Makyaj Modası: Nostaljik Tarz

Makyaj Modası: Nostaljik Tarz

Makyaj Modası: Nostaljik Tarz

Makyaj, Eski Mısır’da Milattan Önce 4 bin yıllarından beri kullanılmakta ve çok fazla değişime uğrayarak günümüze kadar gelmiş. Her dönem farklı trendler farklı uygulamalar gördüğümüz kozmetik sektörüne uyum sağlamak kadar geçmiş örnekleri incelemek de oldukça önemli. Özellikle son sezonlarla birlikte gelişen vintage modasını kozmetik ve makyaj uygulama alanında da görüyoruz.image001-1 Makyaj Modası: Nostaljik Tarz

Kırmızı Ruj Makyajı Nasıl Yapılmalı?

Kırmızı ruj makyajda oldukça iddialı bulunan bir renk. Nostaljik makyajda önemli bir yeri olan kırmızı ruju koyu tonlardan açık tona doğru uygulamakta fayda var. Böyle uygulandığında yüzün en dikkat çekici bölgesi dudaklar olacak ve yüzün geri kalanına çok büyük dokunuşlar yapmaya gerek kalmayacaktır. Kırmızı ruj sürülen bir makyaj uygulamasında gözlere de çok ciddi makyajlar uygulanırsa fazla iddialı duracak ve şık bir makyaj uygulaması olmayacaktır. Bu abartıya düşmemek için kırmızı ruj kullandığınız günlerde göz makyajınızın sade olmasına özen göstermelisiniz.image001-1 Makyaj Modası: Nostaljik Tarz

Eyeliner Sürme Modası

Nostaljik makyajın göz kısmının olmazsa olmazı kesinlikle eyeliner. Günümüz makyajının kurtarıcısı olan eyeliner hem yüzünüze çekici bir etki verir hem de bakışlarınıza nostaljik bir etki katar. Eğer siz de nostaljik makyaj uygulamak istiyorsanız kesinlikle eyeliner kullanmalısınız. 40-50 yıl öncesinin makyajına baktığımızda eyeliner uygulaması kedi gözü dediğimiz kuyruklu eyeliner uygulamalarıyla birlikte bolca mevcut. Dilerseniz eyeliner uygulamasında iddialı olmadığınızı düşünüyorsanız aynı etkiyi siyah göz kalemiyle de verebilirsiniz.image001-1 Makyaj Modası: Nostaljik Tarz

Uzun Kirpikler

Nostaljik makyajın son noktası kirpikler. Abartılı şekilde vurgulanmış alt kirpikler ve rimel uygulaması bu makyajın olmazsa olmazı. Kişiye biraz şaşkın bir ifade verse de bu makyajın en önemli özelliklerinden biri rimel uygulaması. Bu makyajı uygularken günümüz makyajının aksine rimeli alt kirpiklerinize uygulamayı da unutmayın. Böylece makyajınız kusursuz şekilde tamamlanacak ve vintage makyaj uygulamasının hakkını vermiş olacaksınız..

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

 1. Bu tarz vintage makyajlar hep hoşuma gitmiştir. Özellike nude rujlar ve hafif allık ile muhteşem görünüme sahip olabilirsiniz.

 2. Kalıcı kırmızı rujlar ve hafif fondoten ile çok sade bir görüntüye kavuşabilirsiniz. Şahsen genelde bu şekilde makyaj yapmayı seviyorum.

 3. Az makyajdan yanayım ben her zaman. Abartı yapılan makyajlardan bende hoşlanmıyorum. Belirgin ruj ve allık ile çok sade bir görünüm elde edilir.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygularınızın dalgalanacağı bir gün. Karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve duygularınızı denetlemeniz pek kolay olmayabilir. Ancak çeşitli organizasyonlar yapabilirsiniz ve isteklerinizi gerçekleştirmek için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Özellikle günün ilerleyen saatlerinde duygusal ve alıngan bir tavır içine girebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınız derinleşebilir. Karamsarlıktan uzaklaşın ve hırslı bir tavır içine girmekten kaçının. Bu arada sağlığınıza özen göstermeniz gerekiyor. Seyahatler sizin için canlandırıcı olabilir. Yolculuk programları yapabilirsiniz ve uzaklarda yaşayan yakınlarınızın ziyaretine gidebilirsiniz.
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde ilginç rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen çeşitli hayaller kurabilirsiniz. Bugün planlarınızı gözden geçirmek için uygun zaman. Projeleriniz ile ilgili çeşitli araştırmalar yapabilirsiniz ve öğrenmek istediklerinizin izini sürebilirsiniz. Bu arada hayal gücünüzün yardımı ile çözümleyici de olabilirsiniz ve çeşitli araştırmalar yapabilirsiniz. Bugün sizin için hayal gücü gerektiren konulara çalışmalar yapmak için uygun bir zaman. Sanatsal faaliyetler, büyük organizasyonlar, vakıflar, dernekler ve yardım kuruluşlarına yönelik çalışmalar yapanlar için verimli bir gün.
ASLAN BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konulara yönelik gelişmeler sizi memnun edecek ve dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayacaksınız. Bugün yapmanız gereken işlere dikkatinizi odaklayacaksınız ve önceden belirlediğiniz gibi işlerinizi sürdüreceksiniz. İsteklerinizin gücü sayesinde üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ve kişiler ile başa çıkabilirsiniz ve hiçbir zaman olmadığı kadar sabırlı davranabilirsiniz. Ayrıca kararlı ve istekli çalışmalarınız ile önemli kişilerin takdirini kazanacaksınız ancak bu durum yeni sorumluluklar almanızı gerektirebilir.
BAŞAK BURCU YORUMU
Bilincinizin derinlerinden yükselen unutulmuş arzular rüya aracılığı ile ortaya çıkabilir ve sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile güne başlayabilirsiniz. İdeallerinizin değişmeye başladığını hissedebilirsiniz ve buna bağlı olarak düşünceleriniz de değişebilir. Bu arada karar vermek için aceleci davranmayın. Gün içinde alacağınız haberler ve karşılaşacağınız olaylar hayal gücünüzü uyandırabilir ve endişeli düşünceler içine girebilirsiniz. Hayallerin dağıtıcı etkisinden uzaklaşın ve hayal gücünüzü yapıcı yönde kullanmak için özen gösterin. Dostlarınızın ve sevdiğinizin desteği moralinizi yükseltecek.
TERAZİ BURCU YORUMU
Biraz gergin ve isteksiz uyanabilirsiniz. Duygularınızın dalgalandığı bir gün... Karşılaştığınız olaylar ve kişilerin davranışlarından etkilenebilirsiniz ve bilinçaltınız uyanabilir. Alıngan ve hassas olduğunuz bir gün. Ancak duygularınızı denetlemeniz gerekiyor. Aniden gelişen olaylar sizi biraz huzursuz edebilir fakat aynı zamanda sizin üzerinizde canlandırıcı etkisi olacak ve dikkatinizi kendinize odaklayacaksınız. Şimdiye kadar yaptıklarınızı gözden geçirebilir ve isteklerinizin değiştiğini hissedebilirsiniz. Hareket halinde olmak karamsar duygulardan uzaklaşmanıza yardımcı olacak.
AKREP BURCU YORUMU
Beklediğiniz gelişmelerin meydana geldiğini hissederek güne keyifli başlayacaksınız. Moraliniz ve kendinize olan güveniniz yüksek olacak ve alacağınız haberler ve teklifler düşüncelerinizi derinleştirecek. Böylece araştırmalarınızı derinleştireceksiniz ve özellikle aldığınız teklifler ve duyduğunuz haberler hayal gücünüzü uyandıracak. Yeni projeler yapabilirsiniz ve planlarınızı yakınlarınıza anlatabilirsiniz. İş arkadaşlarınız, komşularınız ve yakınlarınız ile ilişkileriniz daha sıcak olacak. Bugün sanatsal faaliyetler ve hayal gücü gerektiren alanlarda çalışmalar yapanlar için verimli bir zaman...
YAY BURCU YORUMU
Bazı karışıklıklar ve duyduğunuz haberler yüzünden keyifsiz olabilirsiniz. Fakat endişeli hayallerden uzak durmalısınız. Düşünceler zihninizin derinliklerine inebilir ve dikkatinizi tek bir konuya odaklamanız zor olabilir. Hayallerin dağıtıcı etkisinden uzaklaşın ve hayal gücünüzü yapıcı yönde kullanmak için gayret gösterin. Yakınlarınız için endişelenmeniz mümkün. Ayrıca ideallerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ideallerinizin değişmeye başladığını anlayabilirsiniz. İş arkadaşlarınız ve komşularınız ile aranızda çıkabilecek anlaşmazlıkların üzerine gitmeyin. Yanlış anlamalar olabileceğini düşünerek davranın ve tartışmalardan uzak durun.
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Yapmanız gereken olağan işler ile ilgileneceksiniz ve çalışmalarınızı bildiğiniz gibi sürdüreceksiniz. Akşama doğru ilginç fikirler uyanabilir ve eski projelerinizi hatırlayabilirsiniz. Hem eski bilgiyi, hem de yeni teknoloji ile geliştirilen ürünler ilginizi çekecek ve çeşitli araştırmalar yapacaksınız. Bu arada sizden daha farklı bilgiye sahip kişiler ile karşılaşabilirsiniz veya bu tip kişiler ile ilgili bazı haberler alabilirsiniz. Özellikle akşama doğru karşılaşacağınız kişiler alacağınız haberler düşüncelerinizin derinleşmesine neden olabilir. Ayrıca eviniz, yakınlarınız ve arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir.
BALIK BURCU YORUMU
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. Verification: 197d1fde147e3b28