Gelinlik Seçimi ve Vücut Tipine Göre Gelinlikler

Gelinlik Seçimi ve Vücut Tipine Göre Gelinlikler

Gelinlik Seçimi ve Vücut Tipine Göre Gelinlikler

Kızların çocukluktan belli hayallerini kurduğu gelinlikler geldi çattı. Saf beyazlar içinde görüleceğiniz o büyük gün yakın. Hemen her genç kızın hayatı boyunca en önemli günlerinden biridir aşık olduğu adama bir ömür boyu aynı yolda yürümek üzere evleneceği gün “evet” diyeceği o gündür. Bu nedenden ki her bir detayın sorunsuz ve mükemmel ötesi olması gerekmektedir. Doğru gelinlik seçimi istenilen güzel düğünün birinci mükemmel detaylarından’dır. Gelinlik seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli olgulardan biri vücudunuza yakışan bir tip ile seçilen gelinliğin uyumudur. Her kişi farklı vücut opsiyonuna sahiptirler. Nazende Gelinlik seçmek ve almak için alışverişe çıkmadan önce vücudunuzun bedenini öğrenmek sizi hatalı gelinlik seçimlerinden uzaklaştıracaktır.

Dikdörtgen Tipli Vücutlar

Dikdörtgen vücut modellerinin en bilinmiş özelliği, bel kıvrımının pek de belirgin olmamasıdır. Bu vücut modelinde omuzdan kalçaya düz bir iniş bulunmaktadır. Eğer siz de belirgin bir bel bölgesine sahip olmamışsanız gelinlik seçiminde bu vücut modeline uygun gelinlik seçimleri yapmaya dikkat etmelisiniz. En doğrusu beli vücudunuza oturacak gelinlik modelleridir.

Armut Modeli Vücutlar

Adından da bilindiği gibi bu vücut modellerinde kalçalar bol omuz daha dardır. Armudi vücut modeline sahip gelin adayları, nazende gelinlik seçimlerinde geniş olan alanları dar göstermek ve , dar olan alanlarını da geniş göstermek için doğru hareket etmelilerdir. Gelinlik seçiminde ki amaç, vücudunuzun modelinin farklılıklarından doğan farkları problemsiz olması için indirmek olmalıdır. V modelli gelinlikler armudi modeller ve gelinlik seçecekler için idealdir. Gelinliğin kumaşı yün ve kalın olmak zorundadır. Düz ve alışılmış kesimli gelinlikler, vücudu iki parçaya ayıran kemerli gelinlikler, geniş kesim gelinlikler armudi modelleri ve vücut tipiniz için uygun değildir.

Üçgen Tipli Vücutlar

Omuzlarınızın kalçanız’dan daha geniş olduğu vücut modellerine üçgen tipli vücut denilmektedir. Bu vücut modellerine sahip gelin adaylarının ilk hedefleri omuzlarının genişliğini dengelemek olmalıdır. Vücudun üst bölgesi klasik kesimli gelinlik tipleri geniş omuzları olduğundan daha düzgün gösterir. Kollu gelinlik tip de ki modeller de bu vücut tiplerindeki sahip gelin adaylarına oldukça uygundur.

Kum Saati Tipli Vücutlar

Genel olarak herkesin tercih ettiği ve herkesin vücudunun olduğu kum tipi gelinlikler dir. Bu vücut modeline sahip gelin adayları seçimlerini çok daha geniş bir çeşitlilik yapabilirler. Hemen her tip gelinlik kum tipi gelinlik vücut tipine sahip kişilerce seçilebilir ancak tavsiyemiz her zaman için bel inceliğini ortaya çıkaran, bel kıvrımına vurgu yapan gelinlik tiplerinin seçilmesi yönünde olacaktır.

Vücut Özelliklerine Göre Gelinlik Seçimi

Eğer göğüsleriniz küçük ve karnınızda düz ise gelinlik seçiminde klasik kesimli tipleri tercih edebilirsiniz. Eğer göbek bölgenizden memnun değilseniz A-tipi diye bilinen gelinlik tiplerine bakmanızı öneririm.Sırtı bele kadar açık gelinlik tipleri sizler için ideal bir gelinlik seçimi olacaktır. Boyu kısa olan gelin adayları gelinlik seçimlerini armudi kesim gelinliklerden yana yaparlarsa, boyları oldukları boyundan uzun görünecektir..

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

5 yorum

 1. 2019 Gelinlik model seçimi ve vücut tipine göre gelinlikler daha bir güzel olacağını düşünüyorum.

 2. Gelinlikler normal elbise gibi düşünün kişiye özel değil bedenli tüm modeller..

 3. çok güzel anlatım olmuş nette gelinlikle alakalı bir çok konu okudum sizin anlatmınız kadar açıklayıcı gelmedi bana nazende butik teşekkürlerimi sunuyor tekirdağ yeniçiflikten sevgilerimle 👍🏻

 4. Evlenmeyi düşünen biri olarak bu yazıyı okumak aydınlatıcı oldu vücutdumu tanıyıp ona göre tercih yapmama yardımcı oldunuz teşekkür ederim 🙏😊😊😊

 5. Evlenecek biri olarak gelinlik tercihimi daha iyi yapmama yardımcı oldunuz teşekkür ederim 😊

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve heyecanlı olacağınız bir gün. Yeni başlangıçlar yapmak için kuvvetli arzular duyacaksınız. Ancak fikirlerinizi kabul ettirmek için çevrenizi zorlamasanız iyi olacak. Üstelik yanlış anlamış olma ihtimaliniz yüksek. Ayrıca söylemek istedikleriniz ile ortaya koyduğunuz farklı olabilir. Özellikle iş arkadaşlarınız ve yakınlarınız ile aranızda çıkabilecek anlaşmazlıkların üzerine gitmekten kaçının. Küçük meseleleri büyütmeyin ve güç mücadelesine dönüştürmeyin. Bu arada sağlığınıza özen göstermeniz gerekiyor. Soğuk algınlığı ve ateşli hastalıklara karşı tedbirli olun.
BOĞA BURCU YORUMU
Fırsatları iyi değerlendirmek için gayret göstermeniz gerekiyor. Aslında istekleriniz güçlü ve iyi duygularınız yüksek. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik gelişmeler olumlu yönde fakat yavaş gelişiyor olabilir. Öte yandan ağır gelişen olaylar sizi rahatsız etmiyor. Fakat ihtiyaçlarınız artabilir veya büyüklerinizin istekleri yüzünden baskı hissedebilirsiniz. Ancak saygın ve güçlü kişiler size yardımcı olacak. Bu arada ortaklık veya iş ortaklığı yapabilir, yeni girişimlerde bulunabilirsiniz. Fikirleriniz ve hayata bakış açınızı değiştirecek kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve olumlu davranabilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Bugün kendinizi enerjik ve keyifli hissedeceksiniz. Sürpriz haberler alabilir ve giderek daha özgür hissedebilirsiniz. Gerçekleştirmek istediğiniz konulara yönelik gelişmeler beklediğinizden daha yavaş olabilir veya daha önce hesaplamadığınız karışıklıklar çıkabilir. Sorunların üzerinde durmayacaksınız ve çözümleyici tavırlarınız ile çevrenizi etkileyeceksiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelecek. Beklemediğiniz teklifler alabilirsiniz ve heyecan duyabilirsiniz. Bugün yeni girişimlerde bulunabilirsiniz ve ilginç organizasyonlara katılabilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Bugün kendinizi iyi hissedeceksiniz. Fakat sözlerinize ve davranışlarınıza özen göstermeniz gerekiyor. Aklınızdan geçenleri hemen söylemeseniz iyi olacak. Yanlış anlayanlar olabilir. Ayrıca dikkat gerektiren işler yaparken tedbirli olun. Dalgınlar ve unutkanlıklar olabilir. Ayrıca ufak tefek sakarlıklar yapabilirsiniz. Ekmek keserken elinizi doğramayın. Çok büyük beklentilerinizin olduğu bir dönemdesiniz ve hiçbir zaman olmadığı kadar sabırsız ve zorlayıcı bir tavır içinde bulunabilirsiniz. Olayları akışına bırakın. İçsel olarak zaten olacağını biliyorsunuz. Sadece geçen zamana tahammülünüz olmayabilir. Dostlarınızı ve sevdiklerinizi fazla zorlamayın.
ASLAN BURCU YORUMU
Ani gelişmelerden etkilenebilir ve heyecan duyacağınız olaylarla karşılaşabilirsiniz. Hareketli bir gün geçirecek ve farklı ortamlarda bulunacaksınız. Yaratıcı kişiler ve bilimsel çevrelerin görüşleri ilginizi çekecek ve bu arada ilgi alanınız değişecek. Daha önce önemsediğiniz konular artık ilginizi çekmiyor olabilir ve teknolojinin sunduğu kolaylıklar veya yaratıcılık gerektiren işlere ilgi duyabilirsiniz. Aslında eski bilgileri yeni disiplinler ile buluşturmanız ve ilginç projeler yapmanız mümkün. Bazı gelişmeler yavaş olabilir fakat isteğiniz ve yaşam enerjiniz yükseldiği için ağır ve zor koşullar ile başa çıkabilirsiniz. Hareketli ve verimli bir gün geçireceksiniz.
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
Aniden gelen haberler sizi heyecanlandıracak ve düşüncelerinizi bir kez daha gözden geçireceksiniz. Karşınıza çıkan olaylar ve kişiler aslında size ihtiyaçlarınızı işaret ediyor. Fakat kafanız karışabilir ve rahatsızlık duyabilirsiniz. Gelişen olaylara farklı açılardan bakmayı başarabilirseniz, sorunlarla başa çıkmanız daha kolay olacak. İddiacı ve inatçı bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız. Sizin düşündükleriniz ile karşılaştığınız olaylar farklı olabilir ve projelerinizi yeniden gözden geçirmeniz gerekebilir. Fikirlerinizi kabul ettirmek için karşınızdaki kişiyi zorlamak yerine bir kez daha durumu gözden geçirmelisiniz.
AKREP BURCU YORUMU
Eviniz, iş yeriniz ve size ihtiyacı olan kişilerle ilgilenebilirsiniz. Bu arada yer değişikliği veya projeleriniz ile ilgili bazı değişiklikler gerektiren durumlar olabilir. Buna bağlı olarak araştırmalarınızı derinleştirmeniz gerekebilir. Arkadaşlarınız ve yakınlarınıza projelerinizi anlatabilir ve onların desteğini isteyebilirsiniz. Bu arada heyecanınızı denetleyin ve sorunların üzerine gitmeyin. Yeni tanıştığınız kişiler ve farklı ortamlar sizi heyecanlandıracak. Projelerinizi en ince detayına kadar gözden geçirebilirsiniz ve bulduğunuz çözümler ile çevrenizi şaşırtabilirsiniz.
YAY BURCU YORUMU
Bugün alacağınız haberler ve karşılaşacağınız olaylar sizi heyecanlandıracak ve enerjinizin yükseldiğini hissedeceksiniz. Girişimde bulunmak istediğiniz konu ile ilgili gelişmeler keyfinizi yerine getirecek. Yeni atılımlarda bulunmak isteyebilirsiniz ve isteklerinizi ilginç bir biçimde ortaya koyabilirsiniz. Parasal konulara yönelik verimli çalışmalar yapabilirsiniz ve girişimde bulunmak için harekete geçebilirsiniz. Uzaklarda yaşayan dostlarınız ile haberleşeceksiniz ve hatta onların ziyaretine gitmek için hazırlık yapacaksınız. Bu arada farklı grupların içinde yer alabilirsiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
Dikkatinizi evinize ve projelerinize yönelteceksiniz fakat inatçı bir tavır içinde bulunmayın ve duygusal tepkilerinizi denetleyin. İlginç teklifler ile karşılaşmanız mümkün. Ani değişikler ve sürpriz haberler sizi rahatsız edebilir ve kafanız karışabilir. Çok büyük organizasyonlar içinde yer almanız mümkün. Ayrıca farklı çevrelerden gelen kişiler ile birlikte ilginç projeler yapabilirsiniz. Bu arada düşünce biçiminiz ve hayat görüşünüz tamamen değişiyor. Karşılaştığınız kişiler hayata bakış açınızı değiştirmenize yardımcı olacak. Size pek uygun olmasa bile karşınıza çıkan fırsatları şans olarak değerlendirmeyi başarabilirseniz, yeni atılımlar yapabilirsiniz.
KOVA BURCU YORUMU
Hareket halinde olacağınız bir gün. Biraz gergin ve telaşlı olabilirsiniz fakat genel olarak kendinizi güçlü ve iyi hissedeceksiniz. Yükselen enerjiniz, sorunlarla başa çıkmanızı kolaylaştıracak. Önemsediğiniz kişilerle ilgili meydana gelen gelişmeler sizi korkutabilir veya ciddiye aldığınız konularla ilgili davranışlarınızda bazı değişiklikler yapmanız gerekebilir. Otoriteyi temsil eden kişilerle ilişkilerinizi gözden geçireceksiniz ve bugün çözümleyici bir tavır içinde olacaksınız. Yeni atılımlar yapmak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz fakat gelişmeler beklediğinizden daha yavaş olabilir. Sabırlı olursanız, başarılı olacaksınız.
BALIK BURCU YORUMU
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. Verification: 197d1fde147e3b28