Beyaz dişler için Gülümsemenin sırları

Beyaz dişler için Gülümsemenin sırları

Beyaz dişler için Gülümsemenin sırları

Her zaman Diş sağlığı ve dişlerin görsel güzelliği özellikle son yıllarda kadın erkek fark etmeksizin herkes tarafından çok önem verilen bir konudur. Bir konu var ki fakat herkes tarafından istenilen Beyaz dişler için gülümsemenin sırları bu duruma ulaşmak sanıldığı kadar zor değildir. Gülümsemenin sırrı beyaz dişlere ulaşmak için kişinin gün içerisinde bahsedeceğimiz pratik uygulamaları gerçekleştirmesi yeterli olacaktır. Her ne kadar pratik uygulamalarla sağlıklı beyaz dişlere sahip olmak mümkün olsa da çoğu zaman insanlar bundan dahi imtina etmektedirler. Halbuki sağlıklı beyaz dişlerle insanın sosyal hayatında, iş dünyasında kendisine güveni her daim yerinde olacak ve ilişkilerinde bir adım önde olacaktır.

Dişlerin sarı olması, kişinin ilk başlarda rahat bir şekilde gülümsemesini engelleyecek ilerleyen aşamalarda kendisini toplumdan dahi soyutlamasına neden olabilecek psikolojik rahatsızlıkların oluşmasına neden olacaktır. Sağlıklı beyaz dişlere sahip olmak çok kolayken aksi halinde yaşanabilecek psikolojik sorunların, kendisini toplumdan soyutlaması gibi durumlar kişinin uzun süreli tedavi altına alınması gereken durumların oluşmasına neden olacaktır.

beyaz-dişler Beyaz dişler için Gülümsemenin sırları

Kişinin dişlerinin beyazlığı için dikkat etmesi gereken en önemli nokta farklı sağlık problemlerine de neden olabilen sigaradan mümkün olduğunca uzak durmasının gerekliliğidir. Birey sigara konusunda kendisine hakim olamıyorsa dişlerin beyazlığı için normal diş macunları yerine diş macunu firmaları tarafından sigara kullananlar için özel olarak üretilmiş diş macunlarını tercih etmelidir. Gün içerisinde ister keyiften ister stresten sürekli kullanılan çay ve kahve dişlerin fırçalanırsa dahi ister istemez sararmasına neden olmaktadır.

 • Bu durumun olumsuz etkilerinin azaltılması için dişlerin günde iki defa düzenli olarak fırçalanması ve diş hekimleri tarafından altı ayda bir gerekli muayenelerin gerçekleştirilmesi gerekmektedir.
 • Diş beyazlatıcıdan doğal ve tıbbi olmak üzere çok farklı çeşitleri bulunmaktadır. Yani diş beyazlatma işlemini kişi kendi çabalarıyla ev ortamında gerçekleştirebileceği gibi diş hekimi kontrolünde de gerçekleştirebilmektedir.
 • Evde yapılabilecek olan diş beyazlatma yöntemlerinin ana maddesi her evde kolaylıkla bulunabilen karbonattır. Karbonatın tuz ile karıştırılıp ortaya çıkan katı karışıma birkaç damla sirke ilave edilmeli ve karışımın sıvı bir hal alması sağlanmalıdır. Ortaya çıkan bu sıvı haldeki karışımın dişe sürülmesi dişlerin çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan sarılığını alıp götürecektir.

beyaz-dişler Beyaz dişler için Gülümsemenin sırları

Dişlerin beyazlatılması için evde uygulanabilecek yöntemlerin iyi araştırılması gerekmektedir. Toplumda dişleri beyaz ola bileceği  düşünüldüğü halde daha çok sararmasına neden olan karışımlar da bulunmaktadır. Örneğin genel olarak insanlar tarafından dişlerin limon suyu ile düzenli olarak fırçalanması dişleri beyazlığıyla konusunda bir düşünce hakim olsa da bu uygulama dişleri beyazlatmak yerine daha da sararmasına neden olmaktadır. Evde çeşitli uygulamalar denemeden önce konusunda uzman diş hekimlerinden yardım almakta her zaman fayda bulunmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

 1. Beyaz dişler için kahve, çay ve sigarayı bırakmanız lazım. en azından sadece çay içebilirsiniz. Her gün 1 defa diş fırçalamak yetmez sabah ve akşam 2 defa dişlerinizi fırçalayın. Yatmadan ağız suyuyla çalkalayın istediğiniz beyazlığı yakalayacaksınız.

 2. Beyaz dişler için karbonat ve limon kullanmaya başladım. Çok duydum bu karışımı bir deneyeyim dedim. Sonuçları merak ediyorum ve buradan bildireceğim.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygularınızın dalgalanacağı bir gün. Karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve duygularınızı denetlemeniz pek kolay olmayabilir. Ancak çeşitli organizasyonlar yapabilirsiniz ve isteklerinizi gerçekleştirmek için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Özellikle günün ilerleyen saatlerinde duygusal ve alıngan bir tavır içine girebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınız derinleşebilir. Karamsarlıktan uzaklaşın ve hırslı bir tavır içine girmekten kaçının. Bu arada sağlığınıza özen göstermeniz gerekiyor. Seyahatler sizin için canlandırıcı olabilir. Yolculuk programları yapabilirsiniz ve uzaklarda yaşayan yakınlarınızın ziyaretine gidebilirsiniz.
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde ilginç rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen çeşitli hayaller kurabilirsiniz. Bugün planlarınızı gözden geçirmek için uygun zaman. Projeleriniz ile ilgili çeşitli araştırmalar yapabilirsiniz ve öğrenmek istediklerinizin izini sürebilirsiniz. Bu arada hayal gücünüzün yardımı ile çözümleyici de olabilirsiniz ve çeşitli araştırmalar yapabilirsiniz. Bugün sizin için hayal gücü gerektiren konulara çalışmalar yapmak için uygun bir zaman. Sanatsal faaliyetler, büyük organizasyonlar, vakıflar, dernekler ve yardım kuruluşlarına yönelik çalışmalar yapanlar için verimli bir gün.
ASLAN BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konulara yönelik gelişmeler sizi memnun edecek ve dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayacaksınız. Bugün yapmanız gereken işlere dikkatinizi odaklayacaksınız ve önceden belirlediğiniz gibi işlerinizi sürdüreceksiniz. İsteklerinizin gücü sayesinde üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ve kişiler ile başa çıkabilirsiniz ve hiçbir zaman olmadığı kadar sabırlı davranabilirsiniz. Ayrıca kararlı ve istekli çalışmalarınız ile önemli kişilerin takdirini kazanacaksınız ancak bu durum yeni sorumluluklar almanızı gerektirebilir.
BAŞAK BURCU YORUMU
Bilincinizin derinlerinden yükselen unutulmuş arzular rüya aracılığı ile ortaya çıkabilir ve sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile güne başlayabilirsiniz. İdeallerinizin değişmeye başladığını hissedebilirsiniz ve buna bağlı olarak düşünceleriniz de değişebilir. Bu arada karar vermek için aceleci davranmayın. Gün içinde alacağınız haberler ve karşılaşacağınız olaylar hayal gücünüzü uyandırabilir ve endişeli düşünceler içine girebilirsiniz. Hayallerin dağıtıcı etkisinden uzaklaşın ve hayal gücünüzü yapıcı yönde kullanmak için özen gösterin. Dostlarınızın ve sevdiğinizin desteği moralinizi yükseltecek.
TERAZİ BURCU YORUMU
Biraz gergin ve isteksiz uyanabilirsiniz. Duygularınızın dalgalandığı bir gün... Karşılaştığınız olaylar ve kişilerin davranışlarından etkilenebilirsiniz ve bilinçaltınız uyanabilir. Alıngan ve hassas olduğunuz bir gün. Ancak duygularınızı denetlemeniz gerekiyor. Aniden gelişen olaylar sizi biraz huzursuz edebilir fakat aynı zamanda sizin üzerinizde canlandırıcı etkisi olacak ve dikkatinizi kendinize odaklayacaksınız. Şimdiye kadar yaptıklarınızı gözden geçirebilir ve isteklerinizin değiştiğini hissedebilirsiniz. Hareket halinde olmak karamsar duygulardan uzaklaşmanıza yardımcı olacak.
AKREP BURCU YORUMU
Beklediğiniz gelişmelerin meydana geldiğini hissederek güne keyifli başlayacaksınız. Moraliniz ve kendinize olan güveniniz yüksek olacak ve alacağınız haberler ve teklifler düşüncelerinizi derinleştirecek. Böylece araştırmalarınızı derinleştireceksiniz ve özellikle aldığınız teklifler ve duyduğunuz haberler hayal gücünüzü uyandıracak. Yeni projeler yapabilirsiniz ve planlarınızı yakınlarınıza anlatabilirsiniz. İş arkadaşlarınız, komşularınız ve yakınlarınız ile ilişkileriniz daha sıcak olacak. Bugün sanatsal faaliyetler ve hayal gücü gerektiren alanlarda çalışmalar yapanlar için verimli bir zaman...
YAY BURCU YORUMU
Bazı karışıklıklar ve duyduğunuz haberler yüzünden keyifsiz olabilirsiniz. Fakat endişeli hayallerden uzak durmalısınız. Düşünceler zihninizin derinliklerine inebilir ve dikkatinizi tek bir konuya odaklamanız zor olabilir. Hayallerin dağıtıcı etkisinden uzaklaşın ve hayal gücünüzü yapıcı yönde kullanmak için gayret gösterin. Yakınlarınız için endişelenmeniz mümkün. Ayrıca ideallerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ideallerinizin değişmeye başladığını anlayabilirsiniz. İş arkadaşlarınız ve komşularınız ile aranızda çıkabilecek anlaşmazlıkların üzerine gitmeyin. Yanlış anlamalar olabileceğini düşünerek davranın ve tartışmalardan uzak durun.
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Yapmanız gereken olağan işler ile ilgileneceksiniz ve çalışmalarınızı bildiğiniz gibi sürdüreceksiniz. Akşama doğru ilginç fikirler uyanabilir ve eski projelerinizi hatırlayabilirsiniz. Hem eski bilgiyi, hem de yeni teknoloji ile geliştirilen ürünler ilginizi çekecek ve çeşitli araştırmalar yapacaksınız. Bu arada sizden daha farklı bilgiye sahip kişiler ile karşılaşabilirsiniz veya bu tip kişiler ile ilgili bazı haberler alabilirsiniz. Özellikle akşama doğru karşılaşacağınız kişiler alacağınız haberler düşüncelerinizin derinleşmesine neden olabilir. Ayrıca eviniz, yakınlarınız ve arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir.
BALIK BURCU YORUMU
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. Verification: 197d1fde147e3b28