Sivilce Neden Olur ve Nasıl Geçer?

Sivilce Neden Olur ve Nasıl Geçer?

Özellikle ergenlik bölümünde daha sık görülen sivilceler cildinizin yağlı olması veya farklı durumlar nedeniyle ortaya çıkabilir. Cildiniz yağlı olması durumunda ergenlik döneminde karşılaşabileceğiniz bu sorun aynı şekilde daha ilerleyen yaşlarda da devam edebilir. Bu durumda sivilce neden olur ve nasıl geçer? Diye merak edenler öncelikle sivilcelerin oluşmasına neden olan farklı besinler konusunda dikkatli olmalıdır.

Tükettiğiniz yağlı besinler cildinizdeki yağ oranının artmasına neden olacağı için bu durumda sivilcelerin daha sık çıkmasına neden olmaktadır. Bu nedenle tükettiğiniz besinlere dikkat etmeniz önemlidir. Sivilcelerin oluştuğu bölgeler cildinizde daha yağlı olduğu için devamlı olarak temizlemeniz veya sivilcelere karşı ürünleri kullanmanız bu konuda etkili sonuçlar almanıza yardımcı olabilir.

Sivilceler Neden Oluşur?

Genelde kıl köklerini altında olan kanallar tıkanması durumunda ortaya çıkan sivilceler yüzünüzde oluşabilecek gibi sırt, boyun veya omuz gibi pek çok farklı bölgede de oluşabilir. Kıl köklerinde yer alan yağ bezlerinden sebum adı verilen bir madde salgılanır. Bu madde cildi koruyucu özelliğe sahip olduğundan dışarı çıkamaması durumunda birikerek sivilcelerin oluşmasına neden olur.

Sivilce oluşumuna neden olan faktörlerden birisi de hormonlardır. Bu nedenle hormonların değişimi ile ortaya çıkan sivilceler kişilerin rahatsız olmasına neden olabilir. Stres ve endişe durumu sivilcelerin artmasına neden olabilir. Aynı şekilde adet dönemi bayanlardaki sivilcelerin artmasına neden olabilecek dönemler arasında yer almaktadır.

Sivilcelerden Kurtulmak İçin Ne Yapılmalıdır?

Cilt temizliğine önem vermeniz özellikle cildinizin devamlı olarak temiz olmasını sağlayacağı için sivilcelerin oluşumunda da etkili olmaktadır. Sabah ve akşam olmak üzere iki defa cildinize zarar vermeden yıkamanız gerekir. Aynı zamanda haftada iki kez uygulayacağınız kil maskesi ile cildinizin yağlardan arındırılmasını sağlayabilirsiniz. Buhar banyosu da bu noktada cildinizin rahatlamasına yardımcı olacaktır.

Farklı nedenlerden dolayı oluşan sivilceler nasıl geçer? Diye düşünenler bu konuda özellikle kozmetik markalarının sunmuş olduğu ürünleri kullanarak sivilcelerden kurtulabilirler. Aynı şekilde güneş sivilcelerin yok edilmesi konusunda tercih edilebilecek yollardan birisi olsa da uzun süre güneşte durulması lekelerin artmasına neden olabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

8 yorum

 1. Bıktım yemin ederim isyan edeceğim artık. Sürekli sivilcelerle boğuşuyorum. Tavsiye edilen ne varsa uyguladım ama yok alnımda bir türlü geçmeyen sivilceler var. Artık doktora gidip cerrahi müdahale yapmasını isteyeceğim. Bundan başka yapacak bişey yok.

 2. Benimde tam alnımın ortasında sivilce gibi bir şey çıktı. Sivilce değil ama yağ bezesi gibi. Endişelenmek gerekir mi? 2 aydır duruyor

 3. Sivilcesi olanlar sıcak suyun içerisine wix döksün ve o buharı sivilceli cilde uygulasın. Çok iyi ve net çözüm budur denemiştim zamanında ve geçmişti. Tabi abur cuburu da azaltmak lazım

 4. 30’uma merdiven dayadım hala 15 yaşındaki çocuklar gibi sivilce çıkarıyorum. Artık bıktım bunlardan. Dediklerinizi uygulayacağım bakalım sonuç ne olacak

 5. Benim yüzümden siğil, yağ bezesi ve sivilce hiç eksik olmaz. Artık hiçbir şey yapmıyorum akışına bıraktım. Kafalarına göre çıkıyorlar ve kayboluyorlar artık.

 6. Sivilcelerden kurtulmak için her şeyi yaptım neredeyse ama nafile. Dediklerinizi uygulayacağım birde böyle deneyelim. En son bir dermatoloğa gideceğim

 7. Belirli dönemlerde oluyor ya yapacak bir şey yok. Kendi kendine geçmesini bekliyorum, uğraşmak istemiyorum

 8. Gençlik dönemlerimde çok çıkıyordu. Hiç üzerinde durmadım, kendiliğinden bir süre sonra geçiyordu. Onun haricinde de hiç çıkmadı sivilce.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve heyecanlı olacağınız bir gün. Yeni başlangıçlar yapmak için kuvvetli arzular duyacaksınız. Ancak fikirlerinizi kabul ettirmek için çevrenizi zorlamasanız iyi olacak. Üstelik yanlış anlamış olma ihtimaliniz yüksek. Ayrıca söylemek istedikleriniz ile ortaya koyduğunuz farklı olabilir. Özellikle iş arkadaşlarınız ve yakınlarınız ile aranızda çıkabilecek anlaşmazlıkların üzerine gitmekten kaçının. Küçük meseleleri büyütmeyin ve güç mücadelesine dönüştürmeyin. Bu arada sağlığınıza özen göstermeniz gerekiyor. Soğuk algınlığı ve ateşli hastalıklara karşı tedbirli olun.
BOĞA BURCU YORUMU
Fırsatları iyi değerlendirmek için gayret göstermeniz gerekiyor. Aslında istekleriniz güçlü ve iyi duygularınız yüksek. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik gelişmeler olumlu yönde fakat yavaş gelişiyor olabilir. Öte yandan ağır gelişen olaylar sizi rahatsız etmiyor. Fakat ihtiyaçlarınız artabilir veya büyüklerinizin istekleri yüzünden baskı hissedebilirsiniz. Ancak saygın ve güçlü kişiler size yardımcı olacak. Bu arada ortaklık veya iş ortaklığı yapabilir, yeni girişimlerde bulunabilirsiniz. Fikirleriniz ve hayata bakış açınızı değiştirecek kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve olumlu davranabilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Bugün kendinizi enerjik ve keyifli hissedeceksiniz. Sürpriz haberler alabilir ve giderek daha özgür hissedebilirsiniz. Gerçekleştirmek istediğiniz konulara yönelik gelişmeler beklediğinizden daha yavaş olabilir veya daha önce hesaplamadığınız karışıklıklar çıkabilir. Sorunların üzerinde durmayacaksınız ve çözümleyici tavırlarınız ile çevrenizi etkileyeceksiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelecek. Beklemediğiniz teklifler alabilirsiniz ve heyecan duyabilirsiniz. Bugün yeni girişimlerde bulunabilirsiniz ve ilginç organizasyonlara katılabilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Bugün kendinizi iyi hissedeceksiniz. Fakat sözlerinize ve davranışlarınıza özen göstermeniz gerekiyor. Aklınızdan geçenleri hemen söylemeseniz iyi olacak. Yanlış anlayanlar olabilir. Ayrıca dikkat gerektiren işler yaparken tedbirli olun. Dalgınlar ve unutkanlıklar olabilir. Ayrıca ufak tefek sakarlıklar yapabilirsiniz. Ekmek keserken elinizi doğramayın. Çok büyük beklentilerinizin olduğu bir dönemdesiniz ve hiçbir zaman olmadığı kadar sabırsız ve zorlayıcı bir tavır içinde bulunabilirsiniz. Olayları akışına bırakın. İçsel olarak zaten olacağını biliyorsunuz. Sadece geçen zamana tahammülünüz olmayabilir. Dostlarınızı ve sevdiklerinizi fazla zorlamayın.
ASLAN BURCU YORUMU
Ani gelişmelerden etkilenebilir ve heyecan duyacağınız olaylarla karşılaşabilirsiniz. Hareketli bir gün geçirecek ve farklı ortamlarda bulunacaksınız. Yaratıcı kişiler ve bilimsel çevrelerin görüşleri ilginizi çekecek ve bu arada ilgi alanınız değişecek. Daha önce önemsediğiniz konular artık ilginizi çekmiyor olabilir ve teknolojinin sunduğu kolaylıklar veya yaratıcılık gerektiren işlere ilgi duyabilirsiniz. Aslında eski bilgileri yeni disiplinler ile buluşturmanız ve ilginç projeler yapmanız mümkün. Bazı gelişmeler yavaş olabilir fakat isteğiniz ve yaşam enerjiniz yükseldiği için ağır ve zor koşullar ile başa çıkabilirsiniz. Hareketli ve verimli bir gün geçireceksiniz.
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
Aniden gelen haberler sizi heyecanlandıracak ve düşüncelerinizi bir kez daha gözden geçireceksiniz. Karşınıza çıkan olaylar ve kişiler aslında size ihtiyaçlarınızı işaret ediyor. Fakat kafanız karışabilir ve rahatsızlık duyabilirsiniz. Gelişen olaylara farklı açılardan bakmayı başarabilirseniz, sorunlarla başa çıkmanız daha kolay olacak. İddiacı ve inatçı bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız. Sizin düşündükleriniz ile karşılaştığınız olaylar farklı olabilir ve projelerinizi yeniden gözden geçirmeniz gerekebilir. Fikirlerinizi kabul ettirmek için karşınızdaki kişiyi zorlamak yerine bir kez daha durumu gözden geçirmelisiniz.
AKREP BURCU YORUMU
Eviniz, iş yeriniz ve size ihtiyacı olan kişilerle ilgilenebilirsiniz. Bu arada yer değişikliği veya projeleriniz ile ilgili bazı değişiklikler gerektiren durumlar olabilir. Buna bağlı olarak araştırmalarınızı derinleştirmeniz gerekebilir. Arkadaşlarınız ve yakınlarınıza projelerinizi anlatabilir ve onların desteğini isteyebilirsiniz. Bu arada heyecanınızı denetleyin ve sorunların üzerine gitmeyin. Yeni tanıştığınız kişiler ve farklı ortamlar sizi heyecanlandıracak. Projelerinizi en ince detayına kadar gözden geçirebilirsiniz ve bulduğunuz çözümler ile çevrenizi şaşırtabilirsiniz.
YAY BURCU YORUMU
Bugün alacağınız haberler ve karşılaşacağınız olaylar sizi heyecanlandıracak ve enerjinizin yükseldiğini hissedeceksiniz. Girişimde bulunmak istediğiniz konu ile ilgili gelişmeler keyfinizi yerine getirecek. Yeni atılımlarda bulunmak isteyebilirsiniz ve isteklerinizi ilginç bir biçimde ortaya koyabilirsiniz. Parasal konulara yönelik verimli çalışmalar yapabilirsiniz ve girişimde bulunmak için harekete geçebilirsiniz. Uzaklarda yaşayan dostlarınız ile haberleşeceksiniz ve hatta onların ziyaretine gitmek için hazırlık yapacaksınız. Bu arada farklı grupların içinde yer alabilirsiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
Dikkatinizi evinize ve projelerinize yönelteceksiniz fakat inatçı bir tavır içinde bulunmayın ve duygusal tepkilerinizi denetleyin. İlginç teklifler ile karşılaşmanız mümkün. Ani değişikler ve sürpriz haberler sizi rahatsız edebilir ve kafanız karışabilir. Çok büyük organizasyonlar içinde yer almanız mümkün. Ayrıca farklı çevrelerden gelen kişiler ile birlikte ilginç projeler yapabilirsiniz. Bu arada düşünce biçiminiz ve hayat görüşünüz tamamen değişiyor. Karşılaştığınız kişiler hayata bakış açınızı değiştirmenize yardımcı olacak. Size pek uygun olmasa bile karşınıza çıkan fırsatları şans olarak değerlendirmeyi başarabilirseniz, yeni atılımlar yapabilirsiniz.
KOVA BURCU YORUMU
Hareket halinde olacağınız bir gün. Biraz gergin ve telaşlı olabilirsiniz fakat genel olarak kendinizi güçlü ve iyi hissedeceksiniz. Yükselen enerjiniz, sorunlarla başa çıkmanızı kolaylaştıracak. Önemsediğiniz kişilerle ilgili meydana gelen gelişmeler sizi korkutabilir veya ciddiye aldığınız konularla ilgili davranışlarınızda bazı değişiklikler yapmanız gerekebilir. Otoriteyi temsil eden kişilerle ilişkilerinizi gözden geçireceksiniz ve bugün çözümleyici bir tavır içinde olacaksınız. Yeni atılımlar yapmak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz fakat gelişmeler beklediğinizden daha yavaş olabilir. Sabırlı olursanız, başarılı olacaksınız.
BALIK BURCU YORUMU
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. Verification: 197d1fde147e3b28