Sadece Hamile Kadınların Anlayabileceği Zor Anlar

Sadece Hamile Kadınların Anlayabileceği Zor Anlar

Merhaba sevgili Nazende okurları, Bugün ki konumuz, Sadece Hamile Kadınların Anlayabileceği Zor Anlar . Hamilelik döneminde yaşanan, sadece hamile kadınların anlayabileceği zor anlara örneklere göz atmak. Evlilik çağına gelmiş her genç kızımız, belli bir zaman sonra hamile kalmak anne olmak ister.

 

Evliliğinde belli bir zaman sonra bebek çalışmalarına başlayan çiftler, yuvalarına üçüncü bir aşkı katmak isterler. Gerçi şöyle bir düşününce kim evlat sahibi olmak istemez ki?Bir evin içini güzelleştiren, huzur veren önce eşlerin birbirine olay saygısı ve sevgisi sonrasında ise evlattır. Evlatlarımız bizim ruhumuzun yansımasıdır.

hamilelik-belirtileri-adet-gecikmesi Sadece Hamile Kadınların Anlayabileceği Zor Anlar

Hamileliğin İlk Haftaları

Anne adayı hamileliğinin ilk haftalarında vücut olarak çok değişime maruz kalmaz. İlk haftalarda bünyeden bünyeye farklılık gösteren; iştah açıklığı ya da iştah kapanması gözlenir. Aynı zamanda regl döneminde ortaya çıkan aşırı asabilik ve halsizlik hamileliğin ilk haftalarında da gözlemlenir.

Bazı anne adaylarımız hamileliğin ilk haftalarını çok ağır geçirir. Gribal enfeksiyon, nezle vb. hastalıklardan birine yakalandığını düşünebilir. Aşırı mide bulantısı, yataktan kalkamama gibi birçok ağırlık yaşar.

Hamile olduğunuzu regl takviminiz de test edebilirsiniz. Ya da eczanelerden alabileceğiniz idrar testleri ile de test edebilirsiniz. Nazende yazarları olarak bizim tavsiyemiz tahlillerinizi hastane ortamında yaptırmanızdır.

hamilelik-belirtileri-adet-gecikmesi Sadece Hamile Kadınların Anlayabileceği Zor Anlar

Hamileliğin İlerleyen Haftaları

Artık yavaş yavaş belirginleşen karnınız ve sizin tarif edilemez mutluluğunuz ile baş başa kalmanız. Karnınızın büyümesi, iştahınızın artması, ellerinizin ve ayaklarınızın şişmesi, aşırı duygusallık, aşırı agresiflik, aşırı sevgi ve ilgi görme arzusu ve kendi annenize olan aşırı sevginin üstüne daha da büyük bir sevgi akımı oluşur.

Halk adında aşerme denen farklı lezzetler ya da mevsime uygun olmayan farklı meyve ve sebzeler ile eşinizi çıldırtma noktasına getireceğiniz istekleriniz başlar. Aşerme, genelde canı çekme olarak adlandırılır. Fakat asıl anlamını kimse bilmez. Aşermenin sebebi, vücutta eksik olan besinlerin sayesinde gerçekleşir. Yani anne ve bebeğin neye ihtiyacı varsa, o an anne ihtiyacı olan besini aşerir.

Şimdi gelelim hamilelik döneminde zor anlardan örneklerimize;

Hamilelik Döneminde Zor Anlardan Örnekler

 1. İlk haftalarda olan aşırı kusma ve iştahsızlık bizlerin baş belasıdır.
 2. Orta haftalarda olan kilo alma, duygusallık, ilgi isteme bizleri etkileyen en büyük faktörlerden biridir. Lütfen bizleri üzmeyin.
 3. İlerleyen haftalarda, karnımızın daha da ortaya çıkmasıyla, günlük hareketlerimizi kolay yapamamamız, ev işlerine el süremememiz, kolay oturup kolay kalkamamamız. (NOT: Lütfen bu haftalarda elinizden geldiğince hamile arkadaşlarınıza, eşlerinize yardım edin)
 4. Uyku problemi, bir gün çok fazla uyuyup diğer gün uyuyamamak.
 5. Rahat uzanamamak, yüz üstü yatamamak.
 6. Parmağımıza yüzük takamamak, eşimizden hergün bir şeyler yapmasını beklemek.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygularınızın dalgalanacağı bir gün. Karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve duygularınızı denetlemeniz pek kolay olmayabilir. Ancak çeşitli organizasyonlar yapabilirsiniz ve isteklerinizi gerçekleştirmek için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Özellikle günün ilerleyen saatlerinde duygusal ve alıngan bir tavır içine girebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınız derinleşebilir. Karamsarlıktan uzaklaşın ve hırslı bir tavır içine girmekten kaçının. Bu arada sağlığınıza özen göstermeniz gerekiyor. Seyahatler sizin için canlandırıcı olabilir. Yolculuk programları yapabilirsiniz ve uzaklarda yaşayan yakınlarınızın ziyaretine gidebilirsiniz.
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde ilginç rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen çeşitli hayaller kurabilirsiniz. Bugün planlarınızı gözden geçirmek için uygun zaman. Projeleriniz ile ilgili çeşitli araştırmalar yapabilirsiniz ve öğrenmek istediklerinizin izini sürebilirsiniz. Bu arada hayal gücünüzün yardımı ile çözümleyici de olabilirsiniz ve çeşitli araştırmalar yapabilirsiniz. Bugün sizin için hayal gücü gerektiren konulara çalışmalar yapmak için uygun bir zaman. Sanatsal faaliyetler, büyük organizasyonlar, vakıflar, dernekler ve yardım kuruluşlarına yönelik çalışmalar yapanlar için verimli bir gün.
ASLAN BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konulara yönelik gelişmeler sizi memnun edecek ve dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayacaksınız. Bugün yapmanız gereken işlere dikkatinizi odaklayacaksınız ve önceden belirlediğiniz gibi işlerinizi sürdüreceksiniz. İsteklerinizin gücü sayesinde üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ve kişiler ile başa çıkabilirsiniz ve hiçbir zaman olmadığı kadar sabırlı davranabilirsiniz. Ayrıca kararlı ve istekli çalışmalarınız ile önemli kişilerin takdirini kazanacaksınız ancak bu durum yeni sorumluluklar almanızı gerektirebilir.
BAŞAK BURCU YORUMU
Bilincinizin derinlerinden yükselen unutulmuş arzular rüya aracılığı ile ortaya çıkabilir ve sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile güne başlayabilirsiniz. İdeallerinizin değişmeye başladığını hissedebilirsiniz ve buna bağlı olarak düşünceleriniz de değişebilir. Bu arada karar vermek için aceleci davranmayın. Gün içinde alacağınız haberler ve karşılaşacağınız olaylar hayal gücünüzü uyandırabilir ve endişeli düşünceler içine girebilirsiniz. Hayallerin dağıtıcı etkisinden uzaklaşın ve hayal gücünüzü yapıcı yönde kullanmak için özen gösterin. Dostlarınızın ve sevdiğinizin desteği moralinizi yükseltecek.
TERAZİ BURCU YORUMU
Biraz gergin ve isteksiz uyanabilirsiniz. Duygularınızın dalgalandığı bir gün... Karşılaştığınız olaylar ve kişilerin davranışlarından etkilenebilirsiniz ve bilinçaltınız uyanabilir. Alıngan ve hassas olduğunuz bir gün. Ancak duygularınızı denetlemeniz gerekiyor. Aniden gelişen olaylar sizi biraz huzursuz edebilir fakat aynı zamanda sizin üzerinizde canlandırıcı etkisi olacak ve dikkatinizi kendinize odaklayacaksınız. Şimdiye kadar yaptıklarınızı gözden geçirebilir ve isteklerinizin değiştiğini hissedebilirsiniz. Hareket halinde olmak karamsar duygulardan uzaklaşmanıza yardımcı olacak.
AKREP BURCU YORUMU
Beklediğiniz gelişmelerin meydana geldiğini hissederek güne keyifli başlayacaksınız. Moraliniz ve kendinize olan güveniniz yüksek olacak ve alacağınız haberler ve teklifler düşüncelerinizi derinleştirecek. Böylece araştırmalarınızı derinleştireceksiniz ve özellikle aldığınız teklifler ve duyduğunuz haberler hayal gücünüzü uyandıracak. Yeni projeler yapabilirsiniz ve planlarınızı yakınlarınıza anlatabilirsiniz. İş arkadaşlarınız, komşularınız ve yakınlarınız ile ilişkileriniz daha sıcak olacak. Bugün sanatsal faaliyetler ve hayal gücü gerektiren alanlarda çalışmalar yapanlar için verimli bir zaman...
YAY BURCU YORUMU
Bazı karışıklıklar ve duyduğunuz haberler yüzünden keyifsiz olabilirsiniz. Fakat endişeli hayallerden uzak durmalısınız. Düşünceler zihninizin derinliklerine inebilir ve dikkatinizi tek bir konuya odaklamanız zor olabilir. Hayallerin dağıtıcı etkisinden uzaklaşın ve hayal gücünüzü yapıcı yönde kullanmak için gayret gösterin. Yakınlarınız için endişelenmeniz mümkün. Ayrıca ideallerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ideallerinizin değişmeye başladığını anlayabilirsiniz. İş arkadaşlarınız ve komşularınız ile aranızda çıkabilecek anlaşmazlıkların üzerine gitmeyin. Yanlış anlamalar olabileceğini düşünerek davranın ve tartışmalardan uzak durun.
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Yapmanız gereken olağan işler ile ilgileneceksiniz ve çalışmalarınızı bildiğiniz gibi sürdüreceksiniz. Akşama doğru ilginç fikirler uyanabilir ve eski projelerinizi hatırlayabilirsiniz. Hem eski bilgiyi, hem de yeni teknoloji ile geliştirilen ürünler ilginizi çekecek ve çeşitli araştırmalar yapacaksınız. Bu arada sizden daha farklı bilgiye sahip kişiler ile karşılaşabilirsiniz veya bu tip kişiler ile ilgili bazı haberler alabilirsiniz. Özellikle akşama doğru karşılaşacağınız kişiler alacağınız haberler düşüncelerinizin derinleşmesine neden olabilir. Ayrıca eviniz, yakınlarınız ve arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir.
BALIK BURCU YORUMU
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. Verification: 197d1fde147e3b28