Sadece Hamile Kadınların Anlayabileceği Zor Anlar

Sadece Hamile Kadınların Anlayabileceği Zor Anlar

Merhaba sevgili Nazende okurları, Bugün ki konumuz, Sadece Hamile Kadınların Anlayabileceği Zor Anlar . Hamilelik döneminde yaşanan, sadece hamile kadınların anlayabileceği zor anlara örneklere göz atmak. Evlilik çağına gelmiş her genç kızımız, belli bir zaman sonra hamile kalmak anne olmak ister.

 

Evliliğinde belli bir zaman sonra bebek çalışmalarına başlayan çiftler, yuvalarına üçüncü bir aşkı katmak isterler. Gerçi şöyle bir düşününce kim evlat sahibi olmak istemez ki?Bir evin içini güzelleştiren, huzur veren önce eşlerin birbirine olay saygısı ve sevgisi sonrasında ise evlattır. Evlatlarımız bizim ruhumuzun yansımasıdır.

hamilelik-belirtileri-adet-gecikmesi Sadece Hamile Kadınların Anlayabileceği Zor Anlar

Hamileliğin İlk Haftaları

Anne adayı hamileliğinin ilk haftalarında vücut olarak çok değişime maruz kalmaz. İlk haftalarda bünyeden bünyeye farklılık gösteren; iştah açıklığı ya da iştah kapanması gözlenir. Aynı zamanda regl döneminde ortaya çıkan aşırı asabilik ve halsizlik hamileliğin ilk haftalarında da gözlemlenir.

Bazı anne adaylarımız hamileliğin ilk haftalarını çok ağır geçirir. Gribal enfeksiyon, nezle vb. hastalıklardan birine yakalandığını düşünebilir. Aşırı mide bulantısı, yataktan kalkamama gibi birçok ağırlık yaşar.

Hamile olduğunuzu regl takviminiz de test edebilirsiniz. Ya da eczanelerden alabileceğiniz idrar testleri ile de test edebilirsiniz. Nazende yazarları olarak bizim tavsiyemiz tahlillerinizi hastane ortamında yaptırmanızdır.

hamilelik-belirtileri-adet-gecikmesi Sadece Hamile Kadınların Anlayabileceği Zor Anlar

Hamileliğin İlerleyen Haftaları

Artık yavaş yavaş belirginleşen karnınız ve sizin tarif edilemez mutluluğunuz ile baş başa kalmanız. Karnınızın büyümesi, iştahınızın artması, ellerinizin ve ayaklarınızın şişmesi, aşırı duygusallık, aşırı agresiflik, aşırı sevgi ve ilgi görme arzusu ve kendi annenize olan aşırı sevginin üstüne daha da büyük bir sevgi akımı oluşur.

Halk adında aşerme denen farklı lezzetler ya da mevsime uygun olmayan farklı meyve ve sebzeler ile eşinizi çıldırtma noktasına getireceğiniz istekleriniz başlar. Aşerme, genelde canı çekme olarak adlandırılır. Fakat asıl anlamını kimse bilmez. Aşermenin sebebi, vücutta eksik olan besinlerin sayesinde gerçekleşir. Yani anne ve bebeğin neye ihtiyacı varsa, o an anne ihtiyacı olan besini aşerir.

Şimdi gelelim hamilelik döneminde zor anlardan örneklerimize;

Hamilelik Döneminde Zor Anlardan Örnekler

 1. İlk haftalarda olan aşırı kusma ve iştahsızlık bizlerin baş belasıdır.
 2. Orta haftalarda olan kilo alma, duygusallık, ilgi isteme bizleri etkileyen en büyük faktörlerden biridir. Lütfen bizleri üzmeyin.
 3. İlerleyen haftalarda, karnımızın daha da ortaya çıkmasıyla, günlük hareketlerimizi kolay yapamamamız, ev işlerine el süremememiz, kolay oturup kolay kalkamamamız. (NOT: Lütfen bu haftalarda elinizden geldiğince hamile arkadaşlarınıza, eşlerinize yardım edin)
 4. Uyku problemi, bir gün çok fazla uyuyup diğer gün uyuyamamak.
 5. Rahat uzanamamak, yüz üstü yatamamak.
 6. Parmağımıza yüzük takamamak, eşimizden hergün bir şeyler yapmasını beklemek.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve heyecanlı olacağınız bir gün. Yeni başlangıçlar yapmak için kuvvetli arzular duyacaksınız. Ancak fikirlerinizi kabul ettirmek için çevrenizi zorlamasanız iyi olacak. Üstelik yanlış anlamış olma ihtimaliniz yüksek. Ayrıca söylemek istedikleriniz ile ortaya koyduğunuz farklı olabilir. Özellikle iş arkadaşlarınız ve yakınlarınız ile aranızda çıkabilecek anlaşmazlıkların üzerine gitmekten kaçının. Küçük meseleleri büyütmeyin ve güç mücadelesine dönüştürmeyin. Bu arada sağlığınıza özen göstermeniz gerekiyor. Soğuk algınlığı ve ateşli hastalıklara karşı tedbirli olun.
BOĞA BURCU YORUMU
Fırsatları iyi değerlendirmek için gayret göstermeniz gerekiyor. Aslında istekleriniz güçlü ve iyi duygularınız yüksek. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik gelişmeler olumlu yönde fakat yavaş gelişiyor olabilir. Öte yandan ağır gelişen olaylar sizi rahatsız etmiyor. Fakat ihtiyaçlarınız artabilir veya büyüklerinizin istekleri yüzünden baskı hissedebilirsiniz. Ancak saygın ve güçlü kişiler size yardımcı olacak. Bu arada ortaklık veya iş ortaklığı yapabilir, yeni girişimlerde bulunabilirsiniz. Fikirleriniz ve hayata bakış açınızı değiştirecek kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve olumlu davranabilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Bugün kendinizi enerjik ve keyifli hissedeceksiniz. Sürpriz haberler alabilir ve giderek daha özgür hissedebilirsiniz. Gerçekleştirmek istediğiniz konulara yönelik gelişmeler beklediğinizden daha yavaş olabilir veya daha önce hesaplamadığınız karışıklıklar çıkabilir. Sorunların üzerinde durmayacaksınız ve çözümleyici tavırlarınız ile çevrenizi etkileyeceksiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelecek. Beklemediğiniz teklifler alabilirsiniz ve heyecan duyabilirsiniz. Bugün yeni girişimlerde bulunabilirsiniz ve ilginç organizasyonlara katılabilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Bugün kendinizi iyi hissedeceksiniz. Fakat sözlerinize ve davranışlarınıza özen göstermeniz gerekiyor. Aklınızdan geçenleri hemen söylemeseniz iyi olacak. Yanlış anlayanlar olabilir. Ayrıca dikkat gerektiren işler yaparken tedbirli olun. Dalgınlar ve unutkanlıklar olabilir. Ayrıca ufak tefek sakarlıklar yapabilirsiniz. Ekmek keserken elinizi doğramayın. Çok büyük beklentilerinizin olduğu bir dönemdesiniz ve hiçbir zaman olmadığı kadar sabırsız ve zorlayıcı bir tavır içinde bulunabilirsiniz. Olayları akışına bırakın. İçsel olarak zaten olacağını biliyorsunuz. Sadece geçen zamana tahammülünüz olmayabilir. Dostlarınızı ve sevdiklerinizi fazla zorlamayın.
ASLAN BURCU YORUMU
Ani gelişmelerden etkilenebilir ve heyecan duyacağınız olaylarla karşılaşabilirsiniz. Hareketli bir gün geçirecek ve farklı ortamlarda bulunacaksınız. Yaratıcı kişiler ve bilimsel çevrelerin görüşleri ilginizi çekecek ve bu arada ilgi alanınız değişecek. Daha önce önemsediğiniz konular artık ilginizi çekmiyor olabilir ve teknolojinin sunduğu kolaylıklar veya yaratıcılık gerektiren işlere ilgi duyabilirsiniz. Aslında eski bilgileri yeni disiplinler ile buluşturmanız ve ilginç projeler yapmanız mümkün. Bazı gelişmeler yavaş olabilir fakat isteğiniz ve yaşam enerjiniz yükseldiği için ağır ve zor koşullar ile başa çıkabilirsiniz. Hareketli ve verimli bir gün geçireceksiniz.
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
Aniden gelen haberler sizi heyecanlandıracak ve düşüncelerinizi bir kez daha gözden geçireceksiniz. Karşınıza çıkan olaylar ve kişiler aslında size ihtiyaçlarınızı işaret ediyor. Fakat kafanız karışabilir ve rahatsızlık duyabilirsiniz. Gelişen olaylara farklı açılardan bakmayı başarabilirseniz, sorunlarla başa çıkmanız daha kolay olacak. İddiacı ve inatçı bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız. Sizin düşündükleriniz ile karşılaştığınız olaylar farklı olabilir ve projelerinizi yeniden gözden geçirmeniz gerekebilir. Fikirlerinizi kabul ettirmek için karşınızdaki kişiyi zorlamak yerine bir kez daha durumu gözden geçirmelisiniz.
AKREP BURCU YORUMU
Eviniz, iş yeriniz ve size ihtiyacı olan kişilerle ilgilenebilirsiniz. Bu arada yer değişikliği veya projeleriniz ile ilgili bazı değişiklikler gerektiren durumlar olabilir. Buna bağlı olarak araştırmalarınızı derinleştirmeniz gerekebilir. Arkadaşlarınız ve yakınlarınıza projelerinizi anlatabilir ve onların desteğini isteyebilirsiniz. Bu arada heyecanınızı denetleyin ve sorunların üzerine gitmeyin. Yeni tanıştığınız kişiler ve farklı ortamlar sizi heyecanlandıracak. Projelerinizi en ince detayına kadar gözden geçirebilirsiniz ve bulduğunuz çözümler ile çevrenizi şaşırtabilirsiniz.
YAY BURCU YORUMU
Bugün alacağınız haberler ve karşılaşacağınız olaylar sizi heyecanlandıracak ve enerjinizin yükseldiğini hissedeceksiniz. Girişimde bulunmak istediğiniz konu ile ilgili gelişmeler keyfinizi yerine getirecek. Yeni atılımlarda bulunmak isteyebilirsiniz ve isteklerinizi ilginç bir biçimde ortaya koyabilirsiniz. Parasal konulara yönelik verimli çalışmalar yapabilirsiniz ve girişimde bulunmak için harekete geçebilirsiniz. Uzaklarda yaşayan dostlarınız ile haberleşeceksiniz ve hatta onların ziyaretine gitmek için hazırlık yapacaksınız. Bu arada farklı grupların içinde yer alabilirsiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
Dikkatinizi evinize ve projelerinize yönelteceksiniz fakat inatçı bir tavır içinde bulunmayın ve duygusal tepkilerinizi denetleyin. İlginç teklifler ile karşılaşmanız mümkün. Ani değişikler ve sürpriz haberler sizi rahatsız edebilir ve kafanız karışabilir. Çok büyük organizasyonlar içinde yer almanız mümkün. Ayrıca farklı çevrelerden gelen kişiler ile birlikte ilginç projeler yapabilirsiniz. Bu arada düşünce biçiminiz ve hayat görüşünüz tamamen değişiyor. Karşılaştığınız kişiler hayata bakış açınızı değiştirmenize yardımcı olacak. Size pek uygun olmasa bile karşınıza çıkan fırsatları şans olarak değerlendirmeyi başarabilirseniz, yeni atılımlar yapabilirsiniz.
KOVA BURCU YORUMU
Hareket halinde olacağınız bir gün. Biraz gergin ve telaşlı olabilirsiniz fakat genel olarak kendinizi güçlü ve iyi hissedeceksiniz. Yükselen enerjiniz, sorunlarla başa çıkmanızı kolaylaştıracak. Önemsediğiniz kişilerle ilgili meydana gelen gelişmeler sizi korkutabilir veya ciddiye aldığınız konularla ilgili davranışlarınızda bazı değişiklikler yapmanız gerekebilir. Otoriteyi temsil eden kişilerle ilişkilerinizi gözden geçireceksiniz ve bugün çözümleyici bir tavır içinde olacaksınız. Yeni atılımlar yapmak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz fakat gelişmeler beklediğinizden daha yavaş olabilir. Sabırlı olursanız, başarılı olacaksınız.
BALIK BURCU YORUMU
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. Verification: 197d1fde147e3b28