Cilt Bakımı

Cilt Bakımı

Cilt Bakımı Rutin İşlerden Biri Olmalıdır

Cilt bakımı rutin işlerden biri olmalıdır. Çünkü cilt sağlığı biyolojik sağlığımız gibi önemlidir. Hatta cildimiz dış etkenlerle ( rüzgar,toz, duman vb. ) birebir temas halinde olduğundan cildimize verdiğimiz değeri önemsemeliyiz. Bunun içinde gün sonlarında cildin temizlenmeden yatağa girilmemesi uzmanlarca önerilir. Cilt sağlığı için dermotolojik açıdan test edilmiş kaliteli bakım ürünleri kullanılmalıdır. Ancak günümüz şartlarında kaliteli cilt bakım ürünlerinin herkesin alamayacağı düzeyde fiyatlara sahip olduğu görülebilir. Buna yönelik olarak bitkisel yağlar cilt bakım uygulaması konusunda alternatif imkanı sunmaktadırlar. Hem doğal hem de ekonomik olan bu yağlar çok sayıda cilt sorununda tedavi amaçlı kullanılabilir.

Hangi Cilt Problemine Hangi Bitkisel Yağ Kullanılmalıdır?

Ananas Yağı: Kozmetik ürünler içerisinde kullanılan ananas yağının kas gevşetici özelliğine rastlanılır. Uçucu bir yağ çeşidi olduğundan lavanta veya portakal yağı gibi doğal yağlarla harmanlanarak cilde uygulanmalıdır.

Avokado Yağı: Kuru, gergin ve çatlak ciltler için birebirdir. Cildi nemlendirmekte olup kozmetik sanayiinde kullanılır. Sabit bir yağ türü olan avokado yağı cilde haricen uygulanmaktadır.

Biberiye yağı: Ciltte iyi bir temizleme görevi görebilen biberiye yağı uçucu bir yağ olup bir fincan su içerisine 2 ila 3 damla damlatılarak pamuk yardımıyla cilde sürülmelidir.

Buğday Yağı: E vitamini bakımından zengin olan buğday yağı protein açısından kaliteli bir doğal yağdır ve cildi besleyerek pürüzsüz bir görünüm sağlar. Ayrıca ciltte bulunan lekeler için etklilidir.

Ceviz Yağı: Cilt lekelerinden şikayet edenler için önerilmektedir.

Fesleğen Yağı: Selülitlerin tedavisinde kullanılmaktadır. Uçucu bir yağ olan fesleğen yağının haricen cilde masaj şeklinde uygulanması gerekir.

Gül Yağı: Tüm cilt tiplerinde kullanılmaya uygun olan gül yağı cilt temizliğinde kullanılmaktadır. Diğer yağlar ile harmanlanabilen gül yağı cilde olan faydası kadar hoş bir koku da bırakır.

Gül Suyu: Gül suyunun pamuğa dökülüp cildin silinmesi cilt gözeneklerinin temizlenmesinde etkilidir.

Cilt Bakımı Ve Peeling

Cilt bakımı ve peeling uygulaması için tercih edilen ürünlerin cilde ferahlık ve serinlik kazandırıp kazandırmadığına dikkat edilmesi gerekir. Cilde bu iki unsuru kazandırmayan peelinglerin pek bir yararı bulunmamaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

 1. Yüzünüzü sabunla güzelce yıkayıp iyice durulayın. Isırgan otunu sıcak suda demleyin. Ve suyu ılıklaşınca yüzünüzü güzelce bu suyla yıkayın. Durulamanıza gerek yok yatmadan önce bu şekilde yapıp yatın. 1 Haftada cildinizdeki güzelliği farkedeceksiniz.

 2. Kuru bir cildim var. Sık sık ve duştan sonra nemlendirici krem sürüyorum. Kalıcı bir çözüm olmasa da geçici bir çözüm olarak işe yarıyor. Her gün düzenli olarak krem sürdüğüm için gayet memnunum

 3. çok güzel yağlar var. Peki bu yağları ben nereden bulabilirim? Cildim biraz kuru ve bakım yapmak istiyorum artık. Bu tür doğal yağlar kullanmak istiyorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygularınızın dalgalanacağı bir gün. Karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve duygularınızı denetlemeniz pek kolay olmayabilir. Ancak çeşitli organizasyonlar yapabilirsiniz ve isteklerinizi gerçekleştirmek için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Özellikle günün ilerleyen saatlerinde duygusal ve alıngan bir tavır içine girebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınız derinleşebilir. Karamsarlıktan uzaklaşın ve hırslı bir tavır içine girmekten kaçının. Bu arada sağlığınıza özen göstermeniz gerekiyor. Seyahatler sizin için canlandırıcı olabilir. Yolculuk programları yapabilirsiniz ve uzaklarda yaşayan yakınlarınızın ziyaretine gidebilirsiniz.
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde ilginç rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen çeşitli hayaller kurabilirsiniz. Bugün planlarınızı gözden geçirmek için uygun zaman. Projeleriniz ile ilgili çeşitli araştırmalar yapabilirsiniz ve öğrenmek istediklerinizin izini sürebilirsiniz. Bu arada hayal gücünüzün yardımı ile çözümleyici de olabilirsiniz ve çeşitli araştırmalar yapabilirsiniz. Bugün sizin için hayal gücü gerektiren konulara çalışmalar yapmak için uygun bir zaman. Sanatsal faaliyetler, büyük organizasyonlar, vakıflar, dernekler ve yardım kuruluşlarına yönelik çalışmalar yapanlar için verimli bir gün.
ASLAN BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konulara yönelik gelişmeler sizi memnun edecek ve dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayacaksınız. Bugün yapmanız gereken işlere dikkatinizi odaklayacaksınız ve önceden belirlediğiniz gibi işlerinizi sürdüreceksiniz. İsteklerinizin gücü sayesinde üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ve kişiler ile başa çıkabilirsiniz ve hiçbir zaman olmadığı kadar sabırlı davranabilirsiniz. Ayrıca kararlı ve istekli çalışmalarınız ile önemli kişilerin takdirini kazanacaksınız ancak bu durum yeni sorumluluklar almanızı gerektirebilir.
BAŞAK BURCU YORUMU
Bilincinizin derinlerinden yükselen unutulmuş arzular rüya aracılığı ile ortaya çıkabilir ve sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile güne başlayabilirsiniz. İdeallerinizin değişmeye başladığını hissedebilirsiniz ve buna bağlı olarak düşünceleriniz de değişebilir. Bu arada karar vermek için aceleci davranmayın. Gün içinde alacağınız haberler ve karşılaşacağınız olaylar hayal gücünüzü uyandırabilir ve endişeli düşünceler içine girebilirsiniz. Hayallerin dağıtıcı etkisinden uzaklaşın ve hayal gücünüzü yapıcı yönde kullanmak için özen gösterin. Dostlarınızın ve sevdiğinizin desteği moralinizi yükseltecek.
TERAZİ BURCU YORUMU
Biraz gergin ve isteksiz uyanabilirsiniz. Duygularınızın dalgalandığı bir gün... Karşılaştığınız olaylar ve kişilerin davranışlarından etkilenebilirsiniz ve bilinçaltınız uyanabilir. Alıngan ve hassas olduğunuz bir gün. Ancak duygularınızı denetlemeniz gerekiyor. Aniden gelişen olaylar sizi biraz huzursuz edebilir fakat aynı zamanda sizin üzerinizde canlandırıcı etkisi olacak ve dikkatinizi kendinize odaklayacaksınız. Şimdiye kadar yaptıklarınızı gözden geçirebilir ve isteklerinizin değiştiğini hissedebilirsiniz. Hareket halinde olmak karamsar duygulardan uzaklaşmanıza yardımcı olacak.
AKREP BURCU YORUMU
Beklediğiniz gelişmelerin meydana geldiğini hissederek güne keyifli başlayacaksınız. Moraliniz ve kendinize olan güveniniz yüksek olacak ve alacağınız haberler ve teklifler düşüncelerinizi derinleştirecek. Böylece araştırmalarınızı derinleştireceksiniz ve özellikle aldığınız teklifler ve duyduğunuz haberler hayal gücünüzü uyandıracak. Yeni projeler yapabilirsiniz ve planlarınızı yakınlarınıza anlatabilirsiniz. İş arkadaşlarınız, komşularınız ve yakınlarınız ile ilişkileriniz daha sıcak olacak. Bugün sanatsal faaliyetler ve hayal gücü gerektiren alanlarda çalışmalar yapanlar için verimli bir zaman...
YAY BURCU YORUMU
Bazı karışıklıklar ve duyduğunuz haberler yüzünden keyifsiz olabilirsiniz. Fakat endişeli hayallerden uzak durmalısınız. Düşünceler zihninizin derinliklerine inebilir ve dikkatinizi tek bir konuya odaklamanız zor olabilir. Hayallerin dağıtıcı etkisinden uzaklaşın ve hayal gücünüzü yapıcı yönde kullanmak için gayret gösterin. Yakınlarınız için endişelenmeniz mümkün. Ayrıca ideallerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ideallerinizin değişmeye başladığını anlayabilirsiniz. İş arkadaşlarınız ve komşularınız ile aranızda çıkabilecek anlaşmazlıkların üzerine gitmeyin. Yanlış anlamalar olabileceğini düşünerek davranın ve tartışmalardan uzak durun.
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Yapmanız gereken olağan işler ile ilgileneceksiniz ve çalışmalarınızı bildiğiniz gibi sürdüreceksiniz. Akşama doğru ilginç fikirler uyanabilir ve eski projelerinizi hatırlayabilirsiniz. Hem eski bilgiyi, hem de yeni teknoloji ile geliştirilen ürünler ilginizi çekecek ve çeşitli araştırmalar yapacaksınız. Bu arada sizden daha farklı bilgiye sahip kişiler ile karşılaşabilirsiniz veya bu tip kişiler ile ilgili bazı haberler alabilirsiniz. Özellikle akşama doğru karşılaşacağınız kişiler alacağınız haberler düşüncelerinizin derinleşmesine neden olabilir. Ayrıca eviniz, yakınlarınız ve arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir.
BALIK BURCU YORUMU
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. Verification: 197d1fde147e3b28