Limonun Cilde Faydaları

Limonun Cilde Faydaları

Limon içerisinde bulunan vitaminler sayesinde insan vücuduna faydalı olan ürünlerden biridir. Tüketilebileceği gibi cilt üzerindeki etkileri nedeniyle bakım yapmak amacıyla da kullanılabilecek bir seçenek olmaktadır. Evde yapabileceğiniz pek çok farklı işlem sırasında tercih edeceğiniz limonun cilde faydaları oldukça fazladır. Bu nedenle cildinizde oluşan doğal yöntemler tercih edilecek bir seçenek olmaktadır.

Limonun içerisinde yer alan demir, kalsiyum, fosfor, E vitamini, çinko, potasyum, bakır ve magnezyum nedeniyle besleyici özelliği sahiptir. Cilt maskelerinde sıklıkla tercih edilen limonun cilde etkisi oldukça fazla olduğundan bu konuda özellikle yeterli miktarda tercih edilmesi gerekir. Özellikle C vitamini konusunda bir bardak limon suyu günlük ihtiyacınızın %36’sını karşıladığından tüketilmesi  gereklidir.

Sivilcelere Karşı Limonun Etkileri

Yüzünüzde oluşan siyah nokta veya sivilceler konusunda limon anti bakteriyel yapısı nedeniyle iyileştirme özelliği sağlamaktadır. Bu nedenle sivilcelerinden kurtulmak isteyenler limon ile hazırlayacakları maskeleri uygulayarak kısa süre içerisinde o bölgede sonuç elde edebilirler. Özellikle yıkıcı etkisi nedeniyle yüzde uzun süre duymaması gerekir.

Evinizde yapabileceğiniz doğal maskeler arasında limon maskesi girdiğinizde istemediğiniz sivilce ya da siyah noktaların iyileştirilmesi konusunda tercih edilebilir. Ayrıca gözenekler üzerinde temizleyecek etkisi olması da sivilcelere karşı etkili sonuç almanızı sağlamaktadır. Bal, yoğurt, limon suyu ve yumurta akıyla hazırlayacağımız maske bu konuda sizlere yardımcı olacaktır. Maske uygulamasını 20 dakika boyunca uygulamanız ve ardından cildinizi iyice yıkamanız gerekir.

Yağlı Ciltlerde Limon İle Çözümler

Aşırı yağlı bir cilde sahip olanlar bu durumda zaman zaman özellikle patlama yaşadıklarından üzerinde oluşan bu istenmeyen durumlara karşı tercih edebilecekleri En doğal yöntemler arasında limon yer almaktadır. Limon ile hazırlanan doğal maske cildinizdeki fazla yağı alarak ve aynı zamanda yağ dengesini koruyarak bu şekilde cildinizin daha güzel görünmesine yardımcı olmaktadır.

Kepeği önlemek amacı ile limon kullanılabilir. Aynı zamanda kararan dirsek veya dizlerde kozmetik ürünlerini tercih etmek istemeyenler limon ile beyazlatma işlemi yapabilirler. Gözenekleri temizlemek amacıyla tercih edilecek doğal bir üründür. Cilde canlılık veren özelliği sayesinde de daha canlı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

6 yorum

 1. Cildiniz yağlıysa ya da sivilce sorunu yaşıyorsanız limon gerçekten bire bir. Fakat kuru ciltler için kesinlikle önermiyorum. Ayrıca yüzünüze limon sürdükten sonra en az 30 dakika yüzünüzü yıkamamanızı tavsiye ederim. Sivilcelerin küçülmesi ve tamamen kaybolması için çok etkili bir yöntem.

 2. Hülya hanıma katılıyorum, Cildiniz kuru ise daha çok kurutabilir. Onun dışında sivilce ve siyah noktalar için mucize yöntem limon direk limonu ortadan ikiye bölün çok hafif sıkarak suyun üst tabakaya ulaşmasını sağlayıp sonra yüzünüzde sorunlu bölgelerde bastırarak gezdirin.

 3. Eğer çok yağlı bir cilde sahipseniz limon faydalı olabilir. Bunun yanında kil de kullanabilirsiniz bu da son derece etkili ve kesin çözüm alabilirsiniz orta vadede

 4. Normalde çok limon yemek kanı kurutur derler. Acaba çok sık cildimize limon uygulasak bir problem yaratır mı?

 5. Cilde yararlı mı değil mi bilemem ancak dişleri beyazlattığı konusunda emin olabilirsiniz. Macundan sonra limo kabuğu ile beyazlatabilirsiniz.

 6. Her şeyde olduğu gibi limonunda çoğu zarar. Ama kararında kullanılırsa tabi çok faydalı. Özellikle çayın yanında olmazsa olmazımdır.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Güne heyecanlı başlayacaksınız. Çevre gezilerine çıkabilir veya seyahat programları yapabilirsiniz. Girişimde bulunmak istediğiniz konu ile ilgili beklentileriniz büyük olabilir ve bunun gerilimini hissedebilirsiniz. Fakat hareketli ortamlar ve seyahatler keyfinizi yerine getirecek. Ayrıca spor yapmak, enerjinizi yükseltecek. Fizik güç gerektiren işler yaparak enerjinizi aktive edebilirsiniz. Özellikle kendisini yorgun hisseden ve isteksizlik duyanların hareketli ortama ihtiyacı var. Üstelik bugün duygularınız yükselecek ve kendinizi iyi hissedeceksiniz. Sorunları büyütmeyin ve küçük ayrıntılar ile fazla ilgilenmeyin. Şansınızı iyi kullanın.
BOĞA BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız ve dikkatinizi projelerinize odaklayacaksınız. Ekip çalışmaları yapabilir ve fikirlerinizi etkileyici bir biçimde ortaya koyabilirsiniz. Parasal konulara yönelik bazı endişeleriniz olsa bile çözümleyici bir tavır içinde bulunacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için sabırlı davranmayı başaracaksınız. Yaptığınız iş veya bulunduğunuz konum her ne ise, daha başka işler yapmak isteyebilirsiniz. Daha önce fazla önemsemediğiniz veya farkında olmadığınız konular şimdi sizin için önem kazanıyor. Bugün arkadaşlarınız ile birlikte keyifli organizasyonlar yapabilirsiniz ve fikirlerinizi ortaya koyabilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
İletişim araçları ile ilgili değişiklikler yapabilirsiniz. Bu arada haberleşmelerde ortaya çıkmış olan sorunlar devam etse bile güne keyifli başlayacaksınız. Çünkü yaşam enerjiniz giderek yükseliyor ve böylece isteklerinizi gerçekleştirmek için ortaya koyacağınız enerji ile daha önce ortaya çıkmış olan sorunları çözmeyi başarabilirsiniz. En azından çözmek için çalışabilirsiniz. Bu arada dikkatinizi dağıtan konular ile fazla ilgilenmeyin ve sorunları büyütmekten kaçının. Yabancılar ile ilişkileriniz daha sıcak olacak. Farklı öğretiler ve ilginç konular size çekici gelebilir ve eğlenceli ortamlara girebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Gecenin ilham veren etkisi ile güne erken başlayacaksınız ve farklı bir enerji ile isteklerinizi gerçekleştirmek isteyeceksiniz. İçsel çatışmalarınız olabilir fakat dirayetli ve sabırlı davranmayı başaracaksınız. Bugün ünlü kişiler veya konusunda uzman olan kişiler ile görüşebilirsiniz ve gelenekçi tavır sergileyebilirsiniz. Hareketli bir dönemdesiniz ve seyahatler sizi rahatlatacak. Mecburi yolculuklar yapsanız bile hareket halinde olmak size iyi gelecek. Bu arada kendinizi çok fazla yormayın ve sağlığınıza özen gösterin. İletişim ve haberleşme trafiğiniz giderek canlanıyor.
ASLAN BURCU YORUMU
Heyecan ve huzursuzluk hissedebilirsiniz fakat yaşam enerjiniz yüksek ve enerjinizi yapıcı yönde kullanabilirsiniz. Böylece karmaşık duygularınızı denetlemeyi başarabilirsiniz. İsteklerinizi gerçekleştirmek için kuvvetli arzular duyduğunuz bir dönemdesiniz ve hoş fırsatlar karşınıza çıkıyor. Böylece kendinizi şanslı hissedebilirsiniz. Ancak önemsenmek ve ciddiye alınmak için dostlarınıza ve özellikle sevdiğinizi zorlamasanız iyi olacak. Akşama doğru duygularınız değişecek ve kendinize olan güveninizin yükseldiğini hissedeceksiniz. Bazı alışkanlıklarınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz.
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
Duygusal karmaşa içinde olabilirsiniz fakat gelişmeler sizi memnun edecek. Kendinize olan güveniniz yüksek. Buna karşılık tarzınızı değiştirmeye zorlayan durumlar olabilir ve baskı duygusu hissedebilirsiniz. Kendinizi ve önemsediğiniz kişileri zorlamaktan kaçının. Aslında ciddiye alınacak işler yapabilecek potansiyelinizin açığa çıktığı bir dönem ve isteklerinizi gerçekleştirecek gücünüz var. Fakat alışkanlık haline gelmiş olan davranışlarınızda bazı değişiklikler yapmanız gerekiyor. Hareket halinde olmak ve aldığınız sorumluluklar ile ilgilenmek keyfinizi yerine getirecek.
YAY BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Kafanızı meşgul eden konulardan uzaklaşacaksınız ve dikkatinizi isteklerinize odaklayacaksınız. Yaşam enerjiniz yüksek ve isteklerinizi gerçekleştirecek gücü içinizde hissediyorsunuz. Daha önce sorun olarak gördüğünüz konular sizin için sorun olmaktan çıkacak. Ve hatta fırsat olarak değerlendirebilirsiniz. Bu arada şansınızı sorgulamayın ve fırsatları iyi değerlendirmek için gayret gösterin. Güçlü kişiler ile görüşebilirsiniz ve sıcak ilişkiler kurabilirsiniz. Akşama doğru duygularınız derinleşebilir ve eski arkadaşlarınızı veya eskiden yaşadığınız yeri hatırlayabilirsiniz. Uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
Sizi huzursuz eden konulardan uzaklaşacaksınız ve dikkatinizi isteklerinize odaklayacaksınız. Geleceğe yönelik büyük hedefleriniz olabilir ve yapabileceklerinizden çok daha fazlasını yapmak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Ancak hırslarınızı denetlemeniz gerekiyor ve gelişmeleri sabırlı bir biçimde bekleyebilirsiniz. Hem de içinizden yükselen zorlayıcı etkilere rağmen... Bugün sizin için çok hareketli geçecek. Genç erkekler sabrınızı sınayabilir fakat yaşlı veya otoriteyi temsil eden erkekler sizi destekleyecek. Ayrıca patronlarınızın ve büyüklerinizin desteğini alacaksınız. Daha önce çeşitli nedenler ile görüşmediğiniz dostlarınız ile bir araya gelebilirsiniz.
KOVA BURCU YORUMU
Güne heyecanlı başlayacaksınız. İstekleriniz çok güçlü olabilir fakat isteklerinizi ortaya koymak için kendinizi fazla zorlamayacaksınız. Ayrıca kendinizi göstermek için de fazla zorlamayın. Zaten yaptıklarınız ile dikkat çekici olacaksınız ve çevrenizdeki güçlü kişiler sizi destekleyecek. Bugün önemsediğiniz kişilerin davranışlarından etkilenebilirsiniz ve kendi davranışlarınızı gözden geçirebilirsiniz. Baskı duygusu hissetmenize neden olan durumlar olabilir fakat yaşam enerjiniz yüksek ve enerjinizi yapıcı bir biçimde kullanabilirsiniz. Böylece sorunlar ile başa çıkabilirsiniz. Akşama doğru duygularınız yükselecek.
BALIK BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız ve yapmanız gereken işlere odaklanacaksınız. Daha önce unuttuğunuz konular ile ilgilenebilir ve ihmal ettiğiniz kişiler ile görüşebilirsiniz. Bu arada bakış açınızı değiştirmenize neden olan kişi ve olayları gözden geçirmeniz mümkün. Hareket halinde olmak ve daha önce sorumluluğunu almış olduğunuz konular ile ilgilenmek size zor gelse bile duygularınızı harekete geçirecek ve kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak. Akşama doğru duygularınız dalgalanabilir ve düşünceleriniz derinleşebilir. Eski arkadaşlarınız ile haberleşebilirsiniz ve duyduklarınızdan etkilenebilirsiniz. Duygusal tepkiler göstermeyin ve önce araştırın. Yanıltıcı durumlar olabilir.
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Verification: 197d1fde147e3b28