Makyaj Modası: Nostaljik Tarz

Makyaj Modası: Nostaljik Tarz

Makyaj Modası: Nostaljik Tarz

Makyaj, Eski Mısır’da Milattan Önce 4 bin yıllarından beri kullanılmakta ve çok fazla değişime uğrayarak günümüze kadar gelmiş. Her dönem farklı trendler farklı uygulamalar gördüğümüz kozmetik sektörüne uyum sağlamak kadar geçmiş örnekleri incelemek de oldukça önemli. Özellikle son sezonlarla birlikte gelişen vintage modasını kozmetik ve makyaj uygulama alanında da görüyoruz.image001-1 Makyaj Modası: Nostaljik Tarz

Kırmızı Ruj Makyajı Nasıl Yapılmalı?

Kırmızı ruj makyajda oldukça iddialı bulunan bir renk. Nostaljik makyajda önemli bir yeri olan kırmızı ruju koyu tonlardan açık tona doğru uygulamakta fayda var. Böyle uygulandığında yüzün en dikkat çekici bölgesi dudaklar olacak ve yüzün geri kalanına çok büyük dokunuşlar yapmaya gerek kalmayacaktır. Kırmızı ruj sürülen bir makyaj uygulamasında gözlere de çok ciddi makyajlar uygulanırsa fazla iddialı duracak ve şık bir makyaj uygulaması olmayacaktır. Bu abartıya düşmemek için kırmızı ruj kullandığınız günlerde göz makyajınızın sade olmasına özen göstermelisiniz.image001-1 Makyaj Modası: Nostaljik Tarz

Eyeliner Sürme Modası

Nostaljik makyajın göz kısmının olmazsa olmazı kesinlikle eyeliner. Günümüz makyajının kurtarıcısı olan eyeliner hem yüzünüze çekici bir etki verir hem de bakışlarınıza nostaljik bir etki katar. Eğer siz de nostaljik makyaj uygulamak istiyorsanız kesinlikle eyeliner kullanmalısınız. 40-50 yıl öncesinin makyajına baktığımızda eyeliner uygulaması kedi gözü dediğimiz kuyruklu eyeliner uygulamalarıyla birlikte bolca mevcut. Dilerseniz eyeliner uygulamasında iddialı olmadığınızı düşünüyorsanız aynı etkiyi siyah göz kalemiyle de verebilirsiniz.image001-1 Makyaj Modası: Nostaljik Tarz

Uzun Kirpikler

Nostaljik makyajın son noktası kirpikler. Abartılı şekilde vurgulanmış alt kirpikler ve rimel uygulaması bu makyajın olmazsa olmazı. Kişiye biraz şaşkın bir ifade verse de bu makyajın en önemli özelliklerinden biri rimel uygulaması. Bu makyajı uygularken günümüz makyajının aksine rimeli alt kirpiklerinize uygulamayı da unutmayın. Böylece makyajınız kusursuz şekilde tamamlanacak ve vintage makyaj uygulamasının hakkını vermiş olacaksınız..

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

4 yorum

 1. Bu tarz vintage makyajlar hep hoşuma gitmiştir. Özellike nude rujlar ve hafif allık ile muhteşem görünüme sahip olabilirsiniz.

 2. Kalıcı kırmızı rujlar ve hafif fondoten ile çok sade bir görüntüye kavuşabilirsiniz. Şahsen genelde bu şekilde makyaj yapmayı seviyorum.

 3. Az makyajdan yanayım ben her zaman. Abartı yapılan makyajlardan bende hoşlanmıyorum. Belirgin ruj ve allık ile çok sade bir görünüm elde edilir.

 4. Nostalji eskiye özlem yeni nesil gençler artık nostalji makyaja dönüyor.Nostalji makyaj dendiğinde aklıma ilk olarak Amerikalı sanatçı Marilyn Monroe geliyor.Güzelliği ile erkekleri büyüleyen harika bir kadın onun yaptığı makyaj esas nostalji makyajdır.Gözlerine far sürdükten sonra vazelin sürermiş bu sayede buğulu bir bakış yakalarmış yüzüne vazelin sürmeden fondöten kullanmazmış bu sayede yüzünün daha parlak görünmesini sağlarmış burnunu küçültmek için burnunun ucuna fondöten sürermiş dudaklara kırmızı ruju sürmeden dudak kenarlarına kahverengi kalemle belirginleştirir gözleri de ortaya çıksın diye göz kenarlarına kırmızı noktalar koyarmış kirpikler bildiğiniz takma kirpik sadece yarıya kesip takıyormuş kaşlarına üçgen şekli vererek alnını küçültürmüş Marilyn Monroe o dönemde mevcut malzeme ile harikalar yaratırdı şimdiki nesil acaba neler yapar.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan bir tavır içinde olabilirsiniz ve olaylara kuşkucu bakabilirsiniz. Hayal gücünüzü kuşkulardan arındırın ve sevdiklerinize endişelerinizi yansıtmaktan kaçının. İlişkilerinizi gözden geçirebilirsiniz ve bu arada idealleriniz değişebilir. Ancak duygularınızı denetlemeniz gerekiyor. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar duygularınızı harekete geçirecek ve bu arada eski isteklerinizi hatırlayacaksınız. Moralinizi yükseltin ve dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayın. Duygusal açıdan zayıflık hissedebilirsiniz fakat yaşam enerjiniz yüksek olduğu için duygular ile başa çıkabilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
İsteklerinizi gerçekleştirme konusunda kararsızlıklarınız olsa bile bugün kendinizi iyi hissedeceksiniz. Sevdiklerinizin ilgisi moralinizi yükseltecek ve kendinize olan güveniniz artacak. Hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışmalar yapanlar için verimli bir gün. İsteklerinizi gerçekleştirmek için kuvvetli arzular duyabilirsiniz ve isteğinizi hoş bir biçimde ortaya koyabilirsiniz. İçinizden yükselen kuvvetli arzuların sert etkisi ile bugün başa çıkacaksınız ve şanssızlık gibi görünen durumu şansa dönüştüreceksiniz. Yakınlarınız ve dostlarınız sizi destekliyor.
ASLAN BURCU YORUMU
İlişkilerinizde hem neşeli, hem de ne istediğinizi bilen tavrınız sizi ön plana çıkarabilir. İsteklerinizi gerçekleştirmede çok kararlı olacak ve gereken özveriyi göstereceksiniz. Maddi atılımlar yapabilir ve bütçenizi daha hesaplı kullanmaya başlayabilirsiniz. Sevdiğiniz büyüklerin ve yöneticilerin sizi desteklemesi ile kariyerinizde daha kolay ilerleyebilirsiniz. İletişimlerinizde bazı sorunlar ve aksaklıklar olsa bile yapıcı ve kararlı tutumunuz ile güçlü kişileri etkileyeceksiniz. Bu arada sağlığınıza özen göstermeniz gerekiyor.
BAŞAK BURCU YORUMU
Bugün tuhaf rüyalar görmüş olarak uyanabilirsiniz ve karşılaştığınız olaylardan etkilenebilirsiniz. Duygularınızın dalgalandığı bir gün ve hareket halinde olmak sizi rahatlatacak. Saygı duyduğunuz kişilerin yardımı ve önerileri size yeni bir bakış açısı kazandıracak. Gayrimenkul yatırımları ve evle ilgili harcamalar yapabilirsiniz. Kendinizi, çevrenizi ve işinizi yenilemek ve sisteminizi değiştirmek için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Bugün hayal gücünüz uyanıyor ancak hayallerinizin yapıcı yönde olması için özen göstermeniz gerekiyor.
TERAZİ BURCU YORUMU
Sürprizlerden etkilenebilir ve düşüncelerinizi tamamen değiştirebilirsiniz. Bu arada yapacağınız organizasyonlarda bazı karışıklıklar çıkabilir ve ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz. Aslında sahip olduğunuz potansiyel yeteneklerinizi keşfedeceğiniz bir dönem. Ancak dikkatinizi dağıtan olaylara kendinizi kaptırmayın ve iddiacı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Bugün güçlü kişiler ile tartışmayın ve güç mücadelesi yapmaktan kaçının. Farklı fikirleriniz olabilir. Ayrıca sizden daha farklı düşünen ve yaşayan kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve istekleriniz değişebilir.
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Kafanız karışık olabilir ve yakınlarınızın yaşadığı olaylardan etkilenmiş olabilirsiniz. Ancak yaşam enerjiniz yüksek ve böylece yapıcı davranmayı başarabilirsiniz. Karmaşık düşünceler yüzünden sağlık sorunları ortaya çıkabilir ancak kendinizi hızlı iyileştirebilirsiniz ve olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz. Aslında sizin için keşfetme dönemi... Hem kendinizi ve yapabileceklerinizi, hem de çevreniz ile ilgili şimdiye kadar farkında olmadığınız durumları keşfedebilirsiniz. Ayrıca bilim ve teknoloji ile ilgilenenler için verimli bir dönem. Yenilikleri keşfetmek sizi canlandıracak.
BALIK BURCU YORUMU
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Verification: 197d1fde147e3b28