Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Yatak odası, günün yorgunluğunu atmak ve rahat bir uyku için, özenle dekore edilmelidir. Göz yorucu eşyaların yerine,dinlendirici ve rahatlatıcı renk tonlarındaki eşyalarla yatak odası dekorasyonu yapılmalıdır. Yatak odası dekorasyonu için birkaç ufak bilgi verelim.

modern-yatak-odası-dekorasyonu Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

– Öncelikle, iyice dinlenip güne zinde başlamak için, sabah gözünüzü açtınığınızda, huzur verecek eşyalar tercih edilmelidir.

– Yatak odası dekore edecek olanlar, önce, kendi zevkine göre nasıl bir stilde oda istediğine karar vermelidir. Örneğin, modern, klasik, vintage ve zen gibi tarzlardan hangisi olacağı belirlenmelidir.

– Yatak odası dekorasyonu işinin en önemli eşyası tabiki yataktır. Yatak seçimi, öncelikle sağlık  ve rahatlık düşünülerek yapılmalıdır. Çeşitli ağrı ve terlemelere sebep olmayacak ortopedik yatak tercih edilmelidir.

– Eğer oda küçükse, bazalı bir yatak tercih edilmesi, fazla eşyanın ortadan kaldırılması açısından iyi bir fikirdir. Oda geniş ise, farklı tarzlarda yatak ve başlık tercih edilebilir.

– Yatak örtüleri ve nevresimler, eşyalarla uyumlu olursa, daha dinlendirici olur.

modern-yatak-odası-dekorasyonu Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

– Eğer  renkli bir kişiliğe sahipseniz ve renkli mobilyalarda ısrarcıysanız, canlı renkleri mümkün olduğunca göze batmayacak küçük eşyalarda tercih edebilirsiniz. Örneğin; çerçeve, abajur ve mumluk gibi aksesuarların renkli olması, diğer mobilyalara nazaran daha az göze batmaktadır.

– Yatak odası dekorasyon için perde seçimi de oldukça önemlidir. Gündüzleri yatak odasının ışık alması için tül, geceleri de ışığın içeri sızmasını ve uykuya engel olmasını önlemek için koyu renk perde seçilmelidir.

– Eşyaya göre, ihtiyaç olduğu kadar mobilya seçilmelidir. Dolabın kaç kapılı olacağı, duvara raf sistemi gerekip gerekmeyeceği, şifoniyer ve etajer gibi eşyalar, ihtiyaca göre seçilmeli, gereksiz eşya kalabalığından kaçınılmalıdır.

– Yatarken etajer üstünde bir gece lambası kullanışlıdır. Onun haricinde aksesuar seçiminde aşırıya kaçılmamalıdır.

– Yatak odasında, pastel renkler her zaman dinlendiricidir. Fazla eşya kalabalığı olmadan sade bir şekilde dekore edilen yatak odası, rahat bir uyku uyuyarak gerekli enerjiyi depolamayı ve güne zinde başlamayı sağlamaktadır. Siz değerli ziyaretçilerimize, yatak odası dekorasyonu hakkında bilgi vermek istedik, okuduğunuz için teşekkürler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

 1. Klasik yataklardan değil zemine neredeyse 0 olan yatak modellerinden alırım. Odayı da kahverenginin tonlarına boyarım. Daha sonra gereksiz eşyaları attık mı tamamdır. Hayalimdeki yatak odası budur

 2. Yatak odasında yüksek yatak olmasını siterim. Nevresim takımı da çok önemli, odanın rengiyle uyum içinde olmalı. Son olarak eşya kalabalığına da gerek yok.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Bugün duygusal ve alıngan bir tavır içine girebilirsiniz. Karşılaştığınız olaylardan etkilenebilir ve duygusal tepkiler gösterebilirsiniz. Uzun zamandır görmediğiniz dostlarınızla karşılaşmak sizi heyecanlandıracak ve duygularınız derinleşecek. Farklı çevreler ve yabancılar ile birlikte olmak isteyebilirsiniz ancak davranışlarınıza özen göstermeniz gerekiyor. Aslında dostlarınız ile birlikte olmak size daha iyi geliyor. Sevdiğinizin ilgisi moralinizi yükseltecek. Sevdiğiniz ile birlikte çevre gezilerine çıkabilirsiniz.
BOĞA BURCU YORUMU
Büyüklerinizle ilgili duygusal izler bırakmış konuları hatırlayabilir ve şimdiki bilginizle yeniden yorumlayabilirsiniz. Böylece düşünceleriniz ve hayata bakış açınız tamamen değişebilir ve buna bağlı olarak davranışlarınızı da değiştirebilirsiniz. Bugün çevre gezilerine çıkabilir, katılacağınız davetlerde eski arkadaşlarınız ile karşılaşabilirsiniz. Dedikodular ve öğreneceğiniz bilgiler, düşüncelerinizin derinleşmesine neden olacak. Fakat sabırlı ve dirayetli davranacaksınız. Böylece olayların gelişmesini izleyebilirsiniz. Eviniz veya iş yerinizde tadilat, tamirat işleri yapmanız gerekebilir.
İKİZLER BURCU YORUMU
Olayların çok hızlı değiştiğini düşünebilirsiniz. Aslında burçların arasında sizin kadar değişen zamana ayak uydurabilecek başka kimse yok. Sadece aceleci ve hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmanız gerekiyor. Daha hızlı olmaya çalışmayın. Şu aralar çevrenizdeki herkes size çok yavaş gelebilir ve tahammülsüz olabilirsiniz. Özellikle sevdiğinize anlayışlı ve ilgili davranmanız gerekiyor. Bu arada kendinizi mutlu edecek alışverişler yaparken harcamalarınıza özen gösterin. Bütçenizi fazla aşmayın.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Bugün çeşitli organizasyonlara katılabilir, gittiğiniz eğlence yerlerinde bir süredir görmediğiniz tanıdıklarınıza rastlayabilirsiniz. Ayrıca uzaklarda yaşayan arkadaşlarınız ve yakınlarınız ziyaretinize gelebilir ve birlikte eğlenceli organizasyonlar yapabilirsiniz. Eviniz, aile bireyleri, çocuklar ve kardeşlerinizle ilgilenmeniz gerekebilir. Ancak onlara gereken ilgiyi gösterecek ve sorunlarını çözmelerine yardımcı olacaksınız. Tartışmalardan uzak durmayı başarabilir ve projelerinizi gerçekleştirmek için araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz.
ASLAN BURCU YORUMU
Yakınlarınızın ziyaretine gidebilir, hareketli bir gün geçirebilirsiniz. Sevdiğiniz ile birlikte dost davetlerine katılabilir, isteklerinizi sempatik bir biçimde ortaya koyabilirsiniz. Bu arada karşılaştığınız bazı olaylar düşüncelerinizin derinleşmesine neden olacak ve eski düşünceleriniz ortaya çıkacak. Kafanızı karıştıran konulardan uzaklaşmak için sevdiğiniz konular ile ilgilenebilirsiniz. Zaten kafanız karışık olduğu zaman karar vermek pek sağlıklı değil. Bu dönem karar değiştirmek yerine gelişmeleri beklemek için daha uygun. Bu arada eski fikirleriniz değişebilir.
BAŞAK BURCU YORUMU
İstekleriniz giderek yükseliyor ve zaman zaman tahammülsüz bir tavır içine girebilirsiniz. Fakat sabırlı ve dirayetli davranacaksınız. Moralinizi bozan durumlar olabilir ve duygusal bir tavır içine girebilirsiniz. Fakat arkadaşlarınızın fikirleri ve bilgisine güvendiğiniz kişilerin önerilerini ciddiye alacak ve duygularınızı denetlemeyi başaracaksınız. Eski projeleriniz şimdi karşınıza çıkabilir ve daha önce yarım bıraktığınız işleri tamamlamak için harekete geçebilirsiniz. Bugün eviniz ile ilgilenebilir, dolaplarınızı düzenleyebilir ve sevmediğiniz nesnelerden kurtulabilirsiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Bugün büyükleriniz ile ilgilenmeniz gerekebilir ve eski günleri hatırlayabilirsiniz. Ancak dışarı çıkmak size daha iyi gelecek. Çevre gezilerine çıkabilir, dostlarınız ile birlikte keyifli organizasyonlar yapabilirsiniz. Bu arada geleceğe yönelik projelerinizi dostlarınıza anlatabilir ve sevdiklerinizin desteğini alabilirsiniz. Gelişmeler beklediğinizden daha farklı olabilir fakat dostlarınızın ilgisi ile iyi duygularınız uyanacak. Bu arada yabancılar ile ilişkilerinize özen göstermeniz gerekiyor. Davranışlarınıza dikkat edin ve sorunları büyütmekten kaçının.
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
İsteklerinizi rahat bir biçimde ortaya koyacaksınız ve sevdiğinizi etkileyeceksiniz. Söylemek istediklerinizi güzel ifade edeceksiniz ve çevrenizdeki kişileri etkileyeceksiniz. Çeşitli organizasyonlara katılabilir, hareketli ve eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Sevdiğiniz ile aranızdaki ilişkiler yeni boyutlar kazanacak. Şimdiye kadar söylemek istediğiniz halde bir türlü ortaya koyamadığınız fikirlerinizi rahat ve güzel bir biçimde ortaya koyacaksınız. Yeni tanıştığınız kişiler ile dostluk ilişkileri kurabilir, kendinizi iyimser hissedebilirsiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
Bugün alacağınız haberler ve karşılaştığınız kişiler bilinçaltınızı uyandırabilir ve eski fikirlerinizi hatırlayabilirsiniz. Özellikle büyükleriniz ile iletişiminiz güçlü olacak. Önem verdiğiniz kişiler ve konular ile ilgilenebilirsiniz. Gelenekleri araştırabilirsiniz ve bu sırada karşılaşacağınız yabancılar ile yapacağınız sohbetler sırasında öğreneceklerinizden etkilenebilirsiniz. Projelerinizi gözden geçirebilir ve yeni atılımlarda bulunmak için kuvvetli arzular
duyabilirsiniz. Bir arkadaşınızdan alacağınız teklif sizi heyecanlandırabilir.
KOVA BURCU YORUMU
Kendinizi pek rahat hissetmiyor olabilirsiniz ve fikirlerinizi ortaya koymanız pek kolay olmayabilir. Aslında söylemek istediğiniz pek çok düşünceniz olabilir ve büyüklerinizin sizi engellediği duygusu içine girebilirsiniz. Şimdilik olayların gelişmesini bekleyin ve sevdiğiniz konular ile ilgilenin. Kafanızı karıştıran konuları sevdiğinize anlatabilirsiniz ve dostlarınızın desteğini alabilirsiniz. Böylece karmaşık düşüncelerden uzaklaşabilirsiniz ve olaylara daha yapıcı bir yönden bakabilirsiniz. Dikkat gerektiren konularda tedbirli olmanız gereken bir zaman...
BALIK BURCU YORUMU
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. Verification: 197d1fde147e3b28