Gelinlik Seçimi ve Vücut Tipine Göre Gelinlikler

Gelinlik Seçimi ve Vücut Tipine Göre Gelinlikler

Gelinlik Seçimi ve Vücut Tipine Göre Gelinlikler

Kızların çocukluktan belli hayallerini kurduğu gelinlikler geldi çattı. Saf beyazlar içinde görüleceğiniz o büyük gün yakın. Hemen her genç kızın hayatı boyunca en önemli günlerinden biridir aşık olduğu adama bir ömür boyu aynı yolda yürümek üzere evleneceği gün “evet” diyeceği o gündür. Bu nedenden ki her bir detayın sorunsuz ve mükemmel ötesi olması gerekmektedir. Doğru gelinlik seçimi istenilen güzel düğünün birinci mükemmel detaylarından’dır. Gelinlik seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli olgulardan biri vücudunuza yakışan bir tip ile seçilen gelinliğin uyumudur. Her kişi farklı vücut opsiyonuna sahiptirler. Nazende Gelinlik seçmek ve almak için alışverişe çıkmadan önce vücudunuzun bedenini öğrenmek sizi hatalı gelinlik seçimlerinden uzaklaştıracaktır.

Dikdörtgen Tipli Vücutlar

Dikdörtgen vücut modellerinin en bilinmiş özelliği, bel kıvrımının pek de belirgin olmamasıdır. Bu vücut modelinde omuzdan kalçaya düz bir iniş bulunmaktadır. Eğer siz de belirgin bir bel bölgesine sahip olmamışsanız gelinlik seçiminde bu vücut modeline uygun gelinlik seçimleri yapmaya dikkat etmelisiniz. En doğrusu beli vücudunuza oturacak gelinlik modelleridir.

Armut Modeli Vücutlar

Adından da bilindiği gibi bu vücut modellerinde kalçalar bol omuz daha dardır. Armudi vücut modeline sahip gelin adayları, nazende gelinlik seçimlerinde geniş olan alanları dar göstermek ve , dar olan alanlarını da geniş göstermek için doğru hareket etmelilerdir. Gelinlik seçiminde ki amaç, vücudunuzun modelinin farklılıklarından doğan farkları problemsiz olması için indirmek olmalıdır. V modelli gelinlikler armudi modeller ve gelinlik seçecekler için idealdir. Gelinliğin kumaşı yün ve kalın olmak zorundadır. Düz ve alışılmış kesimli gelinlikler, vücudu iki parçaya ayıran kemerli gelinlikler, geniş kesim gelinlikler armudi modelleri ve vücut tipiniz için uygun değildir.

Üçgen Tipli Vücutlar

Omuzlarınızın kalçanız’dan daha geniş olduğu vücut modellerine üçgen tipli vücut denilmektedir. Bu vücut modellerine sahip gelin adaylarının ilk hedefleri omuzlarının genişliğini dengelemek olmalıdır. Vücudun üst bölgesi klasik kesimli gelinlik tipleri geniş omuzları olduğundan daha düzgün gösterir. Kollu gelinlik tip de ki modeller de bu vücut tiplerindeki sahip gelin adaylarına oldukça uygundur.

Kum Saati Tipli Vücutlar

Genel olarak herkesin tercih ettiği ve herkesin vücudunun olduğu kum tipi gelinlikler dir. Bu vücut modeline sahip gelin adayları seçimlerini çok daha geniş bir çeşitlilik yapabilirler. Hemen her tip gelinlik kum tipi gelinlik vücut tipine sahip kişilerce seçilebilir ancak tavsiyemiz her zaman için bel inceliğini ortaya çıkaran, bel kıvrımına vurgu yapan gelinlik tiplerinin seçilmesi yönünde olacaktır.

Vücut Özelliklerine Göre Gelinlik Seçimi

Eğer göğüsleriniz küçük ve karnınızda düz ise gelinlik seçiminde klasik kesimli tipleri tercih edebilirsiniz. Eğer göbek bölgenizden memnun değilseniz A-tipi diye bilinen gelinlik tiplerine bakmanızı öneririm.Sırtı bele kadar açık gelinlik tipleri sizler için ideal bir gelinlik seçimi olacaktır. Boyu kısa olan gelin adayları gelinlik seçimlerini armudi kesim gelinliklerden yana yaparlarsa, boyları oldukları boyundan uzun görünecektir..

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

5 yorum

 1. 2019 Gelinlik model seçimi ve vücut tipine göre gelinlikler daha bir güzel olacağını düşünüyorum.

 2. Gelinlikler normal elbise gibi düşünün kişiye özel değil bedenli tüm modeller..

 3. çok güzel anlatım olmuş nette gelinlikle alakalı bir çok konu okudum sizin anlatmınız kadar açıklayıcı gelmedi bana nazende butik teşekkürlerimi sunuyor tekirdağ yeniçiflikten sevgilerimle 👍🏻

 4. Evlenmeyi düşünen biri olarak bu yazıyı okumak aydınlatıcı oldu vücutdumu tanıyıp ona göre tercih yapmama yardımcı oldunuz teşekkür ederim 🙏😊😊😊

 5. Evlenecek biri olarak gelinlik tercihimi daha iyi yapmama yardımcı oldunuz teşekkür ederim 😊

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Güne heyecanlı başlayacaksınız. Çevre gezilerine çıkabilir veya seyahat programları yapabilirsiniz. Girişimde bulunmak istediğiniz konu ile ilgili beklentileriniz büyük olabilir ve bunun gerilimini hissedebilirsiniz. Fakat hareketli ortamlar ve seyahatler keyfinizi yerine getirecek. Ayrıca spor yapmak, enerjinizi yükseltecek. Fizik güç gerektiren işler yaparak enerjinizi aktive edebilirsiniz. Özellikle kendisini yorgun hisseden ve isteksizlik duyanların hareketli ortama ihtiyacı var. Üstelik bugün duygularınız yükselecek ve kendinizi iyi hissedeceksiniz. Sorunları büyütmeyin ve küçük ayrıntılar ile fazla ilgilenmeyin. Şansınızı iyi kullanın.
BOĞA BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız ve dikkatinizi projelerinize odaklayacaksınız. Ekip çalışmaları yapabilir ve fikirlerinizi etkileyici bir biçimde ortaya koyabilirsiniz. Parasal konulara yönelik bazı endişeleriniz olsa bile çözümleyici bir tavır içinde bulunacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için sabırlı davranmayı başaracaksınız. Yaptığınız iş veya bulunduğunuz konum her ne ise, daha başka işler yapmak isteyebilirsiniz. Daha önce fazla önemsemediğiniz veya farkında olmadığınız konular şimdi sizin için önem kazanıyor. Bugün arkadaşlarınız ile birlikte keyifli organizasyonlar yapabilirsiniz ve fikirlerinizi ortaya koyabilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
İletişim araçları ile ilgili değişiklikler yapabilirsiniz. Bu arada haberleşmelerde ortaya çıkmış olan sorunlar devam etse bile güne keyifli başlayacaksınız. Çünkü yaşam enerjiniz giderek yükseliyor ve böylece isteklerinizi gerçekleştirmek için ortaya koyacağınız enerji ile daha önce ortaya çıkmış olan sorunları çözmeyi başarabilirsiniz. En azından çözmek için çalışabilirsiniz. Bu arada dikkatinizi dağıtan konular ile fazla ilgilenmeyin ve sorunları büyütmekten kaçının. Yabancılar ile ilişkileriniz daha sıcak olacak. Farklı öğretiler ve ilginç konular size çekici gelebilir ve eğlenceli ortamlara girebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Gecenin ilham veren etkisi ile güne erken başlayacaksınız ve farklı bir enerji ile isteklerinizi gerçekleştirmek isteyeceksiniz. İçsel çatışmalarınız olabilir fakat dirayetli ve sabırlı davranmayı başaracaksınız. Bugün ünlü kişiler veya konusunda uzman olan kişiler ile görüşebilirsiniz ve gelenekçi tavır sergileyebilirsiniz. Hareketli bir dönemdesiniz ve seyahatler sizi rahatlatacak. Mecburi yolculuklar yapsanız bile hareket halinde olmak size iyi gelecek. Bu arada kendinizi çok fazla yormayın ve sağlığınıza özen gösterin. İletişim ve haberleşme trafiğiniz giderek canlanıyor.
ASLAN BURCU YORUMU
Heyecan ve huzursuzluk hissedebilirsiniz fakat yaşam enerjiniz yüksek ve enerjinizi yapıcı yönde kullanabilirsiniz. Böylece karmaşık duygularınızı denetlemeyi başarabilirsiniz. İsteklerinizi gerçekleştirmek için kuvvetli arzular duyduğunuz bir dönemdesiniz ve hoş fırsatlar karşınıza çıkıyor. Böylece kendinizi şanslı hissedebilirsiniz. Ancak önemsenmek ve ciddiye alınmak için dostlarınıza ve özellikle sevdiğinizi zorlamasanız iyi olacak. Akşama doğru duygularınız değişecek ve kendinize olan güveninizin yükseldiğini hissedeceksiniz. Bazı alışkanlıklarınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz.
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
Duygusal karmaşa içinde olabilirsiniz fakat gelişmeler sizi memnun edecek. Kendinize olan güveniniz yüksek. Buna karşılık tarzınızı değiştirmeye zorlayan durumlar olabilir ve baskı duygusu hissedebilirsiniz. Kendinizi ve önemsediğiniz kişileri zorlamaktan kaçının. Aslında ciddiye alınacak işler yapabilecek potansiyelinizin açığa çıktığı bir dönem ve isteklerinizi gerçekleştirecek gücünüz var. Fakat alışkanlık haline gelmiş olan davranışlarınızda bazı değişiklikler yapmanız gerekiyor. Hareket halinde olmak ve aldığınız sorumluluklar ile ilgilenmek keyfinizi yerine getirecek.
YAY BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Kafanızı meşgul eden konulardan uzaklaşacaksınız ve dikkatinizi isteklerinize odaklayacaksınız. Yaşam enerjiniz yüksek ve isteklerinizi gerçekleştirecek gücü içinizde hissediyorsunuz. Daha önce sorun olarak gördüğünüz konular sizin için sorun olmaktan çıkacak. Ve hatta fırsat olarak değerlendirebilirsiniz. Bu arada şansınızı sorgulamayın ve fırsatları iyi değerlendirmek için gayret gösterin. Güçlü kişiler ile görüşebilirsiniz ve sıcak ilişkiler kurabilirsiniz. Akşama doğru duygularınız derinleşebilir ve eski arkadaşlarınızı veya eskiden yaşadığınız yeri hatırlayabilirsiniz. Uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
Sizi huzursuz eden konulardan uzaklaşacaksınız ve dikkatinizi isteklerinize odaklayacaksınız. Geleceğe yönelik büyük hedefleriniz olabilir ve yapabileceklerinizden çok daha fazlasını yapmak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Ancak hırslarınızı denetlemeniz gerekiyor ve gelişmeleri sabırlı bir biçimde bekleyebilirsiniz. Hem de içinizden yükselen zorlayıcı etkilere rağmen... Bugün sizin için çok hareketli geçecek. Genç erkekler sabrınızı sınayabilir fakat yaşlı veya otoriteyi temsil eden erkekler sizi destekleyecek. Ayrıca patronlarınızın ve büyüklerinizin desteğini alacaksınız. Daha önce çeşitli nedenler ile görüşmediğiniz dostlarınız ile bir araya gelebilirsiniz.
KOVA BURCU YORUMU
Güne heyecanlı başlayacaksınız. İstekleriniz çok güçlü olabilir fakat isteklerinizi ortaya koymak için kendinizi fazla zorlamayacaksınız. Ayrıca kendinizi göstermek için de fazla zorlamayın. Zaten yaptıklarınız ile dikkat çekici olacaksınız ve çevrenizdeki güçlü kişiler sizi destekleyecek. Bugün önemsediğiniz kişilerin davranışlarından etkilenebilirsiniz ve kendi davranışlarınızı gözden geçirebilirsiniz. Baskı duygusu hissetmenize neden olan durumlar olabilir fakat yaşam enerjiniz yüksek ve enerjinizi yapıcı bir biçimde kullanabilirsiniz. Böylece sorunlar ile başa çıkabilirsiniz. Akşama doğru duygularınız yükselecek.
BALIK BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız ve yapmanız gereken işlere odaklanacaksınız. Daha önce unuttuğunuz konular ile ilgilenebilir ve ihmal ettiğiniz kişiler ile görüşebilirsiniz. Bu arada bakış açınızı değiştirmenize neden olan kişi ve olayları gözden geçirmeniz mümkün. Hareket halinde olmak ve daha önce sorumluluğunu almış olduğunuz konular ile ilgilenmek size zor gelse bile duygularınızı harekete geçirecek ve kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak. Akşama doğru duygularınız dalgalanabilir ve düşünceleriniz derinleşebilir. Eski arkadaşlarınız ile haberleşebilirsiniz ve duyduklarınızdan etkilenebilirsiniz. Duygusal tepkiler göstermeyin ve önce araştırın. Yanıltıcı durumlar olabilir.
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Verification: 197d1fde147e3b28