Limonun Cilde Faydaları

Limonun Cilde Faydaları

Limon içerisinde bulunan vitaminler sayesinde insan vücuduna faydalı olan ürünlerden biridir. Tüketilebileceği gibi cilt üzerindeki etkileri nedeniyle bakım yapmak amacıyla da kullanılabilecek bir seçenek olmaktadır. Evde yapabileceğiniz pek çok farklı işlem sırasında tercih edeceğiniz limonun cilde faydaları oldukça fazladır. Bu nedenle cildinizde oluşan doğal yöntemler tercih edilecek bir seçenek olmaktadır.

Limonun içerisinde yer alan demir, kalsiyum, fosfor, E vitamini, çinko, potasyum, bakır ve magnezyum nedeniyle besleyici özelliği sahiptir. Cilt maskelerinde sıklıkla tercih edilen limonun cilde etkisi oldukça fazla olduğundan bu konuda özellikle yeterli miktarda tercih edilmesi gerekir. Özellikle C vitamini konusunda bir bardak limon suyu günlük ihtiyacınızın %36’sını karşıladığından tüketilmesi  gereklidir.

Sivilcelere Karşı Limonun Etkileri

Yüzünüzde oluşan siyah nokta veya sivilceler konusunda limon anti bakteriyel yapısı nedeniyle iyileştirme özelliği sağlamaktadır. Bu nedenle sivilcelerinden kurtulmak isteyenler limon ile hazırlayacakları maskeleri uygulayarak kısa süre içerisinde o bölgede sonuç elde edebilirler. Özellikle yıkıcı etkisi nedeniyle yüzde uzun süre duymaması gerekir.

Evinizde yapabileceğiniz doğal maskeler arasında limon maskesi girdiğinizde istemediğiniz sivilce ya da siyah noktaların iyileştirilmesi konusunda tercih edilebilir. Ayrıca gözenekler üzerinde temizleyecek etkisi olması da sivilcelere karşı etkili sonuç almanızı sağlamaktadır. Bal, yoğurt, limon suyu ve yumurta akıyla hazırlayacağımız maske bu konuda sizlere yardımcı olacaktır. Maske uygulamasını 20 dakika boyunca uygulamanız ve ardından cildinizi iyice yıkamanız gerekir.

Yağlı Ciltlerde Limon İle Çözümler

Aşırı yağlı bir cilde sahip olanlar bu durumda zaman zaman özellikle patlama yaşadıklarından üzerinde oluşan bu istenmeyen durumlara karşı tercih edebilecekleri En doğal yöntemler arasında limon yer almaktadır. Limon ile hazırlanan doğal maske cildinizdeki fazla yağı alarak ve aynı zamanda yağ dengesini koruyarak bu şekilde cildinizin daha güzel görünmesine yardımcı olmaktadır.

Kepeği önlemek amacı ile limon kullanılabilir. Aynı zamanda kararan dirsek veya dizlerde kozmetik ürünlerini tercih etmek istemeyenler limon ile beyazlatma işlemi yapabilirler. Gözenekleri temizlemek amacıyla tercih edilecek doğal bir üründür. Cilde canlılık veren özelliği sayesinde de daha canlı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

6 yorum

 1. Cildiniz yağlıysa ya da sivilce sorunu yaşıyorsanız limon gerçekten bire bir. Fakat kuru ciltler için kesinlikle önermiyorum. Ayrıca yüzünüze limon sürdükten sonra en az 30 dakika yüzünüzü yıkamamanızı tavsiye ederim. Sivilcelerin küçülmesi ve tamamen kaybolması için çok etkili bir yöntem.

 2. Hülya hanıma katılıyorum, Cildiniz kuru ise daha çok kurutabilir. Onun dışında sivilce ve siyah noktalar için mucize yöntem limon direk limonu ortadan ikiye bölün çok hafif sıkarak suyun üst tabakaya ulaşmasını sağlayıp sonra yüzünüzde sorunlu bölgelerde bastırarak gezdirin.

 3. Eğer çok yağlı bir cilde sahipseniz limon faydalı olabilir. Bunun yanında kil de kullanabilirsiniz bu da son derece etkili ve kesin çözüm alabilirsiniz orta vadede

 4. Normalde çok limon yemek kanı kurutur derler. Acaba çok sık cildimize limon uygulasak bir problem yaratır mı?

 5. Cilde yararlı mı değil mi bilemem ancak dişleri beyazlattığı konusunda emin olabilirsiniz. Macundan sonra limo kabuğu ile beyazlatabilirsiniz.

 6. Her şeyde olduğu gibi limonunda çoğu zarar. Ama kararında kullanılırsa tabi çok faydalı. Özellikle çayın yanında olmazsa olmazımdır.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve heyecanlı olacağınız bir gün. Yeni başlangıçlar yapmak için kuvvetli arzular duyacaksınız. Ancak fikirlerinizi kabul ettirmek için çevrenizi zorlamasanız iyi olacak. Üstelik yanlış anlamış olma ihtimaliniz yüksek. Ayrıca söylemek istedikleriniz ile ortaya koyduğunuz farklı olabilir. Özellikle iş arkadaşlarınız ve yakınlarınız ile aranızda çıkabilecek anlaşmazlıkların üzerine gitmekten kaçının. Küçük meseleleri büyütmeyin ve güç mücadelesine dönüştürmeyin. Bu arada sağlığınıza özen göstermeniz gerekiyor. Soğuk algınlığı ve ateşli hastalıklara karşı tedbirli olun.
BOĞA BURCU YORUMU
Fırsatları iyi değerlendirmek için gayret göstermeniz gerekiyor. Aslında istekleriniz güçlü ve iyi duygularınız yüksek. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik gelişmeler olumlu yönde fakat yavaş gelişiyor olabilir. Öte yandan ağır gelişen olaylar sizi rahatsız etmiyor. Fakat ihtiyaçlarınız artabilir veya büyüklerinizin istekleri yüzünden baskı hissedebilirsiniz. Ancak saygın ve güçlü kişiler size yardımcı olacak. Bu arada ortaklık veya iş ortaklığı yapabilir, yeni girişimlerde bulunabilirsiniz. Fikirleriniz ve hayata bakış açınızı değiştirecek kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve olumlu davranabilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Bugün kendinizi enerjik ve keyifli hissedeceksiniz. Sürpriz haberler alabilir ve giderek daha özgür hissedebilirsiniz. Gerçekleştirmek istediğiniz konulara yönelik gelişmeler beklediğinizden daha yavaş olabilir veya daha önce hesaplamadığınız karışıklıklar çıkabilir. Sorunların üzerinde durmayacaksınız ve çözümleyici tavırlarınız ile çevrenizi etkileyeceksiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelecek. Beklemediğiniz teklifler alabilirsiniz ve heyecan duyabilirsiniz. Bugün yeni girişimlerde bulunabilirsiniz ve ilginç organizasyonlara katılabilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Çok hareketli bir gün geçirecek ve dikkatinizi isteklerinize yönelteceksiniz. Ancak sürpriz değişiklikler olabilir ve alacağınız haberler kafanızı karıştırabilir. Heyecanlı ve huzursuz bir tavır içinde bulunmaktan kaçının ve tartışmalardan uzak durun. İlginç teklifler ile karşılaşabilirsiniz. Sıra dışı ve farklı kişilerin davranışlarından etkilenebilirsiniz ve düşünceleriniz tamamen karışabilir. Ancak huzursuz ve gergin bir tavır içinde bulunmamaya özen gösterin. Bugün eski arkadaşlarınıza tesadüf edebilir veya öğreneceklerinizden etkilenebilirsiniz. Duyduklarınıza hemen tepki göstermeyin ve iddiacı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının.
ASLAN BURCU YORUMU
Ani gelişmelerden etkilenebilir ve heyecan duyacağınız olaylarla karşılaşabilirsiniz. Hareketli bir gün geçirecek ve farklı ortamlarda bulunacaksınız. Yaratıcı kişiler ve bilimsel çevrelerin görüşleri ilginizi çekecek ve bu arada ilgi alanınız değişecek. Daha önce önemsediğiniz konular artık ilginizi çekmiyor olabilir ve teknolojinin sunduğu kolaylıklar veya yaratıcılık gerektiren işlere ilgi duyabilirsiniz. Aslında eski bilgileri yeni disiplinler ile buluşturmanız ve ilginç projeler yapmanız mümkün. Bazı gelişmeler yavaş olabilir fakat isteğiniz ve yaşam enerjiniz yükseldiği için ağır ve zor koşullar ile başa çıkabilirsiniz. Hareketli ve verimli bir gün geçireceksiniz.
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
Aniden gelen haberler sizi heyecanlandıracak ve düşüncelerinizi bir kez daha gözden geçireceksiniz. Karşınıza çıkan olaylar ve kişiler aslında size ihtiyaçlarınızı işaret ediyor. Fakat kafanız karışabilir ve rahatsızlık duyabilirsiniz. Gelişen olaylara farklı açılardan bakmayı başarabilirseniz, sorunlarla başa çıkmanız daha kolay olacak. İddiacı ve inatçı bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız. Sizin düşündükleriniz ile karşılaştığınız olaylar farklı olabilir ve projelerinizi yeniden gözden geçirmeniz gerekebilir. Fikirlerinizi kabul ettirmek için karşınızdaki kişiyi zorlamak yerine bir kez daha durumu gözden geçirmelisiniz.
AKREP BURCU YORUMU
Eviniz, iş yeriniz ve size ihtiyacı olan kişilerle ilgilenebilirsiniz. Bu arada yer değişikliği veya projeleriniz ile ilgili bazı değişiklikler gerektiren durumlar olabilir. Buna bağlı olarak araştırmalarınızı derinleştirmeniz gerekebilir. Arkadaşlarınız ve yakınlarınıza projelerinizi anlatabilir ve onların desteğini isteyebilirsiniz. Bu arada heyecanınızı denetleyin ve sorunların üzerine gitmeyin. Yeni tanıştığınız kişiler ve farklı ortamlar sizi heyecanlandıracak. Projelerinizi en ince detayına kadar gözden geçirebilirsiniz ve bulduğunuz çözümler ile çevrenizi şaşırtabilirsiniz.
YAY BURCU YORUMU
Bugün alacağınız haberler ve karşılaşacağınız olaylar sizi heyecanlandıracak ve enerjinizin yükseldiğini hissedeceksiniz. Girişimde bulunmak istediğiniz konu ile ilgili gelişmeler keyfinizi yerine getirecek. Yeni atılımlarda bulunmak isteyebilirsiniz ve isteklerinizi ilginç bir biçimde ortaya koyabilirsiniz. Parasal konulara yönelik verimli çalışmalar yapabilirsiniz ve girişimde bulunmak için harekete geçebilirsiniz. Uzaklarda yaşayan dostlarınız ile haberleşeceksiniz ve hatta onların ziyaretine gitmek için hazırlık yapacaksınız. Bu arada farklı grupların içinde yer alabilirsiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
Dikkatinizi evinize ve projelerinize yönelteceksiniz fakat inatçı bir tavır içinde bulunmayın ve duygusal tepkilerinizi denetleyin. İlginç teklifler ile karşılaşmanız mümkün. Ani değişikler ve sürpriz haberler sizi rahatsız edebilir ve kafanız karışabilir. Çok büyük organizasyonlar içinde yer almanız mümkün. Ayrıca farklı çevrelerden gelen kişiler ile birlikte ilginç projeler yapabilirsiniz. Bu arada düşünce biçiminiz ve hayat görüşünüz tamamen değişiyor. Karşılaştığınız kişiler hayata bakış açınızı değiştirmenize yardımcı olacak. Size pek uygun olmasa bile karşınıza çıkan fırsatları şans olarak değerlendirmeyi başarabilirseniz, yeni atılımlar yapabilirsiniz.
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
Bugün yapacaklarınızı programlayabilir ve planlarınızı düşündüğünüz gibi uygulayabilirsiniz. Karşınıza çıkan kişiler sizi etkilemiş olabilir ve düşüncelerinizi gözden geçirebilirsiniz. Fakat iyimser ve çözümleyici bir tavır içinde olacaksınız ve fikirleriniz ile çevrenizi etkileyeceksiniz. İsteklerinizi sempatik ve etkileyici bir biçimde ortaya koyabilirsiniz ve ikna edici olabilirsiniz. Projelerinizi gerçekleştirmek için harekete geçebilirsiniz ve hem arkadaşlarınızın, hem de önemsediğiniz kişilerin desteğini alabilirsiniz. Güçlü kişilerden oluşan küçük grupların içinde yer alabilirsiniz veya büyük organizasyonlara katılabilirsiniz.
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. Verification: 197d1fde147e3b28