Aksesuar Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler.

Aksesuar Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler.

Aksesuar Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler.

Aksesuarlar kombin seçiminde en önemli tamamlayıcıdır. Aksesuar kullanmadığınız zaman kıyafetiniz, saçınız, eliniz, ayağınız eksik kalır. Ve tamamlanmamış bir kombin vasat bir kombindir. Bu yüzden aksesuarlara önem vermeliyiz. Aksesuar seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Günlük kullandığınız kıyafete takacağınız aksesuar ile, gece özel bir davete katıldığınız vakit kullanacağınız aksesuarlar farklı olmalı. Gece aksesuarları çok önemlidir.

Gece Aksesuarları: Gece aksesuarları daha ışıltılı, göze çarpan ve daha büyük boyutta olabilir. Gece makyajının daha ağır olduğunu göz önünde bulundurursa, gece aksesuarlarının da daha ihtişamlı olması son derece normaldir.

bayan-aksesuar-modelleri-1024x682 Aksesuar Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler.

 

Gündüz Aksesuarları: Gündüz aksesuarları, gece aksesuarlarının aksine daha mütevazi, sakin ve küçük boyutlarda olmalıdır. Göz yormayan, sizi rahatsız etmeyen ebatlarda ve rahat formlarda olmalıdır. Günlük kıyafetleriniz ile kombinlediğinizde göze çarpmamalı, kıyafet ile bütünlük sağlamalıdır.

Aksesuarlar çeşitlilik gösterir. Ve kendi vücudunuza, yüz şeklinize göre aksesuarlar sizi vezir de edebilir, rezil de.

Kısa Boyunluklarda Aksesuar Seçimi: Kısa boynunuz var ise ve siz çok büyük bir kolye takıp, boynunuzu tamamen yok ediyorsanız yanlış seçim ile gecenin en şık hanımı yerine en vasat hanımı seçilebilirsiniz. Kısa boyunlu hanımlar daha ince ve zarif kolyeler tercih etmelidir. Hatta biraz da dekolte seçmelidir ki, kısa ve kalın boynunuz daha ince ve uzun gözüksün.

Aksesuar Seçiminde Yüzük Kullanımı: Yüzük, aksesuar denince ilk akla gelen takılardan dır. Ve çok önemlidir. Kombinelerin ana tamamlayıcılarındandır. Bunu göz önünde bulundurursak, yüzük için de dikkat etmemiz gereken bazı hususların olduğunu fark ederiz. Kalın ve kısa parmaklara sahip hanımlar, büyük ve kalın yüzükler tercih etmemeli. Kısa parmakları tamamen ortadan kaldırmaya niyetini yoksa bu yanlışa düşmeyin. Kısa parmaklı, küçük elli hanımlar daha ince ve zarif yüzükler seçmeli. Uzun parmaklarınız var ise istediğini ebatta yüzük takabilirsiniz.

bayan-aksesuar-modelleri-1024x682 Aksesuar Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler.

Aksesuar Seçiminde Kolye Kullanımı:  Kolye de küpe yada yüzük kadar önemlidir. Yanlış kombinen kolye kıyafeti arka planda bırakabilir. Eğer amaç kıyafeti ortaya çıkartmak ise kolye seçiminde daha pastel yada ince kıvrım ve hatları olan kolyeler seçilmelidir.  Eğer amaç kolyeyi ortaya çıkarmaksa, o zaman istediğiniz ebatta ve şıklıkta kolye takabilirsiniz. Tabii ki vücut hatlarınıza göre. Bu gibi durumda da elbisenizi daha nötr renklerde seçmelisiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

 1. Aksesuarlar giydiğimiz kıyafetlerin tamamlayıcısıdır.Yanlış aksesuar seçiminde kıyafetiniz yarım kalacak ve istediğiniz şıklığa kavuşacaksınız.Bunun önüne geçmek aslında çok basit bir işlem var aynanın karşısına geçmek evet yanlış duymadınız aynanın karşısına geçmek bir insan her zaman kendine yakışanı bilir ve ona göre davranır çevrendeki boş konuşan insanların dediğini yapmadığın sürece her zaman kendine yakışanı yapmış olacaksın.

 2. Bayanların en önemli tamamlayıcısı aksesuarlarıdır. Aksesuar tamam olursa her şey yolunda gider ama eksik veya sıkıntılı olursa sanki her şey sarpa sarmış olur.Biz bayanlar bu konuda biraz pinpirikliyiz bize yakışanı diye başlar kıyafete uyar mı diye devam ederiz.Öncelikle ben takı ve aksesuarımda kıyafetime göre tavır alırım kıyafete uygun kolye küpe ve çanta bunlar mutlaka kıyafete uymalı farklı bir durum içerisine asla girmem.Mesela en iyi takıyı kombin yapacağım kıyafet siyah kıyafetlerdir.Bu dönemlerde takı olarak uzun küpler moda olmuş durumda modaya uymak isterseniz uzun kulaktan boynunuza sarkan küpeleri takmaya devam edeceksiniz.

 3. Aksesuar kocaman bir denizdir çok derinlere giderseniz içerisinde boğulursunuz yani demek istediğim o kadar çok model var ki ve uygun fiyata alabileceğiniz gibi çok şık tasarımlar bulabilirsiniz.Denizde boğulmamak için fazla abartmadan kıyafetinize uygun aksesuarları takıp takıştırmalısınız. Nedir bunlar kolye küpe çanta fular gibi günlük hayatta kıyafetlerimizi kombinleyeceğimiz aksesuarlardır.Mesela kot pantolon ve tişört kombini yapmışsanız altınızda da spor ayakkabı var ise takı olarak sade küçük nazar boncuklu bir kolye aksesuar seçecek çanta olarak da mutlaka bez kilim desenli çanta olacaktır.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Verification: 197d1fde147e3b28