Saç Bakımı Neden Önemlidir?

Saç Bakımı Neden Önemlidir?

Saç Bakımı Neden Önemlidir?

Saçlar insanların doğal güzelliklerinden biridir. Saç bakımı doğal güzelliğin kaybedilmemesi için önem taşır. Saçlara bakım yapılmaz ise gün içerisinde çeşitli yollarla dökülen saçların sayıca miktarında artma görülür. Saç derisinin beslenmemesi neticesinde ise zamanla saç tellerinde ciddi oranlarda kayıplar yaşanır ve nihayetinde kelikler oluşabilir. Elbette kellik oluşumu tek bir nedene bağlanamamaktadır. Saçın döngüsel evresi, hormonsal yapılar ve psikolojik durumlar saç dökülmesine etki edebilmektedir. Saç dökülmesi söz konusu olmuş iken gün içerisinde saçların tarandığında tarağa çıkan saç telleri ve  koparak dökülen saç telleri günde 100 adede kadar döküldüğünde korkulacak bir durum olmadığını gösterir. Ancak gözle görülür şekilde saç dökülmesinin oranının normalden çok olduğunu düşünenler uzman yardımı almalıdırlar.

sac-bakımı-1024x738 Saç Bakımı Neden Önemlidir?

Saç Bakımında Doğal Maskeler

Lavantalı Saç Maskesi: Saç dökülmelerinin önlenmesinde kullanılmaktadır. 3,5 su bardağı ölçülen ve kaynatılan su içerisine 50 gram kadar lavanta eklenir. Bir müddet lavantanın demlenmesi beklenir. Demlenen su bir süzgeç yardımı ile süzülerek elde edilen lavantalı su ile saçlar yıkanır. Yıkanan saçlar bir müddet bu şekilde bekletildikten sonra duru su ile durulanır. Lavantalı su hem saça hoş bir koku verir hem de saçın dökülmesinde düzenli kullanıldığında azalmalar gösterir.

Ballı Saç Maskesi: Bal maskesi çoğu kişi tarafından cilde olan yararları ile bilinmektedir. Ancak saç içinde parlaklık sağlayıcı bir etkisinin olduğundan bahsetmek gerekir. 4 su bardağı ılık su içerisine bir tatlı kaşığı süzme bal karıştırılmalı ve balın suyun içerisinde iyice erimesi sağlanmalıdır. Bal ve su karışımı saç diplerine dokun durulmadan saçların uçlarına doğru sürülür. Saçlara doğal bir parlaklık kazandırmaktadır.

sac-bakımı-1024x738 Saç Bakımı Neden Önemlidir?

Zeytinyağlı Saç Maskesi: Saç bakımı uygulamalarından biri olan zeytinyağlı saç maskesi saçların canlılık, parlaklık kazanması açısından değerlidir. Aynı zamanda saçı besleyerek saç tellerinin daha az dökülmesini sağlamaktadır. Zeytinyağı bir püskürtme kabın içerisine doldurularak temizlenen ve nemli saça püskürtülerek uygulanabilir. Ardından nemli bir havlu ile sarılan saçlar en az 45 dakika maske içerisinde bekletilmelidir. Ardından durulama sağlanabilir. Böylece doğal saç bakımı maskeleri ile saçların kalitesini koruması sağlanır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

 1. Saç bakımı bana göre saç derisinden başlar. Zeytinyağı bunun için önemlidir. Yıkanmadan 2 saat önce başınıza zeytinyağı döküp saç derinize masaj yaparak iyice yedirin. 2 saat kalsın sonra banyo yapın. Ayrıca saçınızda kepek ya da pul pul deride dökülme varsa elma sirkesiyle yine saç derinize masaj yapın.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Sağlığınıza özen gösterin ve yaşantınızda yapmak istediğiniz değişikliklere dikkatinizi odaklayın. Ancak karmaşık isteklerden uzak durmalısınız. İlişkilere bakış açınızın değiştiği bir dönemdesiniz. Bugün karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve eskiden saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarını mercek altına alabilirsiniz. Sorunları büyütmekten kaçının ve sizi destekleyen saygı değer büyüklerinize karşı davranışlarınıza özen gösterin. Hırslı ve sert bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Aslında şanslısınız fakat şansınızı iyi kullanabilmek için bakış açınızı değiştirmeniz gerekiyor.
BOĞA BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacak ve gelişmeleri bir kez daha gözden geçireceksiniz. Eskiden sizi rahatsız etmeyen ve yapmaktan keyif aldığınız konulara karşı ilginizin dağıldığını hissedebilirsiniz. Artık tarzınızı ve ilgi alanlarınızı değiştirme zamanı geldiğini düşünebilirsiniz ve olaylara daha farklı açılardan bakabilirsiniz. Daha önce önemsemediğiniz kişiler ve konular şimdi sizin için önem kazanabilir. Geleceğe yönelik isteklerinizi ciddi bir biçimde ortaya koyabilirsiniz. Veya kendi isteklerinizi, çevrenizdeki kişilerin önerilerinden daha fazla ciddiye alabilirsiniz. Bugün dostlarınız ile buluşabilir ve keyifli vakit geçirebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Güne farklı bir enerji ile başlayacaksınız. İçinizden yükselen isteklerin zorlayıcı etkisi ile sabırsızlık hissedebilirsiniz fakat gerilim yaratan olaylardan uzaklaşıp dikkatinizi kendinize yöneltmeyi başaracaksınız. Özellikle yaratıcı çalışmalar yapanlar için verimli bir gün. Yapabileceğinizden daha büyük istekler içinde bulunmayın ve kendinizi çok fazla zorlamayın. Bu arada sonradan pişmanlık duyacağınız davranışlarda bulunmaktan kaçının. İsteklerinizi denetlemenizin zor olduğu bir dönemdesiniz. Ancak kendinizi ve çevrenizdeki kişileri zorlamaktan kaçınmanız gerekiyor. Özellikle erkek arkadaş ve akrabalarınız ile aranızda çıkabilecek anlaşmazlıkların üzerine gitmeseniz iyi olacak.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Hareketli ve eğlenceli bir gün geçireceksiniz. Ancak isteklerinizin derinleştiği bir zaman ve duygularınız giderek yoğunlaşıyor. Bu arada eviniz ve geçmişte yaşadıklarınız ile ilgili hatırladıklarınız, bilinçaltınızı uyandırabilir. Anneniz veya anne kadar yakın hissettiğiniz büyük kadınlar ile görüşebilirsiniz. Seyahatler, farklı ortamlar ve uzaklara gitme arzusu duyabilirsiniz. Bugün seyahate çıkabilir ve yolculuk esnasında tanıştığınız kişiler ile derin sohbetler yapabilirsiniz. Bu sırada farklı yaşam tarzları hakkında çeşitli bilgiler alabilirsiniz ve böylece olaylara bakış açınız değişebilir.
ASLAN BURCU YORUMU
İletişim trafiğindeki aksaklıklar programlarınızı da aksatabilir. Fakat yeni çözümler bulabilirsiniz ve uzun zamandır görmediğiniz arkadaşlarınız ile haberleşebilirsiniz. İyimser ve yapıcı bir tavır içinde bulunanlar, sorunlar ile daha kolay başa çıkacaklar. Bu arada bazı fikirlerinizi ve eskiden yaptığınız planları değiştirmeniz gerekebilir. Ancak isteklerinizi gerçekleştirmek için yapacağınız değişikliklerin sonuçları olumlu olacak. Böylece kendinize olan güveniniz yükselecek. Daha önce hissettiğiniz kaygılar ve karmaşık düşüncelerden uzaklaşıyorsunuz.
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
Gizli istekleriniz olabilir veya meydana gelen olaylar karşısında istekleriniz değişebilir. Şimdilik duygu ve isteklerinizi kendinize saklamanız gereken bir dönemdesiniz. Anneniz veya geçmişte yaşadıklarınız ile ilgili duygularınız derinleşecek ve eski isteklerinizi hatırlayacaksınız. Olayları en ince ayrıntılarına kadar düşünebilirsiniz ancak bu sırada esas konudan uzaklaşabilirsiniz ve düşünceleriniz dağılabilir. Farkına vardığınız bazı konular ve özellikle daha önce dikkatinizi çekmeyen ayrıntılar şimdi sizi rahatsız edebilir. Sorunları büyütmeyin ve özellikle farklı felsefe ve kültüre sahip kişiler ile ilişkilerinizde tedbirli olun.
AKREP BURCU YORUMU
Son derece hareketli bir gün geçireceksiniz. Dikkat gerektiren konularda tedbirli olmalısınız. Çünkü yanlış anlamalar ve yapılan programlarda ufak tefek aksaklıklar olabilir. Ortaya çıkan sorunları tartışarak çözemezsiniz. Bu arada karşılaştığınız sorunlar size geçmişte yaşadıklarınızı hatırlatacak ve düşünceleriniz derinleşecek. Bu kez daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde olabilirsiniz ve sabır gösterebilirsiniz. Duyduğunuz haberler ve karşılaştığınız olaylar kafanızın karışmasına neden olabilir fakat saygın kişiler ve dostlarınız sizi destekleyecek. Bugün katılacağınız davet ve organizasyonlarda eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Karşılaştığınız kişiler moralinizi yükseltecek.
YAY BURCU YORUMU
Bugünden itibaren Güneş burcunuzda parlamaya başlıyor ve kendinize olan güveniniz yükseliyor. Ancak hayalleriniz ve ideallerinizi gözden geçirirken tedbirli olun. Karmaşa ve yanılgılardan uzak durun. Derin duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler değişiyor. Özellikle bugün doğmuş olanlar, idealleri ile birlikte kendilerini de değiştirmek isteyebilirler. Ancak kaygılardan uzaklaşmalı ve hayal gücünüzü yapıcı yönde kullanmak için gayret göstermelisiniz. Geleceğe yönelik fikirleriniz değişirken daha özgür bir bakış açısına sahip olacaksınız. Bu arada hırslı ve sabırsız bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
OĞLAK BURCU YORUMU
Eski eşyalar, antikalar, aile yadigarları ve eski belgeler ilginizi çekecek. Bu arada yargı organları ile ilgili gelişmeler duygularınızın derinleşmesine neden olabilir. Olaylara bakış açınızı değiştirmeniz gereken bir dönemdesiniz. Özellikle yabancılar ile ilişkilerinizde daha özenli davranmanız gerekiyor. Arkadaşlarınız ve yakınlarınız sizi destekleyecek ve isteklerinizi rahat bir biçimde ortaya koyacaksınız. Uzaklarda bulunan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz ve seyahat programları yapabilirsiniz. Yolculuk esnasında karşılaşacağınız kişiler ile ilginç sohbetler yapabilir, heyecan duyacağınız haberler alabilirsiniz.
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. Verification: 197d1fde147e3b28