Beyaz dişler için Gülümsemenin sırları

Beyaz dişler için Gülümsemenin sırları

Beyaz dişler için Gülümsemenin sırları

Her zaman Diş sağlığı ve dişlerin görsel güzelliği özellikle son yıllarda kadın erkek fark etmeksizin herkes tarafından çok önem verilen bir konudur. Bir konu var ki fakat herkes tarafından istenilen Beyaz dişler için gülümsemenin sırları bu duruma ulaşmak sanıldığı kadar zor değildir. Gülümsemenin sırrı beyaz dişlere ulaşmak için kişinin gün içerisinde bahsedeceğimiz pratik uygulamaları gerçekleştirmesi yeterli olacaktır. Her ne kadar pratik uygulamalarla sağlıklı beyaz dişlere sahip olmak mümkün olsa da çoğu zaman insanlar bundan dahi imtina etmektedirler. Halbuki sağlıklı beyaz dişlerle insanın sosyal hayatında, iş dünyasında kendisine güveni her daim yerinde olacak ve ilişkilerinde bir adım önde olacaktır.

Dişlerin sarı olması, kişinin ilk başlarda rahat bir şekilde gülümsemesini engelleyecek ilerleyen aşamalarda kendisini toplumdan dahi soyutlamasına neden olabilecek psikolojik rahatsızlıkların oluşmasına neden olacaktır. Sağlıklı beyaz dişlere sahip olmak çok kolayken aksi halinde yaşanabilecek psikolojik sorunların, kendisini toplumdan soyutlaması gibi durumlar kişinin uzun süreli tedavi altına alınması gereken durumların oluşmasına neden olacaktır.

beyaz-dişler Beyaz dişler için Gülümsemenin sırları

Kişinin dişlerinin beyazlığı için dikkat etmesi gereken en önemli nokta farklı sağlık problemlerine de neden olabilen sigaradan mümkün olduğunca uzak durmasının gerekliliğidir. Birey sigara konusunda kendisine hakim olamıyorsa dişlerin beyazlığı için normal diş macunları yerine diş macunu firmaları tarafından sigara kullananlar için özel olarak üretilmiş diş macunlarını tercih etmelidir. Gün içerisinde ister keyiften ister stresten sürekli kullanılan çay ve kahve dişlerin fırçalanırsa dahi ister istemez sararmasına neden olmaktadır.

 • Bu durumun olumsuz etkilerinin azaltılması için dişlerin günde iki defa düzenli olarak fırçalanması ve diş hekimleri tarafından altı ayda bir gerekli muayenelerin gerçekleştirilmesi gerekmektedir.
 • Diş beyazlatıcıdan doğal ve tıbbi olmak üzere çok farklı çeşitleri bulunmaktadır. Yani diş beyazlatma işlemini kişi kendi çabalarıyla ev ortamında gerçekleştirebileceği gibi diş hekimi kontrolünde de gerçekleştirebilmektedir.
 • Evde yapılabilecek olan diş beyazlatma yöntemlerinin ana maddesi her evde kolaylıkla bulunabilen karbonattır. Karbonatın tuz ile karıştırılıp ortaya çıkan katı karışıma birkaç damla sirke ilave edilmeli ve karışımın sıvı bir hal alması sağlanmalıdır. Ortaya çıkan bu sıvı haldeki karışımın dişe sürülmesi dişlerin çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan sarılığını alıp götürecektir.

beyaz-dişler Beyaz dişler için Gülümsemenin sırları

Dişlerin beyazlatılması için evde uygulanabilecek yöntemlerin iyi araştırılması gerekmektedir. Toplumda dişleri beyaz ola bileceği  düşünüldüğü halde daha çok sararmasına neden olan karışımlar da bulunmaktadır. Örneğin genel olarak insanlar tarafından dişlerin limon suyu ile düzenli olarak fırçalanması dişleri beyazlığıyla konusunda bir düşünce hakim olsa da bu uygulama dişleri beyazlatmak yerine daha da sararmasına neden olmaktadır. Evde çeşitli uygulamalar denemeden önce konusunda uzman diş hekimlerinden yardım almakta her zaman fayda bulunmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

 1. Beyaz dişler için kahve, çay ve sigarayı bırakmanız lazım. en azından sadece çay içebilirsiniz. Her gün 1 defa diş fırçalamak yetmez sabah ve akşam 2 defa dişlerinizi fırçalayın. Yatmadan ağız suyuyla çalkalayın istediğiniz beyazlığı yakalayacaksınız.

 2. Beyaz dişler için karbonat ve limon kullanmaya başladım. Çok duydum bu karışımı bir deneyeyim dedim. Sonuçları merak ediyorum ve buradan bildireceğim.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve heyecanlı olacağınız bir gün. Yeni başlangıçlar yapmak için kuvvetli arzular duyacaksınız. Ancak fikirlerinizi kabul ettirmek için çevrenizi zorlamasanız iyi olacak. Üstelik yanlış anlamış olma ihtimaliniz yüksek. Ayrıca söylemek istedikleriniz ile ortaya koyduğunuz farklı olabilir. Özellikle iş arkadaşlarınız ve yakınlarınız ile aranızda çıkabilecek anlaşmazlıkların üzerine gitmekten kaçının. Küçük meseleleri büyütmeyin ve güç mücadelesine dönüştürmeyin. Bu arada sağlığınıza özen göstermeniz gerekiyor. Soğuk algınlığı ve ateşli hastalıklara karşı tedbirli olun.
BOĞA BURCU YORUMU
Fırsatları iyi değerlendirmek için gayret göstermeniz gerekiyor. Aslında istekleriniz güçlü ve iyi duygularınız yüksek. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik gelişmeler olumlu yönde fakat yavaş gelişiyor olabilir. Öte yandan ağır gelişen olaylar sizi rahatsız etmiyor. Fakat ihtiyaçlarınız artabilir veya büyüklerinizin istekleri yüzünden baskı hissedebilirsiniz. Ancak saygın ve güçlü kişiler size yardımcı olacak. Bu arada ortaklık veya iş ortaklığı yapabilir, yeni girişimlerde bulunabilirsiniz. Fikirleriniz ve hayata bakış açınızı değiştirecek kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve olumlu davranabilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Bugün kendinizi enerjik ve keyifli hissedeceksiniz. Sürpriz haberler alabilir ve giderek daha özgür hissedebilirsiniz. Gerçekleştirmek istediğiniz konulara yönelik gelişmeler beklediğinizden daha yavaş olabilir veya daha önce hesaplamadığınız karışıklıklar çıkabilir. Sorunların üzerinde durmayacaksınız ve çözümleyici tavırlarınız ile çevrenizi etkileyeceksiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelecek. Beklemediğiniz teklifler alabilirsiniz ve heyecan duyabilirsiniz. Bugün yeni girişimlerde bulunabilirsiniz ve ilginç organizasyonlara katılabilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Bugün kendinizi iyi hissedeceksiniz. Fakat sözlerinize ve davranışlarınıza özen göstermeniz gerekiyor. Aklınızdan geçenleri hemen söylemeseniz iyi olacak. Yanlış anlayanlar olabilir. Ayrıca dikkat gerektiren işler yaparken tedbirli olun. Dalgınlar ve unutkanlıklar olabilir. Ayrıca ufak tefek sakarlıklar yapabilirsiniz. Ekmek keserken elinizi doğramayın. Çok büyük beklentilerinizin olduğu bir dönemdesiniz ve hiçbir zaman olmadığı kadar sabırsız ve zorlayıcı bir tavır içinde bulunabilirsiniz. Olayları akışına bırakın. İçsel olarak zaten olacağını biliyorsunuz. Sadece geçen zamana tahammülünüz olmayabilir. Dostlarınızı ve sevdiklerinizi fazla zorlamayın.
ASLAN BURCU YORUMU
Ani gelişmelerden etkilenebilir ve heyecan duyacağınız olaylarla karşılaşabilirsiniz. Hareketli bir gün geçirecek ve farklı ortamlarda bulunacaksınız. Yaratıcı kişiler ve bilimsel çevrelerin görüşleri ilginizi çekecek ve bu arada ilgi alanınız değişecek. Daha önce önemsediğiniz konular artık ilginizi çekmiyor olabilir ve teknolojinin sunduğu kolaylıklar veya yaratıcılık gerektiren işlere ilgi duyabilirsiniz. Aslında eski bilgileri yeni disiplinler ile buluşturmanız ve ilginç projeler yapmanız mümkün. Bazı gelişmeler yavaş olabilir fakat isteğiniz ve yaşam enerjiniz yükseldiği için ağır ve zor koşullar ile başa çıkabilirsiniz. Hareketli ve verimli bir gün geçireceksiniz.
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
Aniden gelen haberler sizi heyecanlandıracak ve düşüncelerinizi bir kez daha gözden geçireceksiniz. Karşınıza çıkan olaylar ve kişiler aslında size ihtiyaçlarınızı işaret ediyor. Fakat kafanız karışabilir ve rahatsızlık duyabilirsiniz. Gelişen olaylara farklı açılardan bakmayı başarabilirseniz, sorunlarla başa çıkmanız daha kolay olacak. İddiacı ve inatçı bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız. Sizin düşündükleriniz ile karşılaştığınız olaylar farklı olabilir ve projelerinizi yeniden gözden geçirmeniz gerekebilir. Fikirlerinizi kabul ettirmek için karşınızdaki kişiyi zorlamak yerine bir kez daha durumu gözden geçirmelisiniz.
AKREP BURCU YORUMU
Eviniz, iş yeriniz ve size ihtiyacı olan kişilerle ilgilenebilirsiniz. Bu arada yer değişikliği veya projeleriniz ile ilgili bazı değişiklikler gerektiren durumlar olabilir. Buna bağlı olarak araştırmalarınızı derinleştirmeniz gerekebilir. Arkadaşlarınız ve yakınlarınıza projelerinizi anlatabilir ve onların desteğini isteyebilirsiniz. Bu arada heyecanınızı denetleyin ve sorunların üzerine gitmeyin. Yeni tanıştığınız kişiler ve farklı ortamlar sizi heyecanlandıracak. Projelerinizi en ince detayına kadar gözden geçirebilirsiniz ve bulduğunuz çözümler ile çevrenizi şaşırtabilirsiniz.
YAY BURCU YORUMU
Bugün alacağınız haberler ve karşılaşacağınız olaylar sizi heyecanlandıracak ve enerjinizin yükseldiğini hissedeceksiniz. Girişimde bulunmak istediğiniz konu ile ilgili gelişmeler keyfinizi yerine getirecek. Yeni atılımlarda bulunmak isteyebilirsiniz ve isteklerinizi ilginç bir biçimde ortaya koyabilirsiniz. Parasal konulara yönelik verimli çalışmalar yapabilirsiniz ve girişimde bulunmak için harekete geçebilirsiniz. Uzaklarda yaşayan dostlarınız ile haberleşeceksiniz ve hatta onların ziyaretine gitmek için hazırlık yapacaksınız. Bu arada farklı grupların içinde yer alabilirsiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
Dikkatinizi evinize ve projelerinize yönelteceksiniz fakat inatçı bir tavır içinde bulunmayın ve duygusal tepkilerinizi denetleyin. İlginç teklifler ile karşılaşmanız mümkün. Ani değişikler ve sürpriz haberler sizi rahatsız edebilir ve kafanız karışabilir. Çok büyük organizasyonlar içinde yer almanız mümkün. Ayrıca farklı çevrelerden gelen kişiler ile birlikte ilginç projeler yapabilirsiniz. Bu arada düşünce biçiminiz ve hayat görüşünüz tamamen değişiyor. Karşılaştığınız kişiler hayata bakış açınızı değiştirmenize yardımcı olacak. Size pek uygun olmasa bile karşınıza çıkan fırsatları şans olarak değerlendirmeyi başarabilirseniz, yeni atılımlar yapabilirsiniz.
KOVA BURCU YORUMU
Hareket halinde olacağınız bir gün. Biraz gergin ve telaşlı olabilirsiniz fakat genel olarak kendinizi güçlü ve iyi hissedeceksiniz. Yükselen enerjiniz, sorunlarla başa çıkmanızı kolaylaştıracak. Önemsediğiniz kişilerle ilgili meydana gelen gelişmeler sizi korkutabilir veya ciddiye aldığınız konularla ilgili davranışlarınızda bazı değişiklikler yapmanız gerekebilir. Otoriteyi temsil eden kişilerle ilişkilerinizi gözden geçireceksiniz ve bugün çözümleyici bir tavır içinde olacaksınız. Yeni atılımlar yapmak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz fakat gelişmeler beklediğinizden daha yavaş olabilir. Sabırlı olursanız, başarılı olacaksınız.
BALIK BURCU YORUMU
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. Verification: 197d1fde147e3b28