Cilt Bakımı

Cilt Bakımı

Cilt Bakımı Rutin İşlerden Biri Olmalıdır

Cilt bakımı rutin işlerden biri olmalıdır. Çünkü cilt sağlığı biyolojik sağlığımız gibi önemlidir. Hatta cildimiz dış etkenlerle ( rüzgar,toz, duman vb. ) birebir temas halinde olduğundan cildimize verdiğimiz değeri önemsemeliyiz. Bunun içinde gün sonlarında cildin temizlenmeden yatağa girilmemesi uzmanlarca önerilir. Cilt sağlığı için dermotolojik açıdan test edilmiş kaliteli bakım ürünleri kullanılmalıdır. Ancak günümüz şartlarında kaliteli cilt bakım ürünlerinin herkesin alamayacağı düzeyde fiyatlara sahip olduğu görülebilir. Buna yönelik olarak bitkisel yağlar cilt bakım uygulaması konusunda alternatif imkanı sunmaktadırlar. Hem doğal hem de ekonomik olan bu yağlar çok sayıda cilt sorununda tedavi amaçlı kullanılabilir.

Hangi Cilt Problemine Hangi Bitkisel Yağ Kullanılmalıdır?

Ananas Yağı: Kozmetik ürünler içerisinde kullanılan ananas yağının kas gevşetici özelliğine rastlanılır. Uçucu bir yağ çeşidi olduğundan lavanta veya portakal yağı gibi doğal yağlarla harmanlanarak cilde uygulanmalıdır.

Avokado Yağı: Kuru, gergin ve çatlak ciltler için birebirdir. Cildi nemlendirmekte olup kozmetik sanayiinde kullanılır. Sabit bir yağ türü olan avokado yağı cilde haricen uygulanmaktadır.

Biberiye yağı: Ciltte iyi bir temizleme görevi görebilen biberiye yağı uçucu bir yağ olup bir fincan su içerisine 2 ila 3 damla damlatılarak pamuk yardımıyla cilde sürülmelidir.

Buğday Yağı: E vitamini bakımından zengin olan buğday yağı protein açısından kaliteli bir doğal yağdır ve cildi besleyerek pürüzsüz bir görünüm sağlar. Ayrıca ciltte bulunan lekeler için etklilidir.

Ceviz Yağı: Cilt lekelerinden şikayet edenler için önerilmektedir.

Fesleğen Yağı: Selülitlerin tedavisinde kullanılmaktadır. Uçucu bir yağ olan fesleğen yağının haricen cilde masaj şeklinde uygulanması gerekir.

Gül Yağı: Tüm cilt tiplerinde kullanılmaya uygun olan gül yağı cilt temizliğinde kullanılmaktadır. Diğer yağlar ile harmanlanabilen gül yağı cilde olan faydası kadar hoş bir koku da bırakır.

Gül Suyu: Gül suyunun pamuğa dökülüp cildin silinmesi cilt gözeneklerinin temizlenmesinde etkilidir.

Cilt Bakımı Ve Peeling

Cilt bakımı ve peeling uygulaması için tercih edilen ürünlerin cilde ferahlık ve serinlik kazandırıp kazandırmadığına dikkat edilmesi gerekir. Cilde bu iki unsuru kazandırmayan peelinglerin pek bir yararı bulunmamaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

 1. Yüzünüzü sabunla güzelce yıkayıp iyice durulayın. Isırgan otunu sıcak suda demleyin. Ve suyu ılıklaşınca yüzünüzü güzelce bu suyla yıkayın. Durulamanıza gerek yok yatmadan önce bu şekilde yapıp yatın. 1 Haftada cildinizdeki güzelliği farkedeceksiniz.

 2. Kuru bir cildim var. Sık sık ve duştan sonra nemlendirici krem sürüyorum. Kalıcı bir çözüm olmasa da geçici bir çözüm olarak işe yarıyor. Her gün düzenli olarak krem sürdüğüm için gayet memnunum

 3. çok güzel yağlar var. Peki bu yağları ben nereden bulabilirim? Cildim biraz kuru ve bakım yapmak istiyorum artık. Bu tür doğal yağlar kullanmak istiyorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Sağlığınıza özen gösterin ve yaşantınızda yapmak istediğiniz değişikliklere dikkatinizi odaklayın. Ancak karmaşık isteklerden uzak durmalısınız. İlişkilere bakış açınızın değiştiği bir dönemdesiniz. Bugün karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve eskiden saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarını mercek altına alabilirsiniz. Sorunları büyütmekten kaçının ve sizi destekleyen saygı değer büyüklerinize karşı davranışlarınıza özen gösterin. Hırslı ve sert bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Aslında şanslısınız fakat şansınızı iyi kullanabilmek için bakış açınızı değiştirmeniz gerekiyor.
BOĞA BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacak ve gelişmeleri bir kez daha gözden geçireceksiniz. Eskiden sizi rahatsız etmeyen ve yapmaktan keyif aldığınız konulara karşı ilginizin dağıldığını hissedebilirsiniz. Artık tarzınızı ve ilgi alanlarınızı değiştirme zamanı geldiğini düşünebilirsiniz ve olaylara daha farklı açılardan bakabilirsiniz. Daha önce önemsemediğiniz kişiler ve konular şimdi sizin için önem kazanabilir. Geleceğe yönelik isteklerinizi ciddi bir biçimde ortaya koyabilirsiniz. Veya kendi isteklerinizi, çevrenizdeki kişilerin önerilerinden daha fazla ciddiye alabilirsiniz. Bugün dostlarınız ile buluşabilir ve keyifli vakit geçirebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Güne farklı bir enerji ile başlayacaksınız. İçinizden yükselen isteklerin zorlayıcı etkisi ile sabırsızlık hissedebilirsiniz fakat gerilim yaratan olaylardan uzaklaşıp dikkatinizi kendinize yöneltmeyi başaracaksınız. Özellikle yaratıcı çalışmalar yapanlar için verimli bir gün. Yapabileceğinizden daha büyük istekler içinde bulunmayın ve kendinizi çok fazla zorlamayın. Bu arada sonradan pişmanlık duyacağınız davranışlarda bulunmaktan kaçının. İsteklerinizi denetlemenizin zor olduğu bir dönemdesiniz. Ancak kendinizi ve çevrenizdeki kişileri zorlamaktan kaçınmanız gerekiyor. Özellikle erkek arkadaş ve akrabalarınız ile aranızda çıkabilecek anlaşmazlıkların üzerine gitmeseniz iyi olacak.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Hareketli ve eğlenceli bir gün geçireceksiniz. Ancak isteklerinizin derinleştiği bir zaman ve duygularınız giderek yoğunlaşıyor. Bu arada eviniz ve geçmişte yaşadıklarınız ile ilgili hatırladıklarınız, bilinçaltınızı uyandırabilir. Anneniz veya anne kadar yakın hissettiğiniz büyük kadınlar ile görüşebilirsiniz. Seyahatler, farklı ortamlar ve uzaklara gitme arzusu duyabilirsiniz. Bugün seyahate çıkabilir ve yolculuk esnasında tanıştığınız kişiler ile derin sohbetler yapabilirsiniz. Bu sırada farklı yaşam tarzları hakkında çeşitli bilgiler alabilirsiniz ve böylece olaylara bakış açınız değişebilir.
ASLAN BURCU YORUMU
İletişim trafiğindeki aksaklıklar programlarınızı da aksatabilir. Fakat yeni çözümler bulabilirsiniz ve uzun zamandır görmediğiniz arkadaşlarınız ile haberleşebilirsiniz. İyimser ve yapıcı bir tavır içinde bulunanlar, sorunlar ile daha kolay başa çıkacaklar. Bu arada bazı fikirlerinizi ve eskiden yaptığınız planları değiştirmeniz gerekebilir. Ancak isteklerinizi gerçekleştirmek için yapacağınız değişikliklerin sonuçları olumlu olacak. Böylece kendinize olan güveniniz yükselecek. Daha önce hissettiğiniz kaygılar ve karmaşık düşüncelerden uzaklaşıyorsunuz.
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
Gizli istekleriniz olabilir veya meydana gelen olaylar karşısında istekleriniz değişebilir. Şimdilik duygu ve isteklerinizi kendinize saklamanız gereken bir dönemdesiniz. Anneniz veya geçmişte yaşadıklarınız ile ilgili duygularınız derinleşecek ve eski isteklerinizi hatırlayacaksınız. Olayları en ince ayrıntılarına kadar düşünebilirsiniz ancak bu sırada esas konudan uzaklaşabilirsiniz ve düşünceleriniz dağılabilir. Farkına vardığınız bazı konular ve özellikle daha önce dikkatinizi çekmeyen ayrıntılar şimdi sizi rahatsız edebilir. Sorunları büyütmeyin ve özellikle farklı felsefe ve kültüre sahip kişiler ile ilişkilerinizde tedbirli olun.
AKREP BURCU YORUMU
Son derece hareketli bir gün geçireceksiniz. Dikkat gerektiren konularda tedbirli olmalısınız. Çünkü yanlış anlamalar ve yapılan programlarda ufak tefek aksaklıklar olabilir. Ortaya çıkan sorunları tartışarak çözemezsiniz. Bu arada karşılaştığınız sorunlar size geçmişte yaşadıklarınızı hatırlatacak ve düşünceleriniz derinleşecek. Bu kez daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde olabilirsiniz ve sabır gösterebilirsiniz. Duyduğunuz haberler ve karşılaştığınız olaylar kafanızın karışmasına neden olabilir fakat saygın kişiler ve dostlarınız sizi destekleyecek. Bugün katılacağınız davet ve organizasyonlarda eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Karşılaştığınız kişiler moralinizi yükseltecek.
YAY BURCU YORUMU
Bugünden itibaren Güneş burcunuzda parlamaya başlıyor ve kendinize olan güveniniz yükseliyor. Ancak hayalleriniz ve ideallerinizi gözden geçirirken tedbirli olun. Karmaşa ve yanılgılardan uzak durun. Derin duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler değişiyor. Özellikle bugün doğmuş olanlar, idealleri ile birlikte kendilerini de değiştirmek isteyebilirler. Ancak kaygılardan uzaklaşmalı ve hayal gücünüzü yapıcı yönde kullanmak için gayret göstermelisiniz. Geleceğe yönelik fikirleriniz değişirken daha özgür bir bakış açısına sahip olacaksınız. Bu arada hırslı ve sabırsız bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
OĞLAK BURCU YORUMU
Eski eşyalar, antikalar, aile yadigarları ve eski belgeler ilginizi çekecek. Bu arada yargı organları ile ilgili gelişmeler duygularınızın derinleşmesine neden olabilir. Olaylara bakış açınızı değiştirmeniz gereken bir dönemdesiniz. Özellikle yabancılar ile ilişkilerinizde daha özenli davranmanız gerekiyor. Arkadaşlarınız ve yakınlarınız sizi destekleyecek ve isteklerinizi rahat bir biçimde ortaya koyacaksınız. Uzaklarda bulunan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz ve seyahat programları yapabilirsiniz. Yolculuk esnasında karşılaşacağınız kişiler ile ilginç sohbetler yapabilir, heyecan duyacağınız haberler alabilirsiniz.
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. Verification: 197d1fde147e3b28