Göğüs Küçültmenin Kadın Sağlığına Faydaları

Göğüs Küçültmenin Kadın Sağlığına Faydaları

İri ve dolgun göğüsler her kadının arzu ettiği bir şey olsa da göğüslerin aşırı derecede büyük olması da hem beden sağlığı hem de psikoloji açısından olumsuz sonuçlar doğurur.

Büyük Göğüslerin Zararları

Aşırı derecede büyük göğüsler;

 • Kadınların istediği kıyafeti giymesini engeller.
 • Göğüslerin ağırlığından kaynaklı olarak sırt ve bel ağrılarına neden olur.
 • Göğüslerin ağırlığından ve omuzları aşağı çekmesinden dolayı kamburluğa neden olur.
 • Hamilelik ve regl dönemlerinde ağrısından dolayı hareketleri kısıtlar.
 • Nefes darlığına neden olur.
 • Spor ve egzersiz yapmayı engeller.
 • Meme altında pişik ve alerji gibi cilt sorunlarını doğurur.
 • Sutyen askıları omuza baskı yaptığı için omuz çöküklüğü görülür.
 • Kişinin kendisini sosyal ortamlarda geri çekmesine neden olur.

Bu saydığımız nedenlerden dolayı göğsü çok büyük olan kadınlar göğüs küçültme ameliyatı olmak istemektedir. Çünkü hem fiziksel hem de ruhsal açıdan kadınları olumsuz etkileyen bir durumdur. Göğüs küçültme ameliyatları çok büyük oranda başarılı geçmektedir ve bu ameliyatı olan kadınlar kendilerini çok daha sağlıklı ve iyi hissetmektedir.

Göğüs Küçültme Ameliyatı Ve Sonrası

Göğüs küçültme ameliyatı öncesi hasta ile doktor birlikte karar alırlar ve karşılıklı beklentilerini anlatırlar. Ameliyata karar verildikten sonra genel anestezi altında ameliyat gerçekleşir ve fazlalık olan doku ve deriler göğüsten çıkarılır. Ameliyat izleri zamanla kaybolacaktır. Kullanılan dikiş materyali ve teknikleri mümkün olduğu kadar az iz kalmasına yöneliktir.

Ameliyat sonrası ilk zamanlar biraz ağrılı olabilir, Birkaç hafta hastanın ağır hareketler yapmaması ve doktorun söylediklerini yerine getirmesi gerekir. Kilo değişimi, hamilelik ve başka hastalıklar memelerin şeklini bozabileceği için ilk aylarda dikkatli olunması gerekir.

Nadiren de olsa enfeksiyon ve ödem oluşabilir ancak doktor ile sürekli temas halinde olunacağı için bu sorunlar büyümeden ortadan kaldırılır.

Ameliyatın Yararları

Ameliyattan sonra göğüs küçültmenin yararları daha iyi gözlemlenir. Artık özgürce dilediğinizi giyebilir, sırt ağrıları olmadan uyanabilir, sıcak havalarda terlemediğinizi görebilir ve kendinizi çok daha iyi hissedersiniz.

Eğer göğüslerinizin iriliği yaşamınızı olumsuz etkiliyorsa mutlaka göğüs küçültme ameliyatı olmanı önerilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

 1. Büyk göğüsler spor yaparken yürürken rahatsızlık verir. Erken sarkmalara neden olur. Ve nedense meme kanserine yakalananların çoğu büyük göğüslere sahip olan kişiler oluyor. Yinede en iyi bilgileri doktorunuz verecektir.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Beklentilerinizin artacağı bir döneme giriyorsunuz. İçinizden yükselen arzular sizi zorlayabilir. Ancak isteklerinizi ortaya koymak için acele etmemeniz gerekiyor. Enerji fazlanızı akıtacak bir alan bulun veya spor yapın. Bu arada harcamalarınıza özen göstermeniz gerekiyor. Olabileceklerden daha büyük hedefleriniz olabilir. Hırslı bir tavır içine girmekten kaçının ve sağlığınıza özen gösterin. Arkadaşlarınız ve yakınlarınız sizi destekleyecek. Yeni projeler yapabilirsiniz ve etkileyici olabilirsiniz. Ancak çevrenizde kıskançlık yaratacak davranışlarda bulunmaktan kaçınmalısınız.
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
Gördüğünüz rüyalardan etkilenmiş olarak uyanabilirsiniz ve bir süre sadece kendiniz ile ilgilenebilirsiniz. Öğlene doğru haliniz değişecek ve yapmanız gereken pratik işler ile ilgileneceksiniz. Hareketli bir gün sizin için... Ancak enerjinizi yapıcı biçimde kullanmayı öğrenmeniz gerekiyor. İstekleriniz giderek artıyor ve hayal gücünüz uyanıyor. Ancak kendinizi fazla yormamaya ve fiziksel aktivitelerde tedbirli olmaya özen göstermeniz gereken bir döneme giriyorsunuz. Bazı olaylar nedeniyle gerilim hissedebilirsiniz ancak iyimser bir ruh hali içinde olduğunuz için şimdilik olayları fazla zorlamayacaksınız. Sürprizler ve ani değişiklikler sizi rahatsız etse bile duygularınızı denetlemeyi başarabilirsiniz.
ASLAN BURCU YORUMU
İlginç gelişmelerle karşılaştığınız bir dönem. Bugün alacağınız haberler bilinçaltınızı uyandıracak ve eski günlerin özlemini duyacaksınız. Eski günleri anarken kendi davranışlarınızı hatırlayacak ve o zamandan bugüne kadar ne kadar değişmiş olduğunuzu anlayacaksınız. Şimdiye kadar ilgilenmediğiniz konulara ilgi duyabilir, yaratıcılık gerektiren alanlara yönelebilirsiniz. Yaşam enerjiniz yükseliyor ve girişimde bulunmak için kuvvetli arzular duymaya başlıyorsunuz. Bu arada gelişmeler beklediğinizden daha yavaş olabilir ve fikirleriniz değişebilir. Fakat düşüncelerinizi etkileyici bir biçimde ortaya koyacaksınız ve ikna edici olacaksınız.
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
Bugün bazı ufak- tefek olaylar nedeniyle gergin ve sıkıntılı olabilirsiniz ancak bu durum fazla uzun sürmeyecek. Parasal konulara yönelik endişeleriniz ve beklentileriniz yüzünden huzursuzluk duyabilirsiniz. Fakat akılcı bir tavır içinde bulunacak ve mantığınızla hareket edeceksiniz. Yaratıcı fikirlerinizin arttığı bu dönem içinde yeni projeler üretebilir, grup çalışmalarında başarılı olabilirsiniz. Bu arada yapabileceğinizden daha büyük hedefleriniz olabilir. Kendinizi fazla zorlamayın ve güç mücadelesi yapmaktan kaçının. Görüşür isteklerinizin ötesinde görünmeyen beklentilerinizin yaratıcı gerilim davranışlarınıza yansıyabilir. Fakat bugün dikkatli ve mantıklı davranacaksınız.
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
Bugün dikkatli davranacaksınız ve girişimde bulunmadan önce gereken araştırmaları yapacaksınız. Büyüklerinize danışabilirsiniz. Veya bilgisine güvendiğiniz kişilerin yardımını isteyebilirsiniz. Kararlı ve yapıcı tavırlarınız ile hem çevrenizi, hem de önem verdiğiniz kişileri etkileyeceksiniz. Parasal konulara yönelik gelişmeler moralinizi yükseltecek. Geleceğe yönelik projeler yapabilir ve girişimde bulunmak için harekete geçebilirsiniz. Hayal gücünüz ve sezgileriniz yükseliyor. Sanatsal faaliyetler ve hayal gücü gerektiren alanlarda çalışmalar yapanlar fazla derinleşmese iyi olacak...
OĞLAK BURCU YORUMU
İlişkilerinizi sorguladığınız bu dönem içinde meydana gelen değişimler farklı beklentiler içine girmenize neden olabilir. Duygularınızı ortaya koymaya çalışın ve olayların gelişmesini bekleyin. Aslında hoş fırsatlar karşınıza çıkacak ve siz sabırsızlık hissedeceksiniz. Bazı ayrıntılara takılı kalmanız mümkün. Yabancılar ile ilişkilerinizde daha olumlu davranmanız gerekiyor. Bu dönem parasal sıkıntı duymanız mümkün. Harcamalarınıza özen göstermeniz gerekiyor. Bütçenizi aşan yatırımlarda bulunmadan önce iyi araştırın. Bugün eski dostlarınız aklınıza düşebilir. Uzun zamandır görmediğiniz yakınlarınızla görüşebilirsiniz.
KOVA BURCU YORUMU
Güne ilginç fikirler ile başlayabilirsiniz. Yeni projeler yapabilir ve düşüncelerinizi arkadaşlarınıza anlatabilirsiniz. Bugün yapmanız gereken pratik işlere odaklanacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için bazı alışkanlıklarınızı değiştireceksiniz. En azından değiştirmeniz gerektiğini düşündüğünüz bazı davranışlarınızı gözden geçirebilirsiniz ve yapacaklarınız ile ilgili bir liste hazırlayabilirsiniz. İletişim trafiğiniz giderek hareketleniyor. Eviniz veya iş yerinizde küçük değişiklikler yapabilir, çeşitli organizasyonlara katılabilirsiniz. Bugün daha kararlı ve yapıcı bir tavır içinde olacaksınız.
BALIK BURCU YORUMU
Duygularınızın dalgalandığı bir gün... Anneniz, eviniz veya önem verdiğiniz kişiler ile ilgili isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Bu arada evraklar ve faturalar ile ilgili bazı karışıklıklar olabilir. Dikkatinizi yükseltin ve tartışmalardan uzak durun. Yapmanız gereken işleri planlamanız gerekiyor. Dikkatinizi dağıtan misafirleriniz olabilir veya size ihtiyacı olan yakınlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Projelerinizi uygulamaya başlamadan önce ilgisi olmayan kişilere anlatmasanız iyi olacak. Günün ilerleyen saatlerinde büyükleriniz ile haberleşebilirsiniz ve önemsediğiniz kişilerin takdir ve desteğini alabilirsiniz.
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. Verification: 197d1fde147e3b28