Sivilce Neden Olur ve Nasıl Geçer?

Sivilce Neden Olur ve Nasıl Geçer?

Özellikle ergenlik bölümünde daha sık görülen sivilceler cildinizin yağlı olması veya farklı durumlar nedeniyle ortaya çıkabilir. Cildiniz yağlı olması durumunda ergenlik döneminde karşılaşabileceğiniz bu sorun aynı şekilde daha ilerleyen yaşlarda da devam edebilir. Bu durumda sivilce neden olur ve nasıl geçer? Diye merak edenler öncelikle sivilcelerin oluşmasına neden olan farklı besinler konusunda dikkatli olmalıdır.

Tükettiğiniz yağlı besinler cildinizdeki yağ oranının artmasına neden olacağı için bu durumda sivilcelerin daha sık çıkmasına neden olmaktadır. Bu nedenle tükettiğiniz besinlere dikkat etmeniz önemlidir. Sivilcelerin oluştuğu bölgeler cildinizde daha yağlı olduğu için devamlı olarak temizlemeniz veya sivilcelere karşı ürünleri kullanmanız bu konuda etkili sonuçlar almanıza yardımcı olabilir.

Sivilceler Neden Oluşur?

Genelde kıl köklerini altında olan kanallar tıkanması durumunda ortaya çıkan sivilceler yüzünüzde oluşabilecek gibi sırt, boyun veya omuz gibi pek çok farklı bölgede de oluşabilir. Kıl köklerinde yer alan yağ bezlerinden sebum adı verilen bir madde salgılanır. Bu madde cildi koruyucu özelliğe sahip olduğundan dışarı çıkamaması durumunda birikerek sivilcelerin oluşmasına neden olur.

Sivilce oluşumuna neden olan faktörlerden birisi de hormonlardır. Bu nedenle hormonların değişimi ile ortaya çıkan sivilceler kişilerin rahatsız olmasına neden olabilir. Stres ve endişe durumu sivilcelerin artmasına neden olabilir. Aynı şekilde adet dönemi bayanlardaki sivilcelerin artmasına neden olabilecek dönemler arasında yer almaktadır.

Sivilcelerden Kurtulmak İçin Ne Yapılmalıdır?

Cilt temizliğine önem vermeniz özellikle cildinizin devamlı olarak temiz olmasını sağlayacağı için sivilcelerin oluşumunda da etkili olmaktadır. Sabah ve akşam olmak üzere iki defa cildinize zarar vermeden yıkamanız gerekir. Aynı zamanda haftada iki kez uygulayacağınız kil maskesi ile cildinizin yağlardan arındırılmasını sağlayabilirsiniz. Buhar banyosu da bu noktada cildinizin rahatlamasına yardımcı olacaktır.

Farklı nedenlerden dolayı oluşan sivilceler nasıl geçer? Diye düşünenler bu konuda özellikle kozmetik markalarının sunmuş olduğu ürünleri kullanarak sivilcelerden kurtulabilirler. Aynı şekilde güneş sivilcelerin yok edilmesi konusunda tercih edilebilecek yollardan birisi olsa da uzun süre güneşte durulması lekelerin artmasına neden olabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

8 yorum

 1. Bıktım yemin ederim isyan edeceğim artık. Sürekli sivilcelerle boğuşuyorum. Tavsiye edilen ne varsa uyguladım ama yok alnımda bir türlü geçmeyen sivilceler var. Artık doktora gidip cerrahi müdahale yapmasını isteyeceğim. Bundan başka yapacak bişey yok.

 2. Benimde tam alnımın ortasında sivilce gibi bir şey çıktı. Sivilce değil ama yağ bezesi gibi. Endişelenmek gerekir mi? 2 aydır duruyor

 3. Sivilcesi olanlar sıcak suyun içerisine wix döksün ve o buharı sivilceli cilde uygulasın. Çok iyi ve net çözüm budur denemiştim zamanında ve geçmişti. Tabi abur cuburu da azaltmak lazım

 4. 30’uma merdiven dayadım hala 15 yaşındaki çocuklar gibi sivilce çıkarıyorum. Artık bıktım bunlardan. Dediklerinizi uygulayacağım bakalım sonuç ne olacak

 5. Benim yüzümden siğil, yağ bezesi ve sivilce hiç eksik olmaz. Artık hiçbir şey yapmıyorum akışına bıraktım. Kafalarına göre çıkıyorlar ve kayboluyorlar artık.

 6. Sivilcelerden kurtulmak için her şeyi yaptım neredeyse ama nafile. Dediklerinizi uygulayacağım birde böyle deneyelim. En son bir dermatoloğa gideceğim

 7. Belirli dönemlerde oluyor ya yapacak bir şey yok. Kendi kendine geçmesini bekliyorum, uğraşmak istemiyorum

 8. Gençlik dönemlerimde çok çıkıyordu. Hiç üzerinde durmadım, kendiliğinden bir süre sonra geçiyordu. Onun haricinde de hiç çıkmadı sivilce.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygularınızın dalgalanacağı bir gün. Karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve duygularınızı denetlemeniz pek kolay olmayabilir. Ancak çeşitli organizasyonlar yapabilirsiniz ve isteklerinizi gerçekleştirmek için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Özellikle günün ilerleyen saatlerinde duygusal ve alıngan bir tavır içine girebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınız derinleşebilir. Karamsarlıktan uzaklaşın ve hırslı bir tavır içine girmekten kaçının. Bu arada sağlığınıza özen göstermeniz gerekiyor. Seyahatler sizin için canlandırıcı olabilir. Yolculuk programları yapabilirsiniz ve uzaklarda yaşayan yakınlarınızın ziyaretine gidebilirsiniz.
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde ilginç rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen çeşitli hayaller kurabilirsiniz. Bugün planlarınızı gözden geçirmek için uygun zaman. Projeleriniz ile ilgili çeşitli araştırmalar yapabilirsiniz ve öğrenmek istediklerinizin izini sürebilirsiniz. Bu arada hayal gücünüzün yardımı ile çözümleyici de olabilirsiniz ve çeşitli araştırmalar yapabilirsiniz. Bugün sizin için hayal gücü gerektiren konulara çalışmalar yapmak için uygun bir zaman. Sanatsal faaliyetler, büyük organizasyonlar, vakıflar, dernekler ve yardım kuruluşlarına yönelik çalışmalar yapanlar için verimli bir gün.
ASLAN BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konulara yönelik gelişmeler sizi memnun edecek ve dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayacaksınız. Bugün yapmanız gereken işlere dikkatinizi odaklayacaksınız ve önceden belirlediğiniz gibi işlerinizi sürdüreceksiniz. İsteklerinizin gücü sayesinde üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ve kişiler ile başa çıkabilirsiniz ve hiçbir zaman olmadığı kadar sabırlı davranabilirsiniz. Ayrıca kararlı ve istekli çalışmalarınız ile önemli kişilerin takdirini kazanacaksınız ancak bu durum yeni sorumluluklar almanızı gerektirebilir.
BAŞAK BURCU YORUMU
Bilincinizin derinlerinden yükselen unutulmuş arzular rüya aracılığı ile ortaya çıkabilir ve sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile güne başlayabilirsiniz. İdeallerinizin değişmeye başladığını hissedebilirsiniz ve buna bağlı olarak düşünceleriniz de değişebilir. Bu arada karar vermek için aceleci davranmayın. Gün içinde alacağınız haberler ve karşılaşacağınız olaylar hayal gücünüzü uyandırabilir ve endişeli düşünceler içine girebilirsiniz. Hayallerin dağıtıcı etkisinden uzaklaşın ve hayal gücünüzü yapıcı yönde kullanmak için özen gösterin. Dostlarınızın ve sevdiğinizin desteği moralinizi yükseltecek.
TERAZİ BURCU YORUMU
Biraz gergin ve isteksiz uyanabilirsiniz. Duygularınızın dalgalandığı bir gün... Karşılaştığınız olaylar ve kişilerin davranışlarından etkilenebilirsiniz ve bilinçaltınız uyanabilir. Alıngan ve hassas olduğunuz bir gün. Ancak duygularınızı denetlemeniz gerekiyor. Aniden gelişen olaylar sizi biraz huzursuz edebilir fakat aynı zamanda sizin üzerinizde canlandırıcı etkisi olacak ve dikkatinizi kendinize odaklayacaksınız. Şimdiye kadar yaptıklarınızı gözden geçirebilir ve isteklerinizin değiştiğini hissedebilirsiniz. Hareket halinde olmak karamsar duygulardan uzaklaşmanıza yardımcı olacak.
AKREP BURCU YORUMU
Beklediğiniz gelişmelerin meydana geldiğini hissederek güne keyifli başlayacaksınız. Moraliniz ve kendinize olan güveniniz yüksek olacak ve alacağınız haberler ve teklifler düşüncelerinizi derinleştirecek. Böylece araştırmalarınızı derinleştireceksiniz ve özellikle aldığınız teklifler ve duyduğunuz haberler hayal gücünüzü uyandıracak. Yeni projeler yapabilirsiniz ve planlarınızı yakınlarınıza anlatabilirsiniz. İş arkadaşlarınız, komşularınız ve yakınlarınız ile ilişkileriniz daha sıcak olacak. Bugün sanatsal faaliyetler ve hayal gücü gerektiren alanlarda çalışmalar yapanlar için verimli bir zaman...
YAY BURCU YORUMU
Bazı karışıklıklar ve duyduğunuz haberler yüzünden keyifsiz olabilirsiniz. Fakat endişeli hayallerden uzak durmalısınız. Düşünceler zihninizin derinliklerine inebilir ve dikkatinizi tek bir konuya odaklamanız zor olabilir. Hayallerin dağıtıcı etkisinden uzaklaşın ve hayal gücünüzü yapıcı yönde kullanmak için gayret gösterin. Yakınlarınız için endişelenmeniz mümkün. Ayrıca ideallerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ideallerinizin değişmeye başladığını anlayabilirsiniz. İş arkadaşlarınız ve komşularınız ile aranızda çıkabilecek anlaşmazlıkların üzerine gitmeyin. Yanlış anlamalar olabileceğini düşünerek davranın ve tartışmalardan uzak durun.
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Yapmanız gereken olağan işler ile ilgileneceksiniz ve çalışmalarınızı bildiğiniz gibi sürdüreceksiniz. Akşama doğru ilginç fikirler uyanabilir ve eski projelerinizi hatırlayabilirsiniz. Hem eski bilgiyi, hem de yeni teknoloji ile geliştirilen ürünler ilginizi çekecek ve çeşitli araştırmalar yapacaksınız. Bu arada sizden daha farklı bilgiye sahip kişiler ile karşılaşabilirsiniz veya bu tip kişiler ile ilgili bazı haberler alabilirsiniz. Özellikle akşama doğru karşılaşacağınız kişiler alacağınız haberler düşüncelerinizin derinleşmesine neden olabilir. Ayrıca eviniz, yakınlarınız ve arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir.
BALIK BURCU YORUMU
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. Verification: 197d1fde147e3b28