsemenin sırları

Beyaz dişler için Gülümsemenin sırları

Beyaz dişler için Gülümsemenin sırları

Her zaman Diş sağlığı ve dişlerin görsel güzelliği özellikle son yıllarda kadın erkek fark etmeksizin herkes tarafından çok önem verilen bir konudur. Bir konu var ki fakat herkes tarafından istenilen Beyaz dişler için gülümsemenin sırları bu duruma ulaşmak sanıldığı kadar zor değildir. Gülümsemenin sırrı beyaz dişlere ulaşmak için kişinin gün içerisinde bahsedeceğimiz pratik uygulamaları gerçekleştirmesi yeterli olacaktır. Her ne kadar pratik uygulamalarla sağlıklı beyaz dişlere sahip olmak mümkün olsa da çoğu zaman insanlar bundan dahi imtina etmektedirler. Halbuki sağlıklı beyaz dişlerle insanın sosyal hayatında, iş dünyasında kendisine güveni her daim yerinde olacak ve ilişkilerinde bir adım önde olacaktır.

Dişlerin sarı olması, kişinin ilk başlarda rahat bir şekilde gülümsemesini engelleyecek ilerleyen aşamalarda kendisini toplumdan dahi soyutlamasına neden olabilecek psikolojik rahatsızlıkların oluşmasına neden olacaktır. Sağlıklı beyaz dişlere sahip olmak çok kolayken aksi halinde yaşanabilecek psikolojik sorunların, kendisini toplumdan soyutlaması gibi durumlar kişinin uzun süreli tedavi altına alınması gereken durumların oluşmasına neden olacaktır.

beyaz-dişler Beyaz dişler için Gülümsemenin sırları

Kişinin dişlerinin beyazlığı için dikkat etmesi gereken en önemli nokta farklı sağlık problemlerine de neden olabilen sigaradan mümkün olduğunca uzak durmasının gerekliliğidir. Birey sigara konusunda kendisine hakim olamıyorsa dişlerin beyazlığı için normal diş macunları yerine diş macunu firmaları tarafından sigara kullananlar için özel olarak üretilmiş diş macunlarını tercih etmelidir. Gün içerisinde ister keyiften ister stresten sürekli kullanılan çay ve kahve dişlerin fırçalanırsa dahi ister istemez sararmasına neden olmaktadır.

 • Bu durumun olumsuz etkilerinin azaltılması için dişlerin günde iki defa düzenli olarak fırçalanması ve diş hekimleri tarafından altı ayda bir gerekli muayenelerin gerçekleştirilmesi gerekmektedir.
 • Diş beyazlatıcıdan doğal ve tıbbi olmak üzere çok farklı çeşitleri bulunmaktadır. Yani diş beyazlatma işlemini kişi kendi çabalarıyla ev ortamında gerçekleştirebileceği gibi diş hekimi kontrolünde de gerçekleştirebilmektedir.
 • Evde yapılabilecek olan diş beyazlatma yöntemlerinin ana maddesi her evde kolaylıkla bulunabilen karbonattır. Karbonatın tuz ile karıştırılıp ortaya çıkan katı karışıma birkaç damla sirke ilave edilmeli ve karışımın sıvı bir hal alması sağlanmalıdır. Ortaya çıkan bu sıvı haldeki karışımın dişe sürülmesi dişlerin çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan sarılığını alıp götürecektir.

beyaz-dişler Beyaz dişler için Gülümsemenin sırları

Dişlerin beyazlatılması için evde uygulanabilecek yöntemlerin iyi araştırılması gerekmektedir. Toplumda dişleri beyaz ola bileceği  düşünüldüğü halde daha çok sararmasına neden olan karışımlar da bulunmaktadır. Örneğin genel olarak insanlar tarafından dişlerin limon suyu ile düzenli olarak fırçalanması dişleri beyazlığıyla konusunda bir düşünce hakim olsa da bu uygulama dişleri beyazlatmak yerine daha da sararmasına neden olmaktadır. Evde çeşitli uygulamalar denemeden önce konusunda uzman diş hekimlerinden yardım almakta her zaman fayda bulunmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

4 yorum

 1. Beyaz dişler için kahve, çay ve sigarayı bırakmanız lazım. en azından sadece çay içebilirsiniz. Her gün 1 defa diş fırçalamak yetmez sabah ve akşam 2 defa dişlerinizi fırçalayın. Yatmadan ağız suyuyla çalkalayın istediğiniz beyazlığı yakalayacaksınız.

 2. Beyaz dişler için karbonat ve limon kullanmaya başladım. Çok duydum bu karışımı bir deneyeyim dedim. Sonuçları merak ediyorum ve buradan bildireceğim.

 3. beyaz dişlere sahip olmak gibi bir durum yok diş kalitesi diye bir durum var o sanatçıların dişleri falan hep para dökülerek yaptırılmış dişler yani hiç sigara içmesen bile diş rengi beyaz değil gri oluyor.Beyaz tam anlamıyla beyaz diş siyahi bir tene sahip insanlarda oluyor.Dişlerde ki sarı lekeleri çıkarmak için kullanılabilecek bir çözüm zaten vermişsiniz bunu deneyeceğim benimde kendime has yaptığım işler var dişlerimi karbonat ve tuz ile fırçalamak bu işlerin arasında ayrıca ara ara misvak kullanmak da dişlerdeki o sarı lekeyi geçiriyor.

 4. Beyaz dişlere hasretim ama bu hasretimi hekimim sayesinde yakaladım denemediğim yöntem kalmamıştı sonunda hekimim diş macunu ile olacak bir durum değil dişinin sararmasına etken olan maddeleri bulup onları ortadan kaldrırsan o zamaan diş macunları işe yarar dedi bence haklıydı öncelikle çay ve kahve çok tüketiyordum arada bir sigara içiyordum bu nedenle günde 2 defa dişimi en iyi diş macunu ile de fırçalasam dişim beyazlamıyordu ancak diş etlerimi kanatıp zarar veriyordum sonunda çay ve kahveyi bıraktım içsem de hemen arkasına ağzımı çalkalıyordum eve geldiğimde de akşam dişlerimi yatmadan mutlaka fırçalıyordum. Ek olarak misvak kullandım evet garip gelebilir ama boş zamanlarımda tv izlerken dişlerime sürerek doğal bir diş temizleme durumu yaşadım dişim çok beyaz olmasa da temiz ve beyaz görünüyor.Artık kocaman gülebiliyorum 🙂

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygularınızın dalgalanacağı bir gün. Karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve duygularınızı denetlemeniz pek kolay olmayabilir. Ancak çeşitli organizasyonlar yapabilirsiniz ve isteklerinizi gerçekleştirmek için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Özellikle günün ilerleyen saatlerinde duygusal ve alıngan bir tavır içine girebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınız derinleşebilir. Karamsarlıktan uzaklaşın ve hırslı bir tavır içine girmekten kaçının. Bu arada sağlığınıza özen göstermeniz gerekiyor. Seyahatler sizin için canlandırıcı olabilir. Yolculuk programları yapabilirsiniz ve uzaklarda yaşayan yakınlarınızın ziyaretine gidebilirsiniz.
BOĞA BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz ve çeşitli hayaller kurabilirsiniz. İdeallerinizi gözden geçirebilirsiniz ve çeşitli projeler yapabilirsiniz. Planlarınızı uygulamak için kuvvetli arzular ile güne başlayacaksınız. Bugün sanatsal faaliyetlerde bulunanlar için verimli bir gün. Ayrıca eski projelerinizi hatırlayabilirsiniz ve daha önce yapmak isteyip de fırsat bulamadığınız konuları şimdi gerçekleştirebileceğiniz fırsatlar karşınıza çıkabilir. Kendinizi hayallere kaptırmayın ve planlarınızı uygulamak için harekete geçin. Bugün sizin için hareketli geçecek ve kendinize olan güveniniz yükselecek.
İKİZLER BURCU YORUMU
İş arkadaşlarınız ile aranızda çıkabilecek anlaşmazlıkların üzerinde fazla durmayın ve tartışma ortamlarından uzak durun. Endişeli hayallerden uzak durun ve dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayın. Bazı karışıklıklar olabilir ve iletişim araçları ile ilgili bazı sorunlar çıkabilir fakat yaşam enerjiniz ve isteğiniz kuvvetli olduğu için sorunlar ile başa çıkabilirsiniz ve ilginç çözümler bulabilirsiniz. Yeter ki, endişeli hayallere kendinizi kaptırmayın ve dikkatinizi isteklerinize odaklayın. Meydana gelen olaylar ideallerinizi değiştirebilir ve böylece düşünceleriniz de değişebilir. Üstelik burçlar kuşağında değişebilme özelliğine sahip birisiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konulara yönelik gelişmeler sizi memnun edecek ve dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayacaksınız. Bugün yapmanız gereken işlere dikkatinizi odaklayacaksınız ve önceden belirlediğiniz gibi işlerinizi sürdüreceksiniz. İsteklerinizin gücü sayesinde üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ve kişiler ile başa çıkabilirsiniz ve hiçbir zaman olmadığı kadar sabırlı davranabilirsiniz. Ayrıca kararlı ve istekli çalışmalarınız ile önemli kişilerin takdirini kazanacaksınız ancak bu durum yeni sorumluluklar almanızı gerektirebilir.
BAŞAK BURCU YORUMU
Bilincinizin derinlerinden yükselen unutulmuş arzular rüya aracılığı ile ortaya çıkabilir ve sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile güne başlayabilirsiniz. İdeallerinizin değişmeye başladığını hissedebilirsiniz ve buna bağlı olarak düşünceleriniz de değişebilir. Bu arada karar vermek için aceleci davranmayın. Gün içinde alacağınız haberler ve karşılaşacağınız olaylar hayal gücünüzü uyandırabilir ve endişeli düşünceler içine girebilirsiniz. Hayallerin dağıtıcı etkisinden uzaklaşın ve hayal gücünüzü yapıcı yönde kullanmak için özen gösterin. Dostlarınızın ve sevdiğinizin desteği moralinizi yükseltecek.
TERAZİ BURCU YORUMU
Biraz gergin ve isteksiz uyanabilirsiniz. Duygularınızın dalgalandığı bir gün... Karşılaştığınız olaylar ve kişilerin davranışlarından etkilenebilirsiniz ve bilinçaltınız uyanabilir. Alıngan ve hassas olduğunuz bir gün. Ancak duygularınızı denetlemeniz gerekiyor. Aniden gelişen olaylar sizi biraz huzursuz edebilir fakat aynı zamanda sizin üzerinizde canlandırıcı etkisi olacak ve dikkatinizi kendinize odaklayacaksınız. Şimdiye kadar yaptıklarınızı gözden geçirebilir ve isteklerinizin değiştiğini hissedebilirsiniz. Hareket halinde olmak karamsar duygulardan uzaklaşmanıza yardımcı olacak.
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
Bazı karışıklıklar ve duyduğunuz haberler yüzünden keyifsiz olabilirsiniz. Fakat endişeli hayallerden uzak durmalısınız. Düşünceler zihninizin derinliklerine inebilir ve dikkatinizi tek bir konuya odaklamanız zor olabilir. Hayallerin dağıtıcı etkisinden uzaklaşın ve hayal gücünüzü yapıcı yönde kullanmak için gayret gösterin. Yakınlarınız için endişelenmeniz mümkün. Ayrıca ideallerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ideallerinizin değişmeye başladığını anlayabilirsiniz. İş arkadaşlarınız ve komşularınız ile aranızda çıkabilecek anlaşmazlıkların üzerine gitmeyin. Yanlış anlamalar olabileceğini düşünerek davranın ve tartışmalardan uzak durun.
OĞLAK BURCU YORUMU
Bugün yoğun duygular, ilginç hayaller ve canlıymış gibi gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilir ve bir süre üzerinde düşünebilirsiniz. Hayaller ve rüyalar sizin için harekete geçirici olabilir ve eskiden yaptığınız projeleri gözden geçirebilirsiniz. Bugün bilinçaltınızın derinlerinden en derin arzularınız uyanabilir ve isteklerinizi gerçekleştirmek için harekete geçebilirsiniz. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalar yapabilirsiniz ve sanatsal faaliyetlere yönelik organizasyonlar ile ilgilenebilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz ve bu arada eski arkadaşlarınız ile karşılaşacaksınız.
KOVA BURCU YORUMU
Yapmanız gereken olağan işler ile ilgileneceksiniz ve çalışmalarınızı bildiğiniz gibi sürdüreceksiniz. Akşama doğru ilginç fikirler uyanabilir ve eski projelerinizi hatırlayabilirsiniz. Hem eski bilgiyi, hem de yeni teknoloji ile geliştirilen ürünler ilginizi çekecek ve çeşitli araştırmalar yapacaksınız. Bu arada sizden daha farklı bilgiye sahip kişiler ile karşılaşabilirsiniz veya bu tip kişiler ile ilgili bazı haberler alabilirsiniz. Özellikle akşama doğru karşılaşacağınız kişiler alacağınız haberler düşüncelerinizin derinleşmesine neden olabilir. Ayrıca eviniz, yakınlarınız ve arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir.
BALIK BURCU YORUMU
Hayal gücünüzü uyandıran konular ile ilgilenmek hoşunuza gidiyor ancak düşünceler zihninizin derinlerine inebilir ve bu durum yapmanız gereken pratik işlere odaklanmanız zorlaştırabilir. Buna karşılık hayal gücü gerektiren işler ve sanatsal faaliyetlerde bulunanlar için verimli bir gün. Bilincinizin derinlerinden yükselen gizli arzularınız uyanabilir ve bilinenden daha başka konuları araştırabilirsiniz. Bugün uzun zamandır görmediğiniz yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz ve eski bir arkadaşınız ile karşılaşabilirsiniz. Bu arada alacağınız teklifler sizi harekete geçirebilir.
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Verification: 197d1fde147e3b28