Gelinlik Seçimi ve Vücut Tipine Göre Gelinlikler

Gelinlik Seçimi ve Vücut Tipine Göre Gelinlikler

Gelinlik Seçimi ve Vücut Tipine Göre Gelinlikler

Kızların çocukluktan belli hayallerini kurduğu gelinlikler geldi çattı. Saf beyazlar içinde görüleceğiniz o büyük gün yakın. Hemen her genç kızın hayatı boyunca en önemli günlerinden biridir aşık olduğu adama bir ömür boyu aynı yolda yürümek üzere evleneceği gün “evet” diyeceği o gündür. Bu nedenden ki her bir detayın sorunsuz ve mükemmel ötesi olması gerekmektedir. Doğru gelinlik seçimi istenilen güzel düğünün birinci mükemmel detaylarından’dır. Gelinlik seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli olgulardan biri vücudunuza yakışan bir tip ile seçilen gelinliğin uyumudur. Her kişi farklı vücut opsiyonuna sahiptirler. Gelinlik seçmek ve almak için alışverişe çıkmadan önce vücudunuzun bedenini öğrenmek sizi hatalı gelinlik seçimlerinden uzaklaştıracaktır.

Dikdörtgen Tipli Vücutlar

Dikdörtgen vücut modellerinin en bilinmiş özelliği, bel kıvrımının pek de belirgin olmamasıdır. Bu vücut modelinde omuzdan kalçaya düz bir iniş bulunmaktadır. Eğer siz de belirgin bir bel bölgesine sahip olmamışsanız gelinlik seçiminde bu vücut modeline uygun gelinlik seçimleri yapmaya dikkat etmelisiniz. En doğrusu beli vücudunuza oturacak gelinlik modelleridir.

Armut Modeli Vücutlar

Adından da bilindiği gibi bu vücut modellerinde kalçalar bol omuz daha dardır. Armudi vücut modeline sahip gelin adayları, gelinlik seçimlerinde geniş olan alanları dar göstermek ve , dar olan alanlarını da geniş göstermek için doğru hareket etmelilerdir. Gelinlik seçiminde ki amaç, vücudunuzun modelinin farklılıklarından doğan farkları problemsiz olması için indirmek olmalıdır. V modelli gelinlikler armudi modeller ve gelinlik seçecekler için idealdir. Gelinliğin kumaşı yün ve kalın olmak zorundadır. Düz ve alışılmış kesimli gelinlikler, vücudu iki parçaya ayıran kemerli gelinlikler, geniş kesim gelinlikler armudi modeller ve vücut tipiniz için uygun değildir.

Üçgen Tipli Vücutlar

Omuzlarınızın kalçanız’dan daha geniş olduğu vücut modellerine üçgen tipli vücut denilmektedir. Bu vücut modellerine sahip gelin adaylarının ilk hedefleri omuzlarının genişliğini dengelemek olmalıdır. Vücudun üst bölgesi klasik kesimli gelinlik tipleri geniş omuzları olduğundan daha düzgün gösterir. Kollu gelinlik tip de ki modeller de bu vücut tiplerindeki sahip gelin adaylarına oldukça uygundur.

Kum Saati Tipli Vücutlar

Genel olarak herkesin tercih ettiği ve herkesin vücudunun olduğu kum tipi gelinlikler dir. Bu vücut modeline sahip gelin adayları seçimlerini çok daha geniş bir çeşitlilik yapabilirler. Hemen her tip gelinlik kum tipi gelinlik vücut tipine sahip kişilerce seçilebilir ancak tavsiyemiz her zaman için bel inceliğini ortaya çıkaran, bel kıvrımına vurgu yapan gelinlik tiplerinin seçilmesi yönünde olacaktır.

Vücut Özelliklerine Göre Gelinlik Seçimi

Eğer göğüsleriniz küçük ve karnınızda düz ise gelinlik seçiminde klasik kesimli tipleri tercih edebilirsiniz. Eğer göbek bölgenizden memnun değilseniz A-tipi diye bilinen gelinlik tiplerine bakmanızı öneririm.Sırtı bele kadar açık gelinlik tipleri sizler için ideal bir gelinlik seçimi olacaktır. Boyu kısa olan gelin adayları gelinlik seçimlerini armudi kesim gelinliklerden yana yaparlarsa, boyları oldukları boyundan uzun görünecektir..

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

 1. 2019 Gelinlik model seçimi ve vücut tipine göre gelinlikler daha bir güzel olacağını düşünüyorum.

 2. Gelinlikler normal elbise gibi düşünün kişiye özel değil bedenli tüm modeller..

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Bugün duygusal ve alıngan bir tavır içine girebilirsiniz. Karşılaştığınız olaylardan etkilenebilir ve duygusal tepkiler gösterebilirsiniz. Uzun zamandır görmediğiniz dostlarınızla karşılaşmak sizi heyecanlandıracak ve duygularınız derinleşecek. Farklı çevreler ve yabancılar ile birlikte olmak isteyebilirsiniz ancak davranışlarınıza özen göstermeniz gerekiyor. Aslında dostlarınız ile birlikte olmak size daha iyi geliyor. Sevdiğinizin ilgisi moralinizi yükseltecek. Sevdiğiniz ile birlikte çevre gezilerine çıkabilirsiniz.
BOĞA BURCU YORUMU
Büyüklerinizle ilgili duygusal izler bırakmış konuları hatırlayabilir ve şimdiki bilginizle yeniden yorumlayabilirsiniz. Böylece düşünceleriniz ve hayata bakış açınız tamamen değişebilir ve buna bağlı olarak davranışlarınızı da değiştirebilirsiniz. Bugün çevre gezilerine çıkabilir, katılacağınız davetlerde eski arkadaşlarınız ile karşılaşabilirsiniz. Dedikodular ve öğreneceğiniz bilgiler, düşüncelerinizin derinleşmesine neden olacak. Fakat sabırlı ve dirayetli davranacaksınız. Böylece olayların gelişmesini izleyebilirsiniz. Eviniz veya iş yerinizde tadilat, tamirat işleri yapmanız gerekebilir.
İKİZLER BURCU YORUMU
Olayların çok hızlı değiştiğini düşünebilirsiniz. Aslında burçların arasında sizin kadar değişen zamana ayak uydurabilecek başka kimse yok. Sadece aceleci ve hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmanız gerekiyor. Daha hızlı olmaya çalışmayın. Şu aralar çevrenizdeki herkes size çok yavaş gelebilir ve tahammülsüz olabilirsiniz. Özellikle sevdiğinize anlayışlı ve ilgili davranmanız gerekiyor. Bu arada kendinizi mutlu edecek alışverişler yaparken harcamalarınıza özen gösterin. Bütçenizi fazla aşmayın.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Bugün çeşitli organizasyonlara katılabilir, gittiğiniz eğlence yerlerinde bir süredir görmediğiniz tanıdıklarınıza rastlayabilirsiniz. Ayrıca uzaklarda yaşayan arkadaşlarınız ve yakınlarınız ziyaretinize gelebilir ve birlikte eğlenceli organizasyonlar yapabilirsiniz. Eviniz, aile bireyleri, çocuklar ve kardeşlerinizle ilgilenmeniz gerekebilir. Ancak onlara gereken ilgiyi gösterecek ve sorunlarını çözmelerine yardımcı olacaksınız. Tartışmalardan uzak durmayı başarabilir ve projelerinizi gerçekleştirmek için araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz.
ASLAN BURCU YORUMU
Yakınlarınızın ziyaretine gidebilir, hareketli bir gün geçirebilirsiniz. Sevdiğiniz ile birlikte dost davetlerine katılabilir, isteklerinizi sempatik bir biçimde ortaya koyabilirsiniz. Bu arada karşılaştığınız bazı olaylar düşüncelerinizin derinleşmesine neden olacak ve eski düşünceleriniz ortaya çıkacak. Kafanızı karıştıran konulardan uzaklaşmak için sevdiğiniz konular ile ilgilenebilirsiniz. Zaten kafanız karışık olduğu zaman karar vermek pek sağlıklı değil. Bu dönem karar değiştirmek yerine gelişmeleri beklemek için daha uygun. Bu arada eski fikirleriniz değişebilir.
BAŞAK BURCU YORUMU
İstekleriniz giderek yükseliyor ve zaman zaman tahammülsüz bir tavır içine girebilirsiniz. Fakat sabırlı ve dirayetli davranacaksınız. Moralinizi bozan durumlar olabilir ve duygusal bir tavır içine girebilirsiniz. Fakat arkadaşlarınızın fikirleri ve bilgisine güvendiğiniz kişilerin önerilerini ciddiye alacak ve duygularınızı denetlemeyi başaracaksınız. Eski projeleriniz şimdi karşınıza çıkabilir ve daha önce yarım bıraktığınız işleri tamamlamak için harekete geçebilirsiniz. Bugün eviniz ile ilgilenebilir, dolaplarınızı düzenleyebilir ve sevmediğiniz nesnelerden kurtulabilirsiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Bugün büyükleriniz ile ilgilenmeniz gerekebilir ve eski günleri hatırlayabilirsiniz. Ancak dışarı çıkmak size daha iyi gelecek. Çevre gezilerine çıkabilir, dostlarınız ile birlikte keyifli organizasyonlar yapabilirsiniz. Bu arada geleceğe yönelik projelerinizi dostlarınıza anlatabilir ve sevdiklerinizin desteğini alabilirsiniz. Gelişmeler beklediğinizden daha farklı olabilir fakat dostlarınızın ilgisi ile iyi duygularınız uyanacak. Bu arada yabancılar ile ilişkilerinize özen göstermeniz gerekiyor. Davranışlarınıza dikkat edin ve sorunları büyütmekten kaçının.
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
İsteklerinizi rahat bir biçimde ortaya koyacaksınız ve sevdiğinizi etkileyeceksiniz. Söylemek istediklerinizi güzel ifade edeceksiniz ve çevrenizdeki kişileri etkileyeceksiniz. Çeşitli organizasyonlara katılabilir, hareketli ve eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Sevdiğiniz ile aranızdaki ilişkiler yeni boyutlar kazanacak. Şimdiye kadar söylemek istediğiniz halde bir türlü ortaya koyamadığınız fikirlerinizi rahat ve güzel bir biçimde ortaya koyacaksınız. Yeni tanıştığınız kişiler ile dostluk ilişkileri kurabilir, kendinizi iyimser hissedebilirsiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
Bugün alacağınız haberler ve karşılaştığınız kişiler bilinçaltınızı uyandırabilir ve eski fikirlerinizi hatırlayabilirsiniz. Özellikle büyükleriniz ile iletişiminiz güçlü olacak. Önem verdiğiniz kişiler ve konular ile ilgilenebilirsiniz. Gelenekleri araştırabilirsiniz ve bu sırada karşılaşacağınız yabancılar ile yapacağınız sohbetler sırasında öğreneceklerinizden etkilenebilirsiniz. Projelerinizi gözden geçirebilir ve yeni atılımlarda bulunmak için kuvvetli arzular
duyabilirsiniz. Bir arkadaşınızdan alacağınız teklif sizi heyecanlandırabilir.
KOVA BURCU YORUMU
Kendinizi pek rahat hissetmiyor olabilirsiniz ve fikirlerinizi ortaya koymanız pek kolay olmayabilir. Aslında söylemek istediğiniz pek çok düşünceniz olabilir ve büyüklerinizin sizi engellediği duygusu içine girebilirsiniz. Şimdilik olayların gelişmesini bekleyin ve sevdiğiniz konular ile ilgilenin. Kafanızı karıştıran konuları sevdiğinize anlatabilirsiniz ve dostlarınızın desteğini alabilirsiniz. Böylece karmaşık düşüncelerden uzaklaşabilirsiniz ve olaylara daha yapıcı bir yönden bakabilirsiniz. Dikkat gerektiren konularda tedbirli olmanız gereken bir zaman...
BALIK BURCU YORUMU
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. Verification: 197d1fde147e3b28